Jordi Cruijff stopt als trainer in China
CHONGQING (ANP) - Trainer Jordi Cruijff vertrekt bij de Chinese club Chongqing Dangdai Lifan. De 45-jarige Amsterdammer vindt het na een dienstverband van bijna anderhalf jaar tijd voor een nieuwe uitdaging. De ploeg van Cruijff eindigde dit jaar op de tiende plaats in de Super League, de hoogste afdeling in China.
Cruijff ging in augustus vorig jaar aan de slag bij de club uit Chongqing. De ploeg stond toen onderin en streed tegen degradatie, maar onder leiding van Cruijff wist Chongqing zich op het nippertje te handhaven. Het contract van de zoon van de beroemde nummer 14 werd daardoor automatisch met een jaar verlengd.
"Het is nu tijd voor nieuwe uitdagingen, maar Chongqing Dangdai Lifan blijft voor altijd onderdeel van mijn voetbalfamilie", schreef Cruijff in een dankwoord op Instagram. De oud-speler van onder meer FC Barcelona en Manchester United werkte eerder als technisch directeur bij AEK Larnaca en Maccabi Tel Aviv.
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Juventus reist met een lekker gevoel richting Alkmaar voor de uitwedstrijd van donderdag tegen AZ in de Europa League. De club uit Turijn won de thuiswedstrijd tegen Napoli met 2-0.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arsenal staat weer aan kop van de Premier League. De titelverdediger won de uitwedstrijd tegen Liverpool (0-1). Kai Havertz maakte het enige doelpunt.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft zondag thuis van Sparta verloren. Het elftal van trainer Dick Lukkien ging in de Euroborg tegen de Rotterdammers ten onder 2-3. FC Groningen staat tiende met 15 punten uit elf duels. Sparta steeg door de zege naar de elfde plaats met 12 punten.
5 uur geledenSANTANDER (ANP) - Real Madrid is met een eenvoudige uitzege op Racing Santander (0-3) in het spoor van FC Barcelona en Atlético Madrid gebleven. De eindstand stond al na 36 minuten op het scorebord.
6 uur geledenROME (ANP) - Lazio gaat alleen aan kop in de Serie A. De club uit Rome boekte een zwaarbevochten zege op Cagliari (2-1) en profiteerde van de nederlaag die Internazionale zaterdag in de stadsderby tegen AC Milan leed (3-1).
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Wout Weghorst was zondag bij FC Twente de grote man in het uitduel met Excelsior. Hij stond met vier doelpunten aan de basis van een uitzonderlijke overwinning van de Tukkers: 0-9. De Noor Sondre Ørjasæter was met vijf assists de andere uitblinker in de ploeg van coach John van den Brom. FC Twente staat met 23 punten uit elf wedstrijden op de vierde plaats in de Eredivisie. Excelsior heeft 11 punten.
7 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft zondag met 4-2 gewonnen van FC Utrecht. Het elftal van Henk Brugge was daarmee te sterk voor de ploeg van voormalig Telstar-coach Anthony Correia. Telstar heeft 9 punten uit elf wedstrijden. FC Utrecht heeft nog 3 punten meer.
8 uur geleden