Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Jordi Cruijff wordt bondscoach Ecuador'

'Jordi Cruijff wordt bondscoach Ecuador'

QUITO (ANP) - Jordi Cruijff staat voor zijn eerste klus als bondscoach. Volgens diverse Spaanse media gaat de 45-jarige Nederlander de nationale ploeg van Ecuador onder zijn hoede nemen. Hij vertrok vorige maand bij de Chinese club Chongqing Dangdai Lifan, waar hij bijna anderhalf jaar als trainer had gewerkt.

De nationale voetbalbond van Ecuador heeft de aanstelling van Cruijff nog niet bevestigd. Donderdag werd met Antonio Cordón wel een nieuwe technisch directeur gepresenteerd. De eerste opdracht van de Spanjaard is het aanstellen van een nieuwe bondscoach. Cordón haalde Cruijff in augustus 2018 naar China. Hij werkte toen als directeur bij Chongqing Dangdai Lifan. Het lijkt een kwestie van tijd tot de Spanjaard de zoon van de beroemde nummer 14 ook aanstelt bij Ecuador.

Het Zuid-Amerikaanse land ontbrak op het laatste WK. Ecuador begint de kwalificatiereeks voor het WK 2022 in Qatar eind maart tegen Argentinië.

Meer uit Voetbal

Manchester City-spits Haaland roept op tot eenheid

MANCHESTER (ANP) - Topspits Erling Haaland vindt dat zijn club Manchester City "in onzekere tijden één moet blijven". De Engelse topclub werd vorige week door een onafhankelijke commissie van de Premier League schuldig bevonden aan ernstige overtredingen van de financiële regels.

25 minuten geleden
Sporttribunaal: binnen enkele dagen uitspraak in Afrika Cup-zaak

LAUSANNE (ANP/RTR) - Het Internationaal Sporttribunaal (CAS) verwacht binnen enkele dagen met een uitspraak te komen in de zaak rond de Afrika Cup-finale tussen Senegal en Marokko van begin dit jaar. Het tribunaal hoorde donderdag in een zitting de argumenten van beide partijen aan.

1 uur geleden
Straf Zwitserse voetballer Xhaka om vals coronavaccinatiebewijs

BERN (ANP/DPA) - Granit Xhaka, de aanvoerder van het Zwitserse nationale elftal, heeft een voorwaardelijke boete gekregen van 150.000 Zwitserse frank (ruim 160.000 euro) vanwege het gebruik van valse coronavaccinatiebewijzen. Er geldt een proeftijd van twee jaar.

1 uur geleden
Keepster Liefting haakt af bij voetbalsters, verder iedereen fit

BOEDAPEST (ANP) - Keepster Femke Liefting is ziek geworden in aanloop naar het WK-kwalificatieduel met Hongarije van vrijdag. Regina van Eijk vervangt haar in de selectie van de voetbalsters. Volgens bondscoach Arjan Veurink is nog niet bekend of Liefting op tijd hersteld zal zijn voor de thuiswedstrijd tegen de Hongaren van dinsdag in Tilburg. Lize Kop is bij afwezigheid van Daphne van Domselaar de eerste keepster van Oranje, met Daniëlle de Jong als eerste alternatief.

1 uur geleden
Sunderland: hamstringblessure Brobbey is niet ernstig

SUNDERLAND (ANP) - De kwetsuur van Brian Brobbey is volgens zijn trainer Régis Le Bris bij het Engelse Sunderland "niet ernstig". De Oranje-international liep de afgelopen interlandperiode in de wedstrijd tegen Duitsland (1-1) een hamstringblessure op, maar wordt op korte termijn weer fit verwacht.

2 uur geleden
NEC legt verdediger Bakker voor een jaar vast

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft Mitchel Bakker definitief aan de selectie toegevoegd. De 26-jarige verdediger heeft in Nijmegen zijn handtekening gezet onder een contract van een jaar met een optie voor nog een extra jaar, nadat hij vorige maand al op proef was meegegaan op trainingskamp.

3 uur geleden
Čeferin wil toch voor vierde termijn gaan als voorzitter UEFA

BERLIJN (ANP/DPA) - Aleksander Čeferin wil zich toch kandidaat stellen voor een vierde termijn als voorzitter van de Europese voetbalbond UEFA. De Sloveen komt daarmee terug op zijn eerdere besluit van twee jaar geleden om zich niet meer verkiesbaar te stellen.

5 uur geleden