Jonker gaat op EK uitdaging aan in 'hartstikke zware poule'
LAUSANNE (ANP) - Bondscoach Andries Jonker van de Nederlandse voetbalsters noemt de groep voor het EK van volgende zomer "een hartstikke zware poule". Oranje werd maandag tijdens de loting voor het toernooi in Zwitserland gekoppeld aan Engeland, Frankrijk en Wales. "Het is verreweg de zwaarste poule van de vier", aldus Jonker.
"Er is een hemelsbreed verschil met groep A, met Zwitserland, IJsland, Noorwegen en Finland", zei Jonker tijdens een onlinepersmoment. "Het had veel makkelijker gekund, maar het is zoals het is. Wij hebben een prima ploeg en we gaan de uitdaging aan."
Oranje begint het EK met de wedstrijd tegen EK-debutant Wales, de nummer 30 van de wereld. Op het oog de makkelijkste tegenstander van de drie, maar Jonker waakt voor onderschatting. "Veel van hun internationals spelen op het hoogste niveau in Engeland. Dan kun je echt goed voetballen. Wales is 'up and coming' en komt razendsnel dichterbij. Het is ook geen toeval dat ze aanwezig zijn op het EK. Op dit podium zijn geen zwakke landen", wist Jonker.
Frankrijk, dat Nederland in de kwartfinale van het EK in 2022 uitschakelde, is ook volgens Jonker "een geduchte tegenstander". "Veel van hun speelsters komen uit voor Olympique Lyon of Paris Saint-Germain, dat zijn Europese topclubs. Ik geloof nooit zo in revanche. Het is gewoon weer een topduel dat je zoals altijd wil winnen."
De wedstrijd tegen Engeland is extra bijzonder door de aanwezigheid van bondscoach Sarina Wiegman op de bank van de titelverdediger. De Nederlandse won in 2017 het EK met Oranje. "Het is een speciale wedstrijd voor Sarina en mij", gaf Jonker toe. "We gaan terug tot de jaren negentig en zijn vrienden. Dan gun je elkaar het beste, maar we willen wel van elkaar winnen. We waren elkaar echter liever op een later moment op het EK tegengekomen", aldus Jonker.
Het EK in Zwitserland begint op 2 juli. De finale is op 27 juli in Basel.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool kan de komende weken geen beroep doen op Cody Gakpo. De Oranje-international kampt met een blessure. Dat meldde Slot een dag voor de uitwedstrijd in de Champions League bij Internazionale. Gakpo reisde niet mee met de ploeg naar Milaan.
6 uur geledenZÜRICH (ANP) - Alle wedstrijden tijdens het WK voetbal van volgend jaar worden twee keer onderbroken voor drinkpauzes. Dat maakte wereldvoetbalbond FIFA maandag bekend. De pauzes duren drie minuten en vinden in elke helft na 22 minuten plaats.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Vedette Mohamed Salah ontbreekt in de selectie van Liverpool voor het duel met Internazionale in de Champions League. De 33-jarige Egyptenaar had kritiek geuit op trainer Arne Slot en de club nadat hij bij de afgelopen wedstrijden op de reservebank moest zitten. Ook Cody Gakpo ontbreekt in de selectie van Liverpool.
11 uur geledenZEIST (ANP) - De Eredivisie CV en Coöperatie Eerste Divisie hebben een oproep gedaan aan de overheid, politie en het Openbaar Ministerie om daders bij ernstige ongeregeldheden strafrechtelijk te vervolgen. De clubs uit het betaald voetbal zijn het er "unaniem" over eens dat er strenger gestraft moet worden. "De huidige sancties zijn niet afschrikwekkend genoeg."
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Qarabag FK in de Champions League niet beschikken over Josip Sutalo, Kenneth Taylor en Wout Weghorst. Het drietal is niet fit genoeg om mee te reizen naar Azerbeidzjan, meldt de Amsterdamse club. Ook James McConnell, Gerald Alders en Steven Berghuis blijven achter in Nederland.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Serdar Gözübüyük leidt de Klassieker Ajax - Feyenoord. De Eredivisiewedstrijd in de Johan Cruijff ArenA staat voor zondag om 14.30 uur op het programma.
12 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan de komende twee wedstrijden niet beschikken over Justin Hubner. De verdediger kreeg zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Ajax (1-3) als invaller een rode kaart voor een harde tackle op Rayane Bounida.
14 uur geleden