Jonker gelooft in positief resultaat Oranje tegen 'taai' Italië
COSENZA (ANP) - De Nederlandse voetbalsters nemen het vrijdagavond in de eerste EK-kwalificatiewedstrijd op tegen Italië, de mondiale nummer 14. Bondscoach Andries Jonker heeft, ondanks talloze afwezigen, vertrouwen in een goede afloop.
Oranje staat momenteel achtste op de wereldranglijst en is in het Zuid-Italiaanse Cosenza dan ook de favoriet. "Met alle respect voor Italië, maar ik denk dat wij van ze kunnen winnen", zegt Jonker in een onlinepersconferentie. "Alleen, dan moeten we wel alles uit de kast halen. Italië heeft een taaie ploeg, met een goede organisatie. Zij kunnen met hun enorme collectief iedereen pijn doen."
Aanvalster Lineth Beerensteyn kent als speelster van Juventus de kracht van Italië eveneens. Ze treft in Cosenza talloze ploeggenoten. "Ik heb de afgelopen dagen geen contact met ze gehad, maar we kennen elkaar door en door. Ik merk dat bij ons iedereen lekker in zijn vel zit. We voelen ons beter en zijn een stuk fitter dan tijdens de vorige interlandperiode. We hebben er ontzettend veel zin in."
Afwezigen
Haar rol in Oranje is door de vele afwezigen - onder wie Lieke Martens, Jackie Groenen en Vivianne Miedema - niet veranderd, vindt ze. "Ik voel niet ineens extra druk als die meiden er niet zijn. Ik wil altijd belangrijk zijn voor het team, dus ook tegen Italië." Jonker schat de kwaliteiten van Beerensteyn hoog in. "Zij was al opgestaan. Lineth heeft al geleverd."
De Nederlandse voetbalsters zijn, na het mislopen van een olympisch ticket eind februari, in een groep ingedeeld met Italië, Noorwegen en Finland. De beste twee landen van de groep plaatsen zich rechtstreeks voor het EK van volgend jaar in Zwitserland, voor de nummers 3 en 4 volgt een herkansing.
"Wij willen ons direct plaatsen voor het EK", aldus Jonker. "De speelsters die op dit moment over zijn, zijn nog steeds heel goed." Beerensteyn beaamt dat. "Er zit nog genoeg kwaliteit in het team. Ik heb er alle vertrouwen in dat we deze groep kunnen doorstaan."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko maakt het seizoen af bij Ajax. De 29-jarige linksback uit Oekraïne komt over van Arsenal en heeft zich tot juli aan de club uit Amsterdam verbonden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de koppositie in de Eredivisie verspeeld. Ze verloren de thuiswedstrijd tegen stadgenoot HERA United (1-2). Danique Tolhoek bracht Ajax op voorsprong (1-0). Jonna van de Velde trof in eigen doel en Ina Booms maakte het winnende doelpunt voor HERA United.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - FC Utrecht heeft gebroken met een serie van zes nederlagen. De ploeg van trainer Ron Jans pakte een punt in de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen (1-1).
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil Kodai Sano per direct overnemen van NEC. De club ziet in de 22-jarige Japanner de gewenste versterking voor het middenveld.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich versterkt met Isak Hansen-Aarøen. De Noorse middenvelder komt over van Werder Bremen en ondertekent een contract voor anderhalf jaar.
2 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft een gevoelig verlies geleden in de Premier League. De nummer 3 in de stand verloor in eigen huis met 1-0 van Brentford, dat de hele tweede helft met tien man speelde. Dango Ouattara was de maker van het enige doelpunt in de wedstrijd.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is ook na dit seizoen trainer van PSV. De 62-jarige Apeldoorner verlengt zondag na de 3-0-thuiszege op Feyenoord zijn aflopende contract met twee jaar, meldde hij op een persconferentie.
3 uur geleden