Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jonker tempert verwachtingen Oranje richting EK-kwalificatie

Jonker tempert verwachtingen Oranje richting EK-kwalificatie

ZEIST (ANP) - Bondscoach Andries Jonker is niet meer zo zeker van dit Oranje als hij het afgelopen jaar was. Dat komt door het aanzienlijke aantal basisspeelsters dat ontbreekt door blessures. "Daardoor zullen de wedstrijden tegen Italië en Noorwegen moeilijker worden. Ik moet de verwachtingen wat bijstellen", zei Jonker over zijn selectie.

Onder anderen vaste waarden Daphne van Domselaar, Vivianne Miedema, Lieke Martens en Jackie Groenen ontbreken in de selectie voor de eerste twee EK-kwalificatiewedstrijden, tegen Italië en Noorwegen op 5 en 9 april. In hun plaats komen debutanten Gwyneth Hendriks, Nina Nijstad en Daniëlle de Jong.

"Het WK-team is niet meer. Het gaat er echt heel anders uitzien en dat betekent dat de wedstrijden enorme uitdagingen worden", analyseert Jonker. Sinds zijn aanstelling in september 2022 bouwde de Amsterdammer zijn elftal langzaamaan op tot een ploeg die het elk topland weer moeilijk kon maken, ook op het WK vorige zomer. Afgelopen maand liep Oranje wel de Olympische Spelen mis, volgens Jonker ook door de gehavende selectie.

Oranje neemt het in de strijd om een ticket voor het EK van volgend jaar ook nog op tegen Finland. De beste twee landen van de groep plaatsen zich rechtstreeks, voor de nummers 3 en 4 volgt een herkansing. "We willen ons heel graag direct kwalificeren, maar het zijn pittige tegenstanders", weet Jonker.

Meer uit Voetbal

Slot beleeft 'zwaarste seizoen' met 'ondermaats' Liverpool

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot beleeft met Liverpool zijn zwaarste seizoen ooit. Dat gaf de Nederlandse coach toe op de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Sunderland. "Dit is zonder twijfel mijn moeilijkste seizoen", zei Slot, die vorig jaar met Liverpool de titel veroverde in de Premier League. "In andere seizoenen die ik heb meegemaakt als coach waren er alleen maar positieve dingen. Dat we zo vaak verliezen, is uitzonderlijk. De spelers zijn er niet aan gewend en ik ook niet."

1 uur geleden
Fortuna Sittard lijft ervaren doelman Marsman in

SITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de selectie versterkt met Nick Marsman. De 35-jarige doelman komt transfervrij over na een avontuur in Japan en tekent een contract tot het einde van het seizoen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie. De doelman trainde dinsdag al mee met de groep.

4 uur geleden
PSV voorlopig zonder doelmannen Kovar en Olij

EINDHOVEN (ANP) - Doelman Matej Kovar van PSV is binnen enkele weken weer beschikbaar. De Tsjech heeft een blessure, maar er is sprake van lichte schade, meldt de koploper van de Eredivisie in een medische update. Kovar raakte vorige week geblesseerd in de laatste training voor het duel met FC Groningen.

5 uur geleden
Seizoen middenvelder Grealish (Everton) voorbij na voetoperatie

LIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Jack Grealish komt dit seizoen niet meer in actie voor zijn club Everton. De 39-voudig Engels international is geopereerd aan een stressfractuur in zijn voet. "Ik wilde niet dat het seizoen zo zou eindigen, maar zo is voetbal nu eenmaal. Ik baal er enorm van", schreef Grealish (30) op sociale media. "De operatie is achter de rug en nu ligt alle focus op mijn herstel. Ik weet zeker dat ik fitter, sterker en beter terugkom dan voorheen."

6 uur geleden
Aanvaller Malen helpt AS Roma met twee doelpunten aan zege

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.

17 uur geleden
Drie verdachten aangehouden voor geweld na FC Utrecht-Feyenoord

UTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.

22 uur geleden
Real Madrid blijft in spoor van Barcelona met zege bij Valencia

VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.

1 dag geleden