Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jonker schrok in eerste helft van spel 'te gretig' Oranje

Jonker schrok in eerste helft van spel 'te gretig' Oranje

SYDNEY (ANP) - Bondscoach Andries Jonker zag in de eerste helft van de achtste finale op het WK tegen Zuid-Afrika een "verkrampt" Oranje. De trainer zegt dat hij de speelsters in de rust heeft kunnen "kalmeren", mede dankzij een tactische aanpassing, waarna zijn elftal uiteindelijk met 2-0 won. Jill Roord scoorde voor rust, Lineth Beerensteyn deed dat in de tweede helft.

Jonker weet het slordige spel van zijn ploeg in de eerste helft aan te veel "gretigheid". Volgens de coach speelde Oranje voor rust niet tegen Zuid-Afrika, maar vooral tegen zichzelf. "We maakten zelf heel veel fouten. Wij willen balbezit houden, maar als we de bal weggeven op onze helft komen we in de problemen. Dat is tegen elke tegenstander zo", zei Jonker tijdens zijn persconferentie.

Dat het zo zou gaan zag Jonker niet aankomen. "De training zaterdag ging namelijk uitstekend en was van een heel hoog niveau. Er waren toen maar twee kleine foutjes. Dat geeft dan vertrouwen. Maar in de wedstrijd kregen wij het niet voor elkaar." Het hielp volgens Jonker ook niet dat het publiek, 40.233 mensen, "volle bak" achter Zuid-Afrika stond.

Schorsing Van de Donk

"Het deel van mij dat gewoon wil winnen, is hartstikke blij. We hebben gewonnen. Maar het deel van mij dat mooi wil voetballen is niet tevreden over de eerste helft", zei Jonker. In de rust heeft de coach "een hele rij details opgesomd van dingen die we kunnen, maar die niet goed gingen" in de hoop dat dit Oranje terug in het zadel zou krijgen. "Het hielp dat Zuid-Afrika al twee keer gewisseld had, waardoor hun coach niet veel meer kon doen."

De bondscoach baalt van het ontbreken van de geschorste middenveldster Daniëlle van de Donk vrijdag in de kwartfinale tegen Spanje. "Dat is het grootste verlies van vandaag. Het is heel vervelend, vooral voor haarzelf. Echt jammer." Jonker rekent erop dat Oranje de halve finale haalt, waarin Van de Donk dan weer haar opwachting zou kunnen maken. "Wij zijn hier gekomen met het idee dat we van iedereen kunnen winnen, dus ook van Spanje."

Van Domselaar

Voor keepster Daphne van Domselaar heeft Jonker niets dan lof. "Ik kan me geen interland herinneren waarin zij veel te doen heeft gehad. Dit was de allereerste keer dat ze zich heeft kunnen onderscheiden. Het is fijn dat ze haar talent kan tonen. Wij hebben een uitstekende keepster op doel staan."

Meer uit Voetbal

Juventus met zege op Napoli naar uitduel met AZ

TURIJN (ANP) - Juventus reist met een lekker gevoel richting Alkmaar voor de uitwedstrijd van donderdag tegen AZ in de Europa League. De club uit Turijn won de thuiswedstrijd tegen Napoli met 2-0.

9 uur geleden
Arsenal herovert koppositie met uitzege op Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Arsenal staat weer aan kop van de Premier League. De titelverdediger won de uitwedstrijd tegen Liverpool (0-1). Kai Havertz maakte het enige doelpunt.

12 uur geleden
FC Groningen verliest in de Euroborg van Sparta: 2-3

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft zondag thuis van Sparta verloren. Het elftal van trainer Dick Lukkien ging in de Euroborg tegen de Rotterdammers ten onder 2-3. FC Groningen staat tiende met 15 punten uit elf duels. Sparta steeg door de zege naar de elfde plaats met 12 punten.

13 uur geleden
Real Madrid boekt eenvoudige uitzege op Racing Santander

SANTANDER (ANP) - Real Madrid is met een eenvoudige uitzege op Racing Santander (0-3) in het spoor van FC Barcelona en Atlético Madrid gebleven. De eindstand stond al na 36 minuten op het scorebord.

13 uur geleden
Lazio na zege op Cagliari alleen aan kop in Serie A

ROME (ANP) - Lazio gaat alleen aan kop in de Serie A. De club uit Rome boekte een zwaarbevochten zege op Cagliari (2-1) en profiteerde van de nederlaag die Internazionale zaterdag in de stadsderby tegen AC Milan leed (3-1).

15 uur geleden
Weghorst scoort 4 keer in monsterzege Twente bij Excelsior: 0-9

ROTTERDAM (ANP) - Wout Weghorst was zondag bij FC Twente de grote man in het uitduel met Excelsior. Hij stond met vier doelpunten aan de basis van een uitzonderlijke overwinning van de Tukkers: 0-9. De Noor Sondre Ørjasæter was met vijf assists de andere uitblinker in de ploeg van coach John van den Brom. FC Twente staat met 23 punten uit elf wedstrijden op de vierde plaats in de Eredivisie. Excelsior heeft 11 punten.

15 uur geleden
Telstar wint met 4-2 van het Utrecht van oud-trainer Correia

VELSEN (ANP) - Telstar heeft zondag met 4-2 gewonnen van FC Utrecht. Het elftal van Henk Brugge was daarmee te sterk voor de ploeg van voormalig Telstar-coach Anthony Correia. Telstar heeft 9 punten uit elf wedstrijden. FC Utrecht heeft nog 3 punten meer.

15 uur geleden