Jonker na komend EK weg als bondscoach Nederlandse voetbalsters
ZEIST (ANP) - Andries Jonker stopt na het komende Europees kampioenschap als bondscoach van de Nederlandse voetbalsters. De KNVB meldt dat het aflopende contract van de 62-jarige Amsterdammer niet wordt verlengd.
Jonker werd in augustus 2022 aangesteld als opvolger van de Engelsman Mark Parsons, met wie de samenwerking na een teleurstellend EK werd verbroken. Onder leiding van Jonker strandde Oranje een jaar later tijdens het WK in Australië en Nieuw-Zeeland in de kwartfinales na verlenging tegen de latere kampioen Spanje. Komende zomer speelt Nederland op het EK in Zwitserland tegen Frankrijk, Engeland en Wales.
"Na een evaluatie is besloten dat, na een bijzonder WK in Nieuw-Zeeland en Australië met een plek in de kwartfinale en uitschakeling tegen de uiteindelijke wereldkampioen, en het komende EK in Zwitserland, het tijd is voor een nieuwe fase", aldus de KNVB in een persbericht.
Succesvolle afsluiting
Voordat Jonker als bondscoach begon, was hij als trainer en technisch directeur werkzaam bij Telstar. Als hoofdtrainer had hij onder meer de mannen van MVV, Willem II en VfL Wolfsburg onder zijn hoede. Jonker werkte ook lange tijd, bij FC Barcelona en Bayern München, als assistent van Louis van Gaal.
"We willen onze waardering en dank uitspreken voor de inzet van Andries Jonker gedurende de afgelopen periode", aldus Nigel de Jong, directeur topvoetbal van de KNVB. "Hij heeft een topsportomgeving gecreëerd, waarin nieuwe speelsters internationaal een kans hebben gekregen. Een periode waarin het spel over de laatste 2,5 jaar is verbeterd. We hopen dat we met het EK een mooie en succesvolle afsluiting kunnen realiseren. We hebben daar alle vertrouwen in."
Het is nog niet bekend wie de opvolger van Jonker wordt als bondscoach.
Meer uit Voetbal
VIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
10 uur geleden