Jonker gelooft niet in enorme nederlaag Schotland tegen Engeland
TILBURG (ANP) - De Nederlandse bondscoach Andries Jonker verwacht niet dat de Schotse voetbalvrouwen dinsdag open huis houden tegen Engeland in de ontknoping van groep A1 in de Nations League.
"Schotland en Engeland, dat is haat en nijd. De Schotten, die gaan strijden. Die kunnen het niet maken om met hele grote cijfers te verliezen", aldus Jonker op een persconferentie in aanloop naar de wedstrijd van Nederland tegen België in Tilburg.
Het reeds uitgeschakelde Schotland zou baat hebben bij een grote nederlaag om zo Engeland op doelsaldo de groepswinst te bezorgen. Engeland houdt bij groepswinst uitzicht op deelname aan de Olympische Spelen, waar het eventueel met Schotse speelsters onder de vlag van Groot-Brittannië aan zou kunnen deelnemen.
Erezaak
Nederland en Engeland staan op 9 punten, gevolgd door België met 8 punten. Het doelsaldo is met drie doelpunten in het voordeel van de ploeg van Jonker. Hij denkt dan ook dat winnen genoeg is om zich met Nederland te plaatsen voor de finaleronde van de Nations League van eind februari.
"Het is primair zaak dat wij winnen, al is het met 1-0. En ja, ik weet tijdens ons duel van morgen precies wat er gebeurt in Glasgow. Daar kunnen wij eventueel op inspelen, want het is echt niet zo dat ik een potje ga kaarten en ga afwachten wat daar gebeurt."
"Voor Schotland is het ook een erezaak", denkt Jonker. "Van de laatste tien interlands hebben zij er maar eentje dik verloren. Dat was tegen ons. Toen werd het 4-0", refereerde de bondscoach aan het Nations League-groepsduel eind oktober.
Meer uit Voetbal
SITTARD/OSS (ANP) - Almere City heeft Fortuna Sittard uitgeschakeld in de tweede ronde van de KNVB-beker. De club, uitkomend in de eerste divisie, zegevierde met 3-2 in Limburg.
5 uur geledenDOHA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft het succesvolle jaar 2025 nog meer glans gegeven met winst van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League en kampioen van Frankrijk versloeg het Braziliaanse Flamengo in Doha. PSG zegevierde, na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (1-1), na een strafschoppenserie (2-1).
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van interim-trainer Fred Grim won overtuigend van Excelsior Maassluis in het stadion van Sparta Rotterdam (2-7).
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Luciano Valente begint om 21.00 uur met Feyenoord aan het thuisduel met sc Heerenveen in de KNVB-beker. De middenvelder viel zondag tijdens het verloren uitduel met Ajax (2-0) geblesseerd uit na een botsing met Youri Regeer. Hij is op tijd hersteld voor een basisplaats in De Kuip.
6 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat na het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico in gesprek met bondscoach Ronald Koeman over zijn toekomst bij het Nederlands elftal. "Het WK is een zeer belangrijk ijkpunt voor ons, een denkbeeldige finishlijn", zegt KNVB-directeur Marianne van Leeuwen op de website van het Algemeen Dagblad.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu is de spits van Ajax voor het bekerduel met Excelsior Maassluis. De 19-jarige aanvaller vervangt Kasper Dolberg, die net is hersteld van een blessure en rust krijgt.
10 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Winston Bogarde gaat de nieuwe bondscoach Henk ten Cate assisteren bij de nationale voetbalploeg van Suriname. De oud-verdediger van topclubs als AC Milan, FC Barcelona en Chelsea werkte jarenlang als assistent-coach en individuele coach bij Ajax.
10 uur geleden