Joodse studenten klagen Twitter aan om antisemitische posts
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Een groep Joodse studenten heeft een rechtszaak aangespannen tegen Twitter waarmee zij het sociale mediaplatform willen dwingen antisemitische berichten te verwijderen. De studenten, allen lid van de European Union of Jewish Students (EUJS), trekken daarin op met de Duitse mensenrechtenorganisatie HateAid.
De berichten die centraal staan, zijn geplaatst in de periode nadat Elon Musk aantrad als nieuwe topman bij het bedrijf. Van de berichten is melding gemaakt bij Twitter, maar vervolgens zijn deze niet verwijderd, betogen de aanklagers. In één van de berichten zou de holocaust zijn ontkend, iets wat bij wet strafbaar is in Duitsland. Naast dat de berichten offline gehaald moeten worden, eisen de studenten ook dat Twitter duidelijkheid verschaft over de manier waarop berichten op het platform worden gecontroleerd.
"Twitter heeft ons vertrouwen geschonden. Door de verspreiding van haatdragende inhoud toe te staan, slaagt het bedrijf er niet in gebruikers, en vooral jonge Joden, te beschermen", voert EUJS-voorzitter Avital Grinberg aan. Daaraan toevoegend: "Wat online begint, eindigt niet online."
Persbureau Bloomberg meldde begin januari nog dat Musk nog verder wilde bezuinigen op het team dat berichten controleert op inhoud. Musk, miljardair en ook topman van elektrische-autofabrikant Tesla en ruimtevaartbedrijf SpaceX, reorganiseerde het bedrijf nadat hij het had overgenomen. Daarbij ontsloeg hij grofweg 5000 van de 7500 werknemers.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - In Londen zijn zaterdag minstens 139 mensen gearresteerd omdat ze deelnamen aan een bijeenkomst ter ondersteuning van de organisatie Palestine Action. Deze pro-Palestijnse beweging is sinds juli 2025 in het Verenigd Koninkrijk verboden en wordt aangemerkt als terroristisch.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft zaterdagavond een belangrijke winkelstraat in het centrum van Frankfurt afgezet na plunderingen. Relschoppers hadden etalages ingeslagen, winkels leeggeroofd en agenten aangevallen.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft zaterdag gezegd dat de conservatieve en nationalistische oppositie de democratie en de rechtsstaat wil "vernietigen". Hij reageert daarmee op de onrust die is ontstaan rond het Constitutioneel Hof.
4 uur geledenATLANTA (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zegt dat Washington niet rechtstreeks betrokken was bij de vlucht van de Braziliaanse ex-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro naar de VS. Amerikaanse media schreven eerder dat de vlucht was geregeld door een functionaris van het Witte Huis.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/AFP) - Aanvankelijk vreedzame protesten van tienduizenden jongeren verspreid over Duitsland zijn in rellen uitgemond. In meerdere steden kwam het tot confrontaties tussen politie en demonstranten.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Met de inzet van de Spaanse reddingsdienst zijn het afgelopen etmaal meer dan vijfhonderd migranten aan land gebracht. Zij waren in drie boten op weg naar de Canarische Eilanden, melden het Spaanse persbureau EFE en nieuwskanaal RTVC.
7 uur geledenBERLIJN (ANP) - De onderhandelingen voor een linkse, progressieve coalitie in de Duitse deelstaat Berlijn kunnen beginnen. Zaterdag stemde ook Die Linke in met coalitiebesprekingen, nadat de SPD en de Groenen dat eerder al hadden gedaan.
8 uur geleden