Jordan verliest ook derde stemming voorzitterschap Huis VS
WASHINGTON (ANP/TRR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft zich weer niet achter Jim Jordan geschaard als nieuwe voorzitter. De politicus van de verdeelde Republikeinse meerderheid kreeg ook in de derde ronde onvoldoende stemmen. Het is uniek in de Amerikaanse geschiedenis dat het Huis zo lang zonder voorzitter zit.
Na de tweede mislukte poging woensdag liet Jordan in eerste instantie weten het niet opnieuw te proberen. Enkele uren later kwam hij daar op terug.
Sinds het wegstemmen van voorzitter Kevin McCarthy zijn de Republikeinen er al twee weken niet in geslaagd een opvolger te vinden. Een kleine groep hardliners, onder wie de door ex-president Donald Trump gesteunde Jordan, en een grotere groep gematigdere Republikeinen liggen met elkaar in de clinch.
Het Huis van Afgevaardigden kan zonder voorzitter geen nieuwe wetgeving aannemen. Dat kan problemen opleveren voor de miljardensteun voor Oekraïne en Israël die president Joe Biden aankondigde. Ook kan de Amerikaanse overheid over minder dan een maand opnieuw zonder geld zitten.
Meer uit Buitenland
BONN (ANP) - Niet alleen boven land worden temperatuurrecords verbroken. Ook het zeewater is warmer dan ooit in deze tijd van het jaar, meldt de Europese klimaatdienst Copernicus. Wetenschappers van de dienst voorzien potentieel flinke gevolgen van de "ongekende opwarming", ook voor de temperaturen boven land.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in 2025 naar eigen zeggen minstens 1,2 miljard dollar (1,05 miljard euro) verdiend met activiteiten rond crypto en memecoins. Dit blijkt uit zijn recentste jaarlijkse opgave van financiële belangen.
4 uur geledenSTADE (ANP/AFP) - De man die wordt verdacht van het doodschieten van zes mensen in het Duitse Stade lijkt eerder zijn jonge baby door elkaar geschud te hebben. Ook had hij artsen in het ziekenhuis waar de baby werd behandeld bedreigd, melden Duitse media.
9 uur geledenCARACAS (ANP/RTR/DPA) - Het dodental door de zware aardbevingen van vorige week in Venezuela is gestegen naar 1943. Dat meldde parlementsvoorzitter Jorge Rodríguez, die ook sprak over ruim tienduizend gewonden door het natuurgeweld.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump roept het Congres op alsnog te regelen dat het geboorterecht in het land beperkt wordt. Hij doet dat nadat hij een zaak bij het Hooggerechtshof van de Verenigde Staten heeft verloren.
12 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse Groene partij is van plan een motie van wantrouwen in te dienen tegen de regering vanwege de vermeend gebrekkige aanpak van de hitte deze maand, meldt Politico. Volgens partijleider Cyrielle Chatelain is de regering medeverantwoordelijk voor alle doden die er zijn gevallen tijdens de elf dagen durende hittegolf, waarin de warmste dag ooit werd gemeten.
13 uur geledenMUSCAT (ANP) - Oman heeft een plan gemaakt voor het heffen van servicekosten in de Straat van Hormuz, meldt The New York Times op basis van ingewijden. Oman zou daarover zelfs al een officieel voorstel hebben ingediend bij de Verenigde Staten, die sterk tegen betalingen in de zeestraat zijn.
13 uur geleden