Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jonker tevreden na zeges Oranje-vrouwen met nieuw systeem

Jonker tevreden na zeges Oranje-vrouwen met nieuw systeem

ZWOLLE (ANP) - Bondscoach Andries Jonker keek met een tevreden gevoel terug op de twee oefenwedstrijden van de Nederlandse voetbalsters tegen Costa Rica en Denemarken. "Over het geheel genomen ben ik tevreden. We hebben heel behoorlijk gespeeld, een speelwijze uitgeprobeerd en twee keer gewonnen", zei Jonker na de 2-0-zege op de Deense vrouwen. Vrijdag had Oranje al met 4-0 gewonnen van Costa Rica.

Puntjes van kritiek had de coach ook. In de tweede helft ontwaarde Jonker slordigheidjes, bij een 2-0-voorsprong na doelpunten van Dominique Janssen en Lineth Beerensteyn. "Er zijn nog momenten dat je gemakzucht ziet, Hollandse gemakzucht. Dat moeten we wel afleren. Het gaat straks om een WK. Als je zo de 2-1 incasseert en het wordt 2-2, daar ga ik nog wel een keer iets van zeggen", vertelde Jonker bij ESPN na de laatste oefeninterland van dit jaar. Komende zomer is het WK in Australiƫ en Nieuw-Zeeland.

Jonker experimenteerde opnieuw met een 5-3-2-opstelling, die hij als een alternatief ziet voor het gebruikelijke 4-3-3. Sherida Spitse stond centraal achterin in plaats van op het middenveld, waar de aanvoerster doorgaans speelt. "Ze heeft op de training al laten zien dat ze het goed kan. En dat deed ze nu ook in een wedstrijd tegen een behoorlijke tegenstander", oordeelde Jonker tevreden. "Deze ploeg heeft heel veel mogelijkheden om verschillende speelwijzes uit te voeren. De selectie is ook breder geworden. Vandaag ontbreken vijf speelsters en daar merk je niks van."

Meer uit Voetbal

Lewandowski leidt Barcelona langs Celta, rood voor De Jong

VIGO (ANP) - FC Barcelona is koploper Real Madrid genaderd tot op 3 punten. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-2 bij Celta de Vigo onder meer door drie treffers van Robert Lewandowski. Frenkie de Jong moest met zijn tweede gele kaart van het veld.

5 uur geleden
Internazionale koploper in Serie A na zege op Lazio

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie gegrepen in de Serie A. De ploeg van trainer Cristian Chivu won met 2-0 van Lazio en kwam daarmee op 24 punten in de Italiaanse competitie.

5 uur geleden
Van Persie noemt verloren duel met Eagles 'een magere wedstrijd'

DEVENTER (ANP) - Robin van Persie vindt dat Feyenoord slecht had gespeeld in Deventer. "Het was een magere wedstrijd", stelde de 42-jarige coach na de tweede nederlaag van Feyenoord dit seizoen. De Rotterdammers verloren op De Adelaarshorst met 2-1 van Go Ahead Eagles. Van Persie vond wel dat Feyenoord net als Go Ahead Eagles een strafschop had verdiend.

5 uur geleden
Feyenoord is koppositie kwijt na nederlaag bij Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - Feyenoord heeft de koppositie in de twaalfde speelronde van de Eredivisie verspeeld aan PSV. Het elftal van trainer Robin van Persie verloor in Deventer met 2-1 van Go Ahead Eagles. Het was de tweede nederlaag van het seizoen voor Feyenoord.

6 uur geleden
Voetbalsters Manchester City koploper na zege en doelpunt Miedema

LIVERPOOL (ANP) - De voetbalsters van Manchester City hebben de koppositie in de Engelse competitie gegrepen. De ploeg won met 2-1 bij Everton, mede door de openingstreffer van Vivianne Miedema.

7 uur geleden
VfL Wolfsburg bevestigt vertrek trainer Simonis

WOLFSBURG (ANP) - VfL Wolfsburg heeft het vertrek van trainer Paul Simonis bevestigd. De 40-jarige voormalige coach van Go Ahead Eagles is per direct uit zijn functie ontheven, meldde de Duitse club, die veertiende staat in de Bundesliga.

7 uur geleden
Uitblinker Til groeit met drie treffers verder in rol als spits

ALKMAAR (ANP) - PSV'er Guus Til liet met drie treffers in de uitwedstrijd tegen AZ (1-5) opnieuw zien prima als spits te kunnen voetballen. De aanvallende middenvelder is nu samen met Ismael Saibari clubtopscorer. Beiden scoorden in de Eredivisie tot dusver acht keer.

8 uur geleden