Jordanië bouwt grote installatie voor ontzilting zeewater
AMMAN (ANP/AFP) - Jordanië heeft een contract getekend met een groep van voornamelijk Franse bedrijven voor de bouw van een grote installatie voor het ontzilten van zeewater om zo te helpen bij de drinkwatervoorziening van het land, dat kampt met watertekorten. Met de installatie is volgens de Jordaanse premier Jafar Hassan een bedrag gemoeid van meer dan 5 miljard dollar.
Het project wordt geleid door het Franse infrastructuurbedrijf Meridiam, dat bij de bouw samenwerkt met de eveneens Franse ondernemingen Suez en Vinci en het Egyptische Orascom. Volgens Meridiam zal de installatie jaarlijks meer dan 300 miljoen kubieke meter drinkwater leveren aan de steden Amman en Akaba, waarmee ruim 3 miljoen mensen worden bediend.
De installatie gaat zoet water maken van zout water uit de Rode Zee. Dat drinkwater moet vervolgens via pijpleidingen met een totale lengte van 445 kilometer getransporteerd worden vanaf de Rode Zee naar Amman en Akaba. De bouw van het project gaat naar verwachting vier jaar duren. Het Jordaanse staatspersbureau Petra spreekt van het grootste infrastructuurproject ooit in het land.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.
46 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.
5 uur geledenDHAKA (ANP/RTR) - Kledingleveringen voor Zara-eigenaar Inditex en andere grote kledingretailers zitten vast op luchthavens in Bangladesh en India. Dat hebben drie fabrikanten in de landen laten weten. De kleding zou eigenlijk met vluchten van luchtvaartmaatschappijen als Emirates en Qatar Airways worden meegenomen, maar die hebben door de oorlog in Iran veel vluchten geschrapt.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi is vrijdag meer dan 17 procent onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De koersval werd volgens analisten veroorzaakt door ongunstige berichten in Zuid-Koreaanse media voor de fabrikant van assemblageapparatuur voor de halfgeleiderindustrie.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet zoals afgesproken in het coalitieakkoord een streep door een groot deel van een nieuwe wet die moet afbakenen welk werk als zelfstandig ondernemer kan worden gedaan. Er komt een nieuwe wet voor in de plaats die moet leiden tot meer zekerheid voor mensen die er zelf voor kiezen als zzp'er te werken, meldt minister Thierry Aartsen (Werk, VVD).
8 uur geleden