Jonker ziet voordeel voor Engeland in voorbereiding op clash
LONDEN (ANP) - Volgens bondscoach Andries Jonker van de Nederlandse voetbalsters begint Engeland vrijdag beter voorbereid aan het cruciale Nations League-duel op Wembley. De voetbalsters van zijn collega Sarina Wiegman hebben een dag extra goed kunnen trainen, omdat hun eerste wedstrijd van het interlandblok thuis is, iets waar de WK-finalist deze campagne al vaker baat bij heeft gehad. "Het is mooi als je dat voor elkaar krijgt", zei Jonker ietwat jaloers.
Oranje heeft deze week alleen op woensdag serieus kunnen trainen. "Zondag heeft twee derde van de ploeg nog bij hun club gespeeld", licht Jonker toe. "Daardoor heb ik maandag maar met tien speelsters echt hard kunnen werken, dinsdag was een hersteldag. Woensdag was dan wel een goede training, maar vandaag kon ik in het stadion van de tegenpartij ook niet gaan doen wat ik wilde, met journalisten op mijn neus", zegt de bondscoach over de open training op Wembley.
Volgens Jonker heb je als ploeg dan ook een voordeel als je de eerste wedstrijd van een interlandblok thuis speelt. Oranje had dat in deze Nations League-campagne in een van de drie gevallen, Engeland in alle drie de blokken. "Dan kun je ook op donderdag nog normaal trainen en heb je een prima week. Zij hebben zich beter kunnen voorbereiden."
Nations League
Jonker kan beschikken over al zijn 24 speelsters, maar geeft zijn opstelling nog niet prijs. "Ik heb alles wel besloten, maar dat gaan we eerst tegen de speelsters zeggen." De 61-jarige Amsterdammer zegt al wel dat hij zich niet gaat aanpassen aan de Europees kampioen van vorig jaar.
Hoewel koploper Oranje aan een gelijkspel genoeg heeft om Engeland achter zich te houden in de Nations League-poule, gaat Jonker voor de winst op Wembley. "We willen uit deze twee wedstrijden 4 punten halen", is zijn doelstelling, ook in aanloop naar het afsluitende duel met België van dinsdag in Tilburg. Met een zege en een gelijkspel is Oranje zeker van een plek bij de laatste vier van de Nations League, die begin volgend jaar gaan strijden om twee tickets voor de Olympische Spelen.
Oranje heeft met nog twee duels te gaan 9 punten, gevolgd door België met 7 punten en Engeland met 6. Het al uitgeschakelde Schotland neemt het vrijdag op tegen de Belgen.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Oranje-international Cody Gakpo heeft met zijn doelpunt tegen Duitsland in de Nations League (1-1) Rafael van der Vaart geëvenaard. De aanvaller van Liverpool staat nu, net als de voormalig Ajacied, op 25 treffers voor het Nederlands elftal. Gakpo bereikte dat aantal in zijn 55e interland. Van der Vaart kwam in 109 interlands tot 25 doelpunten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández gaat voor de komende interlands een vervanger oproepen voor de donderdag geblesseerd geraakte Brian Brobbey. Dat zei de Spanjaard na het gelijkspel (1-1) tegen Duitsland in de Johan Cruijff ArenA in de Nations League.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Xavi Hernández vond dat het Nederlands elftal donderdag bij zijn debuut als bondscoach te weinig kreeg. De thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League eindigde in 1-1.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruben van Bommel noemt zijn debuut in Oranje "het hoogst haalbare voor een Nederlandse voetballer". De 22-jarige aanvaller van PSV kwam in de 83e minuut tegen Duitsland het veld in als invaller. "Deze staat zeker heel hoog op mijn lijst", stelde Van Bommel na afloop van het 1-1-gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk van het Nederlands elftal hield een goed gevoel over aan de eerste wedstrijd onder leiding van de nieuwe bondscoach Xavi Hernández. "Ik denk dat we minimaal een punt verdienden vanavond", zei hij na de 1-1 tegen Duitsland in de Johan Cruijff ArenA tegen de NOS. "Bij vlagen hebben we heel goed gespeeld. Na drie dagen werken is dit een prima resultaat."
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruben van Bommel heeft donderdagavond zijn debuut gemaakt voor het Nederlands elftal. De 22-jarige aanvaller van PSV kwam in de 82e minuut tegen Duitsland in het veld als vervanger voor Tijjani Reijnders. Kort voor de wissel van Van Bommel rende vanaf de tribune een kind het veld in om op de foto te gaan met een van de spelers van Oranje.
4 uur geledenBELGRADO (ANP) - Griekenland heeft in Belgrado met 2-1 gewonnen van Servië in de Nations League. Deze twee landen zitten in dezelfde groep als het Nederlands elftal. Tasos Douvikas, voormalig spits van FC Utrecht, kopte de Grieken diep in blessuretijd naar de overwinning. De Grieken nemen door de zege ook de leiding in groep 2 van de A-league.
4 uur geleden