Jordanië meldt grootste hulpdropping boven Gaza tot nu toe
AMMAN (ANP/DPA/AFP/RTR) - Jordanië heeft naar eigen zeggen zijn grootste dropping van hulpgoederen in Gaza tot nu toe uitgevoerd. Daarbij is samengewerkt met de Verenigde Staten, Frankrijk en Egypte, die ook vliegtuigen stuurden. De hulpgoederen werden met parachutes afgeworpen boven het noorden van Gaza.
Jordanië heeft in de voorbije maanden ten minste zestien droppings uitgevoerd met voedsel en hulpgoederen boven Gaza. Onlangs sloten ook andere landen daarbij aan. De VS, die ook Israël nog altijd steunen, voerden zondag hun eerste droppings uit.
Jordanië en de Verenigde Staten hebben droppings uitgevoerd met ieder drie vliegtuigen, Frankrijk en Egypte ieder een, meldt Jordanië. De hulpgoederen zijn geleverd door het Wereldvoedselprogramma (WFP) van de Verenigde Naties.
Ondervoeding
De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) waarschuwde dinsdag dat het aantal ondervoede kinderen "vooral extreem" is in Noord-Gaza. Een op de zes kinderen jonger dan 2 jaar is daar acuut ondervoed. "Dit was in januari, dus de situatie is op dit moment waarschijnlijk ernstiger", aldus WHO-vertegenwoordiger Richard Peeperkorn. Volgens VN-kinderrechtenorganisatie UNICEF is het aantal ondervoede kinderen jonger dan 5 in het noorden ongeveer drie keer zo erg als in het zuiden.
België heeft ook een vliegtuig naar Jordanië gestuurd, maar dat heeft vooralsnog geen droppings uitgevoerd. De Airbus A400M zal op zijn vroegst woensdag ingezet worden, laat het ministerie van Defensie weten. Wanneer precies is afhankelijk van de situatie in Gaza.
Meer uit Buitenland
TABQA (ANP/AFP) - Het Syrische leger is verder opgerukt in het noorden van het land. Daardoor hebben ze nu gebieden in handen die lange tijd gecontroleerd werden door de Koerden.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zich kritisch uitgelaten over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor internationale raden die een Palestijns overgangsbestuur in de Gazastrook moeten controleren of bijstaan.
5 uur geledenANKARA/BUENOS AIRES/CAÏRO (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft ook zijn Argentijnse, Egyptische en Turkse ambtgenoten uitgenodigd om zitting te nemen in een 'Raad van Vrede'. Die moet toezicht gaan houden op het overgangsbestuur in de Gazastrook. De uitnodigingen zijn in de betrokken hoofdsteden bevestigd. Er is niets gezegd over eventuele aanvaardingen van deze uitnodiging.
8 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Bij een zware aanrijding in de Surinaamse hoofdstad Paramaribo zijn zaterdagochtend vroeg vier doden gevallen, meldt de politie. Kort na 06.00 uur lokale tijd, nog voor de zonsopgang, was er een botsing tussen een personenauto en een personenbus. De bus is waarschijnlijk enkele malen over de kop geslagen en er zijn passagiers uit de ramen geslingerd. Een van de doden zou een kind zijn. De juiste toedracht wordt onderzocht.
8 uur geledenKAMALA (ANP/AFP) - De zittende president Yoweri Museveni heeft de presidentsverkiezingen in Oeganda gewonnen. Hij sleept daarmee een zevende termijn binnen. Volgens de kiescommissie kreeg Museveni ruim 70 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste tegenstander, zanger Bobi Wine, behaalde 24 procent van de stemmen. Wine rept van fraude.
9 uur geledenAKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italië, ontvangt dit jaar de Karelsprijs. Hij krijgt deze omdat hij "met vastberadenheid en onwrikbare wilskracht een grote bijdrage aan Europa heeft geleverd".
9 uur geledenKOPENHAGEN/NUUK (ANP/AFP) - Voor het stadhuis van Kopenhagen zijn duizenden mensen bijeengekomen om te demonstreren tegen Amerikaanse aanspraken op Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort. De betogers zwaaien met Deense en Groenlandse vlaggen en zijn in een optocht naar de Amerikaanse ambassade getrokken. Volgens waarnemers verloopt de betoging kalm. De organisatie spreekt van 15.000 demonstranten in de Deense hoofdstad.
10 uur geleden