Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jonker schrok in eerste helft van spel 'te gretig' Oranje

Jonker schrok in eerste helft van spel 'te gretig' Oranje

SYDNEY (ANP) - Bondscoach Andries Jonker zag in de eerste helft van de achtste finale op het WK tegen Zuid-Afrika een "verkrampt" Oranje. De trainer zegt dat hij de speelsters in de rust heeft kunnen "kalmeren", mede dankzij een tactische aanpassing, waarna zijn elftal uiteindelijk met 2-0 won. Jill Roord scoorde voor rust, Lineth Beerensteyn deed dat in de tweede helft.

Jonker weet het slordige spel van zijn ploeg in de eerste helft aan te veel "gretigheid". Volgens de coach speelde Oranje voor rust niet tegen Zuid-Afrika, maar vooral tegen zichzelf. "We maakten zelf heel veel fouten. Wij willen balbezit houden, maar als we de bal weggeven op onze helft komen we in de problemen. Dat is tegen elke tegenstander zo", zei Jonker tijdens zijn persconferentie.

Dat het zo zou gaan zag Jonker niet aankomen. "De training zaterdag ging namelijk uitstekend en was van een heel hoog niveau. Er waren toen maar twee kleine foutjes. Dat geeft dan vertrouwen. Maar in de wedstrijd kregen wij het niet voor elkaar." Het hielp volgens Jonker ook niet dat het publiek, 40.233 mensen, "volle bak" achter Zuid-Afrika stond.

Schorsing Van de Donk

"Het deel van mij dat gewoon wil winnen, is hartstikke blij. We hebben gewonnen. Maar het deel van mij dat mooi wil voetballen is niet tevreden over de eerste helft", zei Jonker. In de rust heeft de coach "een hele rij details opgesomd van dingen die we kunnen, maar die niet goed gingen" in de hoop dat dit Oranje terug in het zadel zou krijgen. "Het hielp dat Zuid-Afrika al twee keer gewisseld had, waardoor hun coach niet veel meer kon doen."

De bondscoach baalt van het ontbreken van de geschorste middenveldster Daniëlle van de Donk vrijdag in de kwartfinale tegen Spanje. "Dat is het grootste verlies van vandaag. Het is heel vervelend, vooral voor haarzelf. Echt jammer." Jonker rekent erop dat Oranje de halve finale haalt, waarin Van de Donk dan weer haar opwachting zou kunnen maken. "Wij zijn hier gekomen met het idee dat we van iedereen kunnen winnen, dus ook van Spanje."

Van Domselaar

Voor keepster Daphne van Domselaar heeft Jonker niets dan lof. "Ik kan me geen interland herinneren waarin zij veel te doen heeft gehad. Dit was de allereerste keer dat ze zich heeft kunnen onderscheiden. Het is fijn dat ze haar talent kan tonen. Wij hebben een uitstekende keepster op doel staan."

Meer uit Voetbal

Duels Afrika Cup na aftrap gratis voor vollere stadions

RABAT (ANP/BELGA) - Het organisatiecomité van de Afrika Cup heeft een maatregel genomen om de vaak matig gevulde stadions in Marokko voller te krijgen. Bij bepaalde wedstrijden mogen fans zo'n twintig minuten na de aftrap gratis naar binnen. De duels van gastland Marokko zijn wel uitverkocht, daar geldt de maatregel niet voor.

3 uur geleden
Voorzitter Fenerbahçe aangehouden in Turks drugsonderzoek

ISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.

17 uur geleden
Mahrez schiet Algerije naar zege op Soedan in Afrika Cup

RABAT (ANP) - Algerije is de Afrika Cup in Marokko begonnen met een 3-0-zege op Soedan. De ervaren international Riyad Mahrez maakte in Rabat twee treffers voor de Noord-Afrikaanse ploeg, die het toernooi twee keer wist te winnen.

18 uur geleden
Coach Amorim van Manchester United mist 'onvervangbare' Fernandes

MANCHESTER (ANP) - De spelers van Manchester United moeten de komende wedstrijden "een tandje bijzetten" om de afwezigheid van de geblesseerde aanvoerder Bruno Fernandes op te vangen. Dat zei trainer Ruben Amorim in aanloop naar de thuiswedstrijd van vrijdag tegen Newcastle United. "Het is onmogelijk om Bruno te vervangen. Hij creëert niet alleen de kansen, maar is ook degene die het team organiseert bij elke standaardsituatie", lichtte Amorim het belang van Fernandes toe. "Hij begrijpt elke positie op het veld, let op elk detail."

19 uur geleden
Van Bergen verlengt contract bij FC Groningen tot medio 2028

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft het contract met Thom van Bergen verlengd tot medio 2028, meldt de huidige nummer 5 van de Eredivisie op zijn clubsite.

19 uur geleden
Middenvelder Veerman blijft bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman blijft sowieso tot komende zomer bij PSV. Dat meldt de koploper in de Eredivisie in een persbericht. De club reageert op de verhalen die de laatste weken naar buiten kwamen dat de 27-jarige middenvelder in de winterstop zou vertrekken. Zo zou de Turkse club Fenerbahçe aan de transfersom van meer dan 20 miljoen euro willen voldoen.

20 uur geleden
Liverpool-coach Slot noemt balans spelhervattingen frustrerend

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot denkt dat zijn ploeg alleen nog maar kan hopen op een top-4-klassering in de Premier League door de slechte balans als het gaat om spelhervattingen. De titelverdediger in Engeland scoorde zelf dit seizoen slechts drie keer uit een standaardsituatie, maar kreeg liefst elf doelpunten tegen uit spelhervattingen. "Het is frustrerend. Halverwege vorig seizoen hadden we nog geen enkel doelpunt uit een spelhervatting tegen gekregen", vertelde Slot op een persconferentie.

23 uur geleden