Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jonker gelooft niet in enorme nederlaag Schotland tegen Engeland

Jonker gelooft niet in enorme nederlaag Schotland tegen Engeland

TILBURG (ANP) - De Nederlandse bondscoach Andries Jonker verwacht niet dat de Schotse voetbalvrouwen dinsdag open huis houden tegen Engeland in de ontknoping van groep A1 in de Nations League.

"Schotland en Engeland, dat is haat en nijd. De Schotten, die gaan strijden. Die kunnen het niet maken om met hele grote cijfers te verliezen", aldus Jonker op een persconferentie in aanloop naar de wedstrijd van Nederland tegen België in Tilburg.

Het reeds uitgeschakelde Schotland zou baat hebben bij een grote nederlaag om zo Engeland op doelsaldo de groepswinst te bezorgen. Engeland houdt bij groepswinst uitzicht op deelname aan de Olympische Spelen, waar het eventueel met Schotse speelsters onder de vlag van Groot-Brittannië aan zou kunnen deelnemen.

Erezaak

Nederland en Engeland staan op 9 punten, gevolgd door België met 8 punten. Het doelsaldo is met drie doelpunten in het voordeel van de ploeg van Jonker. Hij denkt dan ook dat winnen genoeg is om zich met Nederland te plaatsen voor de finaleronde van de Nations League van eind februari.

"Het is primair zaak dat wij winnen, al is het met 1-0. En ja, ik weet tijdens ons duel van morgen precies wat er gebeurt in Glasgow. Daar kunnen wij eventueel op inspelen, want het is echt niet zo dat ik een potje ga kaarten en ga afwachten wat daar gebeurt."

"Voor Schotland is het ook een erezaak", denkt Jonker. "Van de laatste tien interlands hebben zij er maar eentje dik verloren. Dat was tegen ons. Toen werd het 4-0", refereerde de bondscoach aan het Nations League-groepsduel eind oktober.

Meer uit Voetbal

Girona en Real Mallorca degraderen op slotdag uit La Liga

GIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.

10 uur geleden
Kane leidt Bayern naar eerste Duitse bekerwinst sinds 2020

BERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.

11 uur geleden
Oranje-international De Vrij geblesseerd naar de kant bij Inter

BOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.

11 uur geleden
Iran verplaatst basiskamp tijdens WK van VS naar Mexico

ANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.

11 uur geleden
Voetbalster Brugts wint tweede Champions League met FC Barcelona

OSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.

14 uur geleden
Hull City promoveert naar Premier League na zege op Middlesbrough

LONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.

14 uur geleden
Willem II promoveert na zege via strafschoppen op FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.

14 uur geleden