Joodse studenten klagen Twitter aan om antisemitische posts
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Een groep Joodse studenten heeft een rechtszaak aangespannen tegen Twitter waarmee zij het sociale mediaplatform willen dwingen antisemitische berichten te verwijderen. De studenten, allen lid van de European Union of Jewish Students (EUJS), trekken daarin op met de Duitse mensenrechtenorganisatie HateAid.
De berichten die centraal staan, zijn geplaatst in de periode nadat Elon Musk aantrad als nieuwe topman bij het bedrijf. Van de berichten is melding gemaakt bij Twitter, maar vervolgens zijn deze niet verwijderd, betogen de aanklagers. In één van de berichten zou de holocaust zijn ontkend, iets wat bij wet strafbaar is in Duitsland. Naast dat de berichten offline gehaald moeten worden, eisen de studenten ook dat Twitter duidelijkheid verschaft over de manier waarop berichten op het platform worden gecontroleerd.
"Twitter heeft ons vertrouwen geschonden. Door de verspreiding van haatdragende inhoud toe te staan, slaagt het bedrijf er niet in gebruikers, en vooral jonge Joden, te beschermen", voert EUJS-voorzitter Avital Grinberg aan. Daaraan toevoegend: "Wat online begint, eindigt niet online."
Persbureau Bloomberg meldde begin januari nog dat Musk nog verder wilde bezuinigen op het team dat berichten controleert op inhoud. Musk, miljardair en ook topman van elektrische-autofabrikant Tesla en ruimtevaartbedrijf SpaceX, reorganiseerde het bedrijf nadat hij het had overgenomen. Daarbij ontsloeg hij grofweg 5000 van de 7500 werknemers.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky verwacht de Amerikaanse onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner ergens in de komende dagen te ontmoeten in Kyiv. Zij kwamen nog niet eerder naar Oekraïne om daar te praten over het einde van de oorlog met Rusland.
7 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP/DPA) - Frankrijk beleefde afgelopen maanden de heetste zomer sinds het begin van de metingen in 1900, meldt weerdienst Météo France. Het was dag en nacht gemiddeld 24 graden. De maximumtemperaturen lagen 4,8 graden hoger dan normaal in dit seizoen.
27 minuten geledenDAMASCUS (ANP/AFP/RTR) - Syrië is begonnen met het vernietigen van de overblijfselen van een geheim chemisch wapenprogramma uit het Assad-tijdperk. Dat verklaarden een Syrische gezant en een VN-vertegenwoordiger donderdag bij de Veiligheidsraad.
1 uur geledenBELGRADO (ANP) - Het lichaam van de voor genocide veroordeelde oud-generaal Ratko Mladić is aangekomen in Servië, meldden Servische media als TV RTS. Zijn kist was bedekt met de Servische vlag.
1 uur geledenREMBANG (ANP/AFP) - Honderden leerlingen in Indonesië zijn afgelopen week ziek geworden na het eten van een gratis schoollunch. In Rembang op Java waren dat minstens 725 leerlingen en 25 docenten. Het is de tweede keer in een week dat honderden zieken in verband worden gebracht met het maaltijdprogramma dat gefinancierd wordt door de overheid.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Op treinstation Brussel-Zuid is donderdagmiddag een man aangehouden die een wapen bij zich had. Volgens de Belgische autoriteiten zou het gaan om een "oorlogswapen". Belgische media melden dat het gaat om een geladen kalasjnikov, verstopt onder een stapel babykleertjes in een tas.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Ondanks miljardeninvesteringen in defensie is het onzeker dat de EU in 2030 zijn defensieparaatheid op orde heeft. Dat concludeert de Europese Rekenkamer (ERK) in een donderdag verschenen analyse. De coördinatie tussen Europese en nationale financieringsstromen over de inzet van de vele extra vrijgemaakte miljarden euro's moet worden verbeterd, adviseert de ERK. Als dat niet gebeurt, kan dat leiden tot versnipperde investeringen en dubbel werk, waarschuwt de Rekenkamer.
3 uur geleden