Jonker blij met terugkeer 'Van Basten-achtige' Miedema bij Oranje
ZEIST (ANP) - Bondscoach Andries Jonker kan zijn geluk niet op door de langverwachte terugkeer van spits Vivianne Miedema bij Oranje. "Ze is een van de beste speelsters ter wereld en ik heb haar alleen vorig jaar september tot mijn beschikking gehad. Dan ben je wel blij dat ze terug is, ja", aldus Jonker, die zich met Miedema in de selectie voorbereidt op de Nations Leagueduels met Schotland.
Jonker vergelijkt de van een kruisbandblessure herstelde Miedema qua speelstijl met oud-international Marco van Basten. "Zo'n gevoel krijg ik altijd bij haar. Zij doet dingen waarvan je ook voor je tv niet denkt: dat zou je ook kunnen doen. Net als Van Basten bedenkt zij dan wat anders. Haar onvoorspelbaarheid, creativiteit en het dan ook nog uit kunnen voeren. Dat is wel van de buitencategorie."
Miedema (27) wil daar zelf niet zo veel van weten. "Hij voert de druk alweer lekker op, dus dat is fijn", reageert de spits op het compliment van Jonker. "Maar ja, ik ben wel een creatieve speler. Ik hoop dat ik een beetje Van Basten-achtige magie kan brengen deze week." Oranje speelt op vrijdag in Nijmegen en daarna op dinsdag in Schotland.
Topscorer
Miedema, topscorer aller tijden van Oranje, is op haar beurt ook lovend over Jonker. "Ik vind het gewoon heel fijn dat Andries mijn hele revalidatieperiode bij me heeft gecheckt of hij wat voor mij kan betekenen. Ook tijdens het WK heb ik veel contact met hem gehad. Ik vind het mooi dat er echt weer een team staat. Dat was op het WK zo en na het verlies tegen België (2-1, vorige maand) was de reactie tegen Engeland (2-1-winst) ook echt supergoed."
Jonker gebruikte de ervaren Miedema het afgelopen jaar als een soort klankbord. "Ze was een adviseuse, iemand van buiten de groep met een objectieve mening tegen wie ik dingen kon aanhouden. Ik heb dat op prijs gesteld. Dat kan nu niet meer, maar ze is nog steeds een van de aanvoerders."
Miedema maakte zondag weer haar eerste minuten voor haar club Arsenal na haar kruisbandblessure in december. Jonker weet al dat zijn spits vrijdag nog niet in de basis staat, maar een korte invalbeurt behoort wel tot de mogelijkheden.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.
2 uur geledenBURNLEY (ANP) - Scott Parker heeft ontslag genomen als hoofdcoach bij Burnley, acht dagen nadat de club degradeerde uit de Premier League. Assistent-trainer Mike Jackson neemt de laatste vier wedstrijden de rol van hoofdtrainer op zich, meldt de club op zijn website.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - De Afghaanse voetbalsters dromen van deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. "Dat zou het mooiste zijn wat het team kan overkomen", zei doelvrouw Fatima Yousufi in reactie op de officiële erkenning door wereldbond FIFA van het team, dat bestaat uit vrouwen die zijn gevlucht voor de Taliban.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Coach Mikel Arteta van Arsenal was woedend op scheidsrechter Danny Makkelie na de 1-1 in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de halve finale van de Champions League. Makkelie wees in de 78e minuut van de wedstrijd naar de strafschopstip na een overtreding op Eberechi Eze, maar hij draaide zijn beslissing terug nadat videoarbiter Dennis Higler hem naar de beelden liet kijken.
8 uur geledenMADRID (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Atlético Madrid en Arsenal in de halve finale van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd: 1-1. De Nederlandse arbitrage vertolkte een hoofdrol. Danny Makkelie en videoscheidsrechter Dennis Higler moesten beslissen over drie potentiële strafschoppen. Beide doelpunten vielen uit een strafschop. Viktor Gyökeres zette Arsenal op voorsprong, Julián Alvarez maakte namens Atlético gelijk.
18 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie zal donderdag niet deelnemen aan het congres van wereldvoetbalbond FIFA in Vancouver. Dat meldt persbureau Reuters op basis van het Iraanse medium Tasnim News Agency. De afmelding zou te maken hebben met "ongepast gedrag van douaniers" op de luchthaven van Toronto. Volgens Tasnim zijn de drie vertegenwoordigers van de Iraanse voetbalbond op de eerste beschikbare vlucht teruggegaan richting Iran.
20 uur geleden