Joost Klein 'opgelucht' dat onderzoek songfestival is gestopt
DEN HAAG (ANP) - Joost Klein is "ontzettend blij en opgelucht" dat het onderzoek naar het vermeende geweldsincident tijdens het Eurovisie Songfestival is stopgezet. Dat heeft zijn manager laten weten aan het ANP. De zanger werd dit jaar gediskwalificeerd, omdat hij een dreigende beweging zou hebben gemaakt naar een medewerkster. Maandag deelde het OM in Zweden dat er niet voldoende bewijs is.
"De laatste paar maanden waren verschrikkelijk zwaar. Hoewel we graag overal ter wereld optreden, voelde het niet helemaal goed", laat zijn manager weten. "We zijn, als team, ontzettend blij en opgelucht dat er nu een einde is gekomen aan deze onzekere periode. Eindelijk kunnen we het hardop zeggen: er is nooit een reden voor deze zaak geweest."
Klein kijkt weer naar de toekomst en werkt momenteel aan een nieuw album. "Liefde wint altijd", besluit hij.
Geen invloed op beslissing
De European Broadcasting Union (EBU) zegt in een reactie nog altijd "volledig" achter de beslissing te staan om Klein te diskwalificeren. EBU-baas Jean Philip De Tender stelt in de verklaring dat het onderzoek van het Zweedse OM ging over de vraag of er een strafbaar feit was gepleegd en niet "of de heer Klein zich ongepast heeft gedragen" en de regels van het Eurovisie Songfestival heeft overtreden. "Deze nieuwe ontwikkeling heeft dan ook geen invloed op onze beslissing, waar we volledig achterstaan."
Het OM liet maandag weten dat niet bewezen kan worden dat de vermeende actie van Klein tot "ernstige angst heeft geleid of dat de man dergelijke bedoelingen had".
Meer uit Binnenland
WANSSUM (ANP) - In het Noord-Limburgse Wanssum is de bestuurder van een auto in de nacht van donderdag op vrijdag om het leven gekomen bij een botsing tegen een boom aan de Helling. Dat meldt de politie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim een op de tien jongeren wordt minstens een keer verdacht van een misdrijf. Dat staat in een donderdag gepubliceerd onderzoek in opdracht van het Wetenschappelijk Onderzoek- en Documentatiecentrum (WODC). De kosten van criminaliteit per groep adolescenten die in hetzelfde jaar van de basisschool kwamen, worden geschat op bijna 2,6 miljard euro.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister-president Dick Schoof is donderdagavond in aanvaring gekomen met de Tweede Kamer over extra geld voor Oekraïne. Een meerderheid wil volgend jaar 2 miljard euro extra steun aan de regering in Kyiv geven, maar Schoof wil daar pas bij de voorjaarsnota over praten.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dick Schoof heeft de Sierra Leoonse president Julius Maada Bio eerder deze week gevraagd om de uitlevering van Jos Leijdekkers, ook wel Bolle Jos. Dat bevestigt een woordvoerder van de demissionaire premier na berichtgeving door het AD.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Defensie treft geen maatregelen tegen medewerkers die betrokken waren bij het mortierongeval in Mali, waarbij in 2006 twee militairen om het leven kwamen en een derde zwaargewond raakte. Defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) vindt het niet passend om "rechtspositionele maatregelen" te nemen. Want, zo redeneert hij in een Kamerbrief, veel van de onderliggende problemen zijn veroorzaakt door de manier waarop zijn ministerie is georganiseerd.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Mona Keijzer (BBB) wil dat Oekraïense vluchtelingen met een baan huur en premie voor de ziektekostenverzekering gaan betalen, bevestigen ingewijden na berichtgeving van RTL Nieuws. Ook krijgen zij een speciale vluchtelingenstatus die erop gericht is dat ze terugkeren naar hun moederland als daar vrede is. Dat moet de Europese regeling voor deze groep vervangen, die in maart 2027 verloopt. Dat staat in een voorstel dat de demissionaire bewindsvrouw vrijdag voorlegt in de ministerraad.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De avondspits van donderdag is volgens de ANWB de drukste spits van het jaar. Op het hoogtepunt, rond 17.30 uur, stond 1218 kilometer file. Het is vooral druk op de A27 tussen Utrecht en Breda en op de wegen rond Rotterdam.
11 uur geleden