Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jos B. beroept zich opnieuw op zijn zwijgrecht

Jos B. beroept zich opnieuw op zijn zwijgrecht

MAASTRICHT (ANP) - Jos B., verdacht van het ontvoeren, misbruiken en doden van de 11-jarige Nicky Verstappen in 1998, beroept zich maandagmiddag opnieuw op zijn zwijgrecht. Na een uitgebreide mondelinge toelichting op zijn vooraf opgenomen verklaring op video, waarin de verdachte zei dat Nicky al overleden was toen hij hem vond, houdt hij opnieuw zijn kaken stijf op elkaar.

Op aandringen van zijn advocaat heeft B. de afgelopen twee jaar gebruikgemaakt van zijn zwijgrecht. Voorafgaand aan het middaggedeelte van de eerste zittingsdag in de rechtbank in Maastricht, heeft B. achter gesloten deuren overleg gevoerd met zijn advocaat Gerald Roethof. Na dat overleg beriep B. zich weer op zijn zwijgrecht. "Ik ga geen vragen meer beantwoorden", zei B. 's middags meermalen op vragen van de rechters, die uitgebreid citeren uit het onderzoek waarin de vermissing en de zoektocht naar Nicky in augustus 1998 staat beschreven, evenals de mogelijke doodsoorzaak.

Er zijn door deskundigen verschillende doodsoorzaken opgevoerd. Op de vraag van de rechtbank of hij weet hoe Nicky is overleden antwoordde B: "Dat weet ik niet. Ik heb eerder al gezegd dat ik niets te maken heb met de dood van Nicky."

Doodsoorzaken

In totaal zijn er acht doodsoorzaken geopperd. Deskundigen gaan er vanuit dat Nicky waarschijnlijk op dinsdag 11 augustus 1998 is overleden, een dag na zijn verdwijning van het zomerkamp op de Brunssummerheide. Ze hebben dat afgeleid uit de aanwezigheid van eitjes van bromvliegen in het lichaam. Het tijdstip is niet precies vast te stellen, omdat na het vinden van het lichaam geen onderzoek is gedaan naar temperatuur en lijkstijfheid om het sporenonderzoek niet in gevaar te brengen.

De bespreking van het dossier duurt maandag naar verwachting tot 17.00 uur. Ook dinsdag staat in het teken van het bespreken van de feiten. Dan houdt het Openbaar Ministerie een 3D-presentatie over het onderzoek naar de onderbroek van het slachtoffer, waarin onder meer DNA is aangetroffen van B.

Het OM heeft maandagmiddag kort gereageerd op de video van B. "De verklaring van de verdachte van vanochtend leidt bij ons niet tot nadere vragen of verzoeken om nader onderzoek te doen", reageerde de officier van justitie. Wel wil het OM nog foto's van de Brunssummerheide toevoegen aan het dossier die maandagochtend door B. zijn toegelicht.

Meer uit Binnenland

Ye betreedt GelreDome onder gejuich na wekenlange discussie

ARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.

1 uur geleden
Maandag opnieuw protest bij GelreDome tegen concert van Ye

ARNHEM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) gaat maandag opnieuw demonstreren bij het tweede concert van rapper Ye in de GelreDome. Dat liet directeur Naomi Mestrum weten na afloop van het protest van zaterdag bij het stadion in Arnhem. De demonstratie van maandag zal volgens haar iets kleinschaliger zijn en zich vooral richten op het bewustmaken van het jonge publiek over de "kwalijke uitspraken" van de Amerikaanse artiest.

1 uur geleden
Demonstranten met complotteksten weggestuurd rond optreden Ye

ARNHEM (ANP) - De politie heeft zaterdagavond drie mensen weggestuurd bij de GelreDome in Arnhem, waar de omstreden rapper Ye optreedt. Ze droegen borden waarop complottheorieën over onder meer de Holocaust stonden. Daarmee wilden ze meerdere keren naar een protest van enkele Joodse organisaties tegen het optreden van Ye gaan. Agenten hadden de drie enkele keren verteld dat ze afstand moesten houden, maar ze bleven terugkomen.

2 uur geleden
Storing verholpen, noodpaspoorten kunnen weer worden verstrekt

DEN HAAG (ANP) - Reizigers kunnen weer een noodpaspoort krijgen. Een landelijke technische storing bij de Koninklijke Marechaussee is zaterdag aan het begin van de avond verholpen, enkele uren nadat die begon.

2 uur geleden
Cruiseschip Hondius vertrokken uit Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius heeft de haven van Rotterdam zaterdag aan het begin van de avond verlaten. Op het schip brak in april het hantavirus uit. De Hondius vaart nu naar Longyearbyen op Spitsbergen. Vanaf Spitsbergen vertrekt op 13 juni een arctische expeditie met 137 gasten en een arts aan boord, meldt een woordvoerder van rederij Oceanwide Expeditions.

3 uur geleden
Bezoek Holocaustmuseum was genoemd als optie, zegt Marcouch

ARNHEM (ANP) - De burgemeester van Arnhem, Ahmed Marcouch, zegt dat hij met rapper Ye niet per se naar het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam wilde gaan. Het museum is volgens hem "de revue gepasseerd van wat je zou kunnen doen", er is aan gedacht, maar het was nog niet concreet, "anders hadden we wel contact opgenomen en een afspraak gemaakt". Marcouch noemt het "spijtig dat het lijkt alsof alles richting het Holocaustmuseum gaat".

3 uur geleden
Ye heeft grote keerzijde, kijk daar niet van weg, zegt CIDI

ARNHEM (ANP) - Mensen moeten niet wegkijken "van de Jodenhaat en het antisemitisme" van rapper Ye, zegt directeur Naomi Mestrum van het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI). Ze demonstreert buiten de GelreDome in Arnhem, waar Ye zaterdag en maandag optreedt, tegen de komst van de Amerikaanse artiest.

3 uur geleden