Jordi Cruijff na half jaar alweer weg als bondscoach Ecuador
QUITO (ANP) - Jordi Cruijff is alweer weg als bondscoach van de nationale voetbalploeg van Ecuador. De 46-jarige Nederlander en het bestuur van de bond liggen niet op één lijn.
Cruijff werd begin dit jaar aangesteld met als taak het Zuid-Amerikaanse land naar het wereldkampioenschap van 2022 te leiden. De voormalig international leidde vanwege het coronavirus nog geen training en was ook niet in het land. Dat zorgde in Ecuador voor veel kritiek, zo was afgelopen tijd in verscheidene media te lezen. Cruijff zou vorige week naar Ecuador gaan, maar vroeg bedenktijd aan de voorzitter. De Ecuadoriaanse bond besloot daarop Cruijff te vragen te vertrekken.
Cruijff stopte in december vorig jaar als trainer van de Chinese club Chongqing Dangdai Lifan. Na anderhalf jaar in dienst bij de club in de Super League zei hij toe te zijn aan een nieuwe uitdaging. Cruijff was eerder trainer bij Valletta FC (Malta) en technisch directeur bij AEK Larnaca (Cyprus) en Maccabi Tel Aviv (Israël).
Ecuador ontbrak op het laatste WK.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse sterspeler Kylian Mbappé is volledig hersteld van zijn knieblessure. Dat zei de 27-jarige aanvaller van Real Madrid in aanloop naar de komende oefeninterlands tegen Brazilië en Colombia in de Verenigde Staten.
28 minuten geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay meldt zich toch niet op het trainingskamp van het Nederlands elftal voor de oefenduels met Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart). Dat meldde de KNVB in een persbericht. Een paar uur eerder had zijn Braziliaanse club Corinthians nog verklaard dat hij zich door de medische staf van Oranje zou laten behandelen aan een verrekt spiertje in zijn dijbeen.
35 minuten geledenZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.
16 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.
16 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent niet op Memphis Depay voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. "Hij heeft een scan laten maken en daar is de uitslag nog niet van bekend", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar het ziet er niet goed uit. Als hij toch beschikbaar is, dan vliegt hij later onze kant op."
17 uur geledenSEVILLA (ANP) - Sevilla heeft afscheid genomen van trainer Matías Almeyda. De Spaanse club, zevenvoudig winnaar van de Europa League, staat na de 2-0-thuisnederlaag tegen Valencia van afgelopen zaterdag op de vijftiende plaats in La Liga met 31 punten. Dat zijn er slechts 3 meer dan Mallorca dat op een degradatieplek staat.
18 uur geleden