Jonker na komend EK weg als bondscoach Nederlandse voetbalsters
ZEIST (ANP) - Andries Jonker stopt na het komende Europees kampioenschap als bondscoach van de Nederlandse voetbalsters. De KNVB meldt dat het aflopende contract van de 62-jarige Amsterdammer niet wordt verlengd.
Jonker werd in augustus 2022 aangesteld als opvolger van de Engelsman Mark Parsons, met wie de samenwerking na een teleurstellend EK werd verbroken. Onder leiding van Jonker strandde Oranje een jaar later tijdens het WK in Australië en Nieuw-Zeeland in de kwartfinales na verlenging tegen de latere kampioen Spanje. Komende zomer speelt Nederland op het EK in Zwitserland tegen Frankrijk, Engeland en Wales.
"Na een evaluatie is besloten dat, na een bijzonder WK in Nieuw-Zeeland en Australië met een plek in de kwartfinale en uitschakeling tegen de uiteindelijke wereldkampioen, en het komende EK in Zwitserland, het tijd is voor een nieuwe fase", aldus de KNVB in een persbericht.
Succesvolle afsluiting
Voordat Jonker als bondscoach begon, was hij als trainer en technisch directeur werkzaam bij Telstar. Als hoofdtrainer had hij onder meer de mannen van MVV, Willem II en VfL Wolfsburg onder zijn hoede. Jonker werkte ook lange tijd, bij FC Barcelona en Bayern München, als assistent van Louis van Gaal.
"We willen onze waardering en dank uitspreken voor de inzet van Andries Jonker gedurende de afgelopen periode", aldus Nigel de Jong, directeur topvoetbal van de KNVB. "Hij heeft een topsportomgeving gecreëerd, waarin nieuwe speelsters internationaal een kans hebben gekregen. Een periode waarin het spel over de laatste 2,5 jaar is verbeterd. We hopen dat we met het EK een mooie en succesvolle afsluiting kunnen realiseren. We hebben daar alle vertrouwen in."
Het is nog niet bekend wie de opvolger van Jonker wordt als bondscoach.
Meer uit Voetbal
BAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim ziet het duel van Ajax bij Qarabag FK woensdag als volgende kans om van de "heel vervelende nul" af te komen in de Champions League. "Daar willen we heel graag vanaf. Daarom gaan we morgen voor de winst spelen, maar we weten ook dat we tegen een ploeg spelen die al 7 punten heeft", zei Grim tijdens een persconferentie in het Azerbeidzjaanse Bakoe.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Zonder ten minste zeven basisspelers wacht Real Madrid-trainer Xabi Alonso woensdag een zware opdracht in de Champions League. Zijn ploeg neemt het in het eigen Bernabéu op tegen Manchester City, terwijl de druk op de coach toeneemt door de matige resultaten van de laatste weken in de competitie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA heeft vrijdagavond aangifte gedaan na het grootschalige afsteken van vuurwerk in het thuisduel met FC Groningen. Ajax had die stap vrijdag al aangekondigd, maar laat dinsdag pas weten dat het ook daadwerkelijk is gebeurd. De aangifte gaat om onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax moet het zeker tot de winterstop doen zonder spits Wout Weghorst. De 33-jarige international van het Nederlands elftal heeft zaterdag in het uitduel met Fortuna Sittard "forse schade" aan zijn enkelbanden opgelopen, melden de Amsterdammers. Weghorst werd al buiten de selectie gelaten voor het Champions League-duel met Qarabag FK van woensdag.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran en Egypte zijn er niet van gediend dat hun onderlinge duel op het WK voetbal volgend jaar in het teken staat van de lhbtqi+-gemeenschap. Volgens Iraanse media hebben de landen daartegen een protest ingediend.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain neemt het woensdag in de Champions League tegen Athletic op zonder Ousmane Dembélé. De winnaar van de Gouden Schoen is sinds maandag ziek, zo meldt de Franse topclub. PSG staat tweede in de rangschikking met 12 punten uit vijf duels. Athletic staat 27e.
5 uur geledenVANCOUVER (ANP/DPA) - Thomas Müller voetbalt ook komend seizoen bij Vancouver Whitecaps. De Canadese club, die zaterdag de finale om de titel in de Major League Soccer (MLS) verloor van Inter Miami, meldt dat het de optie in het contract van de Duitse aanvaller heeft gelicht.
6 uur geleden