Jonker voelt nog steeds de pijn van verloren kwartfinale op WK
ZEIST (ANP) - Bondscoach Andries Jonker voelt nog steeds de pijn van de WK-uitschakeling van de Oranjevrouwen vorige maand in Australië en Nieuw-Zeeland. De trainer heeft de verloren kwartfinale tegen latere kampioen Spanje (2-1 na verlenging) inmiddels teruggekeken, maar was daar niet zo snel aan toe als anders. "De enorme teleurstelling hangt nog wel in mijn hoofd", zei Jonker op een persbijeenkomst in Zeist.
Vooral de kansen die Oranje in de verlenging kreeg, spoken nog door het hoofd van Jonker. "We hadden in de slotfase de kansen. Toen moesten we het doen. We waren fitter dan Spanje. Dat was dan ook het enige waar we beter in waren. In het eerste uur hadden we de kansen zeker niet en toen hadden we geluk dat keepster Daphne van Domselaar ons redde."
Al een paar dagen na terugkomst in Nederland stond een evaluatie met de top van de voetbalbond op het programma. "Die is in hoofdlijnen positief verlopen van beide kanten, maar er zijn ook een aantal zaken op tafel gelegd die beter kunnen. Die zijn verder niet voor de buitenwereld."
Harde plaat
Jonker wil alleen zeggen dat het debacle met het trainingsveld een van de verbeterpunten was. In de eerste weken van het toernooi trainde Oranje tot onvrede van Jonker op een cricketveld met een harde plaat erin.
Jonker heeft nog een contract tot en met het EK van 2025 en kijkt nog niet verder dan dat. "Tot 2025 is al heel ver weg in de voetballerij", zegt de oud-trainer van onder meer Willem II en Telstar daarover. "Maar dit WK was een genoegen voor mij. Ik vond het leuk om te doen."
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Donyell Malen heeft een hoofdrol vertolkt voor AS Roma in de topper uit de Serie A tegen Napoli. De international van Oranje maakte beide doelpunten voor de Romeinse club in de wedstrijd die eindigde in een 2-2-gelijkspel.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is door naar de laatste zestien van de FA Cup na een 4-0-zege op Wigan Athletic. De koploper van de Premier League blijft vrijwel foutloos in alle competities en maakt nog kans op vier prijzen dit seizoen.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Rayo Vallecano heeft in een Madrileense derby Atlético een pijnlijke nederlaag bezorgd. Het laaggeklasseerde Rayo Vallecano won met 3-0, waardoor Atlético naar de vierde plaats in de Spaanse La Liga zakte. De ploeg van coach Diego Simeone heeft nu 15 punten achterstand op koploper Real Madrid.
13 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de koppositie in de Vrouwen Eredivisie stevig in handen. De club uit Enschede won zondag met 5-1 van sc Heerenveen. FC Twente heeft 36 punten na veertien wedstrijden. PSV, dat met 3-0 won van PEC Zwolle, staat tweede op een achterstand van 4 punten.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is definitief gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig toen scheidsrechter Jannick van der Laan het spel stillegde. Het was ijdele hoop dat de wedstrijd in Rotterdam nog kon worden hervat. Het restant van de wedstrijd wordt volgens de website van NEC op dinsdag 17 februari uitgespeeld.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is tijdelijk gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig. Het is nog onduidelijk of het duel op zondag kan worden uitgespeeld.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen staat weer in het linkerrijtje van de Eredivisie. Het elftal van coach Robin Veldman boog zondag een 2-0-achterstand in het Abe Lenstra Stadion tegen PEC Zwolle om in een 4-2-zege. De Friezen staan met 31 punten op de negende plek in de Eredivisie. PEC Zwolle zakt naar de dertiende plaats met een achterstand van 5 punten op sc Heerenveen.
15 uur geleden