Jonker gelooft in positief resultaat Oranje tegen 'taai' Italië
COSENZA (ANP) - De Nederlandse voetbalsters nemen het vrijdagavond in de eerste EK-kwalificatiewedstrijd op tegen Italië, de mondiale nummer 14. Bondscoach Andries Jonker heeft, ondanks talloze afwezigen, vertrouwen in een goede afloop.
Oranje staat momenteel achtste op de wereldranglijst en is in het Zuid-Italiaanse Cosenza dan ook de favoriet. "Met alle respect voor Italië, maar ik denk dat wij van ze kunnen winnen", zegt Jonker in een onlinepersconferentie. "Alleen, dan moeten we wel alles uit de kast halen. Italië heeft een taaie ploeg, met een goede organisatie. Zij kunnen met hun enorme collectief iedereen pijn doen."
Aanvalster Lineth Beerensteyn kent als speelster van Juventus de kracht van Italië eveneens. Ze treft in Cosenza talloze ploeggenoten. "Ik heb de afgelopen dagen geen contact met ze gehad, maar we kennen elkaar door en door. Ik merk dat bij ons iedereen lekker in zijn vel zit. We voelen ons beter en zijn een stuk fitter dan tijdens de vorige interlandperiode. We hebben er ontzettend veel zin in."
Afwezigen
Haar rol in Oranje is door de vele afwezigen - onder wie Lieke Martens, Jackie Groenen en Vivianne Miedema - niet veranderd, vindt ze. "Ik voel niet ineens extra druk als die meiden er niet zijn. Ik wil altijd belangrijk zijn voor het team, dus ook tegen Italië." Jonker schat de kwaliteiten van Beerensteyn hoog in. "Zij was al opgestaan. Lineth heeft al geleverd."
De Nederlandse voetbalsters zijn, na het mislopen van een olympisch ticket eind februari, in een groep ingedeeld met Italië, Noorwegen en Finland. De beste twee landen van de groep plaatsen zich rechtstreeks voor het EK van volgend jaar in Zwitserland, voor de nummers 3 en 4 volgt een herkansing.
"Wij willen ons direct plaatsen voor het EK", aldus Jonker. "De speelsters die op dit moment over zijn, zijn nog steeds heel goed." Beerensteyn beaamt dat. "Er zit nog genoeg kwaliteit in het team. Ik heb er alle vertrouwen in dat we deze groep kunnen doorstaan."
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.
4 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.
8 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.
9 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
20 uur geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
22 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.
23 uur geleden