Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jonker hoopt op duel in De Kuip of ArenA met Oranje

Jonker hoopt op duel in De Kuip of ArenA met Oranje

NYON (ANP) - Bondscoach Andries Jonker hoopt met de voetbalsters zo snel mogelijk in de Rotterdamse Kuip of de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam te spelen. Het liefst al het eerstvolgende thuisduel in de Nations League van 28 februari, maar de Amsterdammer weet nog niet of dat het goede moment is. Het belang van die interland tegen Frankrijk of Duitsland hangt namelijk af van de halve finale een paar dagen eerder.

Oranje neemt het in de halve finale van de Nations League op 23 februari in een uitwedstrijd op tegen Spanje. Bij winst is Nederland zeker van de Olympische Spelen en gaat het thuisduel vijf dagen later alleen nog om de eindzege in het landentoernooi. Bij verlies moet Oranje in de andere halve finale hopen op een zege van Frankrijk, omdat dat land als organisator al geplaatst is voor de Spelen. Dan zou het thuisduel met Duitsland allesbeslissend zijn in de strijd om een olympisch ticket.

Jonker: "Dat zou een geweldig affiche zijn, maar het kan ook zijn dat het nergens meer om gaat. Dat maakt het een moeilijke situatie. Het neemt niet weg dat ik denk dat het tijd is om in een van de twee grootste voetbalstadions van Nederland te spelen. Dat heb ik al eerder bij de KNVB aangegeven, waarop ik hoorde waarom het nog niet kon. De analyse van de situatie is nu weer aan andere mensen van de KNVB." Omdat spelen in De Kuip nog niet haalbaar was, nam Oranje het in september in Utrecht tegen WK-finalist Engeland op voor het oog van ruim 20.000 fans.

Spanje-uit

Voor het duel in Spanje wacht Oranje mogelijk ook een groot stadion. De wereldkampioen speelde de afgelopen interlands steeds voor tussen de 10.000 en 20.000 toeschouwers. Maar Jonker hoorde van zijn Spaanse collega Monteserrat Tomé dat de populariteit van haar ploeg is toegenomen sinds de wereldtitel van afgelopen zomer.

De precieze locatie van het uitduel is nog niet bekend, maar Jonker hoopt op een plek in het zuiden van Spanje. "Daar is het in februari redelijk weer en zijn de omstandigheden om te voetballen goed. In de Pyreneeën of het Baskenland zijn die mogelijk nog slechter dan in Nederland." Jonker bekijkt nog wanneer hij met zijn ploeg afreist naar het Zuid-Europese land voor de voorbereiding op het duel.

Meer uit Voetbal

Barcelona verliest van Real Sociedad

SAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).

2 uur geleden
Echteld vervangt vertrokken hoofdtrainer Martens bij AZ

ALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.

3 uur geleden
Senegal wint Afrika Cup na gemiste strafschop van Marokkaan Díaz

RABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.

3 uur geleden
Senegal stapt van veld in finale van Afrika Cup tegen Marokko

RABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.

4 uur geleden
Aanvaller Malen debuteert met doelpunt voor AS Roma

TURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).

6 uur geleden
Timber rekent op snel vertrek bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Quinten Timber heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Feyenoord gespeeld. "Er is veel beweging", zei hij na de nederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4) bij ESPN. "De kans is groot dat er de komende dagen iets gebeurt."

6 uur geleden
Van Persie: ik heb deze film al twintig keer afgedraaid

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie maakt zich niet druk over de kritiek op zijn functioneren als trainer van Feyenoord. "Ik heb deze film al twintig keer afgedraaid als speler", zei hij na de thuisnederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4). "Opgehemeld worden en weer afgebrand worden. Mij gaat aan het hart dat het slecht gaat met ons team. Dat wil ik omdraaien."

6 uur geleden