Jonker trots op Martens en Miedema: de iconen van deze generatie
NIJMEGEN (ANP) - Bondscoach Andries Jonker vindt het "fantastisch" dat spits Vivianne Miedema nu ook op het veld helemaal terug is bij Oranje. Vrijdagavond maakte de topscorer aller tijden in de slotfase van het gewonnen duel met Schotland (4-0) haar eerste minuten bij Oranje in ruim een jaar tijd.
"'Viv' en Lieke (Martens) zijn de twee iconen van deze geweldige generatie voetbalsters. Dat zijn de trekpleisters. Ik vind het mooi om te zien dat het publiek dat ook erkent", zegt Jonker over het enthousiaste onthaal van Miedema in het uitverkochte Goffertstadion in Nijmegen. De aanvalster revalideerde de afgelopen tien maanden van een zware knieblessure.
"Zulke idolen heb je nodig in de sport. Voor het vrouwenvoetbal is het geweldig dat veel meisjes en hopelijk ook jongens zich kunnen identificeren met hun idolen. Die maken het." Jonker vergeleek Arsenal-spits Miedema qua speelstijl eerder al met oud-international Marco van Basten.
De 27-jarige Miedema uit Hoogeveen wilde graag voor eigen publiek haar rentree maken, maar dat was nog geen uitgemaakte zaak. "Dat hing helemaal van het type wedstrijd af. Het spel van de Schotten stelde mij in staat om te doen wat Viv, Arsenal en ik wilden. Maar dat is geen enkele garantie dat ze dinsdag weer invalt." Dan neemt Oranje het in de Nations League weer op tegen de Schotten.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - De KNVB wil alle Oranjesupporters snel informeren over de kaartverkoop voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We hopen veel trouwe Oranjefans in de stadions te zien, maar ook de vele Amerikaanse supporters met Oranje-roots die ons team zichtbaar en hoorbaar komen steunen", zei secretaris-generaal Gijs de Jong van de voetbalbond.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat gaat niet alleen met Curaçao naar het WK om te genieten. "We willen ook resultaat halen, hoe lastig dat ook is", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Anders geniet je ook niet."
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu had het Nederlands elftal liever ontlopen op het WK voetbal. "Ze zijn voor mij een wereldmacht in het voetbal", zei hij in de mixed zone van het Kennedy Center in Washington. "Ze hebben drie keer in een finale van een WK gestaan. Dat zegt niet alles misschien, maar ze hebben nog steeds heel goede spelers."
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor het eerst in zes weken weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 2-0 te sterk voor Excelsior, dat vanaf de 70e minuut met tien man speelde na een directe rode kaart voor Stijn Middendorp. Groningen-speler Marco Rente kreeg kort voor tijd zijn tweede gele kaart en moest ook vertrekken.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is redelijk tevreden over het resultaat van de loting voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Ik denk dat het zwaarder had gekund", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Je kijkt natuurlijk naar de indeling van de vier potten. Noorwegen in pot 3 en mogelijk Italië in pot 4 waren zware tegenstanders geweest."
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan, Tunesië en de winnaar van de play-offs tussen Oekraïne, Zweden, Polen en Albanië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Curaçao is tijdens de loting voor het WK 2026 gekoppeld aan Duitsland, Ivoorkust en Ecuador. De ploeg van bondscoach Dick Advocaat debuteert op een mondiale eindronde. De 78-jarige kan de oudste bondscoach ooit op een WK worden. Dat is nu nog de Duitser Otto Rehhagel, die in 2010 bijna 72 was toen hij Griekenland op het WK van 2010 in Zuid-Afrika leidde.
13 uur geleden