Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Jordi Cruijff wordt bondscoach Ecuador'

'Jordi Cruijff wordt bondscoach Ecuador'

QUITO (ANP) - Jordi Cruijff staat voor zijn eerste klus als bondscoach. Volgens diverse Spaanse media gaat de 45-jarige Nederlander de nationale ploeg van Ecuador onder zijn hoede nemen. Hij vertrok vorige maand bij de Chinese club Chongqing Dangdai Lifan, waar hij bijna anderhalf jaar als trainer had gewerkt.

De nationale voetbalbond van Ecuador heeft de aanstelling van Cruijff nog niet bevestigd. Donderdag werd met Antonio Cordón wel een nieuwe technisch directeur gepresenteerd. De eerste opdracht van de Spanjaard is het aanstellen van een nieuwe bondscoach. Cordón haalde Cruijff in augustus 2018 naar China. Hij werkte toen als directeur bij Chongqing Dangdai Lifan. Het lijkt een kwestie van tijd tot de Spanjaard de zoon van de beroemde nummer 14 ook aanstelt bij Ecuador.

Het Zuid-Amerikaanse land ontbrak op het laatste WK. Ecuador begint de kwalificatiereeks voor het WK 2022 in Qatar eind maart tegen Argentinië.

Meer uit Voetbal

Miljoenentransfers leveren AZ meer winst op

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft afgelopen seizoen dankzij de nodige transfers meer winst gemaakt, meldt de voetbalclub op basis van de jaarrekening. Met de verkoop van Ruben van Bommel, Jayden Addai, David Møller Wolfe en Ernest Poku kwamen tientallen miljoenen binnen, waardoor de winnaar van de KNVB-beker een winst boekte van 12 miljoen euro. Dat is 2 miljoen meer dan een jaar eerder.

18 minuten geleden
Trainer Depay bij Corinthians ontslagen na zoveelste nederlaag

PORTO ALEGRE (ANP) - Oranje-international Memphis Depay krijgt een nieuwe trainer bij zijn Braziliaanse club Corinthians. De club uit São Paulo besloot kort na de nederlaag tegen Internacional in de nacht van woensdag op donderdag coach Fernando Diniz te ontslaan.

4 uur geleden
Napoli kan weer beschikken over McTominay na hartoperatie

NAPELS (ANP/RTR) - Napoli kan weer beschikken over middenvelder Scott McTominay. De 29-jarige Schotse international onderging vorige maand een ingreep om een hartritmestoornis te verhelpen.

14 uur geleden
Ronaldo prijst Messi dag na laatste interland voor Argentinië

BUENOS AIRES (ANP/RTR) - Cristiano Ronaldo heeft Lionel Messi geprezen, nadat de Argentijnse sterspeler dinsdagnacht zijn laatste interland had gespeeld. De Portugees was vol lof onder een bericht van zijn voormalige rivaal op Instagram.

14 uur geleden
Zwitserse oud-voetballer Vega wil het opnemen tegen Infantino

ZÜRICH (ANP/RTR) - De Zwitserse oud-voetballer Ramon Vega heeft aangekondigd dat hij zich kandidaat wil stellen bij de voorzittersverkiezing van de FIFA volgend jaar. De voormalige verdediger van onder meer Tottenham Hotspur is de eerste die publiekelijk heeft aangegeven dat hij het wil opnemen tegen zittend voorzitter Gianni ​Infantino.

17 uur geleden
Ajacied Dolberg succesvol geopereerd aan rechterknie

KOPENHAGEN (ANP) - Ajacied Kasper Dolberg is dinsdag in Kopenhagen succesvol geopereerd aan zijn rechterknie. Dat meldde de Amsterdamse club woensdag op de eigen website. Ajax deed geen uitspraken over de duur van het herstel van de Deense aanvaller.

18 uur geleden
Voorwaardelijke schorsing coach Southampton na spionageschandaal

LONDEN (ANP) - Trainer Tonda Eckert van Southampton heeft van de Engelse voetbalbond FA een voorwaardelijke schorsing van zes weken gekregen voor zijn rol in drie gevallen van spionage door de club tijdens het afgelopen seizoen. Ook kreeg hij een boete van 28.000 pond (33.000 euro). Dat maakte de FA bekend.

19 uur geleden