Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jonker hoopt op duel in De Kuip of ArenA met Oranje

Jonker hoopt op duel in De Kuip of ArenA met Oranje

NYON (ANP) - Bondscoach Andries Jonker hoopt met de voetbalsters zo snel mogelijk in de Rotterdamse Kuip of de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam te spelen. Het liefst al het eerstvolgende thuisduel in de Nations League van 28 februari, maar de Amsterdammer weet nog niet of dat het goede moment is. Het belang van die interland tegen Frankrijk of Duitsland hangt namelijk af van de halve finale een paar dagen eerder.

Oranje neemt het in de halve finale van de Nations League op 23 februari in een uitwedstrijd op tegen Spanje. Bij winst is Nederland zeker van de Olympische Spelen en gaat het thuisduel vijf dagen later alleen nog om de eindzege in het landentoernooi. Bij verlies moet Oranje in de andere halve finale hopen op een zege van Frankrijk, omdat dat land als organisator al geplaatst is voor de Spelen. Dan zou het thuisduel met Duitsland allesbeslissend zijn in de strijd om een olympisch ticket.

Jonker: "Dat zou een geweldig affiche zijn, maar het kan ook zijn dat het nergens meer om gaat. Dat maakt het een moeilijke situatie. Het neemt niet weg dat ik denk dat het tijd is om in een van de twee grootste voetbalstadions van Nederland te spelen. Dat heb ik al eerder bij de KNVB aangegeven, waarop ik hoorde waarom het nog niet kon. De analyse van de situatie is nu weer aan andere mensen van de KNVB." Omdat spelen in De Kuip nog niet haalbaar was, nam Oranje het in september in Utrecht tegen WK-finalist Engeland op voor het oog van ruim 20.000 fans.

Spanje-uit

Voor het duel in Spanje wacht Oranje mogelijk ook een groot stadion. De wereldkampioen speelde de afgelopen interlands steeds voor tussen de 10.000 en 20.000 toeschouwers. Maar Jonker hoorde van zijn Spaanse collega Monteserrat Tomé dat de populariteit van haar ploeg is toegenomen sinds de wereldtitel van afgelopen zomer.

De precieze locatie van het uitduel is nog niet bekend, maar Jonker hoopt op een plek in het zuiden van Spanje. "Daar is het in februari redelijk weer en zijn de omstandigheden om te voetballen goed. In de Pyreneeën of het Baskenland zijn die mogelijk nog slechter dan in Nederland." Jonker bekijkt nog wanneer hij met zijn ploeg afreist naar het Zuid-Europese land voor de voorbereiding op het duel.

Meer uit Voetbal

Depay staat voor rentree bij Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.

5 uur geleden
Tottenham nog niet uit degradatiezorgen na gelijkspel tegen Leeds

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.

15 uur geleden
Ook perschef Jansma weg bij Curaçao na vertrek Rutten

WILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.

16 uur geleden
Rutten trekt zich terug als bondscoach Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.

19 uur geleden
Messi in Argentijnse voorselectie WK, deelname nog niet bevestigd

BUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.

19 uur geleden
Bosnië deelt als eerste WK-selectie, met PSV'er Bajraktarevic

SARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.

21 uur geleden
Heerenveen-coach Veldman hoopt nog op thuisvoordeel in play-offs

HEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.

22 uur geleden