Jonker tempert verwachtingen Oranje richting EK-kwalificatie
ZEIST (ANP) - Bondscoach Andries Jonker is niet meer zo zeker van dit Oranje als hij het afgelopen jaar was. Dat komt door het aanzienlijke aantal basisspeelsters dat ontbreekt door blessures. "Daardoor zullen de wedstrijden tegen Italië en Noorwegen moeilijker worden. Ik moet de verwachtingen wat bijstellen", zei Jonker over zijn selectie.
Onder anderen vaste waarden Daphne van Domselaar, Vivianne Miedema, Lieke Martens en Jackie Groenen ontbreken in de selectie voor de eerste twee EK-kwalificatiewedstrijden, tegen Italië en Noorwegen op 5 en 9 april. In hun plaats komen debutanten Gwyneth Hendriks, Nina Nijstad en Daniëlle de Jong.
"Het WK-team is niet meer. Het gaat er echt heel anders uitzien en dat betekent dat de wedstrijden enorme uitdagingen worden", analyseert Jonker. Sinds zijn aanstelling in september 2022 bouwde de Amsterdammer zijn elftal langzaamaan op tot een ploeg die het elk topland weer moeilijk kon maken, ook op het WK vorige zomer. Afgelopen maand liep Oranje wel de Olympische Spelen mis, volgens Jonker ook door de gehavende selectie.
Oranje neemt het in de strijd om een ticket voor het EK van volgend jaar ook nog op tegen Finland. De beste twee landen van de groep plaatsen zich rechtstreeks, voor de nummers 3 en 4 volgt een herkansing. "We willen ons heel graag direct kwalificeren, maar het zijn pittige tegenstanders", weet Jonker.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.
28 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."
1 uur geledenROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
18 uur geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
20 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
21 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
22 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
22 uur geleden