Jonker na komend EK weg als bondscoach Nederlandse voetbalsters
ZEIST (ANP) - Andries Jonker stopt na het komende Europees kampioenschap als bondscoach van de Nederlandse voetbalsters. De KNVB meldt dat het aflopende contract van de 62-jarige Amsterdammer niet wordt verlengd.
Jonker werd in augustus 2022 aangesteld als opvolger van de Engelsman Mark Parsons, met wie de samenwerking na een teleurstellend EK werd verbroken. Onder leiding van Jonker strandde Oranje een jaar later tijdens het WK in Australië en Nieuw-Zeeland in de kwartfinales na verlenging tegen de latere kampioen Spanje. Komende zomer speelt Nederland op het EK in Zwitserland tegen Frankrijk, Engeland en Wales.
"Na een evaluatie is besloten dat, na een bijzonder WK in Nieuw-Zeeland en Australië met een plek in de kwartfinale en uitschakeling tegen de uiteindelijke wereldkampioen, en het komende EK in Zwitserland, het tijd is voor een nieuwe fase", aldus de KNVB in een persbericht.
Succesvolle afsluiting
Voordat Jonker als bondscoach begon, was hij als trainer en technisch directeur werkzaam bij Telstar. Als hoofdtrainer had hij onder meer de mannen van MVV, Willem II en VfL Wolfsburg onder zijn hoede. Jonker werkte ook lange tijd, bij FC Barcelona en Bayern München, als assistent van Louis van Gaal.
"We willen onze waardering en dank uitspreken voor de inzet van Andries Jonker gedurende de afgelopen periode", aldus Nigel de Jong, directeur topvoetbal van de KNVB. "Hij heeft een topsportomgeving gecreëerd, waarin nieuwe speelsters internationaal een kans hebben gekregen. Een periode waarin het spel over de laatste 2,5 jaar is verbeterd. We hopen dat we met het EK een mooie en succesvolle afsluiting kunnen realiseren. We hebben daar alle vertrouwen in."
Het is nog niet bekend wie de opvolger van Jonker wordt als bondscoach.
Meer uit Voetbal
FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
2 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
2 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
6 uur geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.
9 uur geleden