Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jordanië sluit luchtruim door 'gevaarlijke situatie'

Jordanië sluit luchtruim door 'gevaarlijke situatie'

AMMAN (ANP/AFP) - Jordanië sluit vanaf zaterdagnacht tijdelijk zijn luchtruim, laat de publieke nieuwszender Al Mamlaka weten. Dat betekent dat vliegtuigen niet kunnen vertrekken of landen in Jordanië en vliegtuigen die onderweg zijn, kunnen ook niet over het land heen vliegen. Al Mamlaka maakt melding van "een gevaarlijke situatie" als aanleiding voor de sluiting.

Mogelijk heeft de sluiting van het luchtruim te maken met de dreigende Iraanse aanval op Israël. De Arabische nieuwszender Al Jazeera meldt op basis van een Amerikaanse overheidsbron dat er "een grote kans" is dat Iran tijdens de vroege uren van zondag Israël aanvalt. Dat zou een vergelding zijn voor een Israëlische aanval op een Iraans consulaat in de Syrische hoofdstad Damascus, eerder deze maand.

Jordanië grenst in het westen aan Israël en in het noordoosten aan Irak. Aan Iran grenst het land niet, maar het ligt wel op de directe route tussen Iran en Israël.

Meer uit Buitenland

Zelensky: Trump kan Rusland tot vrede dwingen

WASHINGTON (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat Rusland alleen met een krachtig optreden tot vrede gedwongen kan worden. "En president Trump heeft die kracht", schreef hij op X na een ontmoeting met de Amerikaanse gezant Keith Kellogg.

28 minuten geleden
Media: Zelensky spreekt Kellogg voor overleg met Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontmoet maandag ook de Amerikaanse gezant voor Oekraïne, Keith Kellogg, bericht het Oekraïense persbureau Ukrinform. Dat gebeurt voor Zelensky's overleg met de Amerikaanse president Donald Trump in het Witte Huis.

1 uur geleden
Trump voor komst Zelensky: grote dag in het Witte Huis

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump spreekt in aanloop naar het bezoek van Europese leiders over een grote dag in het Witte Huis. "We hebben nog nooit zoveel Europese leiders tegelijk hier gehad. Een grote eer voor Amerika", schreef hij op sociale media.

1 uur geleden
Ernstig voedseltekort dreigt in Syrië na droogte en machtswissel

ROME/DUBAI (ANP/RTR) - Syrië kampt met een uitzonderlijke droogte en na een chaotische machtswisseling met zeer ernstige voedseltekorten. Dit stelt het Wereldvoedselprogramma van de Verenigde Naties (WFP).

2 uur geleden
Zoon van Noorse kroonprinses aangeklaagd voor vier verkrachtingen

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby, de zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit, wordt aangeklaagd voor vier verkrachtingen. Dat heeft het Openbaar Ministerie in Oslo maandag bekendgemaakt.

2 uur geleden
Axios: Witte Huis wilde weten of Zelensky in pak komt

WASHINGTON (ANP) - In aanloop naar het bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky aan het Witte Huis gaat ook weer aandacht uit naar zijn kleding. Bronnen zeggen tegen nieuwssite Axios dat het Witte Huis heeft geïnformeerd of Zelensky dit keer een pak draagt als hij president Donald Trump ontmoet.

2 uur geleden
Zelensky en Europese leiders overleggen voor bezoek aan Trump

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de Europese leiders spreken elkaar maandag voor hun ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump in het Witte Huis. Er zijn geen details bekendgemaakt.

3 uur geleden