Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jordan verliest ook derde stemming voorzitterschap Huis VS

Jordan verliest ook derde stemming voorzitterschap Huis VS

WASHINGTON (ANP/TRR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft zich weer niet achter Jim Jordan geschaard als nieuwe voorzitter. De politicus van de verdeelde Republikeinse meerderheid kreeg ook in de derde ronde onvoldoende stemmen. Het is uniek in de Amerikaanse geschiedenis dat het Huis zo lang zonder voorzitter zit.

Na de tweede mislukte poging woensdag liet Jordan in eerste instantie weten het niet opnieuw te proberen. Enkele uren later kwam hij daar op terug.

Sinds het wegstemmen van voorzitter Kevin McCarthy zijn de Republikeinen er al twee weken niet in geslaagd een opvolger te vinden. Een kleine groep hardliners, onder wie de door ex-president Donald Trump gesteunde Jordan, en een grotere groep gematigdere Republikeinen liggen met elkaar in de clinch.

Het Huis van Afgevaardigden kan zonder voorzitter geen nieuwe wetgeving aannemen. Dat kan problemen opleveren voor de miljardensteun voor Oekraïne en Israël die president Joe Biden aankondigde. Ook kan de Amerikaanse overheid over minder dan een maand opnieuw zonder geld zitten.

Meer uit Buitenland

Leiders 'Hormuz-coalitie' praten vrijdag over heropenen zeestraat

LONDEN/PARIJS (ANP) - De leiders van de landen die een einde willen maken aan de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz komen vrijdag bijeen. Aan de eerste top van de 'Hormuz-coalitie' zal naar verwachting ook premier Rob Jetten meedoen.

1 uur geleden
Europarlementariërs: strafmaatregelen Hongarije nog niet opheffen

BRUSSEL (ANP) - Het is nog veel te vroeg om de strafmaatregelen die de EU tegen Hongarije heeft opgelegd in te trekken, vinden de rapporteurs van het Europees Parlement die de situatie in Hongarije nauwlettend volgen. Een nieuwe Hongaarse regering moet eerst concrete maatregelen nemen om de democratie, grondrechten, vrijheid van meningsuiting en rechtszekerheid te herstellen, vinden zowel de Nederlandse Europarlementariër Tineke Strik (GroenLinks-PvdA) als de Duitse Europarlementariër Daniel Freund (Groenen).

1 uur geleden
China veroordeelt 'gevaarlijke' Amerikaanse blokkade Iran

BEIJING (ANP/AFP) - China heeft de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens scherp veroordeeld. "Dit is gevaarlijk en onverantwoordelijk gedrag", reageerde een woordvoerder van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken.

3 uur geleden
Mogelijk nieuw overleg Iran - VS in Islamabad

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Onderhandelaars uit Iran en de VS zouden later deze week terug kunnen keren naar de Pakistaanse hoofdstad Islamabad voor hervatting van hun overleg. Het persbureau Reuters meldt dit van verschillende bronnen te hebben gehoord.

4 uur geleden
CNN: Rubio neemt deel aan gesprek tussen Israël en Libanon

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, is dinsdag bij het gesprek tussen Libanon en Israël. CNN meldt dat op basis van een bron binnen het ministerie. De Israëlische ambassadeur in de VS, Yechiel Leiter, ontmoet dan in Washington de Libanese ambassadeur in de VS, Nada Hamadeh.

6 uur geleden
Xi spreekt tegen Spaanse premier van 'afbrokkelende wereldorde'

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping wil de banden met Spanje aanhalen, zei hij dinsdag tijdens een bezoek van de Spaanse premier Pedro Sánchez aan Beijing. Volgens Chinese staatsmedia beloofden beide leiders de samenwerking tussen de landen te verdiepen, te midden van wat Xi een "afbrokkelende wereldorde" noemde.

6 uur geleden
Volgens Vance is Iran aan zet in onderhandelingen met VS

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance zegt tegen Fox News dat Iran aan zet is in de onderhandelingen met de Verenigde Staten. Vance leidde afgelopen weekend in Pakistan de Amerikaanse delegatie die met Iran onderhandelde. Dat overleg eindigde in een patstelling.

10 uur geleden