Jordanië meldt grootste hulpdropping boven Gaza tot nu toe
AMMAN (ANP/DPA/AFP/RTR) - Jordanië heeft naar eigen zeggen zijn grootste dropping van hulpgoederen in Gaza tot nu toe uitgevoerd. Daarbij is samengewerkt met de Verenigde Staten, Frankrijk en Egypte, die ook vliegtuigen stuurden. De hulpgoederen werden met parachutes afgeworpen boven het noorden van Gaza.
Jordanië heeft in de voorbije maanden ten minste zestien droppings uitgevoerd met voedsel en hulpgoederen boven Gaza. Onlangs sloten ook andere landen daarbij aan. De VS, die ook Israël nog altijd steunen, voerden zondag hun eerste droppings uit.
Jordanië en de Verenigde Staten hebben droppings uitgevoerd met ieder drie vliegtuigen, Frankrijk en Egypte ieder een, meldt Jordanië. De hulpgoederen zijn geleverd door het Wereldvoedselprogramma (WFP) van de Verenigde Naties.
Ondervoeding
De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) waarschuwde dinsdag dat het aantal ondervoede kinderen "vooral extreem" is in Noord-Gaza. Een op de zes kinderen jonger dan 2 jaar is daar acuut ondervoed. "Dit was in januari, dus de situatie is op dit moment waarschijnlijk ernstiger", aldus WHO-vertegenwoordiger Richard Peeperkorn. Volgens VN-kinderrechtenorganisatie UNICEF is het aantal ondervoede kinderen jonger dan 5 in het noorden ongeveer drie keer zo erg als in het zuiden.
België heeft ook een vliegtuig naar Jordanië gestuurd, maar dat heeft vooralsnog geen droppings uitgevoerd. De Airbus A400M zal op zijn vroegst woensdag ingezet worden, laat het ministerie van Defensie weten. Wanneer precies is afhankelijk van de situatie in Gaza.
Meer uit Buitenland
ROME (ANP) - Paus Leo heeft Evelio Menjivar-Ayala benoemd tot bisschop in het Amerikaanse West Virginia. De 55-jarige geestelijke is volgens de krant The Washington Post een voormalige ongedocumenteerde migrant die in een kofferbak naar de VS is gesmokkeld. Hij had katholieken eerder al opgeroepen zich uit te spreken tegen de wijze waarop de Amerikaanse autoriteiten onder president Donald Trump optreden tegen migranten.
1 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Rond acties op de internationale Dag van de Arbeid is in Istanbul onrust ontstaan. De Turkse politie vuurde traangas af en er worden honderden arrestaties gemeld.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran heeft via bemiddelaar Pakistan een nieuw vredesvoorstel gedaan aan de Verenigde Staten. Teheran kwam eerder ook al met een plan, maar daar gingen de Amerikanen nog niet mee akkoord.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Op meerdere plekken in Europa is vrijdag gedemonstreerd in het kader van de Dag van de Arbeid. Zo zijn in Frankrijk onder meer in Marseille en Lyon mensen op de been. In Nantes werden daarbij dingen naar de politie gegooid, melden de lokale autoriteiten op X.
7 uur geledenSKAGEN (ANP) - De vrijlating van bultrug Timmy lijkt vertraging op te hebben gelopen. Het schip dat de walvis vervoert, vaart op dit moment rondjes bij het noordelijkste punt van Denemarken, waar het vaartuig de Noordzee op zou moeten varen. De kapitein zei tegen de Duitse regionale omroep NDR dat die omweg nodig is vanwege de slechte weersomstandigheden.
7 uur geledenKRETA (ANP/RTR) - De Global Sumud Flotilla bevestigt op sociale media dat alle door Israël opgepakte activisten zijn vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, met uitzondering van twee mannen. Die personen zijn deel van de organisatie achter de poging om over zee humanitaire hulp naar Gaza te brengen.
7 uur geledenPISA (ANP) - In de Italiaanse regio Toscane zijn 3500 mensen geëvacueerd vanwege een grote bosbrand, meldt persbureau ANSA. Het vuur woedt tussen de steden Pisa en Lucca en bedreigt een dorp.
8 uur geleden