Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jonker voelt nog steeds de pijn van verloren kwartfinale op WK

Jonker voelt nog steeds de pijn van verloren kwartfinale op WK

ZEIST (ANP) - Bondscoach Andries Jonker voelt nog steeds de pijn van de WK-uitschakeling van de Oranjevrouwen vorige maand in Australië en Nieuw-Zeeland. De trainer heeft de verloren kwartfinale tegen latere kampioen Spanje (2-1 na verlenging) inmiddels teruggekeken, maar was daar niet zo snel aan toe als anders. "De enorme teleurstelling hangt nog wel in mijn hoofd", zei Jonker op een persbijeenkomst in Zeist.

Vooral de kansen die Oranje in de verlenging kreeg, spoken nog door het hoofd van Jonker. "We hadden in de slotfase de kansen. Toen moesten we het doen. We waren fitter dan Spanje. Dat was dan ook het enige waar we beter in waren. In het eerste uur hadden we de kansen zeker niet en toen hadden we geluk dat keepster Daphne van Domselaar ons redde."

Al een paar dagen na terugkomst in Nederland stond een evaluatie met de top van de voetbalbond op het programma. "Die is in hoofdlijnen positief verlopen van beide kanten, maar er zijn ook een aantal zaken op tafel gelegd die beter kunnen. Die zijn verder niet voor de buitenwereld."

Harde plaat

Jonker wil alleen zeggen dat het debacle met het trainingsveld een van de verbeterpunten was. In de eerste weken van het toernooi trainde Oranje tot onvrede van Jonker op een cricketveld met een harde plaat erin.

Jonker heeft nog een contract tot en met het EK van 2025 en kijkt nog niet verder dan dat. "Tot 2025 is al heel ver weg in de voetballerij", zegt de oud-trainer van onder meer Willem II en Telstar daarover. "Maar dit WK was een genoegen voor mij. Ik vond het leuk om te doen."

Meer uit Voetbal

Bayern München in Champions League drie duels zonder Díaz

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan in de komende drie wedstrijden in de Champions League niet beschikken over aanvaller Luis Díaz. De Europese voetbalbond UEFA heeft de Colombiaan voor drie duels geschorst na zijn rode kaart in de wedstrijd tegen Paris Saint-Germain. Díaz kreeg die voor een overtreding op Achraf Hakimi.

7 uur geleden
Herstelde spits De Jong terug in selectie van FC Porto

PORTO (ANP) - Luuk de Jong keert terug in de selectie van FC Porto. De spits is hersteld van een knieblessure en krijgt zaterdag van trainer Francesco Farioli speeltijd in een bekerduel met Sintrense.

9 uur geleden
Belgische profvoetballer Vanheusden (26) beëindigt loopbaan

ALKMAAR (ANP) - Zinho Vanheusden heeft zijn loopbaan beëindigd. De Belgische verdediger, in het verleden ook actief voor AZ, liep bij het Spaanse Marbella voor de derde keer een zware knieblessure op. "Met verdriet, maar vooral met trots kijk ik terug", schrijft hij op Instagram.

11 uur geleden
Berrettini zet Italië op voorsprong in halve finale van Davis Cup

BOLOGNA (ANP) - Matteo Berrettini heeft de Italiaanse tennisploeg op voorsprong gezet in de halve finale van de Davis Cup tegen België. De nummer 56 van de wereldranglijst won in Bologna zijn wedstrijd tegen Raphaël Collignon, die dertig plaatsen lager staat op de mondiale tennisladder: 6-3 6-4.

11 uur geleden
Vijf regionale ondernemers willen Vitesse overnemen

ARNHEM (ANP) - Ronald Ruijtenberg, André van Ginkel, Arthur Leenders, Wolf Nathan en Robert Kramer vormen het nieuwe bestuur van de zogenoemde Sterkhouders, die al een kwart van de aandelen van Vitesse bezitten. De vijf regionale ondernemers willen de club uit Arnhem overnemen.

11 uur geleden
Arsenal weken zonder geblesseerde verdediger Gabriel

LONDEN (ANP) - Gabriel Magalhaes kan de komende weken niet voor Arsenal uitkomen. De centrale verdediger heeft een dijbeenblessure opgelopen bij de nationale ploeg van Brazilië en is voorlopig uitgeschakeld.

14 uur geleden
Feyenoord mist geblesseerde Read en Larin meerdere weken

ROTTERDAM (ANP) - Givairo Read en Cyle Larin kunnen voorlopig niet voor Feyenoord voetballen. De verdediger en aanvaller hebben blessures en staan meerdere weken aan de kant, meldde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.

14 uur geleden