Jonker trots op Martens en Miedema: de iconen van deze generatie
NIJMEGEN (ANP) - Bondscoach Andries Jonker vindt het "fantastisch" dat spits Vivianne Miedema nu ook op het veld helemaal terug is bij Oranje. Vrijdagavond maakte de topscorer aller tijden in de slotfase van het gewonnen duel met Schotland (4-0) haar eerste minuten bij Oranje in ruim een jaar tijd.
"'Viv' en Lieke (Martens) zijn de twee iconen van deze geweldige generatie voetbalsters. Dat zijn de trekpleisters. Ik vind het mooi om te zien dat het publiek dat ook erkent", zegt Jonker over het enthousiaste onthaal van Miedema in het uitverkochte Goffertstadion in Nijmegen. De aanvalster revalideerde de afgelopen tien maanden van een zware knieblessure.
"Zulke idolen heb je nodig in de sport. Voor het vrouwenvoetbal is het geweldig dat veel meisjes en hopelijk ook jongens zich kunnen identificeren met hun idolen. Die maken het." Jonker vergeleek Arsenal-spits Miedema qua speelstijl eerder al met oud-international Marco van Basten.
De 27-jarige Miedema uit Hoogeveen wilde graag voor eigen publiek haar rentree maken, maar dat was nog geen uitgemaakte zaak. "Dat hing helemaal van het type wedstrijd af. Het spel van de Schotten stelde mij in staat om te doen wat Viv, Arsenal en ik wilden. Maar dat is geen enkele garantie dat ze dinsdag weer invalt." Dan neemt Oranje het in de Nations League weer op tegen de Schotten.
Meer uit Voetbal
OSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciƫle inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong mag toch meedoen aan het hoofdtoernooi van Roland Garros. De 25-jarige Nederlander verloor eerder deze week in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi, maar profiteert van de afmelding van Arthur Fils. De Jong treft in de eerste ronde de 41-jarige Zwitser Stan Wawrinka, die het toernooi in 2015 won.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Bruno Fernandes is zaterdag verkozen tot beste speler van de Premier League dit seizoen. De 31-jarige Portugese middenvelder leidde Manchester United met een record aan assists naar de derde plaats. De Engelse topclub, die het seizoen zondag afsluit bij Brighton & Hove Albion, kwalificeerde zich daarmee voor het hoofdtoernooi van de Champions League.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn is de nieuwe algemeen directeur van Feyenoord. De 58-jarige Rotterdammer volgt per 1 juli de naar Mexico vertrekkende Dennis te Kloese op.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.
9 uur geleden