Jonker voelt nog steeds de pijn van verloren kwartfinale op WK
ZEIST (ANP) - Bondscoach Andries Jonker voelt nog steeds de pijn van de WK-uitschakeling van de Oranjevrouwen vorige maand in Australië en Nieuw-Zeeland. De trainer heeft de verloren kwartfinale tegen latere kampioen Spanje (2-1 na verlenging) inmiddels teruggekeken, maar was daar niet zo snel aan toe als anders. "De enorme teleurstelling hangt nog wel in mijn hoofd", zei Jonker op een persbijeenkomst in Zeist.
Vooral de kansen die Oranje in de verlenging kreeg, spoken nog door het hoofd van Jonker. "We hadden in de slotfase de kansen. Toen moesten we het doen. We waren fitter dan Spanje. Dat was dan ook het enige waar we beter in waren. In het eerste uur hadden we de kansen zeker niet en toen hadden we geluk dat keepster Daphne van Domselaar ons redde."
Al een paar dagen na terugkomst in Nederland stond een evaluatie met de top van de voetbalbond op het programma. "Die is in hoofdlijnen positief verlopen van beide kanten, maar er zijn ook een aantal zaken op tafel gelegd die beter kunnen. Die zijn verder niet voor de buitenwereld."
Harde plaat
Jonker wil alleen zeggen dat het debacle met het trainingsveld een van de verbeterpunten was. In de eerste weken van het toernooi trainde Oranje tot onvrede van Jonker op een cricketveld met een harde plaat erin.
Jonker heeft nog een contract tot en met het EK van 2025 en kijkt nog niet verder dan dat. "Tot 2025 is al heel ver weg in de voetballerij", zegt de oud-trainer van onder meer Willem II en Telstar daarover. "Maar dit WK was een genoegen voor mij. Ik vond het leuk om te doen."
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een 3-0-overwinning op het laaggeklasseerde Cagliari. De ploeg van coach Cristian Chivu kwam door de zege een stap dichter bij de titel. De voorsprong op eerste achtervolger Napoli bedraagt 12 punten.
18 minuten geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Twee Iraanse voetbalsters die asiel kregen in Australië hebben in een gezamenlijke verklaring hun dankbaarheid uitgesproken voor de hulp van het land. Ze noemen Australië een "veilige haven" en spreken de wens uit een nieuw leven op te bouwen. "We zijn topsporters en het blijft onze droom om onze sportcarrière hier in Australië voort te zetten", schreven Fatemeh Pasandideh en Atefeh Ramezanisadeh.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."
11 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.
13 uur geledenVIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
1 dag geleden