Jonker hoopt op duel in De Kuip of ArenA met Oranje
NYON (ANP) - Bondscoach Andries Jonker hoopt met de voetbalsters zo snel mogelijk in de Rotterdamse Kuip of de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam te spelen. Het liefst al het eerstvolgende thuisduel in de Nations League van 28 februari, maar de Amsterdammer weet nog niet of dat het goede moment is. Het belang van die interland tegen Frankrijk of Duitsland hangt namelijk af van de halve finale een paar dagen eerder.
Oranje neemt het in de halve finale van de Nations League op 23 februari in een uitwedstrijd op tegen Spanje. Bij winst is Nederland zeker van de Olympische Spelen en gaat het thuisduel vijf dagen later alleen nog om de eindzege in het landentoernooi. Bij verlies moet Oranje in de andere halve finale hopen op een zege van Frankrijk, omdat dat land als organisator al geplaatst is voor de Spelen. Dan zou het thuisduel met Duitsland allesbeslissend zijn in de strijd om een olympisch ticket.
Jonker: "Dat zou een geweldig affiche zijn, maar het kan ook zijn dat het nergens meer om gaat. Dat maakt het een moeilijke situatie. Het neemt niet weg dat ik denk dat het tijd is om in een van de twee grootste voetbalstadions van Nederland te spelen. Dat heb ik al eerder bij de KNVB aangegeven, waarop ik hoorde waarom het nog niet kon. De analyse van de situatie is nu weer aan andere mensen van de KNVB." Omdat spelen in De Kuip nog niet haalbaar was, nam Oranje het in september in Utrecht tegen WK-finalist Engeland op voor het oog van ruim 20.000 fans.
Spanje-uit
Voor het duel in Spanje wacht Oranje mogelijk ook een groot stadion. De wereldkampioen speelde de afgelopen interlands steeds voor tussen de 10.000 en 20.000 toeschouwers. Maar Jonker hoorde van zijn Spaanse collega Monteserrat Tomé dat de populariteit van haar ploeg is toegenomen sinds de wereldtitel van afgelopen zomer.
De precieze locatie van het uitduel is nog niet bekend, maar Jonker hoopt op een plek in het zuiden van Spanje. "Daar is het in februari redelijk weer en zijn de omstandigheden om te voetballen goed. In de Pyreneeën of het Baskenland zijn die mogelijk nog slechter dan in Nederland." Jonker bekijkt nog wanneer hij met zijn ploeg afreist naar het Zuid-Europese land voor de voorbereiding op het duel.
Meer uit Voetbal
HARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.
8 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.
8 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."
9 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft trainer Robin van Persie per direct ontslagen. Dat bevestigt de Rotterdamse voetbalclub, nadat eerder meerdere media daar zondag al over hadden bericht. Van Persie was sinds eind februari vorig jaar hoofdcoach van Feyenoord, dat hem tussentijds weghaalde bij sc Heerenveen om de ontslagen Brian Priske op te volgen.
10 uur geledenODENSE (ANP/RTR) - Voetballer Christian Eriksen is opnieuw in elkaar gezakt. Dat gebeurde tijdens de interland tussen Denemarken en Oekraïne in Odense. Eriksen is bij bewustzijn en maakt het, gezien de omstandigheden, goed, meldt de Deense voetbalbond.
10 uur geledenNEW JERSEY (ANP/RTR) - Brazilië kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Wesley. De rechtervleugelverdediger heeft in de oefenwedstrijd van zaterdag tegen Egypte een dijbeenblessure opgelopen, meldt de Braziliaanse voetbalbond CBF. Bondscoach Carlo Ancelotti heeft middenvelder Ederson van Atalanta opgeroepen als vervanger.
12 uur geleden