Jonker dacht in Tilburg terug aan Eredivisie-ontknoping 2007
TILBURG (ANP) - Oranje-bondscoach Andries Jonker moest goed nadenken of hij weleens eerder zo'n bizarre slotfase heeft meegemaakt als dinsdagavond bij het behalen van de Nations League-groepswinst in Tilburg. De ervaren voetbaltrainer kwam uit op de ontknoping van de titelstrijd in de Eredivisie in 2007, toen hij als coach van Willem II tegen Ajax speelde. De Amsterdammers liepen uiteindelijk het kampioenschap mis op één doelpunt.
Jonker: "Ik heb in mijn carrière vaak meegemaakt dat een wedstrijd in de allerlaatste seconden keert. Maar dit is met een nationaal elftal, een heel bijzonder elftal. En dit gaat om de kwalificatie voor een belangrijk toernooi. Dat is toch anders dan een competitiewedstrijd." Door twee treffers van Damaris Egurrola in de blessuretijd tegen België (4-0) is Oranje als groepswinnaar in de Nations League dicht bij de Olympische Spelen van volgend jaar.
Oranje was door de eerste treffer van de kopsterke middenveldster Egurrola even virtueel groepswinnaar, maar dat veranderde vlak daarna door de 6-0 van concurrent Engeland bij Schotland. Jonker: "Het was bij ons even onduidelijk of die treffer in Glasgow telde. Dat betekende dat ik in een halve minuut Damaris twee keer naar voren en twee keer heb teruggestuurd. Uiteindelijk bleef ze voorin, om ons plan C uit te voeren en dat werkte."
Mooiste vreugdemomenten
Tot afgelopen zomer had Jonker de beschikking over de inmiddels gestopte Stefanie van der Gragt als stormram om een winnende treffer te forceren. "Ik heb nu nog altijd hetzelfde plan, maar dan met Damaris. Dat kennen ze allemaal. Gelukkig hielden ze ook na de treffer hun hoofd erbij. Dit zijn de mooiste vreugdemomenten in topsport. Het stadion explodeerde en de meiden ook."
Jonker sluit de laatste interlandperiode van het jaar dan ook "heerlijk tevreden" af. Op 11 december is de loting voor de Nations League Finals van februari, waar ook Frankrijk, Spanje en Duitsland zich voor plaatsten. Daar liggen twee tickets klaar voor de Olympische Spelen. Frankrijk is als gastland al zeker van deelname aan de Spelen.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - De voetbalbond van Curaçao voelt vlak voor het WK niets voor een terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. "Fred Rutten zal Curaçao als bondscoach vertegenwoordigen tijdens het WK", laat voorzitter Gilbert Martina weten aan De Telegraaf.
14 minuten geledenMEDELLÍN (ANP/AFP) - Een wedstrijd in de Copa Libertadores tussen Independiente Medellín uit Colombia en titelverdediger Flamengo uit Brazilië is donderdag afgelast na wangedrag van supporters. Die staken vuurwerk af en stichtten brand op de tribunes.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.
12 uur geledenMONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.
14 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.
14 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."
1 dag geleden