Jordanië bouwt grote installatie voor ontzilting zeewater
AMMAN (ANP/AFP) - Jordanië heeft een contract getekend met een groep van voornamelijk Franse bedrijven voor de bouw van een grote installatie voor het ontzilten van zeewater om zo te helpen bij de drinkwatervoorziening van het land, dat kampt met watertekorten. Met de installatie is volgens de Jordaanse premier Jafar Hassan een bedrag gemoeid van meer dan 5 miljard dollar.
Het project wordt geleid door het Franse infrastructuurbedrijf Meridiam, dat bij de bouw samenwerkt met de eveneens Franse ondernemingen Suez en Vinci en het Egyptische Orascom. Volgens Meridiam zal de installatie jaarlijks meer dan 300 miljoen kubieke meter drinkwater leveren aan de steden Amman en Akaba, waarmee ruim 3 miljoen mensen worden bediend.
De installatie gaat zoet water maken van zout water uit de Rode Zee. Dat drinkwater moet vervolgens via pijpleidingen met een totale lengte van 445 kilometer getransporteerd worden vanaf de Rode Zee naar Amman en Akaba. De bouw van het project gaat naar verwachting vier jaar duren. Het Jordaanse staatspersbureau Petra spreekt van het grootste infrastructuurproject ooit in het land.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - TikTok gaat de bevindingen van de Europese Commissie op "alle mogelijke manieren" aanvechten. Dat laat een woordvoerder van de populaire filmpjesapp weten, nadat Brussel vrijdag bekend had gemaakt dat het verslavende aspect van TikTok in overtreding is met digitale regels van de Europese Unie.
18 minuten geledenMUMBAI (ANP/BLOOMBERG) - Het Indiase staalconcern Tata Steel heeft de winst in het afgelopen kwartaal flink zien stijgen. De staalproducent die onder meer eigenaar is van het hoogovencomplex bij IJmuiden, profiteerde van een sterke vraag en productie bij de Indiase vestigingen en wist daarmee de stijgende kosten te compenseren.
19 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het verslavende aspect van TikTok is in overtreding met digitale regels van de Europese Unie. Het oneindige scrollen, automatische afspelen van video's, pushmeldingen en zeer gepersonaliseerde aanbevelingen maken de socialemedia-app verslavend, concludeert de Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de Europese Unie.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Het Japanse autoconcern Toyota heeft een nieuwe topman benoemd. De grootste autofabrikant ter wereld verhoogde tegelijkertijd de verwachtingen voor de omzet en winst in het huidige boekjaar, ondanks de impact van Amerikaanse importheffingen.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Op de internationale luchthaven in Berlijn kunnen vrijdagochtend nog steeds geen vliegtuigen landen of opstijgen vanwege ijzel. Donderdagavond werd het vliegverkeer op de luchthaven in de Duitse hoofdstad al volledig stilgelegd en leidde het winterse weer tot veel annuleringen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De handel tussen Nederland en Duitsland is afgelopen jaar opnieuw gegroeid. Volgens de Duits-Nederlandse Handelskamer, die cijfers van statistiekbureau Destatis analyseerde, blijven onder meer de bedden van het Nederlandse merk Auping en kleding van het Duitse Zalando populair aan de andere kant van de grens. Energie en chemische producten werden juist minder verhandeld, wat past bij de krimpende Duitse industrie en transformatie richting een hoogwaardigere economie.
3 uur geledenHOOFDDORP (ANP/AFP) - Stellantis, het moederbedrijf van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, heeft gewaarschuwd voor een last van 22 miljard euro, vooral vanwege een "aanzienlijke overschatting" van de overstap naar elektrische voertuigen. Het autoconcern schrijft dat bedrag daarom af, meldt Stellantis vrijdag.
3 uur geleden