Jonker blij met terugkeer 'Van Basten-achtige' Miedema bij Oranje
ZEIST (ANP) - Bondscoach Andries Jonker kan zijn geluk niet op door de langverwachte terugkeer van spits Vivianne Miedema bij Oranje. "Ze is een van de beste speelsters ter wereld en ik heb haar alleen vorig jaar september tot mijn beschikking gehad. Dan ben je wel blij dat ze terug is, ja", aldus Jonker, die zich met Miedema in de selectie voorbereidt op de Nations Leagueduels met Schotland.
Jonker vergelijkt de van een kruisbandblessure herstelde Miedema qua speelstijl met oud-international Marco van Basten. "Zo'n gevoel krijg ik altijd bij haar. Zij doet dingen waarvan je ook voor je tv niet denkt: dat zou je ook kunnen doen. Net als Van Basten bedenkt zij dan wat anders. Haar onvoorspelbaarheid, creativiteit en het dan ook nog uit kunnen voeren. Dat is wel van de buitencategorie."
Miedema (27) wil daar zelf niet zo veel van weten. "Hij voert de druk alweer lekker op, dus dat is fijn", reageert de spits op het compliment van Jonker. "Maar ja, ik ben wel een creatieve speler. Ik hoop dat ik een beetje Van Basten-achtige magie kan brengen deze week." Oranje speelt op vrijdag in Nijmegen en daarna op dinsdag in Schotland.
Topscorer
Miedema, topscorer aller tijden van Oranje, is op haar beurt ook lovend over Jonker. "Ik vind het gewoon heel fijn dat Andries mijn hele revalidatieperiode bij me heeft gecheckt of hij wat voor mij kan betekenen. Ook tijdens het WK heb ik veel contact met hem gehad. Ik vind het mooi dat er echt weer een team staat. Dat was op het WK zo en na het verlies tegen België (2-1, vorige maand) was de reactie tegen Engeland (2-1-winst) ook echt supergoed."
Jonker gebruikte de ervaren Miedema het afgelopen jaar als een soort klankbord. "Ze was een adviseuse, iemand van buiten de groep met een objectieve mening tegen wie ik dingen kon aanhouden. Ik heb dat op prijs gesteld. Dat kan nu niet meer, maar ze is nog steeds een van de aanvoerders."
Miedema maakte zondag weer haar eerste minuten voor haar club Arsenal na haar kruisbandblessure in december. Jonker weet al dat zijn spits vrijdag nog niet in de basis staat, maar een korte invalbeurt behoort wel tot de mogelijkheden.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal is op 5 december een van de twaalf groepshoofden tijdens de loting voor het WK voetbal van volgend jaar zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit de wereldranglijst die wereldvoetbalbond FIFA heeft vrijgegeven.
2 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Borussia Dortmund-aanvaller Karim Adeyemi heeft op sociale media zijn excuses aangeboden aan zijn club en de Duitse nationale selectie. Bondscoach Julian Nagelsmann had Adeyemi voor de afgelopen interlandperiode wel geselecteerd, maar hield hem buiten de ploeg nadat naar buiten was gekomen dat een rechter de vleugelspeler een boete van 450.000 euro heeft opgelegd voor verboden wapenbezit.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid-trainer Xabi Alonso mist voorlopig zijn verdediger Eder Militão. De 27-jarige Braziliaan viel dinsdag in een oefeninterland van zijn land tegen Tunesië uit. Real Madrid bevestigde woensdag dat het gaat om een spierblessure in het rechterbovenbeen.
3 uur geledenKINGSTON (ANP) - Steve McClaren is opgestapt als bondscoach van Jamaica. De Engelse coach slaagde er niet in met Jamaica rechtstreekse plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada af te dwingen.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona speelt de thuiswedstrijd in de Champions League tegen Eintracht Frankfurt op 9 december in stadion Camp Nou. De club van onder anderen Frenkie de Jong heeft bevestigd dat de UEFA toestemming heeft gegeven om de wedstrijd in de zesde speelronde van de Champions League te organiseren in het verbouwde stadion.
8 uur geledenGUATEMALA-STAD (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo van het Surinaamse elftal richt zich na de teleurstelling van het missen van directe WK-kwalificatie op de intercontinentale play-offs. "We hebben gelukkig nog een vluchtroute, die moeten we dan maar gebruiken", zei de coach op de persconferentie over de kans die Suriname nog heeft om via de play-offs het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada te bereiken.
10 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Duizenden fans van het Surinaams nationaal elftal zagen dinsdagavond hun droom vervliegen toen hun 'Natio' in Guatemala ruim verloor tegen de thuisploeg. Supporters waren massaal naar het centrum van Paramaribo gekomen om de wedstrijd op grote schermen te volgen.
14 uur geleden