Jonker schrok in eerste helft van spel 'te gretig' Oranje
SYDNEY (ANP) - Bondscoach Andries Jonker zag in de eerste helft van de achtste finale op het WK tegen Zuid-Afrika een "verkrampt" Oranje. De trainer zegt dat hij de speelsters in de rust heeft kunnen "kalmeren", mede dankzij een tactische aanpassing, waarna zijn elftal uiteindelijk met 2-0 won. Jill Roord scoorde voor rust, Lineth Beerensteyn deed dat in de tweede helft.
Jonker weet het slordige spel van zijn ploeg in de eerste helft aan te veel "gretigheid". Volgens de coach speelde Oranje voor rust niet tegen Zuid-Afrika, maar vooral tegen zichzelf. "We maakten zelf heel veel fouten. Wij willen balbezit houden, maar als we de bal weggeven op onze helft komen we in de problemen. Dat is tegen elke tegenstander zo", zei Jonker tijdens zijn persconferentie.
Dat het zo zou gaan zag Jonker niet aankomen. "De training zaterdag ging namelijk uitstekend en was van een heel hoog niveau. Er waren toen maar twee kleine foutjes. Dat geeft dan vertrouwen. Maar in de wedstrijd kregen wij het niet voor elkaar." Het hielp volgens Jonker ook niet dat het publiek, 40.233 mensen, "volle bak" achter Zuid-Afrika stond.
Schorsing Van de Donk
"Het deel van mij dat gewoon wil winnen, is hartstikke blij. We hebben gewonnen. Maar het deel van mij dat mooi wil voetballen is niet tevreden over de eerste helft", zei Jonker. In de rust heeft de coach "een hele rij details opgesomd van dingen die we kunnen, maar die niet goed gingen" in de hoop dat dit Oranje terug in het zadel zou krijgen. "Het hielp dat Zuid-Afrika al twee keer gewisseld had, waardoor hun coach niet veel meer kon doen."
De bondscoach baalt van het ontbreken van de geschorste middenveldster Daniëlle van de Donk vrijdag in de kwartfinale tegen Spanje. "Dat is het grootste verlies van vandaag. Het is heel vervelend, vooral voor haarzelf. Echt jammer." Jonker rekent erop dat Oranje de halve finale haalt, waarin Van de Donk dan weer haar opwachting zou kunnen maken. "Wij zijn hier gekomen met het idee dat we van iedereen kunnen winnen, dus ook van Spanje."
Van Domselaar
Voor keepster Daphne van Domselaar heeft Jonker niets dan lof. "Ik kan me geen interland herinneren waarin zij veel te doen heeft gehad. Dit was de allereerste keer dat ze zich heeft kunnen onderscheiden. Het is fijn dat ze haar talent kan tonen. Wij hebben een uitstekende keepster op doel staan."
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi heeft zich in de competitiewedstrijd van Inter Miami tegen Philadelphia Union voortijdig laten wisselen. De 38-jarige Argentijnse spelmaker ging in de 73e minuut naar de kant.
2 minuten geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft na twee maanden zijn rentree gemaakt bij Corinthians. De 32-jarige Nederlandse aanvaller kwam in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Atlético Mineiro na een uur spelen als invaller in het veld. Zakaria Labyad, oud-speler van onder meer PSV en Ajax, maakte in de slotfase het doelpunt.
50 minuten geledenNAPELS (ANP/RTR) - Antonio Conte vertrekt na twee seizoenen bij Napoli. Dat maakte de 56-jarige trainer bekend na de laatste competitiewedstrijd van het seizoen tegen Udinese, die met 1-0 werd gewonnen. Napoli eindigde daarmee achter kampioen Internazionale als tweede in de Serie A. Vorig seizoen ging de landstitel naar Napoli.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Rogier Meijer is vanaf komend seizoen trainer van Sparta Rotterdam. De 44-jarige Doetinchemmer volgt bij de nummer 10 uit de Eredivisie Maurice Steijn op.
3 uur geledenVERONA (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar de Champions League geleid. De international zorgde in het met 2-0 gewonnen duel met Hellas Verona met zijn veertiende doelpunt voor de openingstreffer. Stephan El Shaarawy maakte in de extra tijd het tweede doelpunt.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich verzekerd van het vijfde Engelse ticket voor de Champions League. De club van trainer Arne Slot speelde in de laatste competitiewedstrijd met 1-1 gelijk tegen Brentford. Ook concurrent Bournemouth kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Nottingham Forest en eindigt als zesde.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich met de nodige moeite gehandhaafd in de Premier League. De club uit Londen won de laatste competitiewedstrijd thuis van Everton met 1-0 en eindigt als zeventiende met 41 punten.
16 uur geleden