Jonker gelooft niet in enorme nederlaag Schotland tegen Engeland
TILBURG (ANP) - De Nederlandse bondscoach Andries Jonker verwacht niet dat de Schotse voetbalvrouwen dinsdag open huis houden tegen Engeland in de ontknoping van groep A1 in de Nations League.
"Schotland en Engeland, dat is haat en nijd. De Schotten, die gaan strijden. Die kunnen het niet maken om met hele grote cijfers te verliezen", aldus Jonker op een persconferentie in aanloop naar de wedstrijd van Nederland tegen België in Tilburg.
Het reeds uitgeschakelde Schotland zou baat hebben bij een grote nederlaag om zo Engeland op doelsaldo de groepswinst te bezorgen. Engeland houdt bij groepswinst uitzicht op deelname aan de Olympische Spelen, waar het eventueel met Schotse speelsters onder de vlag van Groot-Brittannië aan zou kunnen deelnemen.
Erezaak
Nederland en Engeland staan op 9 punten, gevolgd door België met 8 punten. Het doelsaldo is met drie doelpunten in het voordeel van de ploeg van Jonker. Hij denkt dan ook dat winnen genoeg is om zich met Nederland te plaatsen voor de finaleronde van de Nations League van eind februari.
"Het is primair zaak dat wij winnen, al is het met 1-0. En ja, ik weet tijdens ons duel van morgen precies wat er gebeurt in Glasgow. Daar kunnen wij eventueel op inspelen, want het is echt niet zo dat ik een potje ga kaarten en ga afwachten wat daar gebeurt."
"Voor Schotland is het ook een erezaak", denkt Jonker. "Van de laatste tien interlands hebben zij er maar eentje dik verloren. Dat was tegen ons. Toen werd het 4-0", refereerde de bondscoach aan het Nations League-groepsduel eind oktober.
Meer uit Voetbal
NICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.
48 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen FC Utrecht en KRC Genk in de Europa League is om 21.52 uur alsnog begonnen. Beide ploegen zouden elkaar vanaf 21.00 uur treffen in De Galgenwaard. Dat lukte niet vanwege problemen met Belgische fans.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie sprak donderdag na de thuiszege op Sturm Graz (3-0) in de Europa League van een "frisse en nieuwe start". Het was voor Feyenoord de eerste zege sinds begin december.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft alle supporters van KRC Genk uit het bezoekersvak van het stadion van FC Utrecht gedreven. De aftrap, die gepland stond voor 21.00 uur, is uitgesteld.
2 uur geledenBERN (ANP) - Olympique Lyon en Aston Villa hebben zich verzekerd van een plek bij de laatste zestien van de Europa League. Door overwinningen in de voorlaatste speelronde van het hoofdtoernooi komen de ploegen op 18 punten en kunnen ze niet meer buiten de top 8 van de ranglijst vallen. Dat betekent dat ze de tussenronde in februari mogen overslaan en in maart weer in actie komen in de achtste finale.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De aftrap van het Europa League-duel tussen FC Utrecht en KRC Genk is uitgesteld. Volgens de thuisploeg zijn er problemen met Belgische fans in het bezoekersvak van De Galgenwaard.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft voor het eerst sinds begin december een wedstrijd gewonnen. De Rotterdammers rekenden voor eigen publiek in de Europa League af met Sturm Graz (3-0) en voorkwamen daarmee dat de crisis bij de club nog grotere vormen aanneemt. Feyenoord heeft dankzij de zege nog een kleine kans om de tussenronde van het tweede Europese clubtoernooi te bereiken.
3 uur geleden