Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jonker ziet voordeel voor Engeland in voorbereiding op clash

Jonker ziet voordeel voor Engeland in voorbereiding op clash

LONDEN (ANP) - Volgens bondscoach Andries Jonker van de Nederlandse voetbalsters begint Engeland vrijdag beter voorbereid aan het cruciale Nations League-duel op Wembley. De voetbalsters van zijn collega Sarina Wiegman hebben een dag extra goed kunnen trainen, omdat hun eerste wedstrijd van het interlandblok thuis is, iets waar de WK-finalist deze campagne al vaker baat bij heeft gehad. "Het is mooi als je dat voor elkaar krijgt", zei Jonker ietwat jaloers.

Oranje heeft deze week alleen op woensdag serieus kunnen trainen. "Zondag heeft twee derde van de ploeg nog bij hun club gespeeld", licht Jonker toe. "Daardoor heb ik maandag maar met tien speelsters echt hard kunnen werken, dinsdag was een hersteldag. Woensdag was dan wel een goede training, maar vandaag kon ik in het stadion van de tegenpartij ook niet gaan doen wat ik wilde, met journalisten op mijn neus", zegt de bondscoach over de open training op Wembley.

Volgens Jonker heb je als ploeg dan ook een voordeel als je de eerste wedstrijd van een interlandblok thuis speelt. Oranje had dat in deze Nations League-campagne in een van de drie gevallen, Engeland in alle drie de blokken. "Dan kun je ook op donderdag nog normaal trainen en heb je een prima week. Zij hebben zich beter kunnen voorbereiden."

Nations League

Jonker kan beschikken over al zijn 24 speelsters, maar geeft zijn opstelling nog niet prijs. "Ik heb alles wel besloten, maar dat gaan we eerst tegen de speelsters zeggen." De 61-jarige Amsterdammer zegt al wel dat hij zich niet gaat aanpassen aan de Europees kampioen van vorig jaar.

Hoewel koploper Oranje aan een gelijkspel genoeg heeft om Engeland achter zich te houden in de Nations League-poule, gaat Jonker voor de winst op Wembley. "We willen uit deze twee wedstrijden 4 punten halen", is zijn doelstelling, ook in aanloop naar het afsluitende duel met België van dinsdag in Tilburg. Met een zege en een gelijkspel is Oranje zeker van een plek bij de laatste vier van de Nations League, die begin volgend jaar gaan strijden om twee tickets voor de Olympische Spelen.

Oranje heeft met nog twee duels te gaan 9 punten, gevolgd door België met 7 punten en Engeland met 6. Het al uitgeschakelde Schotland neemt het vrijdag op tegen de Belgen.

Meer uit Voetbal

Spits Isak (Liverpool) geopereerd aan enkel en breuk in kuitbeen

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.

4 uur geleden
Neres helpt Napoli met twee doelpunten aan Supercup

RIYAD (ANP) - Dankzij David Neres heeft Napoli de Italiaanse Supercup veroverd. De oud-aanvaller van Ajax maakte beide doelpunten in de finale tegen Bologna (2-0) die werd gespeeld in Riyad, de hoofdstad van Saudi-Arabië.

4 uur geleden
KRC Genk stelt Hayen aan als nieuwe trainer

BRUGGE (ANP) - Nicky Hayen is de nieuwe trainer van KRC Genk. Hij is de opvolger van Thorsten Fink, die vorige week werd ontslagen.

7 uur geleden
Neymar succesvol geopereerd aan linkerknie

SAO PAULO (ANP) - Neymar is succesvol aan zijn linkerknie geopereerd. Dat heeft zijn club Santos bekendgemaakt.

7 uur geleden
Japans international Minamino scheurt kruisband, WK onzeker

MONACO (ANP/AFP) - De Japanse middenvelder Takumi Minamino heeft tijdens de bekerwedstrijd van afgelopen zondag bij zijn club AS Monaco een gescheurde kruisband opgelopen. Dat meldt de Monegaskische club die uitkomt in de Franse competitie op X. Het is onduidelijk welke gevolgen de blessure heeft voor zijn deelname aan het WK voetbal van komende zomer.

8 uur geleden
Slory verlengt bij Feyenoord en maakt seizoen af bij Eagles

ROTTERDAM (ANP) - Jaden Slory maakt het seizoen af bij Go Ahead Eagles. De club uit Deventer huurt de 20-jarige vleugelspeler van Feyenoord. Hij stond in de belangstelling van meerdere clubs. Slory koos voor Go Ahead Eagles omdat hij goede herinneringen bewaart aan trainer Melvin Boel, die hij tijdens zijn periode bij FC Dordrecht leerde kennen.

11 uur geleden
Fortuna Sittard breekt met onwillige hoofdsponsor

SITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de samenwerking met hoofdsponsor syNeo per direct beëindigd. Het Duitse cosmeticabedrijf wilde niet langer voldoen aan de contractuele verplichtingen, meldt de Limburgse club uit de Eredivisie op zijn website. Volgens regionale omroep L1 zou het bedrijf jaarlijks 600.000 euro inbrengen en betrof het een contract van vijf seizoenen.

12 uur geleden