Jordi Cruijff in strategische rol terug bij FC Barcelona
BARCELONA (ANP) - Jordi Cruijff wordt een soort van technisch adviseur bij Barcelona. De zoon van voetballegende Johan Cruijff krijgt volgens de club een "strategische rol" binnen de nieuw te vormen organisatie. Jordi begint in augustus in zijn nieuwe functie.
Jordi, voormalig international van Oranje, speelde zelf ook bij de club waar zijn vader zowel speler als trainer was. Cruijff junior werkt nu nog bij Shenzhen FC. Barcelona zegt de Chinese club erkentelijk te zijn voor de medewerking bij de overgang.
In 1996 vertrok Jordi bij Barcelona, waar hij enkele seizoen deel uitmaakte van de selectie van het eerste elftal. Zijn vader was er destijds trainer. Jordi kwam vervolgens uit voor de Engelse topclub Manchester United. Hij voetbalde later in Spanje nog wel bij Celta de Vigo, Alavés en Espanyol. Jordi kwam negen keer uit voor Oranje en was onder meer op het Europees kampioenschap van 1996 in Engeland van de partij.
Ronald Koeman is trainer van Barcelona en het ziet ernaar uit dat hij dat volgend seizoen ook nog is. Ook circuleren de namen van Georginio Wijnaldum en Memphis Depay als nieuwe spelers bij de club, waar Frenkie de Jong al actief is.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Betis heeft vier dagen voor het Europa League-duel met Feyenoord niet kunnen winnen bij Deportivo Alavés. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini verloor de uitwedstrijd met 2-1.
15 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft met AS Roma genoegen moeten nemen met een punt in de topper tegen AC Milan. Het duel in het Stadio Olimpico eindigde in 1-1. Het is voor Roma pas het eerste gelijkspel in 22 wedstrijden in de Serie A.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Tsuyoshi Watanabe heeft aan de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo een enkelblessure overgehouden. Dat vertelde trainer Robin van Persie op een persconferentie in De Kuip.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft thuis tegen Manchester United zijn eerste wedstrijd sinds begin december verloren. De formatie van interim-coach Michael Carrick won in Londen met 3-2. Het was de eerste nederlaag voor Arsenal na een ongeslagen reeks van twaalf duels in alle competities.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ron Jans is er opnieuw niet in geslaagd de negatieve reeks met FC Utrecht te doorbreken. De coach zag zijn elftal in De Galgenwaard met 1-0 verliezen van Sparta Rotterdam. FC Utrecht wist slechts vier van de laatste 24 officiële wedstrijden te winnen en is gezakt naar de elfde plek in de Eredivisie. Sparta steeg naar de zesde plaats.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie een slechte serie resultaten beëindigd met een overwinning op Heracles Almelo. De Rotterdammers waren in De Kuip met 4-2 te sterk voor de hekkensluiter, die onder leiding van trainer Ernest Faber de vierde achtereenvolgende nederlaag leed. Feyenoord nam de tweede plaats over van Ajax en heeft 14 punten minder dan koploper PSV.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie voor het eerst sinds begin december weer gewonnen. Het elftal van trainer Robin van Persie rekende in De Kuip af met hekkensluiter Heracles Almelo: 4-2.
19 uur geleden