Jonker ziet voordeel voor Engeland in voorbereiding op clash
LONDEN (ANP) - Volgens bondscoach Andries Jonker van de Nederlandse voetbalsters begint Engeland vrijdag beter voorbereid aan het cruciale Nations League-duel op Wembley. De voetbalsters van zijn collega Sarina Wiegman hebben een dag extra goed kunnen trainen, omdat hun eerste wedstrijd van het interlandblok thuis is, iets waar de WK-finalist deze campagne al vaker baat bij heeft gehad. "Het is mooi als je dat voor elkaar krijgt", zei Jonker ietwat jaloers.
Oranje heeft deze week alleen op woensdag serieus kunnen trainen. "Zondag heeft twee derde van de ploeg nog bij hun club gespeeld", licht Jonker toe. "Daardoor heb ik maandag maar met tien speelsters echt hard kunnen werken, dinsdag was een hersteldag. Woensdag was dan wel een goede training, maar vandaag kon ik in het stadion van de tegenpartij ook niet gaan doen wat ik wilde, met journalisten op mijn neus", zegt de bondscoach over de open training op Wembley.
Volgens Jonker heb je als ploeg dan ook een voordeel als je de eerste wedstrijd van een interlandblok thuis speelt. Oranje had dat in deze Nations League-campagne in een van de drie gevallen, Engeland in alle drie de blokken. "Dan kun je ook op donderdag nog normaal trainen en heb je een prima week. Zij hebben zich beter kunnen voorbereiden."
Nations League
Jonker kan beschikken over al zijn 24 speelsters, maar geeft zijn opstelling nog niet prijs. "Ik heb alles wel besloten, maar dat gaan we eerst tegen de speelsters zeggen." De 61-jarige Amsterdammer zegt al wel dat hij zich niet gaat aanpassen aan de Europees kampioen van vorig jaar.
Hoewel koploper Oranje aan een gelijkspel genoeg heeft om Engeland achter zich te houden in de Nations League-poule, gaat Jonker voor de winst op Wembley. "We willen uit deze twee wedstrijden 4 punten halen", is zijn doelstelling, ook in aanloop naar het afsluitende duel met België van dinsdag in Tilburg. Met een zege en een gelijkspel is Oranje zeker van een plek bij de laatste vier van de Nations League, die begin volgend jaar gaan strijden om twee tickets voor de Olympische Spelen.
Oranje heeft met nog twee duels te gaan 9 punten, gevolgd door België met 7 punten en Engeland met 6. Het al uitgeschakelde Schotland neemt het vrijdag op tegen de Belgen.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De KNVB heeft Feyenoord een boete van 7500 euro en een voorwaardelijke straf van het spelen van een uitwedstrijd zonder publiek opgelegd vanwege het vuurwerkgeweld van de Feyenoord-supporters in de uitwedstrijd tegen SC Cambuur op 23 augustus. Dat heeft de KNVB woensdag bekendgemaakt.
13 minuten geledenISTANBUL (ANP) - Dirk Kuijt is aangesteld als interim-trainer bij Fenerbahçe na het vertrek van hoofdtrainer İsmail Kartal. Dat heeft de Turkse voetbalclub woensdag bekendgemaakt. Kartal stapte dinsdag op na de competitienederlaag van een dag eerder op bezoek bij rivaal Galatasaray (2-1).
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - China neemt de verontschuldiging van voetballer Kylian Mbappé met betrekking tot een opmerking die hij had gemaakt over Mao Zedong "serieus". Dat zei buitenlandwoordvoerder Guo Jiakun woensdag tijdens een regulier persmoment. "We nemen de verontschuldiging die het betreffende individu heeft gemaakt serieus", aldus de woordvoerder.
1 uur geledenFLEETWOOD (ANP) - Landskampioen Arsenal is in de achtste finales van de League Cup uitgeschakeld door Fleetwood Town, een team uit het vierde niveau in Engeland. De ploeg van trainer Mikel Arteta verloor, met Jurriën Timber in de basis, na strafschoppen. De wedstrijd werd vlak na de aftrap een kleine tien minuten stilgelegd vanwege een overvliegende drone, maar kon daarna worden hervat.
9 uur geledenHAARLEM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de eerste ronde van de KNVB-beker een eenvoudige overwinning geboekt bij de amateurs van Koninklijke HFC. De oud-bekerwinnaars uit Deventer waren met 5-0 te sterk.
9 uur geledenHELMOND (ANP) - Willem II heeft na tien duels op rij zonder zege weer eens een wedstrijd gewonnen. In de eerste ronde van de KNVB-beker won de ploeg van interim-trainer Adri Koster met 4-3 bij eerstedivisionist Helmond Sport.
12 uur geledenLENS (ANP/BELGA) - RC Lens mag de komende twee uitwedstrijden in de Champions League geen supporters meenemen. De Europese voetbalbond UEFA heeft de Franse club bestraft na wangedrag van fans tijdens het duel met Club Brugge van vorige week. Ook moet Lens een boete van 80.000 euro betalen.
13 uur geleden