Jordanië meldt grootste hulpdropping boven Gaza tot nu toe
AMMAN (ANP/DPA/AFP/RTR) - Jordanië heeft naar eigen zeggen zijn grootste dropping van hulpgoederen in Gaza tot nu toe uitgevoerd. Daarbij is samengewerkt met de Verenigde Staten, Frankrijk en Egypte, die ook vliegtuigen stuurden. De hulpgoederen werden met parachutes afgeworpen boven het noorden van Gaza.
Jordanië heeft in de voorbije maanden ten minste zestien droppings uitgevoerd met voedsel en hulpgoederen boven Gaza. Onlangs sloten ook andere landen daarbij aan. De VS, die ook Israël nog altijd steunen, voerden zondag hun eerste droppings uit.
Jordanië en de Verenigde Staten hebben droppings uitgevoerd met ieder drie vliegtuigen, Frankrijk en Egypte ieder een, meldt Jordanië. De hulpgoederen zijn geleverd door het Wereldvoedselprogramma (WFP) van de Verenigde Naties.
Ondervoeding
De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) waarschuwde dinsdag dat het aantal ondervoede kinderen "vooral extreem" is in Noord-Gaza. Een op de zes kinderen jonger dan 2 jaar is daar acuut ondervoed. "Dit was in januari, dus de situatie is op dit moment waarschijnlijk ernstiger", aldus WHO-vertegenwoordiger Richard Peeperkorn. Volgens VN-kinderrechtenorganisatie UNICEF is het aantal ondervoede kinderen jonger dan 5 in het noorden ongeveer drie keer zo erg als in het zuiden.
België heeft ook een vliegtuig naar Jordanië gestuurd, maar dat heeft vooralsnog geen droppings uitgevoerd. De Airbus A400M zal op zijn vroegst woensdag ingezet worden, laat het ministerie van Defensie weten. Wanneer precies is afhankelijk van de situatie in Gaza.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte bezoekt woensdag Oekraïne met de ambassadeurs van alle 32 NAVO-landen. Ze beleggen in Kyiv voor het eerst een vergadering van de NAVO-Oekraïne-raad, waarin het bondgenootschap en Oekraïne overleggen.
56 minuten geledenSINT-PETERSBURG (ANP/AFP) - Oekraïne heeft in de Russische regio Sint-Petersburg een olieterminal en een militaire basis aangevallen, zegt president Volodymyr Zelensky. Volgens hem is ook een wapenproducent in de regio Tambov, ten zuidoosten van Moskou, getroffen. Die plekken liggen honderden kilometers van de Oekraïense grens. In Sint-Petersburg begint deze woensdag een economisch forum, georganiseerd door de Russische president Vladimir Poetin.
1 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR) - De luchthaven van Koeweit is tot nader order gesloten door een Iraanse aanval met drones en raketten. Er zijn volgens het leger gewonden gevallen en er is veel schade aangericht aan terminal 1 van de luchthaven.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn "volledige en absolute" steun uitgesproken voor de uiterst rechtse presidentskandidaat in Colombia, Abelardo de la Espriella. Die zakenman neemt het op 21 juni in de tweede ronde van de presidentsverkiezingen op tegen de linkse kandidaat Iván Cepeda, een mensenrechtenactivist.
6 uur geledenDETROIT (ANP) - De Nederlandse viroloog Vincent Munster is in de Verenigde Staten aangeklaagd voor het binnensmokkelen van flesjes met gedeactiveerd mpox-virus (voorheen 'apenpokken') vanuit de Democratische Republiek Congo (DRC), en het daarover liegen tijdens verhoren door onderzoekers op een luchthaven in Detroit. Dat melden een Amerikaanse rechtbank en de FBI.
6 uur geledenTEHERAN/WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft diverse ballistische raketten afgevuurd op Koeweit en Bahrein, meldt het Amerikaanse leger. Volgens het centrale commando in de regio, CENTCOM, raakten geen van de raketten doel. Drie raketten zouden zijn onderschept door Amerikaanse en Bahreinse strijdkrachten, twee andere raketten kwamen te kort of braken onderweg uiteen, aldus CENTCOM.
8 uur geledenBEIROET/TYRUS (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op de Libanese stad Tyrus zijn maandag vier doden en 127 gewonden gevallen. Dit meldt het ministerie van Gezondheid in Libanon. Een getroffen plek was volgens de Libanese autoriteiten het Jabal Amel-ziekenhuis in de stad. Daarbij raakten vier artsen, 27 verplegers en acht andere personeelsleden gewond.
19 uur geleden