Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jonker moet alleen nog de speelsters kiezen bij plan in Schotland

Jonker moet alleen nog de speelsters kiezen bij plan in Schotland

GLASGOW (ANP) - Bondscoach Andries Jonker van de voetbalsters heeft zijn plan klaar voor het tweede duel in vier dagen tijd tegen Schotland in de Nations League, maar weet nog niet welke speelsters hij daarvoor kan en gaat gebruiken. "Vanavond hoor ik van de dokter wie er wel en wie er niet kunnen en dan vul ik de poppetjes in", zei hij vanuit Glasgow, waar Oranje na de 4-0-zege in Nijmegen opnieuw tegen Schotland speelt. "Het plan hebben we al lang in ons hoofd."

Jonker liet weten dat het goed gaat met Wieke Kaptein, die vorig week een schouderblessure opliep. "Die verwacht ik in te kunnen zetten als ik dat wil. Over Victoria Pelova krijg ik vanavond van de dokter te horen." Enkele speelsters onder wie Daniëlle van de Donk braken maandag voortijdig de training af. "Dat is niet voor niks, maar zij heeft er vertrouwen in en ik ook", zei Jonker.

De bondscoach vindt dat de spelersgroep is gegroeid als gevolg van de weken bij elkaar rondom het WK in Australië in Nieuw-Zeeland. "Ik denk dat we meer dan elf goede speelsters hebben. Dat zie je aan Kerstin Casparij die Dominique Janssen prima vervangt en Renate Jansen die Victoria Pelova vervangt. Caitlin Dijkstra heeft geruisloos, zij het op een andere manier, het stokje overgenomen van Stefanie van der Gragt."

Keihard getraind

Volgens Jonker is dat niet toevallig. "Dat is van de zomer gebeurd. Iedereen heeft keihard getraind al die weken om het niveau van de groep te halen. Het vertrouwen dat we hadden was ook gebaseerd op de wetenschap dat we meer dan elf spelers hebben die het in kunnen vullen. Vandaar dat er ook geen paniek is."

Jonker verwacht dat Schotland morgen iets moet gaan proberen om punten te pakken in het duel in de Nations League. Maar hij gaat in de tweede wedstrijd in vier dagen tijd tegen dezelfde tegenstander uit van eigen kracht. "Dat hebben we tegen Duitsland, Amerika, Engeland en Spanje gedaan. Ik zie geen reden om dat tegen Schotland te veranderen. Wij gaan voetballen zoals wij dat willen en proberen daar zo goed mogelijk invulling aan te geven."

Meer uit Voetbal

Sc Heerenveen klopt Volendam en is zeker van Europese play-offs

VOLENDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft zondag de uitwedstrijd tegen FC Volendam met 2-0 gewonnen. Door de zege is de Friese ploeg zeker van deelname aan de play-offs om Europees voetbal.

15 minuten geleden
Van Persie houdt tegen Fortuna vast aan dezelfde elf basisspelers

SITTARD (ANP) - Feyenoord begint de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard in de Eredivisie zondag met dezelfde elf basisspelers als vorige week zaterdag. De Rotterdammers wonnen toen in De Kuip met 3-1 van FC Groningen.

52 minuten geleden
Voormalig Ajax-coach Farioli pakt in Portugal titel met FC Porto

PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.

15 uur geleden
NEC verspeelt in strijd om Europees voetbal punten tegen Telstar

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.

15 uur geleden
Koploper FC Barcelona in slotfase langs Osasuna

PAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.

16 uur geleden
Ajax en PSV spelen gelijk in Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).

17 uur geleden
Wedstrijd tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd om onweer

NIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.

17 uur geleden