Jordan verliest ook derde stemming voorzitterschap Huis VS
WASHINGTON (ANP/TRR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft zich weer niet achter Jim Jordan geschaard als nieuwe voorzitter. De politicus van de verdeelde Republikeinse meerderheid kreeg ook in de derde ronde onvoldoende stemmen. Het is uniek in de Amerikaanse geschiedenis dat het Huis zo lang zonder voorzitter zit.
Na de tweede mislukte poging woensdag liet Jordan in eerste instantie weten het niet opnieuw te proberen. Enkele uren later kwam hij daar op terug.
Sinds het wegstemmen van voorzitter Kevin McCarthy zijn de Republikeinen er al twee weken niet in geslaagd een opvolger te vinden. Een kleine groep hardliners, onder wie de door ex-president Donald Trump gesteunde Jordan, en een grotere groep gematigdere Republikeinen liggen met elkaar in de clinch.
Het Huis van Afgevaardigden kan zonder voorzitter geen nieuwe wetgeving aannemen. Dat kan problemen opleveren voor de miljardensteun voor Oekraïne en Israël die president Joe Biden aankondigde. Ook kan de Amerikaanse overheid over minder dan een maand opnieuw zonder geld zitten.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Na de nieuwe Israëlische aanvallen op Libanon trekt de Iraanse onderhandelaar Mohammed Bagher Ghalibaf de onderhandelingen met de Verenigde Staten in twijfel, net nu een deal tussen de beide landen dichtbij leek. In een bericht op X schrijft hij dat het "niet mogelijk is om door te gaan op de ingeslagen weg".
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft opnieuw aanvallen uitgevoerd op de zuidelijke buitenwijken van Beiroet, meldt het kantoor van premier Benjamin Netanyahu. Volgens de Libanese autoriteiten zijn daarbij zeker drie mensen omgekomen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - In het concept van de deal met de Verenigde Staten staat dat Iran zijn hoogverrijkt uranium zal verdunnen, aldus een Iraanse topfunctionaris. Door uranium te vermengen met ander materiaal ontstaat een product dat een lager verrijkingsniveau heeft en niet geschikt is voor kernwapens. Iran heeft volgens het Iraanse persbureau Fars nog niet definitief ingestemd.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Duizenden fans zijn in New York de straat opgegaan na het behalen van de titel van de basketballers van de New York Knicks in de NBA. De viering verliep niet zonder incidenten: een bus werd in brand gestoken en een tiener raakte gewond door een schot.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Qatarese onderhandelaars zijn zondag naar Teheran gevlogen in een poging om een vredesakkoord tussen Iran en de Verenigde Staten af te ronden, aldus een bron tegen persbureau Reuters. Ook Iraanse media berichtten over het bezoek van een Qatarese delegatie.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse krijgsmacht heeft zondag een olietanker van de Russische schaduwvloot onderschept, meldt de Britse premier Keir Starmer. Het vaartuig deed volgens hem een poging door het Kanaal te varen.
8 uur geledenBOEDAPEST (ANP/DPA/RTR) - Ondanks de verkiezingsnederlaag bij de parlementsverkiezingen in april blijft de voormalige Hongaarse premier Viktor Orbán partijleider van het rechts-nationalistische Fidesz. Op een partijcongres stemden vrijwel alle afgevaardigden voor zijn herbenoeming. Er waren geen tegenkandidaten.
18 uur geleden