Jonker geniet van vechtlust en teamgeest bij opponent Zuid-Afrika
SYDNEY (ANP) - Bondscoach Andries Jonker van het Nederlands elftal heeft woensdag genoten van de vechtlust en teamgeest bij de voetbalsters van Zuid-Afrika. Dankzij een zege van 3-2 op Italië plaatste dat land zich op het WK voor de achtste finales, waarin Oranje komende zondag de tegenstander is.
"Fysiek vond ik ze heel goed. Ze konden het 90 minuten lang volhouden. De spits deed me een beetje denken aan Nelli Cooman", aldus Jonker, daarbij doelend op de voormalige succesvolle Nederlandse atlete.
De komende dagen volgt nog een uitgebreidere analyse. "Het duel was voor een deel tijdens het eten. Soms was ik ook in een andere ruimte. Ik heb niet uiterst geconcentreerd gekeken", vertelt de bondscoach. "Maar het was een gevecht van de bovenste plank, zoals we dit toernooi al zoveel van die wedstrijden hebben gezien. Het was prachtig vrouwenvoetbal."
Intensiteit omhoog
Oranje had wat minder huiswerk te doen gehad als Italië de tegenstander in de achtste finales was geweest. Jonker: "Van Italië hebben we een iets beter beeld. Lineth Beerensteyn en Aniek Nouwen hebben daar gespeeld. Onze stafleden zijn ook af en toe in Italië. Van het Zuid-Afrikaanse voetbal weten we weinig."
Vorig jaar april speelde Oranje voor het laatst tegen Zuid-Afrika. Toen won Oranje de oefenwedstrijd met 5-1. "Laten we maar stoppen met die vergelijking, toen speelden we met een heel ander team", zegt Jonker, die na de groepsfase op het WK de conclusie trekt dat de intensiteit van de wedstrijden omhoog is gegaan. "Kleinere landen zijn ook fit. Je ziet zelden dat ze het fysiek niet bij kunnen benen. Die nivellering was in het mannenvoetbal al gaande. Ook daar zie je steeds minder kleinere landen."
Canada en Brazilië wisten de achtste finales verrassend genoeg niet te bereiken. Oranje presteerde juist wat beter dan menigeen vooraf verwachtte. Een uitgesproken favoriet voor de titel is er volgens de bondscoach van Oranje niet. "Er zijn een aantal grote landen die de verwachtingen waarmaken en wij spelen daar kort achter ook een prima rol. In mijn ogen zijn er nog tussen de vijf en tien titelkandidaten."
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).
55 minuten geledenMARSEILLE (ANP) - De Franse voetballer Dimitri Payet (38) heeft een punt achter zijn carrière gezet. Dat maakte de 38-voudig international zondag op televisie bekend in de rust van de competitiewedstrijd tussen Olympique Marseille en Lille.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal lijkt vrijdag geen rekening te hoeven houden met Erling Haaland tijdens de oefenwedstrijd tegen Noorwegen. De topspits heeft rust gekregen en komt waarschijnlijk niet in actie tegen Oranje in Amsterdam.
2 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft in aanloop naar de oefenwedstrijden van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador een blessure opgelopen. De topscorer aller tijden van Oranje viel in de nacht van zondag op maandag uit tijdens het gelijkspel van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1).
4 uur geledenFLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
13 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
13 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
14 uur geleden