Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jonker gaat op EK uitdaging aan in 'hartstikke zware poule'

Jonker gaat op EK uitdaging aan in 'hartstikke zware poule'

LAUSANNE (ANP) - Bondscoach Andries Jonker van de Nederlandse voetbalsters noemt de groep voor het EK van volgende zomer "een hartstikke zware poule". Oranje werd maandag tijdens de loting voor het toernooi in Zwitserland gekoppeld aan Engeland, Frankrijk en Wales. "Het is verreweg de zwaarste poule van de vier", aldus Jonker.

"Er is een hemelsbreed verschil met groep A, met Zwitserland, IJsland, Noorwegen en Finland", zei Jonker tijdens een onlinepersmoment. "Het had veel makkelijker gekund, maar het is zoals het is. Wij hebben een prima ploeg en we gaan de uitdaging aan."

Oranje begint het EK met de wedstrijd tegen EK-debutant Wales, de nummer 30 van de wereld. Op het oog de makkelijkste tegenstander van de drie, maar Jonker waakt voor onderschatting. "Veel van hun internationals spelen op het hoogste niveau in Engeland. Dan kun je echt goed voetballen. Wales is 'up and coming' en komt razendsnel dichterbij. Het is ook geen toeval dat ze aanwezig zijn op het EK. Op dit podium zijn geen zwakke landen", wist Jonker.

Frankrijk, dat Nederland in de kwartfinale van het EK in 2022 uitschakelde, is ook volgens Jonker "een geduchte tegenstander". "Veel van hun speelsters komen uit voor Olympique Lyon of Paris Saint-Germain, dat zijn Europese topclubs. Ik geloof nooit zo in revanche. Het is gewoon weer een topduel dat je zoals altijd wil winnen."

De wedstrijd tegen Engeland is extra bijzonder door de aanwezigheid van bondscoach Sarina Wiegman op de bank van de titelverdediger. De Nederlandse won in 2017 het EK met Oranje. "Het is een speciale wedstrijd voor Sarina en mij", gaf Jonker toe. "We gaan terug tot de jaren negentig en zijn vrienden. Dan gun je elkaar het beste, maar we willen wel van elkaar winnen. We waren elkaar echter liever op een later moment op het EK tegengekomen", aldus Jonker.

Het EK in Zwitserland begint op 2 juli. De finale is op 27 juli in Basel.

Meer uit Voetbal

Fernandes wil carrière Ronaldo bekronen met wereldtitel

LONDEN (ANP/RTR) - Bruno Fernandes hoopt met Portugal wereldkampioen voetbal te worden om de carrière van Cristiano Ronaldo de ultieme bekroning te geven. Dat zei de middenvelder van Manchester United bij de BBC. "Het zou fantastisch zijn om het WK af te sluiten met Cristiano als winnaar. Ik hoop echt dat we het voor elkaar kunnen krijgen, voor alles wat Cristiano voor het voetbal en de wereld heeft betekend", aldus Fernandes.

3 uur geleden
Trainer Rehm over wangedrag fans: dit verdiende Vitesse niet

LEEUWARDEN (ANP) - Vitesse verdiende een beter einde van het seizoen, zei trainer Rüdiger Rehm na afloop van de wedstrijd in Leeuwarden tegen Cambuur, die voortijdig eindigde door ongeregeldheden in het vak van de Arnhemse aanhang. "Het hele seizoen hebben onze fans zich goed gedragen en de ploeg altijd en overal ongelooflijk gesteund, dan verdient de ploeg het niet dat het zo eindigt. Gooien met vuurwerk is levensgevaarlijk", zei Rehm bij ESPN.

3 uur geleden
Vitesse mist ticket voor play-offs, Den Bosch profiteert

LEEUWARDEN/DEN BOSCH (ANP) - Het is Vitesse niet gelukt zich in de laatste speelronde van de Keuken Kampioen Divisie te plaatsen voor de nacompetitie. Daarin had de club uit Arnhem nog promotie naar de Eredivisie kunnen afdwingen. De ploeg van trainer Rüdiger Rehm stond in Leeuwarden met 2-1 achter tegen SC Cambuur, toen het duel definitief werd gestaakt om het gooien van vuurwerk door fans van Vitesse.

14 uur geleden
Duel tussen Cambuur en Vitesse definitief gestaakt door vuurwerk

LEEUWARDEN (ANP) - Het duel tussen SC Cambuur en Vitesse in de eerste divisie is vrijdagavond definitief gestaakt. Met nog enkele minuten speeltijd op de klok en bij een stand van 1-2 gooiden supporters uit het uitvak vuurwerk op de tribunes met Cambuur-supporters. De wedstrijd was eerder op de avond al eens stilgelegd.

14 uur geleden
Hoge Raad buigt zich na seizoen over zaak van KNVB tegen Vitesse

ARNHEM (ANP) - Vitesse gaat na het voetbalseizoen opnieuw een onzekere periode tegemoet. Komende vrijdag neemt de advocaat-generaal een conclusie over het arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies neemt de Hoge Raad later een beslissing.

16 uur geleden
Van Persie verrast door vertrek van algemeen directeur Te Kloese

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.

21 uur geleden
De Ligt werkt vijftig dagen voor WK op trainingsveld aan herstel

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

1 dag geleden