Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jonker voelt nog steeds de pijn van verloren kwartfinale op WK

Jonker voelt nog steeds de pijn van verloren kwartfinale op WK

ZEIST (ANP) - Bondscoach Andries Jonker voelt nog steeds de pijn van de WK-uitschakeling van de Oranjevrouwen vorige maand in Australië en Nieuw-Zeeland. De trainer heeft de verloren kwartfinale tegen latere kampioen Spanje (2-1 na verlenging) inmiddels teruggekeken, maar was daar niet zo snel aan toe als anders. "De enorme teleurstelling hangt nog wel in mijn hoofd", zei Jonker op een persbijeenkomst in Zeist.

Vooral de kansen die Oranje in de verlenging kreeg, spoken nog door het hoofd van Jonker. "We hadden in de slotfase de kansen. Toen moesten we het doen. We waren fitter dan Spanje. Dat was dan ook het enige waar we beter in waren. In het eerste uur hadden we de kansen zeker niet en toen hadden we geluk dat keepster Daphne van Domselaar ons redde."

Al een paar dagen na terugkomst in Nederland stond een evaluatie met de top van de voetbalbond op het programma. "Die is in hoofdlijnen positief verlopen van beide kanten, maar er zijn ook een aantal zaken op tafel gelegd die beter kunnen. Die zijn verder niet voor de buitenwereld."

Harde plaat

Jonker wil alleen zeggen dat het debacle met het trainingsveld een van de verbeterpunten was. In de eerste weken van het toernooi trainde Oranje tot onvrede van Jonker op een cricketveld met een harde plaat erin.

Jonker heeft nog een contract tot en met het EK van 2025 en kijkt nog niet verder dan dat. "Tot 2025 is al heel ver weg in de voetballerij", zegt de oud-trainer van onder meer Willem II en Telstar daarover. "Maar dit WK was een genoegen voor mij. Ik vond het leuk om te doen."

Meer uit Voetbal

Duits talent Karl (18) loopt spierscheuring op en mist WK

CHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.

55 minuten geleden
Kluivert ziet WK-droom na 'beetje gekke carrière' alsnog uitkomen

NEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.

2 uur geleden
Wiegman met Engeland hard onderuit bij Spanje in WK-kwalificatie

PALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.

8 uur geleden
Verlies tegen Ierland 'komt hard aan' bij bondscoach Veurink

CORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.

10 uur geleden
Directe WK-kwalificatie ver weg voor Oranjevrouwen na nederlaag

CORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.

11 uur geleden
Franse voetbalsters kloppen Polen in WK-kwalificatiepoule Oranje

GDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.

13 uur geleden
Oranje traint in Amerikaanse hitte

ORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.

14 uur geleden