Jonker gelooft in positief resultaat Oranje tegen 'taai' Italië
COSENZA (ANP) - De Nederlandse voetbalsters nemen het vrijdagavond in de eerste EK-kwalificatiewedstrijd op tegen Italië, de mondiale nummer 14. Bondscoach Andries Jonker heeft, ondanks talloze afwezigen, vertrouwen in een goede afloop.
Oranje staat momenteel achtste op de wereldranglijst en is in het Zuid-Italiaanse Cosenza dan ook de favoriet. "Met alle respect voor Italië, maar ik denk dat wij van ze kunnen winnen", zegt Jonker in een onlinepersconferentie. "Alleen, dan moeten we wel alles uit de kast halen. Italië heeft een taaie ploeg, met een goede organisatie. Zij kunnen met hun enorme collectief iedereen pijn doen."
Aanvalster Lineth Beerensteyn kent als speelster van Juventus de kracht van Italië eveneens. Ze treft in Cosenza talloze ploeggenoten. "Ik heb de afgelopen dagen geen contact met ze gehad, maar we kennen elkaar door en door. Ik merk dat bij ons iedereen lekker in zijn vel zit. We voelen ons beter en zijn een stuk fitter dan tijdens de vorige interlandperiode. We hebben er ontzettend veel zin in."
Afwezigen
Haar rol in Oranje is door de vele afwezigen - onder wie Lieke Martens, Jackie Groenen en Vivianne Miedema - niet veranderd, vindt ze. "Ik voel niet ineens extra druk als die meiden er niet zijn. Ik wil altijd belangrijk zijn voor het team, dus ook tegen Italië." Jonker schat de kwaliteiten van Beerensteyn hoog in. "Zij was al opgestaan. Lineth heeft al geleverd."
De Nederlandse voetbalsters zijn, na het mislopen van een olympisch ticket eind februari, in een groep ingedeeld met Italië, Noorwegen en Finland. De beste twee landen van de groep plaatsen zich rechtstreeks voor het EK van volgend jaar in Zwitserland, voor de nummers 3 en 4 volgt een herkansing.
"Wij willen ons direct plaatsen voor het EK", aldus Jonker. "De speelsters die op dit moment over zijn, zijn nog steeds heel goed." Beerensteyn beaamt dat. "Er zit nog genoeg kwaliteit in het team. Ik heb er alle vertrouwen in dat we deze groep kunnen doorstaan."
Meer uit Voetbal
BRAGA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink is over het algemeen tevreden met het spel van zijn sterk gewijzigde formatie in het gewonnen oefenduel met Portugal (1-2). Onder anderen Romée Leuchter en Ella Peddemors, die voor het eerst in de basis stond bij de voetbalsters van Oranje, maakten een goede indruk op hem.
26 minuten geledenKAISERSLAUTERN (ANP) - Het eerste finaleduel van de Nations League tussen de voetbalsters van Duitsland en Spanje is in 0-0 geëindigd. Voor zo'n 40.000 fans in Kaiserslautern was de thuisploeg gevaarlijker, maar hield de titelverdediger en wereldkampioen stand.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft de koppositie van de Keuken Kampioen Divisie verstevigd. De club won de uitwedstrijd tegen VVV-Venlo (0-3) en zag het als tweede geklasseerde SC Cambuur punten verspelen tegen Helmond Sport (0-0).
1 uur geledenBRAGA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal beginnen met een sterk gewijzigde formatie aan het oefenduel met Portugal. Ten opzichte van de vorige oefeninterland tegen Canada van vorige maand hebben alleen keepster Lize Kop, aanvoerster Dominique Janssen, rechtsback Lynn Wilms en middenveldster Wieke Kaptein hun basisplaats behouden.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Pedri keert na een maand terug in de selectie van FC Barcelona. De middenvelder is hersteld van een hamstringblessure. Trainer Hansi Flick wil hem zaterdag tijdens het thuisduel met Deportivo Alavés laten invallen.
5 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de Zweed Victor Edvardsen een boete van 500 euro opgelegd om zijn gedrag van donderdag in het verloren Europa League-duel met VfB Stuttgart (0-4). De ingevallen Edvardsen maakte een gebaar over de neus van Stuttgart-speler Angelo Stiller, die is geboren met een hazenlip. Stiller reageerde fel, waarna beide spelers geel kregen.
5 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de Zweed Victor Edvardsen een boete van 500 euro opgelegd om zijn gedrag van donderdag in het verloren Europa League-duel met VfB Stuttgart (0-4). De ingevallen Edvardsen maakte een gebaar over de neus van Stuttgart-speler Angelo Stiller, die is geboren met een hazenlip. Stiller reageerde fel, waarna beide spelers geel kregen.
7 uur geleden