Jonker haalt Ajax-aanvalster Grant bij uitgedunde Oranje-selectie
HEERENVEEN (ANP) - Bondscoach Andries Jonker heeft Ajax-aanvalster Chasity Grant toegevoegd aan zijn uitgedunde selectie voor het allesbeslissende Nations League-duel van woensdag met Duitsland. In aanloop naar de troostfinale vielen sterkhouders Vivianne Miedema en Victoria Pelova geblesseerd af en is het meespelen van de zieke Daniëlle van de Donk nog onzeker.
De 22-jarige Grant was afgelopen week met Jong Oranje in Spanje voor de oefenwedstrijden tegen Denemarken en Engeland. In 2022 werd ze al eens opgeroepen voor het Nederlands elftal, maar tot een interland kwam het nog niet.
Oranje strijdt woensdagavond in het Abe Lenstra-stadion vanaf 20.45 uur in de troostfinale van de Nations League voor de laatste kans op een olympisch ticket voor de Olympische Spelen van Parijs. Bij een eerdere poging verloren de voetbalsters vrijdag kansloos van wereldkampioen Spanje (3-0).
Meer uit Voetbal
SUNDERLAND (ANP) - Coach Régis Le Bris van Sunderland is blij met de huidige vorm van spits Brian Brobbey. "Hij wordt iedere wedstrijd beter, dat voel je. We zien nu de beste versie van Brian", sprak de coach op de website van de Engelse club.
2 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft het contract van Terence Kongolo per direct ontbonden. De 31-jarige verdediger kan op zoek naar een andere club, meldt de Brabantse Eredivisieclub op zijn website.
2 uur geledenBREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.
12 uur geledenSITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.
13 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.
15 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft het competitieduel bij nummer 4 RB Leipzig ruim gewonnen: 1-5. De regerend kampioen en koploper kwam in het oosten van Duitsland op achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht. In de laatste tien minuten scoorde Bayern drie keer.
15 uur geleden