Jonker vertrouwt op Schotse voetbalsters in 'kromme situatie'
LONDEN (ANP) - Bondscoach Andries Jonker is niet alleen maar negatief na de late nederlaag (3-2) op Wembley tegen Engeland. Met een ruime zege op Schotland zouden de Engelsen Oranje dinsdag in het laatste Nations League-groepsduel toch nog de groepswinst kunnen afpakken, maar Jonker rekent ook door de spanningen tussen beide landen op de volledige inzet van de Schotten.
Engeland en Schotland vormen samen een Brits team op de Olympische Spelen, als Engeland zich plaatst voor de Spelen. Daar is allereerst groepswinst voor nodig, waar de Schotten de Engelsen dus bij zouden kunnen helpen. Oranje staat alleen op basis van een beter doelsaldo (+4 om +1) boven de Engelsen, met nog één wedstrijd te gaan.
"Er is sprake van een volkomen kromme situatie, maar Schotland gaat zich niet laten wegvegen door Engeland", denkt Jonker. "Dat kan niet door de verhoudingen tussen de landen. Die Schotse meiden hebben de morele plicht om zich te weren tot het uiterste."
Nederland sluit dinsdag af tegen België, dat nog een kleine kans maakt op de groepswinst. De Belgische vrouwen staan op 8 punten, Nederland en Engeland hebben 9 punten.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft toestemming gekregen om de noordtribune van stadion Camp Nou te openen. Daarmee zijn voortaan bijna 63.000 toeschouwers welkom bij de wedstrijden, meldt de Catalaanse club.
41 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Niels van Duinen (30) is vanaf 1 juni technisch directeur van AZ. Hij volgt Max Huiberts op, die de functie na elf seizoenen neerlegt. Van Duinen komt over van Excelsior, waar hij de afgelopen vier seizoenen als technisch manager werkzaam was. Hij is de jongere broer van voetballer Mike van Duinen.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid mist sterspeler Kylian Mbappé woensdag in de heenwedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. De Franse aanvaller is niet voldoende hersteld van een knieblessure. Dat zei coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de confrontatie in Bernabéu.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Paul Wanner (20) heeft van de FIFA toestemming gekregen om voor Oostenrijk te voetballen. Dat heeft de voetbalfederatie laten weten. Wanner kwam afgelopen zomer op het EK onder 21 nog uit voor Jong Duitsland.
1 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - Het Iraanse vrouwenvoetbalteam heeft Australië verlaten. De selectie vertrok vanaf de luchthaven van Sydney in een vliegtuig naar Maleisië, meldden verslaggevers van de Sydney Morning Herald. Volgens een woordvoerder van de politie zijn twee speelsters niet in het vliegtuig gestapt.
3 uur geledenDALLAS (ANP) - Het WK voetbal zal als gepland doorgaan in 2026, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft operationeel directeur Heimo Schirgi van de FIFA gezegd. "Op een gegeven moment zullen we een oplossing vinden en zal het WK uiteraard doorgaan. Het WK is te groot. We hopen ook dat iedereen die zich heeft gekwalificeerd, kan meedoen", zei Schirgi tijdens een bijeenkomst in Dallas.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - Twee voetballers zijn levenslang geschorst in de Verenigde Staten omdat ze hebben gegokt op wedstrijden in de Major League Soccer (MLS). Het zijn de Ghanees Yaw Yeboah en Derrick Jones, een Amerikaan die is geboren in Ghana. Yeboah speelde interlands voor Ghana en is oud-speler van FC Twente.
7 uur geleden