Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jonker moet alleen nog de speelsters kiezen bij plan in Schotland

Jonker moet alleen nog de speelsters kiezen bij plan in Schotland

GLASGOW (ANP) - Bondscoach Andries Jonker van de voetbalsters heeft zijn plan klaar voor het tweede duel in vier dagen tijd tegen Schotland in de Nations League, maar weet nog niet welke speelsters hij daarvoor kan en gaat gebruiken. "Vanavond hoor ik van de dokter wie er wel en wie er niet kunnen en dan vul ik de poppetjes in", zei hij vanuit Glasgow, waar Oranje na de 4-0-zege in Nijmegen opnieuw tegen Schotland speelt. "Het plan hebben we al lang in ons hoofd."

Jonker liet weten dat het goed gaat met Wieke Kaptein, die vorig week een schouderblessure opliep. "Die verwacht ik in te kunnen zetten als ik dat wil. Over Victoria Pelova krijg ik vanavond van de dokter te horen." Enkele speelsters onder wie Daniëlle van de Donk braken maandag voortijdig de training af. "Dat is niet voor niks, maar zij heeft er vertrouwen in en ik ook", zei Jonker.

De bondscoach vindt dat de spelersgroep is gegroeid als gevolg van de weken bij elkaar rondom het WK in Australië in Nieuw-Zeeland. "Ik denk dat we meer dan elf goede speelsters hebben. Dat zie je aan Kerstin Casparij die Dominique Janssen prima vervangt en Renate Jansen die Victoria Pelova vervangt. Caitlin Dijkstra heeft geruisloos, zij het op een andere manier, het stokje overgenomen van Stefanie van der Gragt."

Keihard getraind

Volgens Jonker is dat niet toevallig. "Dat is van de zomer gebeurd. Iedereen heeft keihard getraind al die weken om het niveau van de groep te halen. Het vertrouwen dat we hadden was ook gebaseerd op de wetenschap dat we meer dan elf spelers hebben die het in kunnen vullen. Vandaar dat er ook geen paniek is."

Jonker verwacht dat Schotland morgen iets moet gaan proberen om punten te pakken in het duel in de Nations League. Maar hij gaat in de tweede wedstrijd in vier dagen tijd tegen dezelfde tegenstander uit van eigen kracht. "Dat hebben we tegen Duitsland, Amerika, Engeland en Spanje gedaan. Ik zie geen reden om dat tegen Schotland te veranderen. Wij gaan voetballen zoals wij dat willen en proberen daar zo goed mogelijk invulling aan te geven."

Meer uit Voetbal

PEC verwacht snel eerste misdragende fans te kunnen identificeren

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.

2 uur geleden
Bayern München komende weken zonder talent Karl

MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.

6 uur geleden
Slot voelt bij Liverpool steun van beleidsbepalers en fans

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool voelt zich nog altijd gesteund door de beleidsbepalers en de supporters van de club. De regerend kampioen is bezig aan een teleurstellend seizoen en heeft alleen in de Champions League nog een kans op een prijs.

7 uur geleden
Assistent-bondscoach Polen op 49-jarige leeftijd overleden

WARSCHAU (ANP/DPA) - De assistent-bondscoach van het Poolse voetbalelftal is overleden, meldt de Poolse voetbalbond PZPN. Jacek Magiera werd 49 jaar.

7 uur geleden
PSV neemt na 'bewustwordingsprogramma' weer fans mee naar Ajax

EINDHOVEN (ANP) - PSV neemt begin mei weer supporters mee naar de uitwedstrijd tegen Ajax. Vorig seizoen bleef het vak voor de fans van de Eindhovenaren leeg. PSV koos daarvoor "omdat meer tijd nodig was om een bewustwordingsprogramma rond antisemitisme goed te implementeren."

7 uur geleden
Schreuder ziet duel NEC - Feyenoord niet als cruciaal voor plek 2

NIJMEGEN (ANP) - Trainer Dick Schreuder van NEC ziet het duel met Feyenoord van zondag niet als cruciaal voor de uiteindelijke tweede plaats in de Eredivisie. "Die tweede plek wordt niet beslist in dit weekend", zei de coach in aanloop naar de wedstrijd tussen de nummers 2 en 3 van de ranglijst.

9 uur geleden
Geen straf voor Depay na gebruik telefoon op bank bij Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft geen straf gekregen na het ongeoorloofde gebruik van zijn telefoon tijdens de wedstrijd van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1) in maart. Het Braziliaanse sporttribunaal STJD besloot de topscorer aller tijden van Oranje slechts een waarschuwing te geven.

10 uur geleden