
Jordan zet strijd om voorzitterschap Amerikaanse Huis toch voort
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Republikein Jim Jordan wil toch proberen om in een derde stemronde de voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden te worden. Eerder op donderdag had hij juist aan partijgenoten medegedeeld zijn kandidatuur in te trekken. Hij zei zich toen te kunnen vinden in het plan om waarnemend voorzitter Patrick McHenry tijdelijk meer bevoegdheden te geven.
Maar het lijkt erop dat medestanders hem hebben overtuigd om zijn kandidatuur toch nog een kans te geven. Na afloop van een vergadering met andere Republikeinen zei Jordan dat hij zijn strijd om het voorzitterschap voortzet. "Ik ben nog steeds kandidaat om voorzitter te worden en ik ben van plan om voldoende stemmen te krijgen en deze race te winnen", zei hij tegen de pers.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iran beweert duizenden geheime documenten te hebben verkregen uit de Israëlische militaire, wetenschappelijke en nucleaire sector. De informatie zou betrekking hebben op de Israëlische nucleaire faciliteiten, defensiecapaciteiten en relaties met de Verenigde Staten en Europa. Dat melden Iraanse, Israëlische en Amerikaanse media.
14 minuten geledenTEL AVIV (ANP) - Diverse Israëlische nieuwsorganisaties melden dat de Verenigde Staten en Israël een einde willen maken aan het mandaat van de VN-interimmacht in Libanon, UNIFIL. Ze menen dat het Libanese leger beter in staat is het staakt-het-vuren in Zuid-Libanon te handhaven, schrijft de krant Israel Hayom.
28 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse autoproducent Renault overweegt zich in Oekraïne te vestigen om er drones te produceren voor zowel Kyiv als Parijs, op voorstel van het Franse ministerie van Defensie. "Er zijn gesprekken geweest, maar er is nog geen beslissing genomen omdat we nog op verduidelijkingen hierover wachten van het ministerie", aldus de autoproducent tegen nieuwssite Franceinfo.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Troepen van de Nationale Garde zijn gearriveerd in Los Angeles, meldt het Amerikaanse leger op X, zonder te specificeren om hoeveel militairen het gaat.
2 uur geledenBANGKOK/PHNOM PENH (ANP/AFP) - Thailand en Cambodja hebben een akkoord bereikt over het herpositioneren van hun troepen in een betwist grensgebied. De spanningen tussen de buurlanden liepen op nadat eind mei een Cambodjaanse militair was omgekomen bij een vuurgevecht tussen de twee legers.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Een geplande uitwisseling van Russische en Oekraïense krijgsgevangenen begint "komende week", meldt Kyrylo Boedanov, hoofd van de Oekraïense defensie-inlichtingendienst, op sociale media. "De start van de repatriëringsactiviteiten op basis van de resultaten van de onderhandelingen in Istanbul is gepland voor komende week", aldus Boedanov.
5 uur geledenROME (ANP/DPA) - In een stadspark in Rome zijn een dode vrouw en baby gevonden. Het is nog niet bekend of het om moeder en dochter gaat. De Italiaanse politie doet nader onderzoek.
7 uur geleden