Jonker ziet voordeel voor Engeland in voorbereiding op clash
LONDEN (ANP) - Volgens bondscoach Andries Jonker van de Nederlandse voetbalsters begint Engeland vrijdag beter voorbereid aan het cruciale Nations League-duel op Wembley. De voetbalsters van zijn collega Sarina Wiegman hebben een dag extra goed kunnen trainen, omdat hun eerste wedstrijd van het interlandblok thuis is, iets waar de WK-finalist deze campagne al vaker baat bij heeft gehad. "Het is mooi als je dat voor elkaar krijgt", zei Jonker ietwat jaloers.
Oranje heeft deze week alleen op woensdag serieus kunnen trainen. "Zondag heeft twee derde van de ploeg nog bij hun club gespeeld", licht Jonker toe. "Daardoor heb ik maandag maar met tien speelsters echt hard kunnen werken, dinsdag was een hersteldag. Woensdag was dan wel een goede training, maar vandaag kon ik in het stadion van de tegenpartij ook niet gaan doen wat ik wilde, met journalisten op mijn neus", zegt de bondscoach over de open training op Wembley.
Volgens Jonker heb je als ploeg dan ook een voordeel als je de eerste wedstrijd van een interlandblok thuis speelt. Oranje had dat in deze Nations League-campagne in een van de drie gevallen, Engeland in alle drie de blokken. "Dan kun je ook op donderdag nog normaal trainen en heb je een prima week. Zij hebben zich beter kunnen voorbereiden."
Nations League
Jonker kan beschikken over al zijn 24 speelsters, maar geeft zijn opstelling nog niet prijs. "Ik heb alles wel besloten, maar dat gaan we eerst tegen de speelsters zeggen." De 61-jarige Amsterdammer zegt al wel dat hij zich niet gaat aanpassen aan de Europees kampioen van vorig jaar.
Hoewel koploper Oranje aan een gelijkspel genoeg heeft om Engeland achter zich te houden in de Nations League-poule, gaat Jonker voor de winst op Wembley. "We willen uit deze twee wedstrijden 4 punten halen", is zijn doelstelling, ook in aanloop naar het afsluitende duel met België van dinsdag in Tilburg. Met een zege en een gelijkspel is Oranje zeker van een plek bij de laatste vier van de Nations League, die begin volgend jaar gaan strijden om twee tickets voor de Olympische Spelen.
Oranje heeft met nog twee duels te gaan 9 punten, gevolgd door België met 7 punten en Engeland met 6. Het al uitgeschakelde Schotland neemt het vrijdag op tegen de Belgen.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
44 minuten geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
52 minuten geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
8 uur geledenACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.
21 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
1 dag geleden