Jonker tevreden na proef met verdedigsters Buurman en Dijkstra
BREDA (ANP) - Bondscoach Andries Jonker is tevreden over een van zijn eerste experimenten in voorbereiding op het EK: het duo Veerle Buurman (18) en Caitlin Dijkstra (26) centraal in de verdediging. "Mijn vermoeden is bevestigd dat zij in potentie een uitstekend duo zijn, maar ook individueel zijn ze uitstekende verdedigsters", zei Jonker na de 2-2 tegen Duitsland in de Nations League.
Recordinternational Sherida Spitse en Dominique Janssen stonden in de meeste wedstrijden onder Jonker in het hart van de verdediging. "Het lijkt erop dat we nu vier uitstekende centrale verdedigers hebben. Dat is weleens anders geweest en daar prijs ik mezelf gelukkig mee", aldus de na het EK vertrekkende bondscoach.
PSV-verdedigster Buurman zag zelf nog ruimte voor verbetering na haar derde interland. Ze gaf een fraaie assist bij de openingstreffer van Lineth Beerensteyn, maar leek bij de tegentreffers de Duitse aanvalsters ook te veel ruimte te geven.
"Af en toe heb ik goed aan de bal kunnen spelen, maar er waren ook een paar momenten die ik moet terugkijken om te zien waar de ruimtes liggen. Af en toe stond ik niet goed, daar kan ik weer heel veel van leren", aldus het door Chelsea aan PSV verhuurde talent.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.
2 uur geledenAGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.
4 uur geledenMONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.
12 uur geledenANKARA (ANP/DPA) - Er zijn nieuwe arrestaties verricht in verband met het gokschandaal in het Turkse voetbal. Volgens diverse Turkse media zijn er arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 29 personen, onder wie voormalig vicevoorzitter Erden Timur van Galatasaray.
12 uur geledenRIYAD (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Al-Ettifaq op Al-Riyad. De 35-jarige middenvelder maakte in de 95e minuut het tweede doelpunt voor zijn ploeg uit Saudi-Arabië (0-2).
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.
1 dag geleden