Jonker voelt nog steeds de pijn van verloren kwartfinale op WK
ZEIST (ANP) - Bondscoach Andries Jonker voelt nog steeds de pijn van de WK-uitschakeling van de Oranjevrouwen vorige maand in Australië en Nieuw-Zeeland. De trainer heeft de verloren kwartfinale tegen latere kampioen Spanje (2-1 na verlenging) inmiddels teruggekeken, maar was daar niet zo snel aan toe als anders. "De enorme teleurstelling hangt nog wel in mijn hoofd", zei Jonker op een persbijeenkomst in Zeist.
Vooral de kansen die Oranje in de verlenging kreeg, spoken nog door het hoofd van Jonker. "We hadden in de slotfase de kansen. Toen moesten we het doen. We waren fitter dan Spanje. Dat was dan ook het enige waar we beter in waren. In het eerste uur hadden we de kansen zeker niet en toen hadden we geluk dat keepster Daphne van Domselaar ons redde."
Al een paar dagen na terugkomst in Nederland stond een evaluatie met de top van de voetbalbond op het programma. "Die is in hoofdlijnen positief verlopen van beide kanten, maar er zijn ook een aantal zaken op tafel gelegd die beter kunnen. Die zijn verder niet voor de buitenwereld."
Harde plaat
Jonker wil alleen zeggen dat het debacle met het trainingsveld een van de verbeterpunten was. In de eerste weken van het toernooi trainde Oranje tot onvrede van Jonker op een cricketveld met een harde plaat erin.
Jonker heeft nog een contract tot en met het EK van 2025 en kijkt nog niet verder dan dat. "Tot 2025 is al heel ver weg in de voetballerij", zegt de oud-trainer van onder meer Willem II en Telstar daarover. "Maar dit WK was een genoegen voor mij. Ik vond het leuk om te doen."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.
6 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.
7 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.
10 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.
11 uur geledenSARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.
14 uur geleden