Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Joodse voorman vraagt verbod Palestijnse leuzen en stationprotest

Joodse voorman vraagt verbod Palestijnse leuzen en stationprotest

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet leuzen als 'From the river to the sea' en oproepen tot de intifada verbieden, vindt het Centraal Joods Overleg (CJO). Dat geldt ook voor bezettingen en zitprotesten op stations, en voor de pro-Palestijnse organisatie Samidoun. Zalen die haatzaaiende bijeenkomsten toelaten of Joodse evenementen weren, moeten hun subsidie verliezen, vindt de vertegenwoordiger van de Joodse gemeenschap in Nederland.

CJO-voorman Chanan Hertzberger heeft op die maatregelen aangedrongen tijdens een gesprek met premier Dick Schoof en anderen over het geweld tegen Israëlische voetbalsupporters vorige week in Amsterdam. Ze moeten direct worden afgekondigd, hield hij het kabinet naar eigen zeggen voor. Hertzberger heeft goede hoop dat het ervan komt, want "ik geloof dat de urgentie nu wel duidelijk is", zei hij na het gesprek in het Catshuis.

Het CJO wil verder onder meer gezichtsbedekking overal verbieden en demonstranten op grotere afstand houden "van Joodse herdenkingen, gebouwen en personen". En al die maatregelen moeten strikt worden gehandhaafd, vindt Hertzberger. "Anders zijn we nergens."

Het gevaar voor Joden komt uit allerlei hoeken, stelt de CJO-voorman. Hij ziet antisemitisme bij "best wel veel" moslimjongeren, maar ook bij "linkse woke" mensen en "rechts-extremisten".

Meer uit Binnenland

Schoof betuigt steun aan Spaanse premier na treinongeluk

DEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof heeft steun betuigd aan de Spaanse premier Pedro Sánchez, vanwege het treinongeluk in zijn land. Bij de Spaanse stad Córdoba ontspoorden twee hogesnelheidstreinen. Door het ongeluk zijn minstens 39 mensen omgekomen.

2 uur geleden
Aantal zelfdodingen licht gedaald, zorgen over jongeren

AMSTERDAM (ANP) - Vorig jaar hebben 1785 mensen in Nederland opzettelijk een einde gemaakt aan hun leven, meldt de Commissie Actuele Nederlandse Suïcideregistratie (CANS). Daarmee ligt het aantal zelfdodingen volgens de commissie voor het eerst sinds 2012 onder de 1800. Onder jongeren is de afgelopen tien jaar echter een stijgende lijn te zien in het aantal suïcides. CANS-voorzitter Renske Gilissen spreekt van een zorgwekkende ontwikkeling.

3 uur geleden
Woningen ontruimd om brand na mogelijke explosie in Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - In het Groningse Stadskanaal is in de nacht van zondag op maandag een brand uitgebroken in een woning aan de Gelderselaan. De brand is uitslaand, meldt de politie. De omliggende woningen zijn ontruimd. Mogelijk ging aan de brand een explosie vooraf.

6 uur geleden
Acht aanhoudingen na ongeregeldheden in Haagse Schilderswijk

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft zondagavond acht aanhoudingen verricht in de Schilderswijk in Den Haag naar aanleiding van ongeregeldheden na de verloren Afrika Cup-finale van Marokko. Drie mensen werden aangehouden voor openlijke geweldpleging, meldt de politie. Twee anderen werden aangehouden voor belediging. Ook werden twee aanhoudingen verricht voor het bezit van vuurwerk. De laatste aanhouding was voor het verstoren van de openbare orde.

7 uur geleden
ME ingezet om onrust in Haagse Schilderswijk na finale Afrika Cup

DEN HAAG (ANP) - De mobiele eenheid is zondagavond na de finale van de Afrika Cup in actie gekomen in de Haagse Schilderswijk. Senegal won de wedstrijd in de verlenging van gastland Marokko, tot grote teleurstelling van de Marokkaanse fans. De Haagse politie besloot in te grijpen nadat groepjes jongeren na afloop onder meer vuurwerk afstaken. Dat werd ook richting agenten gegooid, zag een ANP-verslaggever.

8 uur geleden
Nederlanders vrezen niet meer op de VS te kunnen rekenen

DEN HAAG (ANP) - Het overgrote deel van de Nederlanders denkt dat Europa voor zijn veiligheid niet langer op de Verenigde Staten kan rekenen. Onder president Donald Trump is Europa niet meer verzekerd van onvoorwaardelijke Amerikaanse steun, zeggen meer dan acht op de tien ondervraagden in een peiling van de Atlantische Commissie. De VS schaden volgens de ondervraagden de veiligheid, de handel, het klimaat en de democratie.

9 uur geleden
Marokkaanse Nederlanders moedigen samen hun 'leeuwen' aan

DEN HAAG (ANP) - In zaaltjes, buurthuizen, cafés en podia kijken Marokkaanse Nederlanders en andere voetbalfans zondagavond samen naar de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van de Atlas', zoals het team van gastland Marokko wordt genoemd, nemen het op tegen Senegal.

13 uur geleden