Jonker gaat op EK uitdaging aan in 'hartstikke zware poule'
LAUSANNE (ANP) - Bondscoach Andries Jonker van de Nederlandse voetbalsters noemt de groep voor het EK van volgende zomer "een hartstikke zware poule". Oranje werd maandag tijdens de loting voor het toernooi in Zwitserland gekoppeld aan Engeland, Frankrijk en Wales. "Het is verreweg de zwaarste poule van de vier", aldus Jonker.
"Er is een hemelsbreed verschil met groep A, met Zwitserland, IJsland, Noorwegen en Finland", zei Jonker tijdens een onlinepersmoment. "Het had veel makkelijker gekund, maar het is zoals het is. Wij hebben een prima ploeg en we gaan de uitdaging aan."
Oranje begint het EK met de wedstrijd tegen EK-debutant Wales, de nummer 30 van de wereld. Op het oog de makkelijkste tegenstander van de drie, maar Jonker waakt voor onderschatting. "Veel van hun internationals spelen op het hoogste niveau in Engeland. Dan kun je echt goed voetballen. Wales is 'up and coming' en komt razendsnel dichterbij. Het is ook geen toeval dat ze aanwezig zijn op het EK. Op dit podium zijn geen zwakke landen", wist Jonker.
Frankrijk, dat Nederland in de kwartfinale van het EK in 2022 uitschakelde, is ook volgens Jonker "een geduchte tegenstander". "Veel van hun speelsters komen uit voor Olympique Lyon of Paris Saint-Germain, dat zijn Europese topclubs. Ik geloof nooit zo in revanche. Het is gewoon weer een topduel dat je zoals altijd wil winnen."
De wedstrijd tegen Engeland is extra bijzonder door de aanwezigheid van bondscoach Sarina Wiegman op de bank van de titelverdediger. De Nederlandse won in 2017 het EK met Oranje. "Het is een speciale wedstrijd voor Sarina en mij", gaf Jonker toe. "We gaan terug tot de jaren negentig en zijn vrienden. Dan gun je elkaar het beste, maar we willen wel van elkaar winnen. We waren elkaar echter liever op een later moment op het EK tegengekomen", aldus Jonker.
Het EK in Zwitserland begint op 2 juli. De finale is op 27 juli in Basel.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
14 uur geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
23 uur geleden