Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jonker dacht in Tilburg terug aan Eredivisie-ontknoping 2007

Jonker dacht in Tilburg terug aan Eredivisie-ontknoping 2007

TILBURG (ANP) - Oranje-bondscoach Andries Jonker moest goed nadenken of hij weleens eerder zo'n bizarre slotfase heeft meegemaakt als dinsdagavond bij het behalen van de Nations League-groepswinst in Tilburg. De ervaren voetbaltrainer kwam uit op de ontknoping van de titelstrijd in de Eredivisie in 2007, toen hij als coach van Willem II tegen Ajax speelde. De Amsterdammers liepen uiteindelijk het kampioenschap mis op één doelpunt.

Jonker: "Ik heb in mijn carrière vaak meegemaakt dat een wedstrijd in de allerlaatste seconden keert. Maar dit is met een nationaal elftal, een heel bijzonder elftal. En dit gaat om de kwalificatie voor een belangrijk toernooi. Dat is toch anders dan een competitiewedstrijd." Door twee treffers van Damaris Egurrola in de blessuretijd tegen België (4-0) is Oranje als groepswinnaar in de Nations League dicht bij de Olympische Spelen van volgend jaar.

Oranje was door de eerste treffer van de kopsterke middenveldster Egurrola even virtueel groepswinnaar, maar dat veranderde vlak daarna door de 6-0 van concurrent Engeland bij Schotland. Jonker: "Het was bij ons even onduidelijk of die treffer in Glasgow telde. Dat betekende dat ik in een halve minuut Damaris twee keer naar voren en twee keer heb teruggestuurd. Uiteindelijk bleef ze voorin, om ons plan C uit te voeren en dat werkte."

Mooiste vreugdemomenten

Tot afgelopen zomer had Jonker de beschikking over de inmiddels gestopte Stefanie van der Gragt als stormram om een winnende treffer te forceren. "Ik heb nu nog altijd hetzelfde plan, maar dan met Damaris. Dat kennen ze allemaal. Gelukkig hielden ze ook na de treffer hun hoofd erbij. Dit zijn de mooiste vreugdemomenten in topsport. Het stadion explodeerde en de meiden ook."

Jonker sluit de laatste interlandperiode van het jaar dan ook "heerlijk tevreden" af. Op 11 december is de loting voor de Nations League Finals van februari, waar ook Frankrijk, Spanje en Duitsland zich voor plaatsten. Daar liggen twee tickets klaar voor de Olympische Spelen. Frankrijk is als gastland al zeker van deelname aan de Spelen.

Meer uit Voetbal

Ten Cate baalt van gemiste kansen na uitschakeling Suriname

MONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).

1 uur geleden
Surinaamse voetbalfans teleurgesteld na verlies en mislopen WK

PARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.

2 uur geleden
WK lonkt voor Italië na zege op Noord-Ierland in play-offs

BERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.

10 uur geleden
Denemarken na 4-0-zege op Noord-Macedonië naar finale play-offs

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.

10 uur geleden
Turkije verslaat Roemenië in play-offs en maakt nog kans op WK

ISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.

13 uur geleden
Aanvaller Malen in topvorm naar vijftigste interland

ZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."

15 uur geleden
Koeman maakt zich zorgen over fysieke gesteldheid van Depay

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.

17 uur geleden