Jonker gaat op EK uitdaging aan in 'hartstikke zware poule'
LAUSANNE (ANP) - Bondscoach Andries Jonker van de Nederlandse voetbalsters noemt de groep voor het EK van volgende zomer "een hartstikke zware poule". Oranje werd maandag tijdens de loting voor het toernooi in Zwitserland gekoppeld aan Engeland, Frankrijk en Wales. "Het is verreweg de zwaarste poule van de vier", aldus Jonker.
"Er is een hemelsbreed verschil met groep A, met Zwitserland, IJsland, Noorwegen en Finland", zei Jonker tijdens een onlinepersmoment. "Het had veel makkelijker gekund, maar het is zoals het is. Wij hebben een prima ploeg en we gaan de uitdaging aan."
Oranje begint het EK met de wedstrijd tegen EK-debutant Wales, de nummer 30 van de wereld. Op het oog de makkelijkste tegenstander van de drie, maar Jonker waakt voor onderschatting. "Veel van hun internationals spelen op het hoogste niveau in Engeland. Dan kun je echt goed voetballen. Wales is 'up and coming' en komt razendsnel dichterbij. Het is ook geen toeval dat ze aanwezig zijn op het EK. Op dit podium zijn geen zwakke landen", wist Jonker.
Frankrijk, dat Nederland in de kwartfinale van het EK in 2022 uitschakelde, is ook volgens Jonker "een geduchte tegenstander". "Veel van hun speelsters komen uit voor Olympique Lyon of Paris Saint-Germain, dat zijn Europese topclubs. Ik geloof nooit zo in revanche. Het is gewoon weer een topduel dat je zoals altijd wil winnen."
De wedstrijd tegen Engeland is extra bijzonder door de aanwezigheid van bondscoach Sarina Wiegman op de bank van de titelverdediger. De Nederlandse won in 2017 het EK met Oranje. "Het is een speciale wedstrijd voor Sarina en mij", gaf Jonker toe. "We gaan terug tot de jaren negentig en zijn vrienden. Dan gun je elkaar het beste, maar we willen wel van elkaar winnen. We waren elkaar echter liever op een later moment op het EK tegengekomen", aldus Jonker.
Het EK in Zwitserland begint op 2 juli. De finale is op 27 juli in Basel.
Meer uit Voetbal
JEDDAH (ANP) - Real Madrid heeft zich geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup. Het elftal van trainer Xabi Alonso was in Jeddah in Saudi-Arabië met 2-1 te sterk voor Atlético Madrid.
6 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de vierde keer op rij de Franse Supercup gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique speelde in Koeweit-Stad met 2-2 gelijk en won vervolgens de strafschoppenserie met 4-1.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Brazilië en Frankrijk spelen de komende interlandperiode in maart een minitoernooi in de Verenigde Staten, ter voorbereiding op het WK van drie maanden later. Kroatië en Colombia zijn de andere twee deelnemers aan de 'Road to 26'.
8 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo voegt naast spits Lequincio Zeefuik nog een speler aan de selectie toe. De huidige nummer 17 van de Eredivisie neemt de Zweed Erik Ahlstrand op huurbasis over van de Duitse Bundesligaclub St. Pauli. Heracles heeft een optie tot koop bedongen op de 24-jarige middenvelder.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur kan de komende drie maanden niet beschikken over Mohammed Kudus. Dat zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie, een dag na de 3-2-nederlaag tegen Bournemouth in de Premier League. Tottenham is na een goede competitiestart afgezakt naar de veertiende plaats op de ranglijst.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben zich versterkt met Janice Cayman. De 37-jarige Belgische recordinternational komt over van Leicester City. Cayman, die in de verdediging speelt, ondertekende een contract voor anderhalf jaar.
11 uur geledenLISSABON (ANP) - Coach José Mourinho van Benfica heeft zijn spelers verplicht de komende dagen op het trainingscomplex Seixal te verblijven. De Portugees nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 tegen Braga in de halve finales van de Portugese League Cup.
12 uur geleden