Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jonker gelooft niet in enorme nederlaag Schotland tegen Engeland

Jonker gelooft niet in enorme nederlaag Schotland tegen Engeland

TILBURG (ANP) - De Nederlandse bondscoach Andries Jonker verwacht niet dat de Schotse voetbalvrouwen dinsdag open huis houden tegen Engeland in de ontknoping van groep A1 in de Nations League.

"Schotland en Engeland, dat is haat en nijd. De Schotten, die gaan strijden. Die kunnen het niet maken om met hele grote cijfers te verliezen", aldus Jonker op een persconferentie in aanloop naar de wedstrijd van Nederland tegen België in Tilburg.

Het reeds uitgeschakelde Schotland zou baat hebben bij een grote nederlaag om zo Engeland op doelsaldo de groepswinst te bezorgen. Engeland houdt bij groepswinst uitzicht op deelname aan de Olympische Spelen, waar het eventueel met Schotse speelsters onder de vlag van Groot-Brittannië aan zou kunnen deelnemen.

Erezaak

Nederland en Engeland staan op 9 punten, gevolgd door België met 8 punten. Het doelsaldo is met drie doelpunten in het voordeel van de ploeg van Jonker. Hij denkt dan ook dat winnen genoeg is om zich met Nederland te plaatsen voor de finaleronde van de Nations League van eind februari.

"Het is primair zaak dat wij winnen, al is het met 1-0. En ja, ik weet tijdens ons duel van morgen precies wat er gebeurt in Glasgow. Daar kunnen wij eventueel op inspelen, want het is echt niet zo dat ik een potje ga kaarten en ga afwachten wat daar gebeurt."

"Voor Schotland is het ook een erezaak", denkt Jonker. "Van de laatste tien interlands hebben zij er maar eentje dik verloren. Dat was tegen ons. Toen werd het 4-0", refereerde de bondscoach aan het Nations League-groepsduel eind oktober.

Meer uit Voetbal

Arsenal na krappe zege op Burnley dicht bij Engelse titel

LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.

3 uur geleden
Koeman vreest voor WK-deelname verdediger Timber

HILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.

6 uur geleden
Leeds gaat stadionverboden opleggen voor homofobe spreekkoren

LEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.

6 uur geleden
Dastgir (36) nieuwe hoofdcoach Almere City FC

ALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.

7 uur geleden
Brugge volgt Correia op als trainer van Telstar

VELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.

7 uur geleden
Onderzoekers zien na kopbal tekenen van hersenschade in het bloed

AMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.

8 uur geleden
KNVB vraagt burgemeester Volendam alsnog uitfans toe te laten

ZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.

8 uur geleden