Joost Klein 'opgelucht' dat onderzoek songfestival is gestopt
DEN HAAG (ANP) - Joost Klein is "ontzettend blij en opgelucht" dat het onderzoek naar het vermeende geweldsincident tijdens het Eurovisie Songfestival is stopgezet. Dat heeft zijn manager laten weten aan het ANP. De zanger werd dit jaar gediskwalificeerd, omdat hij een dreigende beweging zou hebben gemaakt naar een medewerkster. Maandag deelde het OM in Zweden dat er niet voldoende bewijs is.
"De laatste paar maanden waren verschrikkelijk zwaar. Hoewel we graag overal ter wereld optreden, voelde het niet helemaal goed", laat zijn manager weten. "We zijn, als team, ontzettend blij en opgelucht dat er nu een einde is gekomen aan deze onzekere periode. Eindelijk kunnen we het hardop zeggen: er is nooit een reden voor deze zaak geweest."
Klein kijkt weer naar de toekomst en werkt momenteel aan een nieuw album. "Liefde wint altijd", besluit hij.
Geen invloed op beslissing
De European Broadcasting Union (EBU) zegt in een reactie nog altijd "volledig" achter de beslissing te staan om Klein te diskwalificeren. EBU-baas Jean Philip De Tender stelt in de verklaring dat het onderzoek van het Zweedse OM ging over de vraag of er een strafbaar feit was gepleegd en niet "of de heer Klein zich ongepast heeft gedragen" en de regels van het Eurovisie Songfestival heeft overtreden. "Deze nieuwe ontwikkeling heeft dan ook geen invloed op onze beslissing, waar we volledig achterstaan."
Het OM liet maandag weten dat niet bewezen kan worden dat de vermeende actie van Klein tot "ernstige angst heeft geleid of dat de man dergelijke bedoelingen had".
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Op het Kralingseplein in Rotterdam is bij een schietincident in de nacht van zaterdag op zondag een vrouw gewond geraakt. Er zijn twee mannen aangehouden, meldt de politie op X.
2 uur geledenETTEN-LEUR (ANP) - De brandweer heeft zaterdagavond veel werk gehad aan het blussen van een brand aan de Orgelhof in Etten-Leur, meldt de politie op X. De schade is groot, maar er zijn geen gewonden gevallen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tegenover de Russische ambassade in Den Haag is een plaquette geplaatst voor de Russische oppositieleider Aleksej Navalny, die vorig jaar overleed. De Haagse wethouder Robert Barker heeft die zaterdag onthuld, samen met de weduwe van de dissident. Het plaatje is op een bank geschroefd. In het Nederlands, Engels en Russisch staat erop: "Aleksej Navalny (1976-2024), gestorven voor vrijheid".
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kick Out Zwarte Piet (KOZP) wil op 15 november demonstreren tegen te zwart geschminkte pieten bij de sinterklaasintochten in het Zeeuwse Yerseke en op Texel. De organisatie, die dit jaar voor het laatst actief is, zegt dat daar nog steeds zwarte pieten aanwezig zijn en pleit voor een racismevrije sinterklaasintocht.
19 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Door een grote brand bij een autorecyclingbedrijf in Leeuwarden zijn zaterdagochtend meerdere voertuigen beschadigd. Volgens de veiligheidsregio hebben ongeveer twintig auto's in brand gestaan. Inmiddels zijn alle auto's geblust.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Joost Prinsen wordt zaterdag in meerdere rouwadvertenties en in diverse kranten herdacht door bekenden en oud-collega's. De acteur en presentator overleed maandag op 83-jarige leeftijd.
21 uur geledenHELMOND (ANP) - Bij een steekpartij in een woning aan de Peelhof in het Noord-Brabantse Helmond zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag twee personen gewond geraakt. Het gaat om een man en een vrouw, meldt de politie. Het incident vond rond 02.30 uur plaats.
1 dag geleden