Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jonker ziet voordeel voor Engeland in voorbereiding op clash

Jonker ziet voordeel voor Engeland in voorbereiding op clash

LONDEN (ANP) - Volgens bondscoach Andries Jonker van de Nederlandse voetbalsters begint Engeland vrijdag beter voorbereid aan het cruciale Nations League-duel op Wembley. De voetbalsters van zijn collega Sarina Wiegman hebben een dag extra goed kunnen trainen, omdat hun eerste wedstrijd van het interlandblok thuis is, iets waar de WK-finalist deze campagne al vaker baat bij heeft gehad. "Het is mooi als je dat voor elkaar krijgt", zei Jonker ietwat jaloers.

Oranje heeft deze week alleen op woensdag serieus kunnen trainen. "Zondag heeft twee derde van de ploeg nog bij hun club gespeeld", licht Jonker toe. "Daardoor heb ik maandag maar met tien speelsters echt hard kunnen werken, dinsdag was een hersteldag. Woensdag was dan wel een goede training, maar vandaag kon ik in het stadion van de tegenpartij ook niet gaan doen wat ik wilde, met journalisten op mijn neus", zegt de bondscoach over de open training op Wembley.

Volgens Jonker heb je als ploeg dan ook een voordeel als je de eerste wedstrijd van een interlandblok thuis speelt. Oranje had dat in deze Nations League-campagne in een van de drie gevallen, Engeland in alle drie de blokken. "Dan kun je ook op donderdag nog normaal trainen en heb je een prima week. Zij hebben zich beter kunnen voorbereiden."

Nations League

Jonker kan beschikken over al zijn 24 speelsters, maar geeft zijn opstelling nog niet prijs. "Ik heb alles wel besloten, maar dat gaan we eerst tegen de speelsters zeggen." De 61-jarige Amsterdammer zegt al wel dat hij zich niet gaat aanpassen aan de Europees kampioen van vorig jaar.

Hoewel koploper Oranje aan een gelijkspel genoeg heeft om Engeland achter zich te houden in de Nations League-poule, gaat Jonker voor de winst op Wembley. "We willen uit deze twee wedstrijden 4 punten halen", is zijn doelstelling, ook in aanloop naar het afsluitende duel met België van dinsdag in Tilburg. Met een zege en een gelijkspel is Oranje zeker van een plek bij de laatste vier van de Nations League, die begin volgend jaar gaan strijden om twee tickets voor de Olympische Spelen.

Oranje heeft met nog twee duels te gaan 9 punten, gevolgd door België met 7 punten en Engeland met 6. Het al uitgeschakelde Schotland neemt het vrijdag op tegen de Belgen.

Meer uit Voetbal

NEC pakt eerste punt in Europa League tegen Levski Sofia

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft het eerste punt in de competitiefase van de Europa League binnen. De ploeg van trainer Dick Schreuder kwam in eigen huis tegen het Bulgaarse Levski Sofia dankzij aanvoerder Tjaronn Chery terug van een achterstand en speelde gelijk: 1-1.

9 uur geleden
FC Twente begint in Conference League met zege op FC Thun

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de competitiefase van de Conference League begonnen met een 1-0-overwinning op het Zwitserse FC Thun. De ploeg van trainer John van den Brom maakte in eigen huis na een rode kaart voor de bezoekers in de tweede helft het verschil.

9 uur geleden
AZ-spits Meerdink: mooier kun je niet aan een wedstrijd beginnen

ALKMAAR (ANP) - Mexx Meerdink bezorgde AZ met zijn eerste balcontact een zege op Hapoel Beër Sjeva (2-1) in de Europa League. De spits benutte een strafschop die werd veroorzaakt toen hij nog niet op het veld stond.

10 uur geleden
Míchel wijt tegendoelpunten van Ajax aan persoonlijke fouten

SPLIT (ANP) - Míchel Sánchez vindt dat de nederlaag van Ajax te wijten is aan persoonlijke fouten bij de tegendoelpunten. "Dit soort fouten kun je niet maken", zei de coach van Ajax na de 2-1-nederlaag van zijn elftal bij Hajduk Split tegen Ziggo Sport.

11 uur geleden
Klaassen: Ajax hoeft na verlies in Split niet in paniek te raken

SPLIT (ANP) - Davy Klaassen vindt dat Ajax na een 2-1-nederlaag bij Hajduk Split "niet in de paniekstand" hoeft te schieten. Dat zei de aanvoerder van Ajax in Split na afloop tegen Ziggo Sport. "Als je niet kunt domineren dan zijn sommige momenten bepalend. Daar ging het mis", zei Klaassen, die voor de gelijkmaker van Ajax tekende in de 53e minuut.

11 uur geleden
Valse start voor Ajax in competitiefase van Conference League

SPLIT (ANP) - Ajax is slecht begonnen aan de Conference League. De ploeg van de Spaanse coach Míchel Sánchez blameerde zich met een 2-1-nederlaag in een door vuurwerk onderbroken duel met Hajduk Split. Ajax is daarmee nog zonder punten in de competitiefase van het weinig prestigieuze Europese toernooi.

11 uur geleden
Ajax verliest van Hajduk Split in door vuurwerk onderbroken duel

SPLIT (ANP) - Ajax heeft de eerste wedstrijd in de competitiefase van de Conference League met 2-1 verloren bij HNK Hajduk Split. Het elftal van coach Míchel Sánchez ging in het uitverkochte Poljudstadion ten onder in een duel dat tijdelijk werd stilgelegd nadat de fans van de thuisclub vuurwerk afstaken.

11 uur geleden