'Jordi Cruijff wordt bondscoach Ecuador'
QUITO (ANP) - Jordi Cruijff staat voor zijn eerste klus als bondscoach. Volgens diverse Spaanse media gaat de 45-jarige Nederlander de nationale ploeg van Ecuador onder zijn hoede nemen. Hij vertrok vorige maand bij de Chinese club Chongqing Dangdai Lifan, waar hij bijna anderhalf jaar als trainer had gewerkt.
De nationale voetbalbond van Ecuador heeft de aanstelling van Cruijff nog niet bevestigd. Donderdag werd met Antonio Cordón wel een nieuwe technisch directeur gepresenteerd. De eerste opdracht van de Spanjaard is het aanstellen van een nieuwe bondscoach. Cordón haalde Cruijff in augustus 2018 naar China. Hij werkte toen als directeur bij Chongqing Dangdai Lifan. Het lijkt een kwestie van tijd tot de Spanjaard de zoon van de beroemde nummer 14 ook aanstelt bij Ecuador.
Het Zuid-Amerikaanse land ontbrak op het laatste WK. Ecuador begint de kwalificatiereeks voor het WK 2022 in Qatar eind maart tegen Argentinië.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil overleggen met de overkoepelende confederaties en nationale bonden over hervormingen van de mondiale voetbalbond. Dit heeft hij maandag voorgesteld in een brief aan de 211 aangesloten bonden, die ook het ANP heeft ingezien.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft trainer José Mourinho van Real Madrid te verstaan gegeven dat hij moet ophouden om de scheidsrechters te intimideren. De club deed dat op X door een uitgeprinte foto te tonen met daarop een afbeelding van de Portugese coach en de tekst: stop met lastigvallen van de arbitrage ('Stop acoso arbitral ya')
2 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is de voorbereiding op de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League begonnen zonder Jurriën Timber. De net van een blessure herstelde verdediger van Arsenal werkte aan de rand van het veld in Zeist een training af op de hometrainer, met naast zich assistent Ruud van Nistelrooij.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Bondscoach Thomas Tuchel van Engeland kan voor de komende interlands niet beschikken over Cole Palmer, Declan Rice, Marcus Rashford, Tino Livramento en Kobbie Mainoo. De vijf hebben zich geblesseerd afgemeld voor de wedstrijden in de Nations League tegen Spanje, Tsjechië, Kroatië en nogmaals Tsjechië.
7 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje heeft zijn contract bij de Spaanse voetbalbond (RFEF) verlengd tot en met het EK van 2032. Dat maakte de RFEF bekend. De 65-jarige coach won met Spanje onder meer het afgelopen WK.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk was er na een gesprek met de nieuwe bondscoach Xavi Hernández snel uit om langer door te gaan als international. Dat vertelt de 35-jarige verdediger maandag in gesprek met ESPN.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández ziet bij het Nederlands elftal een belangrijke rol weggelegd voor Joey Veerman. De middenvelder van Borussia Dortmund raakte na het EK van 2024 buiten beeld bij de toenmalige bondscoach Ronald Koeman, maar is door zijn Spaanse vervanger direct weer bij de selectie gehaald.
10 uur geleden