Jonker dacht in Tilburg terug aan Eredivisie-ontknoping 2007
TILBURG (ANP) - Oranje-bondscoach Andries Jonker moest goed nadenken of hij weleens eerder zo'n bizarre slotfase heeft meegemaakt als dinsdagavond bij het behalen van de Nations League-groepswinst in Tilburg. De ervaren voetbaltrainer kwam uit op de ontknoping van de titelstrijd in de Eredivisie in 2007, toen hij als coach van Willem II tegen Ajax speelde. De Amsterdammers liepen uiteindelijk het kampioenschap mis op één doelpunt.
Jonker: "Ik heb in mijn carrière vaak meegemaakt dat een wedstrijd in de allerlaatste seconden keert. Maar dit is met een nationaal elftal, een heel bijzonder elftal. En dit gaat om de kwalificatie voor een belangrijk toernooi. Dat is toch anders dan een competitiewedstrijd." Door twee treffers van Damaris Egurrola in de blessuretijd tegen België (4-0) is Oranje als groepswinnaar in de Nations League dicht bij de Olympische Spelen van volgend jaar.
Oranje was door de eerste treffer van de kopsterke middenveldster Egurrola even virtueel groepswinnaar, maar dat veranderde vlak daarna door de 6-0 van concurrent Engeland bij Schotland. Jonker: "Het was bij ons even onduidelijk of die treffer in Glasgow telde. Dat betekende dat ik in een halve minuut Damaris twee keer naar voren en twee keer heb teruggestuurd. Uiteindelijk bleef ze voorin, om ons plan C uit te voeren en dat werkte."
Mooiste vreugdemomenten
Tot afgelopen zomer had Jonker de beschikking over de inmiddels gestopte Stefanie van der Gragt als stormram om een winnende treffer te forceren. "Ik heb nu nog altijd hetzelfde plan, maar dan met Damaris. Dat kennen ze allemaal. Gelukkig hielden ze ook na de treffer hun hoofd erbij. Dit zijn de mooiste vreugdemomenten in topsport. Het stadion explodeerde en de meiden ook."
Jonker sluit de laatste interlandperiode van het jaar dan ook "heerlijk tevreden" af. Op 11 december is de loting voor de Nations League Finals van februari, waar ook Frankrijk, Spanje en Duitsland zich voor plaatsten. Daar liggen twee tickets klaar voor de Olympische Spelen. Frankrijk is als gastland al zeker van deelname aan de Spelen.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.
12 uur geledenBURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.
13 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot hoopt dat zijn elftal het zichzelf donderdag in de thuiswedstrijd tegen Leeds United in de Premier League niet zo moeilijk maakt als een kleine maand geleden. Toen eindigde het eerste duel tussen de twee clubs in de competitie in Leeds in 3-3. Liverpool verspeelde toen eerst een voorsprong van 2-0 en daarna van 3-2.
15 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - Bertrand Traoré heeft op de Afrika Cup een boete gekregen van 10.000 dollar, omgerekend ongeveer 8500 euro. De aanvoerder van Burkina Faso, oud-speler van Ajax, wordt daarmee gestraft voor aanmerkingen op de wedstrijdleiding.
15 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Rodri is fit genoeg om zijn rentree bij Manchester City te maken. De 29-jarige Spaanse spelmaker zat zaterdag in de uitwedstrijd tegen Nottingham Forest al op de reservebank, maar kwam toen nog niet in actie.
15 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid begint het nieuwe jaar zonder Kylian Mbappé. De Franse aanvaller heeft een verstuiking aan zijn linkerknie, meldt de Spaanse voetbalclub in een korte verklaring.
17 uur geleden