Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jonker vindt Spanje 'zwaarst denkbare loting' in jacht op Spelen

Jonker vindt Spanje 'zwaarst denkbare loting' in jacht op Spelen

NYON (ANP) - Spanje is voor de voetbalsters van Oranje de "zwaarst denkbare loting" in de jacht op een olympisch ticket. Bondscoach Andries Jonker vindt dat de Zuid-Europeanen afgelopen zomer in Australië en Nieuw-Zeeland de terechte wereldkampioen zijn geworden. "Ze waren de beste ploeg, met het beste voetbal en de beste speelsters. Maar wij zijn nu weer wat verder en we gaan kijken hoe de kaarten nu liggen."

Jonker kwam door een vertraagde vlucht zelf te laat aan bij de loting voor de finaleronde van de Nations League in het Zwitserse Nyon. Na afloop sprak hij wel nog even met zijn Spaanse collega, Montserrat Tomé. "Zij zei dat wij ook steeds 'mejor' worden, steeds beter. Ze sprak met respect over ons, maar zij heeft zelf uiteindelijk een geweldig team." Oranje verloor in de kwartfinale van het afgelopen WK na verlenging met 2-1 van de huidige nummer 2 van de wereld.

Volgens Jonker dreunt de klap van die nederlaag nog steeds na binnen het Nederlands elftal. "Wij waren ervan overtuigd dat als we van Spanje zouden winnen, we met de 'cup' naar huis zouden gaan. Zij hebben dat voorkomen. Maar daar moeten we overheen stappen. We moeten ons realiseren dat we het in Nieuw-Zeeland moeilijk hebben gehad, maar dat we uiteindelijk de bovenliggende partij waren. We moeten nu gaan bedenken hoe we het onszelf makkelijker gaan maken."

Mondkus Rubiales

Bij Spanje brak direct na het gewonnen WK de onrust los, nadat toenmalig bondsvoorzitter Luis Rubiales speelster Jenni Hermoso bij de huldiging zonder toestemming op haar mond had gekust. In de nasleep werd de veelbesproken succescoach Jorge Vilda ontslagen, die is vervangen door Tomé. "Ik heb ze na het WK niet meer live gezien, maar ik verwacht niet al te veel wijzigingen", zei Jonker over de situatie bij de tegenstander.

Oranje moet op 23 februari de halve finale van de Nations League in Spanje winnen om zich direct te plaatsen voor de Olympische Spelen. Bij verlies volgt mogelijk nog een herkansing, maar dat is afhankelijk van de andere halve finale tussen Frankrijk en Duitsland. Alleen als Frankrijk zich plaatst voor de finale, gaat ook de nummer 3 van de Nations League naar de Spelen.

Frankrijk

Jonker had veel liever Frankrijk geloot. Dat land is als organisator al geplaatst voor de Spelen van Parijs van volgende zomer. "Voor Frankrijk zijn het veredelde oefenwedstrijden. De bondscoach kan dingen gaan uitproberen. Daarmee hebben zij een heel ander uitgangspunt dan de andere drie deelnemers. Het is krom, onprettig en niet fijn." Ook tegen nummer 6 van de wereld Duitsland had Jonker het liever opgenomen.

Meer uit Voetbal

Meer dan een miljoen mensen bij parade wereldkampioen Spanje

MADRID (ANP/AFP/DPA) - Meer dan een miljoen mensen hebben maandag wereldkampioen Spanje toegejuicht tijdens een parade in een open bus door Madrid. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente, die zondag de WK-finale van Argentinië won, wordt gehuldigd bij het Plaza de Cibeles, waar naar schatting 120.000 mensen op af zijn gekomen.

3 uur geleden
FIFA begint onderzoek naar opstootje na WK-finale

ZURICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een aanklager aangesteld om onderzoek te doen naar het opstootje na afloop van de door Spanje gewonnen WK-finale tegen Argentinië. Spanje won de finale na een verlenging met 1-0.

3 uur geleden
Feyenoorder Hwang vertrekt per direct naar FC Porto

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft afscheid genomen van middenvelder Hwang In-beom. De 29-jarige Zuid-Koreaanse international vertrekt per direct naar de Portugese landskampioen FC Porto. Hij had nog een contract tot de zomer van 2028 in De Kuip.

4 uur geleden
UEFA-voorzitter boycotte WK-finale om meningsverschillen met FIFA

NYON (ANP/RTR) - Voorzitter Aleksander Čeferin van de Europese voetbalbond UEFA heeft zondag vanwege meningsverschillen met wereldvoetbalbond FIFA geweigerd om naar de WK-finale tussen Spanje en Argentinië te gaan. Het zou gaan om meningsverschillen over tuchtprocedures, de logistiek rond de arbitrage en de organisatie van de wedstrijden. Dat meldde een bron aan persbureau Reuters.

5 uur geleden
Messi na WK-finale: deze wond heeft tijd nodig om te genezen

EAST RUTHERFORD (ANP/DPA) - De Argentijnse sterspeler Lionel Messi noemt de pijn van het verliezen van de WK-finale tegen Spanje enorm. "Deze wond heeft tijd nodig om te genezen", schreef hij op Instagram een dag na de nederlaag.

6 uur geleden
Koning Felipe bedankt wereldkampioen Spanje in Madrid

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse koning Felipe VI heeft de nationale voetbalploeg van zijn land bedankt na de gewonnen WK-finale tegen Argentinië van zondag. "Als ons nationale team speelt, spelen we allemaal mee. Als jullie winnen, winnen jullie voor heel Spanje", zei de koning maandag tijdens een receptie voor de selectie van bondscoach Luis de la Fuente in Madrid.

7 uur geleden
Engelse oud-voetballer en bondscoach Keegan (75) overleden

LONDEN (ANP/AFP) - De Engelse oud-voetballer Kevin Keegan is op 75-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt. De tweevoudig winnaar van de Gouden Bal (1978, 1979) had kanker.

9 uur geleden