Jonker niet tevreden over spel Oranje, 'enorm blij' met resultaat
GLASGOW (ANP) - Bondscoach Andries Jonker is niet te spreken over het spel van de Oranjevrouwen in Schotland, maar des te meer over het resultaat (0-1). "We willen graag aansprekend voetbal spelen, maar daar hebben we nu te weinig voor gecreëerd. Wel hebben we groepswinst nog in eigen hand en daar ben ik enorm blij mee", zei Jonker vanuit Glasgow.
Oranje zag Engeland in de Nations League verliezen bij België (3-2). Het heeft daardoor als koploper in de poule met nog twee duels te gaan 3 punten voorsprong op de verliezend WK-finalist (9 om 6). De Belgen staan op de tweede plek met 7 punten. Op 1 december is Engeland de volgende tegenstander op Wembley.
"Op Wembley wordt het beslissend tussen Engeland en Nederland, daar is niks aan veranderd. We moeten daar een resultaat halen om Engeland achter ons te houden." Jonker heeft uitgerekend dat Oranje ook aan een kleine nederlaag voldoende heeft om boven Engeland te blijven in de poule. "Dan kunnen we het karwei in Tilburg afmaken." Daar is België op 5 december de laatste tegenstander. De groepswinnaar houdt kans op deelname aan de Olympische Spelen.
Met name over de eerste helft tegen Schotland is Jonker kritisch. "We begonnen nog goed, maar na een kwartier verloren we de controle. Vervolgens hadden we wel weer de controle, maar dat betekent nog niet dat je kansen creëert."
In de rust zei Jonker tegen zijn speelsters dat het beter moest. "Ik heb gezegd dat wij met onze ervaring zo'n tegenstander kapot moeten spelen. Niks weggeven en die kans komt wel. En dat was ook zo. In de tweede helft was het veel beter." Esmee Brugts maakte na ongeveer een uur de 1-0. "Daarna lagen de Schotten op hun rug. Ik vind het alleen jammer dat we daar niet meer gebruik van maakten."
Over de 4-0-zege van vrijdag op de Schotten in Nijmegen is Jonker een stuk beter te spreken. "Het spelen van aansprekend voetbal lukte toen wel voortreffelijk. Nu lukte dat een stuk minder. Dit was een zakelijke overwinning."
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - Wout Weghorst verruilt Ajax voor FC Twente. De Eredivisieclub uit Enschede heeft met de 33-jarige spits een akkoord bereikt voor twee jaar. De aanvaller had een aflopend contract in Amsterdam.
3 uur geledenGUADALAJARA (ANP/AFP) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje baalde na de zege op Uruguay in de laatste groepswedstrijd van het WK voetbal van de blessures bij zijn spelers Nico Williams en Yéremy Pino. De Europees kampioen versloeg Uruguay met 1-0 in Guadalajara en plaatste zich als groepswinnaar voor de volgende ronde.
3 uur geledenSEATTLE (ANP) - De Iraanse internationals halen na afloop van de laatste groepswedstrijd tussen Iran en Egypte hard uit naar de wijze waarop ze worden behandeld tijdens het WK. "Het WK is een ramp voor ons", zei Mehdi Taremi in het Seattle Stadium na het 1-1-gelijkspel tegen Egypte. "Het gaat om zaken buiten het voetbal. Zoals wij worden behandeld, kunnen we niet optimaal presteren. En dat is niet goed. Want ook wij leven onze droom."
4 uur geledenVANCOUVER (ANP/Belga) - Bondscoach Rudi Garcia van België heeft na de 5-1-zege op Nieuw-Zeeland uitgehaald naar de eerdere kritiek op zijn belangrijkste spelers. "Als je als land over zulke spelers beschikt, moedig hen dan aan", zei hij op de persconferentie. "Ze hebben de voorbije dagen veel kritiek gekregen, wat ik onterecht vind. Ze werden behandeld als 'has beens', vandaag hebben ze op het veld laten zien waartoe ze in staat zijn."
4 uur geledenVANCOUVER (ANP/Belga) - Doelman Thibaut Courtois kon zien hoe België zich in Vancouver bevrijdde door de treffer van Leandro Trossard, die de 5-1-zege op het WK voetbal inleidde tegen Nieuw-Zeeland. "Bij die eerste goal bevrijden we ons en daarna loopt het als een ketchupfles en vallen ze opeens allemaal", zei hij tegen Sporza.
5 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal weten dat er vanaf nu op het wereldkampioenschap voetbal meer gevraagd wordt dan in de groepsfase. Oranje bleef tegen Japan, Zweden en Tunesië ongeslagen en scoorde liefst tien keer. Dat lukte op dit WK tot dusverre alleen Duitsland. Doelman Bart Verbruggen werd daarentegen ook vier keer gepasseerd en het Nederlands elftal gaf daarnaast ook nog de nodige grote kansen weg.
6 uur geledenVANCOUVER (ANP) - België heeft zich op het wereldkampioenschap voetbal alsnog als groepswinnaar geplaatst voor de volgende ronde. Het elftal van bondscoach Rudi Garcia was in Vancouver veel te sterk voor Nieuw-Zeeland: 5-1.
7 uur geleden