Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Joodse voorman vraagt verbod Palestijnse leuzen en stationprotest

Joodse voorman vraagt verbod Palestijnse leuzen en stationprotest

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet leuzen als 'From the river to the sea' en oproepen tot de intifada verbieden, vindt het Centraal Joods Overleg (CJO). Dat geldt ook voor bezettingen en zitprotesten op stations, en voor de pro-Palestijnse organisatie Samidoun. Zalen die haatzaaiende bijeenkomsten toelaten of Joodse evenementen weren, moeten hun subsidie verliezen, vindt de vertegenwoordiger van de Joodse gemeenschap in Nederland.

CJO-voorman Chanan Hertzberger heeft op die maatregelen aangedrongen tijdens een gesprek met premier Dick Schoof en anderen over het geweld tegen Israëlische voetbalsupporters vorige week in Amsterdam. Ze moeten direct worden afgekondigd, hield hij het kabinet naar eigen zeggen voor. Hertzberger heeft goede hoop dat het ervan komt, want "ik geloof dat de urgentie nu wel duidelijk is", zei hij na het gesprek in het Catshuis.

Het CJO wil verder onder meer gezichtsbedekking overal verbieden en demonstranten op grotere afstand houden "van Joodse herdenkingen, gebouwen en personen". En al die maatregelen moeten strikt worden gehandhaafd, vindt Hertzberger. "Anders zijn we nergens."

Het gevaar voor Joden komt uit allerlei hoeken, stelt de CJO-voorman. Hij ziet antisemitisme bij "best wel veel" moslimjongeren, maar ook bij "linkse woke" mensen en "rechts-extremisten".

Meer uit Binnenland

Clip van Samuel Welten is meest bekeken video op YouTube

AMSTERDAM (ANP) - De videoclip van het lied Echte liefde is te koop van Samuel Welten was dit jaar de best bekeken muziekvideo op YouTube in Nederland. Het lied, dat in maart werd geüpload, kreeg ruim 5,1 miljoen views. YouTube meldt niet hoeveel daarvan uit Nederland kwamen.

6 minuten geleden
Nieuwe poging om koning weer rol te geven in kabinetsformatie

DEN HAAG (ANP) - De SGP doet samen met VVD, CDA, BBB en ChristenUnie een nieuwe poging om de koning weer een rol te geven in het formatieproces. Aanleiding is het gedoe dat opnieuw is ontstaan rond een door de Tweede Kamer aangestelde informateur. D66'er Hans Wijers stapte op nadat een privébericht was uitgelekt waarin hij VVD-leider Dilan Yeşilgöz een feeks noemde.

1 uur geleden
Amsterdam wil hogere meldingsbereidheid antisemitisme

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam wil de meldingsbereidheid rond antisemitisme vergroten. Dat staat in de dinsdag gepubliceerde Aanpak Antisemitisme. Ook moet er onder meer een Amsterdams-Jiddisch woordenboek komen. Dat "onderstreept niet alleen de langdurige aanwezigheid van de Joodse gemeenschap in de stad, maar ook de diepgaande invloed die zij heeft gehad op de ontwikkeling van de Amsterdamse taal en cultuur".

2 uur geleden
Rapport: samenwerking met buurlanden nodig voor aanpak wasberen

MAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg en het Rijk zouden met partners over de grens in België en Duitsland moeten samenwerken om de wasbeer te bestrijden. Dat is noodzakelijk om te voorkomen dat de invasieve soort zich verder in Limburg en de rest van Nederland verspreidt, zeggen wetenschappers in een rapport dat de provincie en het ministerie van Landbouw (LVVN) lieten opstellen over het bestrijden van de wasbeer.

4 uur geleden
Kamer: onderzoek of alle scholen iedereen gelijk behandelen

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil onderzoeken hoe elke leerling op school gelijk kan worden behandeld, ongeacht de "levensbeschouwelijke richting" van een school. Dinsdagmiddag werd tot frustratie van de SGP en ChristenUnie een motie van de VVD hiervoor aangenomen. Volgens de christelijke partijen is dit "ongrondwettig en illiberaal" en strijdig met de vrijheid van onderwijs.

4 uur geleden
Circa 3,9 miljard nodig voor woningen van 2030 tot en met 2035

DEN HAAG (ANP) - Voor woningbouw van 2030 tot en met 2035 is naar schatting nog 3,9 miljard euro nodig. Dat heeft adviesbureau Rebel berekend in opdracht van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. Het geld zou nodig zijn om in die jaren ruim een miljoen woningen te bouwen.

4 uur geleden
Inspectie erkent fouten in onderzoek detentie oud-advocaat Weski

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Justitie en Veiligheid geeft toe dat zij fouten maakte in een onderzoek naar de geheime detentielocatie van Inez Weski (70). De voormalige advocate diende in oktober een klacht in tegen de inspectie. Die startte daarop een intern onderzoek.

4 uur geleden