Jordanië meldt grootste hulpdropping boven Gaza tot nu toe
AMMAN (ANP/DPA/AFP/RTR) - Jordanië heeft naar eigen zeggen zijn grootste dropping van hulpgoederen in Gaza tot nu toe uitgevoerd. Daarbij is samengewerkt met de Verenigde Staten, Frankrijk en Egypte, die ook vliegtuigen stuurden. De hulpgoederen werden met parachutes afgeworpen boven het noorden van Gaza.
Jordanië heeft in de voorbije maanden ten minste zestien droppings uitgevoerd met voedsel en hulpgoederen boven Gaza. Onlangs sloten ook andere landen daarbij aan. De VS, die ook Israël nog altijd steunen, voerden zondag hun eerste droppings uit.
Jordanië en de Verenigde Staten hebben droppings uitgevoerd met ieder drie vliegtuigen, Frankrijk en Egypte ieder een, meldt Jordanië. De hulpgoederen zijn geleverd door het Wereldvoedselprogramma (WFP) van de Verenigde Naties.
Ondervoeding
De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) waarschuwde dinsdag dat het aantal ondervoede kinderen "vooral extreem" is in Noord-Gaza. Een op de zes kinderen jonger dan 2 jaar is daar acuut ondervoed. "Dit was in januari, dus de situatie is op dit moment waarschijnlijk ernstiger", aldus WHO-vertegenwoordiger Richard Peeperkorn. Volgens VN-kinderrechtenorganisatie UNICEF is het aantal ondervoede kinderen jonger dan 5 in het noorden ongeveer drie keer zo erg als in het zuiden.
België heeft ook een vliegtuig naar Jordanië gestuurd, maar dat heeft vooralsnog geen droppings uitgevoerd. De Airbus A400M zal op zijn vroegst woensdag ingezet worden, laat het ministerie van Defensie weten. Wanneer precies is afhankelijk van de situatie in Gaza.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Poetin-adviseur Joeri Oesjakov zegt dat Rusland en de Verenigde Staten vooruitgang hebben geboekt bij onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne eerder deze week in Moskou. Rusland wil graag verder praten met de Amerikaanse onderhandelaars, zegt hij.
2 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase premier Narendra Modi heeft zijn gast uit Rusland, president Vladimir Poetin, gezegd dat de wereld moet terugkeren naar vrede. Modi zei dat India geen neutraal land is, maar aan de kant van de vrede staat.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BELGA) - De leiders van de Afrikaanse buurlanden Democratische Republiek Congo en Rwanda hebben een vredesovereenkomst ondertekend in het Witte Huis in Washington. Dat deden de buitenlandministers van de twee landen in juni ook al. Ondertussen gaat het geweld gewoon door.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Europese bondgenoten van Oekraïne vrezen dat de Amerikaanse vredesgezant Steve Witkoff Oekraïne uitverkoopt aan Rusland. Ze spraken tijdens een videovergadering met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky maandag hun diepe wantrouwen in Witkoff uit, zeggen diplomaten.
17 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Onder meer wegens terrorisme heeft Rusland de toegang tot Snapchat geblokkeerd, meldde het Russische staatspersbureau RIA. Met de Snapchat-app kunnen berichten, foto's en video's worden gedeeld.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering heeft extra maatregelen aangekondigd tegen Rusland voor de vergiftigingen in Salisbury in 2018. De Russische militaire inlichtingendienst GROe, die handelde in opdracht van president Vladimir Poetin, was daarvoor verantwoordelijk, zegt de regering naar aanleiding van een onafhankelijk onderzoek. Er zijn extra sancties ingesteld en de Russische ambassadeur is ontboden.
21 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Ex-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini treedt af als rector van het Europacollege in Brugge vanwege een onderzoek naar fraude bij een opleiding van jonge diplomaten. Zij en twee anderen werden eerder deze week aangehouden voor een fraudeonderzoek over de aanbesteding van de opleiding aan het Europacollege.
21 uur geleden