Jonker gelooft in positief resultaat Oranje tegen 'taai' Italië
COSENZA (ANP) - De Nederlandse voetbalsters nemen het vrijdagavond in de eerste EK-kwalificatiewedstrijd op tegen Italië, de mondiale nummer 14. Bondscoach Andries Jonker heeft, ondanks talloze afwezigen, vertrouwen in een goede afloop.
Oranje staat momenteel achtste op de wereldranglijst en is in het Zuid-Italiaanse Cosenza dan ook de favoriet. "Met alle respect voor Italië, maar ik denk dat wij van ze kunnen winnen", zegt Jonker in een onlinepersconferentie. "Alleen, dan moeten we wel alles uit de kast halen. Italië heeft een taaie ploeg, met een goede organisatie. Zij kunnen met hun enorme collectief iedereen pijn doen."
Aanvalster Lineth Beerensteyn kent als speelster van Juventus de kracht van Italië eveneens. Ze treft in Cosenza talloze ploeggenoten. "Ik heb de afgelopen dagen geen contact met ze gehad, maar we kennen elkaar door en door. Ik merk dat bij ons iedereen lekker in zijn vel zit. We voelen ons beter en zijn een stuk fitter dan tijdens de vorige interlandperiode. We hebben er ontzettend veel zin in."
Afwezigen
Haar rol in Oranje is door de vele afwezigen - onder wie Lieke Martens, Jackie Groenen en Vivianne Miedema - niet veranderd, vindt ze. "Ik voel niet ineens extra druk als die meiden er niet zijn. Ik wil altijd belangrijk zijn voor het team, dus ook tegen Italië." Jonker schat de kwaliteiten van Beerensteyn hoog in. "Zij was al opgestaan. Lineth heeft al geleverd."
De Nederlandse voetbalsters zijn, na het mislopen van een olympisch ticket eind februari, in een groep ingedeeld met Italië, Noorwegen en Finland. De beste twee landen van de groep plaatsen zich rechtstreeks voor het EK van volgend jaar in Zwitserland, voor de nummers 3 en 4 volgt een herkansing.
"Wij willen ons direct plaatsen voor het EK", aldus Jonker. "De speelsters die op dit moment over zijn, zijn nog steeds heel goed." Beerensteyn beaamt dat. "Er zit nog genoeg kwaliteit in het team. Ik heb er alle vertrouwen in dat we deze groep kunnen doorstaan."
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.
35 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
11 uur geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.
11 uur geledenBELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
17 uur geleden