Jordan verliest ook derde stemming voorzitterschap Huis VS
WASHINGTON (ANP/TRR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft zich weer niet achter Jim Jordan geschaard als nieuwe voorzitter. De politicus van de verdeelde Republikeinse meerderheid kreeg ook in de derde ronde onvoldoende stemmen. Het is uniek in de Amerikaanse geschiedenis dat het Huis zo lang zonder voorzitter zit.
Na de tweede mislukte poging woensdag liet Jordan in eerste instantie weten het niet opnieuw te proberen. Enkele uren later kwam hij daar op terug.
Sinds het wegstemmen van voorzitter Kevin McCarthy zijn de Republikeinen er al twee weken niet in geslaagd een opvolger te vinden. Een kleine groep hardliners, onder wie de door ex-president Donald Trump gesteunde Jordan, en een grotere groep gematigdere Republikeinen liggen met elkaar in de clinch.
Het Huis van Afgevaardigden kan zonder voorzitter geen nieuwe wetgeving aannemen. Dat kan problemen opleveren voor de miljardensteun voor Oekraïne en Israël die president Joe Biden aankondigde. Ook kan de Amerikaanse overheid over minder dan een maand opnieuw zonder geld zitten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis zegt nog "vier tot zes weken nodig te hebben" om de Verenigde Staten hun doelen in Iran te laten bereiken. Daarvoor is ook genoeg munitie voorhanden, verzekerde Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt vrijdag op een persconferentie.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Iran heeft Europese landen gewaarschuwd dat ze "legitieme doelen" worden als ze zich mengen in de oorlog tegen Iran. Dat zei de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de Franse zender France 24. Teheran zou Europese landen al hebben gewaarschuwd dat zij ook doelwit kunnen worden van Iraanse vergeldingsacties als ze zich aansluiten bij de VS en Israël.
1 uur geledenPRISTINA (ANP/DPA) - Kosovo dreigt in een constitutionele crisis te verzanden nu de zittende president Vjosa Osmani het parlement wil ontbinden en om nieuwe verkiezingen vraagt - de derde in krap een jaar.
2 uur geledenBEIROET (ANP) - In Libanon zijn in minder dan vier dagen tijd zeker 300.000 mensen ontheemd geraakt door de Israëlische bombardementen en evacuatieoproepen, schat de Norwegian Refugee Council (NRC). Israël riep deze week op het zuiden van Libanon en de zuidelijke buitenwijken van hoofdstad Beiroet te verlaten. De hulporganisatie waarschuwt voor een humanitaire ramp als Israël deze bevelen niet intrekt.
3 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR/AFP) - VN-mensenrechtenchef Volker Türk verlangt van de VS dat ze zo snel mogelijk duidelijkheid geven over hun mogelijke betrokkenheid bij een bombardement op een Iraanse school, waarbij volgens Iran zeker 150 doden vielen. Militaire onderzoekers zien het als aannemelijk dat de VS daar verantwoordelijk voor zijn, zeggen twee Amerikaanse officials tegen persbureau Reuters.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Duitse christendemocratische bondskanselier Friedrich Merz waarschuwt voor "Syrische toestanden" indien de oorlog tegen Iran zich voortsleept en de staatsinstellingen daar ineenstorten. Een lange oorlog zou tot een chaos leiden die "verstrekkende negatieve gevolgen heeft op het gebied van migratie, energievoorziening en de veiligheid voor Europa", melden Duitse media.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De bedreigingen van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky aan het adres van de Hongaarse premier Viktor Orbán zijn voor de Europese Commissie "onaanvaardbaar". Dat zei een woordvoerder van de Commissie vrijdag. "Er mogen geen bedreigingen aan het adres van EU-lidstaten worden geuit en we zijn hierover actief in gesprek met alle betrokken partijen."
6 uur geleden