Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jonker gelooft in positief resultaat Oranje tegen 'taai' Italië

Jonker gelooft in positief resultaat Oranje tegen 'taai' Italië

COSENZA (ANP) - De Nederlandse voetbalsters nemen het vrijdagavond in de eerste EK-kwalificatiewedstrijd op tegen Italië, de mondiale nummer 14. Bondscoach Andries Jonker heeft, ondanks talloze afwezigen, vertrouwen in een goede afloop.

Oranje staat momenteel achtste op de wereldranglijst en is in het Zuid-Italiaanse Cosenza dan ook de favoriet. "Met alle respect voor Italië, maar ik denk dat wij van ze kunnen winnen", zegt Jonker in een onlinepersconferentie. "Alleen, dan moeten we wel alles uit de kast halen. Italië heeft een taaie ploeg, met een goede organisatie. Zij kunnen met hun enorme collectief iedereen pijn doen."

Aanvalster Lineth Beerensteyn kent als speelster van Juventus de kracht van Italië eveneens. Ze treft in Cosenza talloze ploeggenoten. "Ik heb de afgelopen dagen geen contact met ze gehad, maar we kennen elkaar door en door. Ik merk dat bij ons iedereen lekker in zijn vel zit. We voelen ons beter en zijn een stuk fitter dan tijdens de vorige interlandperiode. We hebben er ontzettend veel zin in."

Afwezigen

Haar rol in Oranje is door de vele afwezigen - onder wie Lieke Martens, Jackie Groenen en Vivianne Miedema - niet veranderd, vindt ze. "Ik voel niet ineens extra druk als die meiden er niet zijn. Ik wil altijd belangrijk zijn voor het team, dus ook tegen Italië." Jonker schat de kwaliteiten van Beerensteyn hoog in. "Zij was al opgestaan. Lineth heeft al geleverd."

De Nederlandse voetbalsters zijn, na het mislopen van een olympisch ticket eind februari, in een groep ingedeeld met Italië, Noorwegen en Finland. De beste twee landen van de groep plaatsen zich rechtstreeks voor het EK van volgend jaar in Zwitserland, voor de nummers 3 en 4 volgt een herkansing.

"Wij willen ons direct plaatsen voor het EK", aldus Jonker. "De speelsters die op dit moment over zijn, zijn nog steeds heel goed." Beerensteyn beaamt dat. "Er zit nog genoeg kwaliteit in het team. Ik heb er alle vertrouwen in dat we deze groep kunnen doorstaan."

Meer uit Voetbal

Liverpool wint met invaller Salah van Brighton

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft met Mo Salah als invaller een 2-0-zege geboekt op Brighton & Hove Albion. De Egyptenaar was door coach Arne Slot opnieuw niet in de basis opgenomen, een besluit dat de aanvaller eerder openlijk had bekritiseerd. Salah had met een assist een aandeel in de zege die tot stand kwam door twee doelpunten van Hugo Ekitike.

23 minuten geleden
Feyenoord traint met Nieuwkoop en Watanabe voor honderden fans

ROTTERDAM (ANP) - Bart Nieuwkoop en Tsuyoshi Watanabe hebben de laatste training van Feyenoord voor het uitduel van zondag met Ajax afgewerkt. Beide verdedigers ontbraken donderdag in de verloren uitwedstrijd tegen FCSB omdat ze onvoldoende fit waren.

3 uur geleden
Liverpool begint zonder Salah in basis aan thuisduel met Brighton

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool begint zonder Mohamed Salah aan de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion. De aanvaller zit op de bank als het duel om 16.00 uur begint. Virgil van Dijk en Ryan Gravenberch verschijnen wel aan de aftrap. Van Dijk staat voor zijn 250e wedstrijd voor de regerend kampioen in de Premier League.

3 uur geleden
Vijf miljoen fans willen ondanks hoge ticketprijzen naar WK

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft in de eerste 24 uur van de derde verkoopfase voor tickets voor het WK ondanks torenhoge prijzen vijf miljoen aanvragen ontvangen. Fans uit meer dan tweehonderd landen willen een kaartje voor het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico (11 juni-19 juli).

5 uur geleden
Britse media: Salah weer terug in wedstrijdselectie Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot heeft Mohamed Salah opgenomen in de Liverpool-selectie voor de Premier League-wedstrijd tegen Brighton van zaterdag. Dat melden diverse Britse media, waaronder de BBC. Liverpool zelf heeft nog niets gemeld.

23 uur geleden
De Ligt ontbreekt bij United, Timber twijfelgeval bij Arsenal

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.

1 dag geleden
Oranje ontvangt Noorwegen en Ecuador in Amsterdam en Eindhoven

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.

1 dag geleden