'Jordi Cruijff wordt bondscoach Ecuador'
QUITO (ANP) - Jordi Cruijff staat voor zijn eerste klus als bondscoach. Volgens diverse Spaanse media gaat de 45-jarige Nederlander de nationale ploeg van Ecuador onder zijn hoede nemen. Hij vertrok vorige maand bij de Chinese club Chongqing Dangdai Lifan, waar hij bijna anderhalf jaar als trainer had gewerkt.
De nationale voetbalbond van Ecuador heeft de aanstelling van Cruijff nog niet bevestigd. Donderdag werd met Antonio Cordón wel een nieuwe technisch directeur gepresenteerd. De eerste opdracht van de Spanjaard is het aanstellen van een nieuwe bondscoach. Cordón haalde Cruijff in augustus 2018 naar China. Hij werkte toen als directeur bij Chongqing Dangdai Lifan. Het lijkt een kwestie van tijd tot de Spanjaard de zoon van de beroemde nummer 14 ook aanstelt bij Ecuador.
Het Zuid-Amerikaanse land ontbrak op het laatste WK. Ecuador begint de kwalificatiereeks voor het WK 2022 in Qatar eind maart tegen Argentinië.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Voorzitter Pedro Proença van de Portugese voetbalbond wil dat de rel rond Cristiano Ronaldo bij de Portugese selectie wordt opgelost. Volgens de voorzitter berust de hele zaak op een misverstand en is de band met de vedette hecht.
1 uur geledenPORT OF SPAIN (ANP) - Dick Advocaat heeft zich met Curaçao gekwalificeerd voor de kwartfinales van de CONCACAF Nations League. Het is de eerste keer dat de ploeg daarin slaagt. De spelers van Advocaat hadden aan een 1-1-gelijkspel bij Trinidad en Tobago genoeg voor de groepswinst.
4 uur geledenN i e u w bericht, meer informatie na 3e alinea: met meer citaten Xavi
12 uur geledenPORTO (ANP) - Titelverdediger Portugal heeft zich zondagavond als eerste geplaatst voor de kwartfinales van de Nations League, die in maart plaatsvinden. De Portugezen wonnen thuis met 2-1 van Noorwegen, dezelfde uitslag als een week eerder in Oslo. Na vier wedstrijden heeft Portugal 12 punten en kan het niet lager dan als tweede eindigen in groep 4 van de A-divisie.
14 uur geledenBAČKA TOPOLA (ANP) - In de B-divisie van de Nations League vond zondag de tweede wedstrijd in het veelbesproken tweeluik tussen Ierland en Israël plaats. De 'thuiswedstrijd' van de Ieren op neutraal terrein in Servië eindigde in 1-1. Oud-AZ-spits Troy Parrott benutte een strafschop. Dor Perez maakte gelijk voor Israël.
14 uur geledenTHESSALONIKI (ANP) - Griekenland en Duitsland hebben zondagavond gelijkgespeeld in de Nations League. In Thessaloniki werd het 0-0. Door dat resultaat neemt Oranje, dat met 2-1 won van Servië, de leiding in groep 2 van de A-divisie over van de Grieken. Nederland en Griekenland hebben allebei 8 punten, een gelijk onderling resultaat en hetzelfde doelsaldo. Oranje gaat op basis van het aantal gemaakte doelpunten aan kop. Duitsland staat derde met 5 punten.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal heeft zondagavond het thuisduel met Servië in de Nations League met 2-1 gewonnen. Teun Koopmeiners en Joshua Zirkzee maakten in Eindhoven de doelpunten voor Oranje. Het elftal van bondscoach Xavi Hernández heeft 8 punten uit vier wedstrijden in groep 2 van de A-divisie.
14 uur geleden