Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Joodse gemeenschap Rome spreekt schande van gedrag fans Lazio

Joodse gemeenschap Rome spreekt schande van gedrag fans Lazio

ROME (ANP) - De Joodse gemeenschap in Rome heeft schande gesproken van het antisemitische gedrag van fans van de Italiaanse voetbalclub Lazio. De Romeinse club speelde afgelopen weekend de stadsderby tegen AS Roma.

"Een hele tribune die antisemitische liederen zingt en een 'fan' op de tribunes die een 'Hitlerson-shirt' draagt met het rugnummer 88. En wij zijn, zoals altijd, de enigen die verontwaardigd zijn en protesteren", schreef Ruth Dureghello, de voorzitter van de Joodse gemeenschap van Rome, op Twitter. "Het kan toch niet zijn dat iedereen het blijft negeren?"

Bij de tekst plaatste Dureghello een foto van een fan van Lazio met de naam 'Hitlerson' en het nummer 88. Omdat de h de achtste letter van het alfabet is, wordt het nummer ook beschouwd als verwijzing naar 'Heil Hitler'.

Racistische uitlatingen

De Italiaanse minister van Sport, Andrea Abodi, reageerde door het bericht van Dureghello te retweeten met de opmerking: "Het is onmogelijk om te doen alsof er niets aan de hand is. Ik zal mijn bijdrage leveren, omdat ik me verplicht voel om dat te doen. Respect is verschuldigd en er kan niet over worden onderhandeld!"

De aanhang van Lazio maakt zich met regelmaat schuldig aan antisemitisch en racistisch gedrag. In januari werd het noordelijke deel van het Stadio Olimpico in Rome gesloten voor een wedstrijd na racistische uitlatingen door de ultra's in Lecce, gericht aan het adres van twee zwarte spelers, Samuel Umtiti en Lameck Banda.

Lazio speelde in de achtste finales van de Conference League tegen AZ. De Alkmaarders wonnen zowel uit als thuis met 2-1.

Meer uit Voetbal

FC Utrecht klopt sc Heerenveen en treft Ajax in finale play-offs

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de finales van de play-offs om Europees voetbal bereikt en het pensioen van vertrekkend trainer Ron Jans nog met een wedstrijd uitgesteld. FC Utrecht won in de Galgenwaard met 3-2 van sc Heerenveen en neemt het zondag op tegen Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de avond met 2-0 van FC Groningen.

4 uur geleden
Club Brugge voor twintigste keer kampioen van België

GENT/MECHELEN (ANP/Belga) - Club Brugge is voor de twintigste keer kampioen van België geworden. De ploeg van trainer Ivan Leko en de Nederlanders Dani van den Heuvel en Bjorn Meijer speelde met 2-2 gelijk bij KV Mechelen. Door het gelijkspel van Union bij AA Gent (0-0) kan de ploeg de koploper uit Brugge niet meer inhalen in de laatste speelronde.

4 uur geleden
Ronaldo met Al-Nassr kampioen van Saudi-Arabië

RIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met zijn club Al-Nassr kampioen geworden in de Saudi Pro League. De club uit hoofdstad Riyad won de laatste competitiewedstrijd met 4-1 van Damac en bleef daarmee Al-Hilal voor op de ranglijst.

4 uur geleden
Noorwegen met Haaland en oud-Feyenoorders naar WK voetbal

OSLO (ANP) - Noorwegen gaat met oud-Feyenoorders Fredrik Aursnes en Marcus Holmgren Pedersen naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Samen met topspelers Erling Haaland (Manchester City) en Martin Ødegaard (Arsenal) maken zij deel uit van de 26-koppige selectie van de Noorse bondscoach Stale Solbakken. Het land maakt zich op voor het eerste wereldkampioenschap voetbal sinds 1998.

5 uur geleden
Ajax houdt met zege op Groningen hoop op Europees voetbal levend

VOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.

6 uur geleden
Verdediger Maguire niet met Engeland mee naar WK voetbal

LONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.

8 uur geleden
Senegal met Mané en Koulibaly naar WK

DAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.

9 uur geleden