Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jonker moet alleen nog de speelsters kiezen bij plan in Schotland

Jonker moet alleen nog de speelsters kiezen bij plan in Schotland

GLASGOW (ANP) - Bondscoach Andries Jonker van de voetbalsters heeft zijn plan klaar voor het tweede duel in vier dagen tijd tegen Schotland in de Nations League, maar weet nog niet welke speelsters hij daarvoor kan en gaat gebruiken. "Vanavond hoor ik van de dokter wie er wel en wie er niet kunnen en dan vul ik de poppetjes in", zei hij vanuit Glasgow, waar Oranje na de 4-0-zege in Nijmegen opnieuw tegen Schotland speelt. "Het plan hebben we al lang in ons hoofd."

Jonker liet weten dat het goed gaat met Wieke Kaptein, die vorig week een schouderblessure opliep. "Die verwacht ik in te kunnen zetten als ik dat wil. Over Victoria Pelova krijg ik vanavond van de dokter te horen." Enkele speelsters onder wie Daniƫlle van de Donk braken maandag voortijdig de training af. "Dat is niet voor niks, maar zij heeft er vertrouwen in en ik ook", zei Jonker.

De bondscoach vindt dat de spelersgroep is gegroeid als gevolg van de weken bij elkaar rondom het WK in Australiƫ in Nieuw-Zeeland. "Ik denk dat we meer dan elf goede speelsters hebben. Dat zie je aan Kerstin Casparij die Dominique Janssen prima vervangt en Renate Jansen die Victoria Pelova vervangt. Caitlin Dijkstra heeft geruisloos, zij het op een andere manier, het stokje overgenomen van Stefanie van der Gragt."

Keihard getraind

Volgens Jonker is dat niet toevallig. "Dat is van de zomer gebeurd. Iedereen heeft keihard getraind al die weken om het niveau van de groep te halen. Het vertrouwen dat we hadden was ook gebaseerd op de wetenschap dat we meer dan elf spelers hebben die het in kunnen vullen. Vandaar dat er ook geen paniek is."

Jonker verwacht dat Schotland morgen iets moet gaan proberen om punten te pakken in het duel in de Nations League. Maar hij gaat in de tweede wedstrijd in vier dagen tijd tegen dezelfde tegenstander uit van eigen kracht. "Dat hebben we tegen Duitsland, Amerika, Engeland en Spanje gedaan. Ik zie geen reden om dat tegen Schotland te veranderen. Wij gaan voetballen zoals wij dat willen en proberen daar zo goed mogelijk invulling aan te geven."

Meer uit Voetbal

NEC na winst bij FC Volendam op derde plaats Eredivisie

VOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.

56 minuten geleden
AZ verspeelt in Eredivisie ook punten tegen Go Ahead Eagles

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.

1 uur geleden
Rots bezorgt FC Twente in slotfase punt bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen subtoppers FC Utrecht en FC Twente heeft in de Eredivisie geen winnaar opgeleverd. In de Galgenwaard speelden de nummers 7 en 8 van de ranglijst met 1-1 gelijk. Mats Rots maakte in de slotfase gelijk voor FC Twente, dat nog kansen kreeg op een winnende treffer.

3 uur geleden
Makkelie leidt in Champions League Monaco tegen Galatasaray

ZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.

7 uur geleden
Feyenoord wint dankzij vier treffers Ueda ruim van PEC Zwolle

ROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.

18 uur geleden
Messi pakt met Inter Miami eerste Amerikaanse landstitel

FORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.

18 uur geleden
Torres helpt FC Barcelona met hattrick aan zege op Betis: 3-5

BARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.

20 uur geleden