Jonker moet alleen nog de speelsters kiezen bij plan in Schotland
GLASGOW (ANP) - Bondscoach Andries Jonker van de voetbalsters heeft zijn plan klaar voor het tweede duel in vier dagen tijd tegen Schotland in de Nations League, maar weet nog niet welke speelsters hij daarvoor kan en gaat gebruiken. "Vanavond hoor ik van de dokter wie er wel en wie er niet kunnen en dan vul ik de poppetjes in", zei hij vanuit Glasgow, waar Oranje na de 4-0-zege in Nijmegen opnieuw tegen Schotland speelt. "Het plan hebben we al lang in ons hoofd."
Jonker liet weten dat het goed gaat met Wieke Kaptein, die vorig week een schouderblessure opliep. "Die verwacht ik in te kunnen zetten als ik dat wil. Over Victoria Pelova krijg ik vanavond van de dokter te horen." Enkele speelsters onder wie Daniëlle van de Donk braken maandag voortijdig de training af. "Dat is niet voor niks, maar zij heeft er vertrouwen in en ik ook", zei Jonker.
De bondscoach vindt dat de spelersgroep is gegroeid als gevolg van de weken bij elkaar rondom het WK in Australië in Nieuw-Zeeland. "Ik denk dat we meer dan elf goede speelsters hebben. Dat zie je aan Kerstin Casparij die Dominique Janssen prima vervangt en Renate Jansen die Victoria Pelova vervangt. Caitlin Dijkstra heeft geruisloos, zij het op een andere manier, het stokje overgenomen van Stefanie van der Gragt."
Keihard getraind
Volgens Jonker is dat niet toevallig. "Dat is van de zomer gebeurd. Iedereen heeft keihard getraind al die weken om het niveau van de groep te halen. Het vertrouwen dat we hadden was ook gebaseerd op de wetenschap dat we meer dan elf spelers hebben die het in kunnen vullen. Vandaar dat er ook geen paniek is."
Jonker verwacht dat Schotland morgen iets moet gaan proberen om punten te pakken in het duel in de Nations League. Maar hij gaat in de tweede wedstrijd in vier dagen tijd tegen dezelfde tegenstander uit van eigen kracht. "Dat hebben we tegen Duitsland, Amerika, Engeland en Spanje gedaan. Ik zie geen reden om dat tegen Schotland te veranderen. Wij gaan voetballen zoals wij dat willen en proberen daar zo goed mogelijk invulling aan te geven."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Trainer Vincent Kompany wilde nog niet vertellen of hij woensdag met zijn beste ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "We beschikken over een vrijwel fitte selectie", zei hij op een persconferentie. "We hebben ook spelers die de laatste weken heel veel minuten hebben gemaakt. Ik heb alle vertrouwen in de spelers die ik opstel."
57 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft woensdagavond in de thuiswedstrijd tegen Olympiakos volgens databureaus een wonder nodig voor een plek in de tussenronde van de Champions League. Trainer Fred Grim heeft ook gelezen dat het voor 92 procent zeker is dat zijn ploeg de laatste Europese wedstrijd van dit seizoen speelt. "Ik denk dat we er alles aan moeten doen om onze wedstrijd te winnen", zei hij op een persconferentie. "Daarna zien we het wel."
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz verwacht dat Bayern München woensdag met de sterkst mogelijke ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "Een topploeg verliest niet twee keer achter elkaar", zei hij op een persconferentie in Eindhoven. "En zij zijn ook niet van de cadeautjes. Ze willen altijd winnen. Daar houd ik wel van."
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Paul Wanner heeft nog niet besloten dat hij met Oostenrijk naar het WK wil. "Daar heb ik nog geen beslissing over genomen", zei hij op een persconferentie, een dag voor het thuisduel van PSV met zijn oude club Bayern München in de Champions League. "Ik focus me nu alleen op PSV."
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis staat weer op het trainingsveld bij Ajax. Hij liet zich dinsdag zien tijdens de laatste oefensessie voor het thuisduel van woensdag met het Griekse Olympiakos in de Champions League.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine zijn woensdag mogelijk inzetbaar tijdens de thuiswedstrijd van PSV tegen Bayern München in de Champions League. "Ik hoop dat ze zo kunnen trainen", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Dan gaan we na de training even met elkaar zitten en nemen we een beslissing."
9 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Betis heeft vier dagen voor het Europa League-duel met Feyenoord niet kunnen winnen bij Deportivo Alavés. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini verloor de uitwedstrijd met 2-1.
1 dag geleden