Jonker trots op Martens en Miedema: de iconen van deze generatie
NIJMEGEN (ANP) - Bondscoach Andries Jonker vindt het "fantastisch" dat spits Vivianne Miedema nu ook op het veld helemaal terug is bij Oranje. Vrijdagavond maakte de topscorer aller tijden in de slotfase van het gewonnen duel met Schotland (4-0) haar eerste minuten bij Oranje in ruim een jaar tijd.
"'Viv' en Lieke (Martens) zijn de twee iconen van deze geweldige generatie voetbalsters. Dat zijn de trekpleisters. Ik vind het mooi om te zien dat het publiek dat ook erkent", zegt Jonker over het enthousiaste onthaal van Miedema in het uitverkochte Goffertstadion in Nijmegen. De aanvalster revalideerde de afgelopen tien maanden van een zware knieblessure.
"Zulke idolen heb je nodig in de sport. Voor het vrouwenvoetbal is het geweldig dat veel meisjes en hopelijk ook jongens zich kunnen identificeren met hun idolen. Die maken het." Jonker vergeleek Arsenal-spits Miedema qua speelstijl eerder al met oud-international Marco van Basten.
De 27-jarige Miedema uit Hoogeveen wilde graag voor eigen publiek haar rentree maken, maar dat was nog geen uitgemaakte zaak. "Dat hing helemaal van het type wedstrijd af. Het spel van de Schotten stelde mij in staat om te doen wat Viv, Arsenal en ik wilden. Maar dat is geen enkele garantie dat ze dinsdag weer invalt." Dan neemt Oranje het in de Nations League weer op tegen de Schotten.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-trainer Arne Slot was lovend over verdediger Ibrahima Konaté na zijn doelpunt en goede spel tegen Newcastle United (4-1-winst). De Fransman zou het Premier League-duel eigenlijk niet spelen omdat zijn vader was overleden, maar hij keerde eerder terug vanwege de vele blessures bij de club.
17 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft overtuigend gewonnen van Newcastle United in de Premier League. De ploeg van trainer Arne Slot won met 4-1 en behield de vijfde plaats. De Fransman Hugo Ekitike scoorde twee keer voor Liverpool, waar Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch en Cody Gakpo in de basis stonden. Sven Botman bleef op de bank bij Newcastle.
11 uur geledenELCHE (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Elche met 3-1 gewonnen en de koppositie in Spanje verstevigd. De ploeg van coach Hansi Flick kwam op 55 punten, 4 meer dan Real Madrid, dat zondag speelt tegen Rayo Vallecano.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft zijn vijfde zege op rij geboekt in de Eredivisie. De ploeg van coach Maurice Steijn won op Het Kasteel met 2-0 van FC Groningen dankzij twee treffers van Shunsuke Mito. Het was voor Sparta 53 jaar geleden dat het vijf achtereenvolgende wedstrijden won. Dat was in het seizoen 1972/1973. FC Groningen zag in de wedstrijd twee keer een doelpunt afgekeurd worden.
11 uur geledenNAPELS (ANP) - Trainer Antonio Conte van Napoli geeft het drukke speelschema de schuld van de waslijst aan blessures in zijn ploeg. "Het slopende schema met al die wedstrijden maakt het voetbal kapot", zei hij na de benauwde zege van 2-1 op Fiorentina. Hij zag tot zijn grote frustratie aanvoerder Giovanni Di Lorenzo uitvallen met een op het oog zware knieblessure.
12 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft thuis met 4-1 van Telstar gewonnen in de Eredivisie. De bezoekers bleven lang bij in de wedstrijd, maar PEC wist in het laatste halfuur uit te lopen. De Zwollenaren stijgen door de overwinning naar de negende plek op de ranglijst.
14 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft opnieuw punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper speelde met 2-2 gelijk bij HSV in Hamburg. Bayern leed een week geleden tegen FC Augsburg zijn eerste nederlaag in de competitie. Doordeweeks won het wel met 2-1 van PSV in de Champions League.
14 uur geleden