Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jos B. beroept zich opnieuw op zijn zwijgrecht

Jos B. beroept zich opnieuw op zijn zwijgrecht

MAASTRICHT (ANP) - Jos B., verdacht van het ontvoeren, misbruiken en doden van de 11-jarige Nicky Verstappen in 1998, beroept zich maandagmiddag opnieuw op zijn zwijgrecht. Na een uitgebreide mondelinge toelichting op zijn vooraf opgenomen verklaring op video, waarin de verdachte zei dat Nicky al overleden was toen hij hem vond, houdt hij opnieuw zijn kaken stijf op elkaar.

Op aandringen van zijn advocaat heeft B. de afgelopen twee jaar gebruikgemaakt van zijn zwijgrecht. Voorafgaand aan het middaggedeelte van de eerste zittingsdag in de rechtbank in Maastricht, heeft B. achter gesloten deuren overleg gevoerd met zijn advocaat Gerald Roethof. Na dat overleg beriep B. zich weer op zijn zwijgrecht. "Ik ga geen vragen meer beantwoorden", zei B. 's middags meermalen op vragen van de rechters, die uitgebreid citeren uit het onderzoek waarin de vermissing en de zoektocht naar Nicky in augustus 1998 staat beschreven, evenals de mogelijke doodsoorzaak.

Er zijn door deskundigen verschillende doodsoorzaken opgevoerd. Op de vraag van de rechtbank of hij weet hoe Nicky is overleden antwoordde B: "Dat weet ik niet. Ik heb eerder al gezegd dat ik niets te maken heb met de dood van Nicky."

Doodsoorzaken

In totaal zijn er acht doodsoorzaken geopperd. Deskundigen gaan er vanuit dat Nicky waarschijnlijk op dinsdag 11 augustus 1998 is overleden, een dag na zijn verdwijning van het zomerkamp op de Brunssummerheide. Ze hebben dat afgeleid uit de aanwezigheid van eitjes van bromvliegen in het lichaam. Het tijdstip is niet precies vast te stellen, omdat na het vinden van het lichaam geen onderzoek is gedaan naar temperatuur en lijkstijfheid om het sporenonderzoek niet in gevaar te brengen.

De bespreking van het dossier duurt maandag naar verwachting tot 17.00 uur. Ook dinsdag staat in het teken van het bespreken van de feiten. Dan houdt het Openbaar Ministerie een 3D-presentatie over het onderzoek naar de onderbroek van het slachtoffer, waarin onder meer DNA is aangetroffen van B.

Het OM heeft maandagmiddag kort gereageerd op de video van B. "De verklaring van de verdachte van vanochtend leidt bij ons niet tot nadere vragen of verzoeken om nader onderzoek te doen", reageerde de officier van justitie. Wel wil het OM nog foto's van de Brunssummerheide toevoegen aan het dossier die maandagochtend door B. zijn toegelicht.

Meer uit Binnenland

Sportvliegtuigje neergestort naast A58 bij Zeeuws Ritthem

RITTHEM (ANP) - Bij het Zeeuwse dorp Ritthem is dinsdagmorgen een sportvliegtuig neergestort. Dat meldt de veiligheidsregio. Het vliegtuigje zou naast de snelweg A58 zijn gecrasht.

37 minuten geleden
Elk jaar 38 kinderen op spoedeisende hulp door inslikken batterij

AMSTERDAM (ANP) - Elk jaar komen minstens 38 kinderen op de spoedeisende hulp terecht doordat ze een batterij hebben ingeslikt, meldt het Emma Kinderbuikcentrum van het Amsterdam UMC op basis van eigen onderzoek. Vooral bij jonge kinderen kan dit ernstige gevolgen hebben en zelfs leiden tot overlijden, melden de onderzoekers.

1 uur geleden
IKNL: Kanker bij jongvolwassenen heeft langdurige gevolgen

UTRECHT (ANP) - Er leven bijna 70.000 mensen in Nederland die de afgelopen twintig jaar op jongvolwassen leeftijd te horen kregen dat ze kanker hadden. Zij kampen nog lange tijd met de gevolgen van kanker en de behandeling, zoals vruchtbaarheidsproblemen, verminderd inkomen en impact op relaties. Dat meldt het Integraal Kankercentrum Nederland (IKNL).

4 uur geleden
SP wil af van eigen risico voor medische hulp na seksueel geweld

DEN HAAG (ANP) - De SP wil dat mensen geen eigen risico meer moeten betalen voor medische hulp na seksueel geweld. Volgens Tweede Kamerlid Sarah Dobbe mogen kosten geen belemmering zijn om medische hulp te zoeken na een verkrachting.

7 uur geleden
Weeronline verwacht stralende dagen met kans op 20 graden

HOUTEN (ANP) - De komende dagen is het stralend weer in Nederland, verwacht Weeronline. Vooral dinsdag is de lucht grotendeels blauw en ook de middagtemperatuur gaat omhoog tot 15 tot 17 graden en in het zuiden tot 18. Woensdag is het nog zachter met 17 tot 19 graden en in het zuiden wordt het bij 20 graden de eerste warme dag van het jaar.

17 uur geleden
Vijf mensen opgepakt na vondst hennepkwekerij in Waalwijk

WAALWIJK (ANP) - De politie heeft maandagmiddag vijf personen aangehouden in een pand in Waalwijk waar illegaal wiet werd gekweekt. De verdachten waren op dat moment aanwezig in het gebouw waar de kwekerij werd ontdekt. De politie kan nog niets zeggen over de identiteit van de verdachten of de omvang van de vondst.

19 uur geleden
Iran wijst wapenstilstand zonder garanties af, aldus ministerie

TEHERAN (ANP) - Iran wil geen tijdelijke wapenstilstand zonder duidelijke garanties. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken van het land. Dat wordt in de ogen van Iran een kans voor "de agressor", de VS en Israël, om te hergroeperen en hun snel geslonken wapenvoorraden weer aan te vullen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.

19 uur geleden