Jonker hoopt op duel in De Kuip of ArenA met Oranje
NYON (ANP) - Bondscoach Andries Jonker hoopt met de voetbalsters zo snel mogelijk in de Rotterdamse Kuip of de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam te spelen. Het liefst al het eerstvolgende thuisduel in de Nations League van 28 februari, maar de Amsterdammer weet nog niet of dat het goede moment is. Het belang van die interland tegen Frankrijk of Duitsland hangt namelijk af van de halve finale een paar dagen eerder.
Oranje neemt het in de halve finale van de Nations League op 23 februari in een uitwedstrijd op tegen Spanje. Bij winst is Nederland zeker van de Olympische Spelen en gaat het thuisduel vijf dagen later alleen nog om de eindzege in het landentoernooi. Bij verlies moet Oranje in de andere halve finale hopen op een zege van Frankrijk, omdat dat land als organisator al geplaatst is voor de Spelen. Dan zou het thuisduel met Duitsland allesbeslissend zijn in de strijd om een olympisch ticket.
Jonker: "Dat zou een geweldig affiche zijn, maar het kan ook zijn dat het nergens meer om gaat. Dat maakt het een moeilijke situatie. Het neemt niet weg dat ik denk dat het tijd is om in een van de twee grootste voetbalstadions van Nederland te spelen. Dat heb ik al eerder bij de KNVB aangegeven, waarop ik hoorde waarom het nog niet kon. De analyse van de situatie is nu weer aan andere mensen van de KNVB." Omdat spelen in De Kuip nog niet haalbaar was, nam Oranje het in september in Utrecht tegen WK-finalist Engeland op voor het oog van ruim 20.000 fans.
Spanje-uit
Voor het duel in Spanje wacht Oranje mogelijk ook een groot stadion. De wereldkampioen speelde de afgelopen interlands steeds voor tussen de 10.000 en 20.000 toeschouwers. Maar Jonker hoorde van zijn Spaanse collega Monteserrat Tomé dat de populariteit van haar ploeg is toegenomen sinds de wereldtitel van afgelopen zomer.
De precieze locatie van het uitduel is nog niet bekend, maar Jonker hoopt op een plek in het zuiden van Spanje. "Daar is het in februari redelijk weer en zijn de omstandigheden om te voetballen goed. In de Pyreneeën of het Baskenland zijn die mogelijk nog slechter dan in Nederland." Jonker bekijkt nog wanneer hij met zijn ploeg afreist naar het Zuid-Europese land voor de voorbereiding op het duel.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - West Ham United heeft zich als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de FA Cup. De ploeg van de Nederlandse aanvaller Crysencio Summerville versloeg in Londen na strafschoppen Brentford. De stand na de reguliere speeltijd en de verlenging was 2-2.
2 uur geledenATALANTA (ANP/DPA) - Bayern München kan dinsdag weer een beroep doen op Harry Kane voor de eerste wedstrijd in de achtste finales van de Champions League bij Atalanta. De Engelse spits miste vrijdag de gewonnen competitiewedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach (4-1) door een kuitblessure.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
13 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - De wereldwijde spelersvakbond FIFPRO heeft zorgen geuit over de veiligheid van de Iraanse voetbalsters na hun uitschakeling in de Asia Cup. Op het Aziatisch voetbalkampioenschap verloor Iran zondag de derde en laatste groepswedstrijd, waardoor het toernooi in Australië voor hen voorbij is.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.
1 dag geleden