Jordanië bouwt grote installatie voor ontzilting zeewater
AMMAN (ANP/AFP) - Jordanië heeft een contract getekend met een groep van voornamelijk Franse bedrijven voor de bouw van een grote installatie voor het ontzilten van zeewater om zo te helpen bij de drinkwatervoorziening van het land, dat kampt met watertekorten. Met de installatie is volgens de Jordaanse premier Jafar Hassan een bedrag gemoeid van meer dan 5 miljard dollar.
Het project wordt geleid door het Franse infrastructuurbedrijf Meridiam, dat bij de bouw samenwerkt met de eveneens Franse ondernemingen Suez en Vinci en het Egyptische Orascom. Volgens Meridiam zal de installatie jaarlijks meer dan 300 miljoen kubieke meter drinkwater leveren aan de steden Amman en Akaba, waarmee ruim 3 miljoen mensen worden bediend.
De installatie gaat zoet water maken van zout water uit de Rode Zee. Dat drinkwater moet vervolgens via pijpleidingen met een totale lengte van 445 kilometer getransporteerd worden vanaf de Rode Zee naar Amman en Akaba. De bouw van het project gaat naar verwachting vier jaar duren. Het Jordaanse staatspersbureau Petra spreekt van het grootste infrastructuurproject ooit in het land.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Onder meer JPMorgan Chase ging omlaag, ondanks dat de grootste bank van de Verenigde Staten het beste vierde kwartaal ooit kende en beter presteerde dan verwacht. Het aandeel zakte 4,2 procent.
14 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP) - Rusland heeft de controle overgenomen van de lokale dochteronderneming van Rockwool, meldt de Deense isolatiefabrikant. Het gaat om vier fabrieken in Rusland. Het bedrijf noemt de stap in een verklaring "onmiskenbaar illegaal".
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt binnen "enkele weken" zijn kandidaat voor de opvolging van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell bekend te maken. Dat is ondanks de ontstane ophef over een onderzoek van het Amerikaanse ministerie van Justitie naar de huidige Fed-baas.
2 uur geledenARLINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Boeing heeft voor het eerst in zeven jaar meer vliegtuigorders binnengekregen dan de Europese concurrent Airbus. De Amerikaanse vliegtuigbouwer kreeg vorig jaar in totaal 1175 bestellingen voor verkeersvliegtuigen, terwijl dat er 1000 waren voor Airbus.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag hoger geëindigd en heeft daarmee de opmars voortgezet richting het historische niveau van 1000 punten. De Amsterdamse hoofdindex was maandag ook al geëindigd op een nieuw slotrecord, onder aanvoering van chiptoeleverancier Besi.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag weinig beweging zien na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Beleggers verwerkten nieuwe inflatiegegevens van de Verenigde Staten. In december stegen de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld minder dan verwacht. Het meevallende inflatiecijfer versterkte de hoop op een verdere renteverlaging door de Federal Reserve.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Wereldbank is positiever geworden over de verwachte groei van de wereldeconomie. Toch lijken de jaren twintig van deze eeuw hard op weg het decennium met de minste economische groei te worden sinds de jaren zestig van de vorige eeuw, voorspellen deskundigen van 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingssamenwerking.
6 uur geleden