Jonker moet alleen nog de speelsters kiezen bij plan in Schotland
GLASGOW (ANP) - Bondscoach Andries Jonker van de voetbalsters heeft zijn plan klaar voor het tweede duel in vier dagen tijd tegen Schotland in de Nations League, maar weet nog niet welke speelsters hij daarvoor kan en gaat gebruiken. "Vanavond hoor ik van de dokter wie er wel en wie er niet kunnen en dan vul ik de poppetjes in", zei hij vanuit Glasgow, waar Oranje na de 4-0-zege in Nijmegen opnieuw tegen Schotland speelt. "Het plan hebben we al lang in ons hoofd."
Jonker liet weten dat het goed gaat met Wieke Kaptein, die vorig week een schouderblessure opliep. "Die verwacht ik in te kunnen zetten als ik dat wil. Over Victoria Pelova krijg ik vanavond van de dokter te horen." Enkele speelsters onder wie Daniëlle van de Donk braken maandag voortijdig de training af. "Dat is niet voor niks, maar zij heeft er vertrouwen in en ik ook", zei Jonker.
De bondscoach vindt dat de spelersgroep is gegroeid als gevolg van de weken bij elkaar rondom het WK in Australië in Nieuw-Zeeland. "Ik denk dat we meer dan elf goede speelsters hebben. Dat zie je aan Kerstin Casparij die Dominique Janssen prima vervangt en Renate Jansen die Victoria Pelova vervangt. Caitlin Dijkstra heeft geruisloos, zij het op een andere manier, het stokje overgenomen van Stefanie van der Gragt."
Keihard getraind
Volgens Jonker is dat niet toevallig. "Dat is van de zomer gebeurd. Iedereen heeft keihard getraind al die weken om het niveau van de groep te halen. Het vertrouwen dat we hadden was ook gebaseerd op de wetenschap dat we meer dan elf spelers hebben die het in kunnen vullen. Vandaar dat er ook geen paniek is."
Jonker verwacht dat Schotland morgen iets moet gaan proberen om punten te pakken in het duel in de Nations League. Maar hij gaat in de tweede wedstrijd in vier dagen tijd tegen dezelfde tegenstander uit van eigen kracht. "Dat hebben we tegen Duitsland, Amerika, Engeland en Spanje gedaan. Ik zie geen reden om dat tegen Schotland te veranderen. Wij gaan voetballen zoals wij dat willen en proberen daar zo goed mogelijk invulling aan te geven."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.
3 uur geledenFES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.
13 uur geledenPISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Aston Villa blijft in de Premier League bovenin meedoen. Het elftal van trainer Unai Emery won dankzij invaller Ollie Watkins bij Chelsea: 1-2. Voor Aston Villa betekende het de elfde achtereenvolgende zege, alle competities en toernooien meegerekend. Dat is een evenaring van het clubrecord uit 1914.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion met 2-1 gewonnen. De ploeg van trainer Mikel Arteta blijft koploper van de Premier League, met een voorsprong van 2 punten op Manchester City, dat eerder op zaterdag zegevierde bij Nottingham Forest (1-2).
18 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een moeizame zege op Wolverhampton Wanderers geboekt (2-1). Ryan Gravenberch maakte de openingstreffer voor de kampioen, op aangeven van Jeremie Frimpong. Florian Wirtz trof vlak voor rust doel voor de ploeg van trainer Arne Slot. Santiago Bueno maakte de wedstrijd in de tweede helft weer spannend.
18 uur geleden