Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Joodse gemeenschap Rome spreekt schande van gedrag fans Lazio

Joodse gemeenschap Rome spreekt schande van gedrag fans Lazio

ROME (ANP) - De Joodse gemeenschap in Rome heeft schande gesproken van het antisemitische gedrag van fans van de Italiaanse voetbalclub Lazio. De Romeinse club speelde afgelopen weekend de stadsderby tegen AS Roma.

"Een hele tribune die antisemitische liederen zingt en een 'fan' op de tribunes die een 'Hitlerson-shirt' draagt met het rugnummer 88. En wij zijn, zoals altijd, de enigen die verontwaardigd zijn en protesteren", schreef Ruth Dureghello, de voorzitter van de Joodse gemeenschap van Rome, op Twitter. "Het kan toch niet zijn dat iedereen het blijft negeren?"

Bij de tekst plaatste Dureghello een foto van een fan van Lazio met de naam 'Hitlerson' en het nummer 88. Omdat de h de achtste letter van het alfabet is, wordt het nummer ook beschouwd als verwijzing naar 'Heil Hitler'.

Racistische uitlatingen

De Italiaanse minister van Sport, Andrea Abodi, reageerde door het bericht van Dureghello te retweeten met de opmerking: "Het is onmogelijk om te doen alsof er niets aan de hand is. Ik zal mijn bijdrage leveren, omdat ik me verplicht voel om dat te doen. Respect is verschuldigd en er kan niet over worden onderhandeld!"

De aanhang van Lazio maakt zich met regelmaat schuldig aan antisemitisch en racistisch gedrag. In januari werd het noordelijke deel van het Stadio Olimpico in Rome gesloten voor een wedstrijd na racistische uitlatingen door de ultra's in Lecce, gericht aan het adres van twee zwarte spelers, Samuel Umtiti en Lameck Banda.

Lazio speelde in de achtste finales van de Conference League tegen AZ. De Alkmaarders wonnen zowel uit als thuis met 2-1.

Meer uit Voetbal

Curaçao verslaat Aruba in uitzwaaiwedstrijd richting WK

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.

46 minuten geleden
Kaapverdië wint laatste test in aanloop naar WK voetbal

EAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.

4 uur geleden
Duitsland wint laatste WK-oefenduel van Verenigde Staten

CHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.

6 uur geleden
Portugal wint oefenduel in aanloop naar WK van Chili

OEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.

6 uur geleden
Iraans elftal moet VS op speeldagen nog op dezelfde dag verlaten

MEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.

7 uur geleden
Oranje-opponent Tunesië met tien man hard onderuit tegen België

BRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.

11 uur geleden
FIFA staat wegwerpwaterfles wel toe in WK-stadions

ZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.

18 uur geleden