Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Joodse studenten klagen Twitter aan om antisemitische posts

Joodse studenten klagen Twitter aan om antisemitische posts

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Een groep Joodse studenten heeft een rechtszaak aangespannen tegen Twitter waarmee zij het sociale mediaplatform willen dwingen antisemitische berichten te verwijderen. De studenten, allen lid van de European Union of Jewish Students (EUJS), trekken daarin op met de Duitse mensenrechtenorganisatie HateAid.

De berichten die centraal staan, zijn geplaatst in de periode nadat Elon Musk aantrad als nieuwe topman bij het bedrijf. Van de berichten is melding gemaakt bij Twitter, maar vervolgens zijn deze niet verwijderd, betogen de aanklagers. In één van de berichten zou de holocaust zijn ontkend, iets wat bij wet strafbaar is in Duitsland. Naast dat de berichten offline gehaald moeten worden, eisen de studenten ook dat Twitter duidelijkheid verschaft over de manier waarop berichten op het platform worden gecontroleerd.

"Twitter heeft ons vertrouwen geschonden. Door de verspreiding van haatdragende inhoud toe te staan, slaagt het bedrijf er niet in gebruikers, en vooral jonge Joden, te beschermen", voert EUJS-voorzitter Avital Grinberg aan. Daaraan toevoegend: "Wat online begint, eindigt niet online."

Persbureau Bloomberg meldde begin januari nog dat Musk nog verder wilde bezuinigen op het team dat berichten controleert op inhoud. Musk, miljardair en ook topman van elektrische-autofabrikant Tesla en ruimtevaartbedrijf SpaceX, reorganiseerde het bedrijf nadat hij het had overgenomen. Daarbij ontsloeg hij grofweg 5000 van de 7500 werknemers.

Meer uit Buitenland

Regeringstroepen Jemen: raket van Houthi's onderschept

RIYAD (ANP/AFP) - De door Saudi-Arabië gesteunde regeringstroepen in Jemen hebben laten weten een ballistische raket te hebben onderschept en vernietigd. De raket was afgevuurd door de pro-Iraanse Houthi's richting een gebied ten zuidoosten van de Saudische hoofdstad Riyad, waar zich de luchtmachtbasis Prince Sultan bevindt.

1 uur geleden
Man schiet zeven familieleden en vriend dood in VS

ERIE (ANP/RTR) - Een 45-jarige man heeft vrijdag in een woning in Erie, in de Amerikaanse staat Pennsylvania, zeven familieleden en een vriend van de familie doodgeschoten en daarna een einde aan zijn eigen leven gemaakt. Dat meldden de autoriteiten zaterdag. Onder de slachtoffers waren twee kinderen en een zwangere vrouw.

1 uur geleden
Politico: ICE richt zich ondanks beschermde status op Hongkongers

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft de afgelopen maanden meerdere inwoners van Hongkong opgepakt, ondanks een richtlijn die hen moet beschermen. Dat schrijft nieuwssite Politico.

2 uur geleden
NYT: zeker 12 doden na Houthi-aanval op luchthaven Riyad

RIYAD (ANP) - Bij een Houthi-aanval op de internationale luchthaven van Riyad in Saudi-Arabië zijn zeker twaalf doden gevallen, melden ingewijden aan The New York Times. Dat maakt het volgens de krant de dodelijkste aanval in een Golfstaat sinds het begin van de Amerikaans-Israëlische oorlog met Iran. Er zouden ook vijftig mensen gewond zijn geraakt.

3 uur geleden
Britse premier verzekert Zelensky van 'volledige solidariteit'

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Andy Burnham heeft de Oekraïense leider Volodymyr Zelensky verzekerd van zijn "volledige solidariteit". In een telefoongesprek erkende Burnham dat "de afgelopen 24 uur moeilijk waren geweest voor Oekraïne".

4 uur geleden
Duizenden deelnemers aan pro-Palestijnse protesten in Europa

LONDEN (ANP/AFP) - Duizenden mensen hebben in Londen, Berlijn en Dublin deelgenomen aan pro-Palestijnse demonstraties. Ze riepen op tot een einde aan de Israëlische aanvallen op Gaza.

5 uur geleden
Pentagon: 21 Amerikanen omgekomen bij operaties tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Er zijn volgens het Pentagon tot nu toe 21 Amerikaanse militairen omgekomen in het Midden-Oosten bij operaties tegen Iran. De officiële telling is naar boven bijgesteld, meldt The Washington Post. 865 militairen raakten gewond.

5 uur geleden