Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Jordi Cruijff wordt bondscoach Ecuador'

'Jordi Cruijff wordt bondscoach Ecuador'

QUITO (ANP) - Jordi Cruijff staat voor zijn eerste klus als bondscoach. Volgens diverse Spaanse media gaat de 45-jarige Nederlander de nationale ploeg van Ecuador onder zijn hoede nemen. Hij vertrok vorige maand bij de Chinese club Chongqing Dangdai Lifan, waar hij bijna anderhalf jaar als trainer had gewerkt.

De nationale voetbalbond van Ecuador heeft de aanstelling van Cruijff nog niet bevestigd. Donderdag werd met Antonio Cordón wel een nieuwe technisch directeur gepresenteerd. De eerste opdracht van de Spanjaard is het aanstellen van een nieuwe bondscoach. Cordón haalde Cruijff in augustus 2018 naar China. Hij werkte toen als directeur bij Chongqing Dangdai Lifan. Het lijkt een kwestie van tijd tot de Spanjaard de zoon van de beroemde nummer 14 ook aanstelt bij Ecuador.

Het Zuid-Amerikaanse land ontbrak op het laatste WK. Ecuador begint de kwalificatiereeks voor het WK 2022 in Qatar eind maart tegen Argentinië.

Meer uit Voetbal

KNVB: zorgen clubs over aanhoudende droogte vooralsnog beperkt

ZEIST (ANP) - De KNVB heeft vooralsnog "een beperkt aantal signalen" ontvangen van verenigingen en gemeenten over de aanhoudende droogte. Dat meldt de voetbalbond dinsdag aan het ANP. De bespeelbaarheid en kwaliteit van natuurgrasvelden en de mogelijkheden om deze voldoende te besproeien worden het meest als probleem genoemd, stelt de KNVB.

49 minuten geleden
Geweigerde Somalische WK-arbiter 'trots' om Super Cup te leiden

SALZBURG (ANP) - Omar Artan, de scheidsrechter die voor het afgelopen WK voetbal de toegang tot de VS werd geweigerd vanwege vermeende banden met leden van terroristische organisaties, is trots om woensdag de UEFA Super Cup te fluiten. Dat zei de Somaliër op de website van de Europese voetbalbond UEFA.

2 uur geleden
Trump neemt het op voor FIFA-voorzitter Infantino

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump neemt het op voor FIFA-voorzitter Gianni Infantino.

13 uur geleden
Verdediger Van de Ven verlengt contract bij Tottenham Hotspur

LONDEN (ANP) - Micky van de Ven heeft zijn contract bij Tottenham Hotspur met twee jaar verlengd. De centrale verdediger is nu tot medio 2031 aan de club uit Londen verbonden.

19 uur geleden
Middenvelder Koopmeiners verlengt contract bij AZ

ALKMAAR (ANP) - Peer Koopmeiners heeft zijn contract bij AZ met een seizoen verlengd. De 26-jarige middenvelder is nu tot medio 2029 aan de club uit Alkmaar verbonden, meldt AZ op X.

20 uur geleden
Liverpool huurt verdediger Araújo van FC Barcelona

LIVERPOOL (ANP) - Ronald Araújo speelt dit seizoen voor Liverpool. De Engelse club huurt de centrale verdediger uit Uruguay van FC Barcelona, de club met wie hij drie landstitels veroverde.

21 uur geleden
Doelman Nikiema verlengt contract bij ADO Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Doelman Kilian Nikiema heeft zijn contract bij ADO Den Haag verlengd. Hij is nu tot medio 2030 aan de naar de Eredivisie gepromoveerde club verbonden. Zijn oude verbintenis liep volgend jaar af.

23 uur geleden