Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jonker ziet op WK dat Oranje aantoont er echt bij te horen

Jonker ziet op WK dat Oranje aantoont er echt bij te horen

DUNEDIN (ANP) - Volgens bondscoach Andries Jonker hebben de voetbalsters van Oranje in de groepsfase van dit WK aangetoond dat ze bij de betere landen horen. De 60-jarige coach dacht vorig jaar september bij de kwalificatiewedstrijd tegen IJsland (1-0-winst) al dat er "nog heel veel muziek in deze groep zit". Die inschatting is volgens Jonker in de eerste wedstrijden in Nieuw-Zeeland uitgekomen, ook internationaal gezien.

"We kunnen hier van iedereen winnen", zei Jonker na de 7-0-zege op WK-debutant Vietnam. "Natuurlijk helpt het als je je als eerste in de groep kwalificeert en prachtige goals maakt. Maar ik ben wel van de realiteitszin: we hebben natuurlijk tegen een van de zwakkere zusters op dit toernooi gespeeld."

De 20-jarige Esmee Brugts scoorde in de wedstrijd tegen Vietnam twee keer en de 17-jarige Wieke Kaptein maakte haar WK-debuut. Jonker sprak van "een fijne combinatie" tussen jonge en ervaren speelsters in zijn selectie. Dat nieuwe talent streefde vaste waarden zoals Sherida Spitse volgens Jonker echter nog niet voorbij. "Zij werden Europees kampioen en zijn absolute topspeelsters. Het kan niet zo zijn dat iemand van 20 jaar met 20 interlands ook van die categorie is. Die barst van het talent, maar heeft nog heel veel te bewijzen."

Achtste finale

Oranje speelt de achtste finale zondag in Sydney tegen Italië of Zuid-Afrika. "Wij kunnen van iedereen winnen", aldus Jonker, die eerder wel zei te hopen Zweden te ontlopen.

De wedstrijd begint om 04.00 uur (Nederlandse tijd), een onhandig tijdstip voor tv-kijkers. Dat aanpassen zal echter lastig worden. "Ik heb nog nooit gehoord dat het mogelijk is dat te veranderen, daar hangt veel te veel van af in logistiek opzicht. Wij denken in Nederland dat we heel groot zijn, maar daar liggen ze in het buitenland echt niet wakker van."

Meer uit Voetbal

Real Madrid boekt tegen Sevilla tweede competitiezege op rij

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in het thuisduel met Sevilla de tweede competitiezege op rij geboekt. Zo sluit de ploeg van trainer Xabi Alonso het jaar met een enigszins goed gevoel af, na een slechte serie in de voorgaande wedstrijden. De achterstand op FC Barcelona is 1 punt, maar de koploper speelt zondag nog tegen Villarreal.

8 uur geleden
NAC verliest thuis van Telstar en neemt laatste plaats over

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft het thuisduel met Telstar verloren en neemt daardoor de laatste plaats over van de concurrent. Telstar-aanvaller Patrick Brouwer besliste de weinig hoogstaande wedstrijd in het Rat Verlegh Stadion met een inzet achter zijn standbeen langs: 0-1

8 uur geleden
NEC houdt Ajax met tien man op gelijkspel

NIJMEGEN (ANP) - Ajax heeft na vijf overwinningen op rij punten verloren in een aantrekkelijk uitduel met NEC (2-2). De club uit Amsterdam speelde het laatste halfuur met een man meer, na een rode kaart voor Sami Ouaissa. Maar de ploeg van interim-trainer Fred Grim kwam in die periode niet tot een derde treffer.

9 uur geleden
Excelsior neemt afstand van degradatiezone met thuiszege op PEC

ROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft met een thuiszege op PEC Zwolle (2-1) afstand genomen van de laatste plaatsen in de Eredivisie. De Rotterdammers waren met name in de eerste helft sterker, maar scoorden toen maar één keer. PEC kwam vlak na rust via een zeldzaam doelpunt van Ryan Thomas op gelijke hoogte, de Georgiër Irakli Yegoian bezorgde de thuisploeg in de slotfase alsnog een benauwde overwinning.

10 uur geleden
Liverpool profiteert tegen Spurs van vroege rode kaart Simons

LONDEN (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (1-2). De ploeg van trainer Arne Slot sloeg toe na rust, toen de thuisploeg al even met tien man speelde.

10 uur geleden
RB Leipzig verliest van Leverkusen en zakt naar vierde plaats

LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig gaat de winterstop in als nummer 4 van de Bundesliga in plaats van als eerste achtervolger van koploper Bayern München. Bayer Leverkusen was in Leipzig met 3-1 te sterk en nam de derde plaats over. Vrijdag verdrong Borussia Dortmund de Oost-Duitsers al van de tweede plaats door een zege op Borussia Mönchengladbach (2-0).

10 uur geleden
Simons krijgt rode kaart voor zware tackle op Van Dijk

LONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft zichzelf en Tottenham Hotspur een slechte dienst bewezen. De middenvelder werd in de 32e minuut van de thuiswedstrijd tegen Liverpool van het veld gestuurd na een zware tackle op Virgil van Dijk, zijn aanvoerder bij Oranje.

12 uur geleden