Jonker na komend EK weg als bondscoach Nederlandse voetbalsters
ZEIST (ANP) - Andries Jonker stopt na het komende Europees kampioenschap als bondscoach van de Nederlandse voetbalsters. De KNVB meldt dat het aflopende contract van de 62-jarige Amsterdammer niet wordt verlengd.
Jonker werd in augustus 2022 aangesteld als opvolger van de Engelsman Mark Parsons, met wie de samenwerking na een teleurstellend EK werd verbroken. Onder leiding van Jonker strandde Oranje een jaar later tijdens het WK in Australië en Nieuw-Zeeland in de kwartfinales na verlenging tegen de latere kampioen Spanje. Komende zomer speelt Nederland op het EK in Zwitserland tegen Frankrijk, Engeland en Wales.
"Na een evaluatie is besloten dat, na een bijzonder WK in Nieuw-Zeeland en Australië met een plek in de kwartfinale en uitschakeling tegen de uiteindelijke wereldkampioen, en het komende EK in Zwitserland, het tijd is voor een nieuwe fase", aldus de KNVB in een persbericht.
Succesvolle afsluiting
Voordat Jonker als bondscoach begon, was hij als trainer en technisch directeur werkzaam bij Telstar. Als hoofdtrainer had hij onder meer de mannen van MVV, Willem II en VfL Wolfsburg onder zijn hoede. Jonker werkte ook lange tijd, bij FC Barcelona en Bayern München, als assistent van Louis van Gaal.
"We willen onze waardering en dank uitspreken voor de inzet van Andries Jonker gedurende de afgelopen periode", aldus Nigel de Jong, directeur topvoetbal van de KNVB. "Hij heeft een topsportomgeving gecreëerd, waarin nieuwe speelsters internationaal een kans hebben gekregen. Een periode waarin het spel over de laatste 2,5 jaar is verbeterd. We hopen dat we met het EK een mooie en succesvolle afsluiting kunnen realiseren. We hebben daar alle vertrouwen in."
Het is nog niet bekend wie de opvolger van Jonker wordt als bondscoach.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
9 uur geledenACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.
12 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.
22 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
1 dag geleden