Joost Klein 'opgelucht' dat onderzoek songfestival is gestopt
DEN HAAG (ANP) - Joost Klein is "ontzettend blij en opgelucht" dat het onderzoek naar het vermeende geweldsincident tijdens het Eurovisie Songfestival is stopgezet. Dat heeft zijn manager laten weten aan het ANP. De zanger werd dit jaar gediskwalificeerd, omdat hij een dreigende beweging zou hebben gemaakt naar een medewerkster. Maandag deelde het OM in Zweden dat er niet voldoende bewijs is.
"De laatste paar maanden waren verschrikkelijk zwaar. Hoewel we graag overal ter wereld optreden, voelde het niet helemaal goed", laat zijn manager weten. "We zijn, als team, ontzettend blij en opgelucht dat er nu een einde is gekomen aan deze onzekere periode. Eindelijk kunnen we het hardop zeggen: er is nooit een reden voor deze zaak geweest."
Klein kijkt weer naar de toekomst en werkt momenteel aan een nieuw album. "Liefde wint altijd", besluit hij.
Geen invloed op beslissing
De European Broadcasting Union (EBU) zegt in een reactie nog altijd "volledig" achter de beslissing te staan om Klein te diskwalificeren. EBU-baas Jean Philip De Tender stelt in de verklaring dat het onderzoek van het Zweedse OM ging over de vraag of er een strafbaar feit was gepleegd en niet "of de heer Klein zich ongepast heeft gedragen" en de regels van het Eurovisie Songfestival heeft overtreden. "Deze nieuwe ontwikkeling heeft dan ook geen invloed op onze beslissing, waar we volledig achterstaan."
Het OM liet maandag weten dat niet bewezen kan worden dat de vermeende actie van Klein tot "ernstige angst heeft geleid of dat de man dergelijke bedoelingen had".
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Een 18-jarige verdachte uit Rijswijk zit niet langer vast in de zaak over de doodgestoken 16-jarige jongen in Den Hoorn. Het gerechtshof in Den Haag heeft zijn voorarrest opgeheven, omdat er aanwijzingen zijn dat de verdachte uit zelfverdediging heeft gestoken. Dit meldt zijn advocaat Peter Plasman. Het Openbaar Ministerie bevestigt de vrijlating.
11 minuten geledenOOSTERHOUT (ANP) - Door het ongeluk met een gasfles bij een praktijkschool aan de Nassaustraat in Oosterhout zijn zeven mensen gewond geraakt, meldt de veiligheidsregio. Het gaat om vier tieners en drie volwassenen. Een van de minderjarigen moest naar het ziekenhuis.
44 minuten geledenOOSTERHOUT (ANP) - In de Brabantse plaats Oosterhout zijn meerdere gewonden gevallen door een ongeluk met een gasfles. Het zou gaan om ongeveer vijf slachtoffers. Het ongeluk gebeurde nabij een praktijkschool tijdens het bakken van pannenkoeken, meldt de veiligheidsregio.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Syriëganger Ayada K. (49) beriep zich vrijdag op haar zwijgrecht bij het begin van de inhoudelijke behandeling van haar zaak. "Ik ga nergens op antwoorden", zei K. in de rechtbank in Rotterdam. De vrouw zou medeplichtig zijn aan de inzet van haar minderjarige zoon in de gewapende strijd van terreurgroep Islamitische Staat (IS) in Syrië, wat geldt als een oorlogsmisdrijf. De jongen zou in 2017, op 15-jarige leeftijd, zijn omgekomen bij Raqqa.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het OM heeft vrijdag bij de rechtbank in Den Haag tbs met dwangverpleging geëist tegen Samad S. (40) voor het doodsteken van zijn vader in november 2024. Dat gebeurde in de woning van het 70-jarige slachtoffer aan de Haagweg in Rijswijk, waar S. tijdelijk woonde.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft vanwege onder meer "juridische bezwaren" niet voor de VN-resolutie gestemd die de slavenhandel als "ernstigste misdaad tegen de menselijkheid" bestempelt. Volgens buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) spreekt de resolutie uit dat westerse landen herstelbetalingen moeten bieden aan landen waar slaven vandaan werden gehaald.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel vindt het "een goed signaal aan slachtoffers" dat de rechtbank in Amsterdam de uitkleedfunctie van de chatbot Grok heeft verboden. De VVD-bewindsman concludeert "dat er serieus naar gekeken wordt en dat erkend wordt wat de nadelige effecten zijn voor slachtoffers".
2 uur geleden