Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jonker gelooft niet in enorme nederlaag Schotland tegen Engeland

Jonker gelooft niet in enorme nederlaag Schotland tegen Engeland

TILBURG (ANP) - De Nederlandse bondscoach Andries Jonker verwacht niet dat de Schotse voetbalvrouwen dinsdag open huis houden tegen Engeland in de ontknoping van groep A1 in de Nations League.

"Schotland en Engeland, dat is haat en nijd. De Schotten, die gaan strijden. Die kunnen het niet maken om met hele grote cijfers te verliezen", aldus Jonker op een persconferentie in aanloop naar de wedstrijd van Nederland tegen België in Tilburg.

Het reeds uitgeschakelde Schotland zou baat hebben bij een grote nederlaag om zo Engeland op doelsaldo de groepswinst te bezorgen. Engeland houdt bij groepswinst uitzicht op deelname aan de Olympische Spelen, waar het eventueel met Schotse speelsters onder de vlag van Groot-Brittannië aan zou kunnen deelnemen.

Erezaak

Nederland en Engeland staan op 9 punten, gevolgd door België met 8 punten. Het doelsaldo is met drie doelpunten in het voordeel van de ploeg van Jonker. Hij denkt dan ook dat winnen genoeg is om zich met Nederland te plaatsen voor de finaleronde van de Nations League van eind februari.

"Het is primair zaak dat wij winnen, al is het met 1-0. En ja, ik weet tijdens ons duel van morgen precies wat er gebeurt in Glasgow. Daar kunnen wij eventueel op inspelen, want het is echt niet zo dat ik een potje ga kaarten en ga afwachten wat daar gebeurt."

"Voor Schotland is het ook een erezaak", denkt Jonker. "Van de laatste tien interlands hebben zij er maar eentje dik verloren. Dat was tegen ons. Toen werd het 4-0", refereerde de bondscoach aan het Nations League-groepsduel eind oktober.

Meer uit Voetbal

Simons mist WK door zware knieblessure

LONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.

1 uur geleden
FIFA wil prijzengeld voor WK 2026 verder verhogen

ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.

11 uur geleden
Koploper Internazionale verspeelt punten in titelstrijd Serie A

TURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.

14 uur geleden
Voetbalsters PSV steviger aan kop na zege in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.

15 uur geleden
Voetbalsters Arsenal verslaan Olympique Lyon in Champions League

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.

15 uur geleden
Vitesse stelt 'oude bekende' De Wit aan als algemeen directeur

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.

16 uur geleden
Chelsea bereikt finale FA Cup en houdt kans op een prijs levend

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.

16 uur geleden