Jonker gaat op EK uitdaging aan in 'hartstikke zware poule'
LAUSANNE (ANP) - Bondscoach Andries Jonker van de Nederlandse voetbalsters noemt de groep voor het EK van volgende zomer "een hartstikke zware poule". Oranje werd maandag tijdens de loting voor het toernooi in Zwitserland gekoppeld aan Engeland, Frankrijk en Wales. "Het is verreweg de zwaarste poule van de vier", aldus Jonker.
"Er is een hemelsbreed verschil met groep A, met Zwitserland, IJsland, Noorwegen en Finland", zei Jonker tijdens een onlinepersmoment. "Het had veel makkelijker gekund, maar het is zoals het is. Wij hebben een prima ploeg en we gaan de uitdaging aan."
Oranje begint het EK met de wedstrijd tegen EK-debutant Wales, de nummer 30 van de wereld. Op het oog de makkelijkste tegenstander van de drie, maar Jonker waakt voor onderschatting. "Veel van hun internationals spelen op het hoogste niveau in Engeland. Dan kun je echt goed voetballen. Wales is 'up and coming' en komt razendsnel dichterbij. Het is ook geen toeval dat ze aanwezig zijn op het EK. Op dit podium zijn geen zwakke landen", wist Jonker.
Frankrijk, dat Nederland in de kwartfinale van het EK in 2022 uitschakelde, is ook volgens Jonker "een geduchte tegenstander". "Veel van hun speelsters komen uit voor Olympique Lyon of Paris Saint-Germain, dat zijn Europese topclubs. Ik geloof nooit zo in revanche. Het is gewoon weer een topduel dat je zoals altijd wil winnen."
De wedstrijd tegen Engeland is extra bijzonder door de aanwezigheid van bondscoach Sarina Wiegman op de bank van de titelverdediger. De Nederlandse won in 2017 het EK met Oranje. "Het is een speciale wedstrijd voor Sarina en mij", gaf Jonker toe. "We gaan terug tot de jaren negentig en zijn vrienden. Dan gun je elkaar het beste, maar we willen wel van elkaar winnen. We waren elkaar echter liever op een later moment op het EK tegengekomen", aldus Jonker.
Het EK in Zwitserland begint op 2 juli. De finale is op 27 juli in Basel.
Meer uit Voetbal
LANDOVER (ANP) - Frankrijk heeft ook het oefenduel met Colombia winnend afgesloten. Désiré Doué (twee) en Marcus Thuram maakten in het Amerikaanse Landover, nabij hoofdstad Washington, de Franse doelpunten. Jaminton Campaz deed een kwartier voor tijd wat terug: 3-1.
5 uur geledenBOEKAREST (ANP/DPA) - De Roemeense bondscoach Mircea Lucescu is drie dagen na de verloren play-off voor het WK tegen Turkije opgenomen in het ziekenhuis. De 80-jarige trainer werd zondag tijdens een teambijeenkomst onwel en kampt met ernstige hartritmestoornissen. Zijn toestand is stabiel, maar Lucescu ondergaat nog een behandeling om zijn hartslag verder te stabiliseren, meldt de Roemeense voetbalbond.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur en interim-trainer Igor Tudor zijn al na anderhalve maand uit elkaar gegaan. Dit gebeurde volgens de nummer 17 van de Premier League "in onderling overleg". Onder de opvolger van de in februari ontslagen Thomas Frank verloren de Spurs vijf van hun zeven wedstrijden.
11 uur geledenKAAPSTAD (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Veron Mossengo-Omba van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) is gestopt na herhaaldelijke oproepen om zijn vertrek. Mossengo-Omba meldde dat hij met pensioen gaat. Dat doet hij in een periode waarin het vertrouwen in de bond onder druk staat na de beslissing Senegal de zege van de Afrika Cup af te nemen en die toe te wijzen aan Marokko. Senegal is een procedure gestart bij sporttribunaal CAS.
13 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De voetbalteams van Mexico en Portugal hebben het beroemde Aztekenstadion in Mexico-Stad heropend. De wedstrijd eindigde in 0-0. Bij Portugal ontbrak grote vedette Cristiano Ronaldo.
20 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
1 dag geleden