Joosten begint aan monsterklus bij BAM
BUNNIK (ANP) - Ruud Joosten is vanaf dinsdag officieel de nieuwe topman van bouwer BAM. Hem wacht de zware taak om het geplaagde concern door de huidige moeilijke tijd te loodsen. Een van zijn eerste taken wordt het opstellen van een strategisch plan, gebaseerd op sterke punten van BAM.
BAM wordt onder meer geraakt door de coronacrisis, die de effectiviteit op de bouwplaats en het vertrouwen geen goed doen. Daarnaast kampt de onderneming met verliezen bij BAM International en andere problemen. BAM sloot de eerste helft van dit jaar af met een verlies van 234,5 miljoen euro.
Volgens BAM is Joosten, die hiervoor als operationeel directeur van AkzoNobel werkte, voor nu de juiste man. Belangrijk bij zijn aanstelling was zijn bewezen trackrecord in transformatieprogramma's, waarmee hij organisaties verbeterde, evenals hun operationele prestaties en marge.
Joosten is de opvolger van Rob van Wingerden, die eerder dit jaar zijn vertrek aankondigde. In de tussentijd was Frans den Houter interim-topman van BAM.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - ASN Bank zegt een technische storing waardoor het spaarsaldo van klanten niet goed wordt weergegeven in de nacht van donderdag op vrijdag te herstellen. Door de storing wordt het saldo op spaar- of beleggingsrekeningen niet goed weergegeven in de app en op de website.
38 minuten geledenALMERE (ANP) - Lidl wil zijn Nederlandse supermarkten vanaf volgend jaar alleen nog maar bevoorraden met elektrische vrachtwagens. Dat is sneller dan gepland, want eerder zei het bedrijf dit voor 2030 te willen doen. Lidl is naar eigen zeggen de eerste supermarktketen die deze stap zet.
44 minuten geledenZIERIKZEE (ANP) - Fashiongroep Omoda neemt de onlinewinkel Wehkamp over van de Britse investeringsmaatschappij Apax Partners. Daarmee komt Wehkamp na elf jaar weer in Nederlandse handen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het aantal reizigers op Europese luchthavens is in april gedaald ten opzichte van een jaar geleden. Het is voor het eerst dat het aantal passagiers is teruggelopen sinds de luchtvaartsector zich herstelde van de coronapandemie, meldt de koepelorganisatie van Europese luchthavens ACI Europe. De daling is het gevolg van de Iranoorlog en een staking in Duitsland.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) behoorde donderdag tot de grote verliezers op het Damrak. De koersdaling van ruim 6 procent volgde op de aankondiging van investeringsfirma Pershing Square van miljardair Bill Ackman om zijn belang in het bedrijf te verkopen.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nederland telt meer miljonairs en hun gezamenlijke vermogen is ook gegroeid. Dat blijkt uit een onderzoek van adviesbureau Capgemini naar miljonairs in Nederland en ruim twintig andere landen.
4 uur geledenMADRID (ANP/BLOOMBERG) - ING werkt aan een overnamebod op de Spaanse vermogensbeheerder Singular Bank. Dat meldt de Spaanse zakenkrant Cinco Días op basis van bronnen. Ook de grote Italiaanse bank Intesa Sanpaolo zou interesse hebben in een overname van Singular.
5 uur geleden