Jonker blij met terugkeer 'Van Basten-achtige' Miedema bij Oranje
ZEIST (ANP) - Bondscoach Andries Jonker kan zijn geluk niet op door de langverwachte terugkeer van spits Vivianne Miedema bij Oranje. "Ze is een van de beste speelsters ter wereld en ik heb haar alleen vorig jaar september tot mijn beschikking gehad. Dan ben je wel blij dat ze terug is, ja", aldus Jonker, die zich met Miedema in de selectie voorbereidt op de Nations Leagueduels met Schotland.
Jonker vergelijkt de van een kruisbandblessure herstelde Miedema qua speelstijl met oud-international Marco van Basten. "Zo'n gevoel krijg ik altijd bij haar. Zij doet dingen waarvan je ook voor je tv niet denkt: dat zou je ook kunnen doen. Net als Van Basten bedenkt zij dan wat anders. Haar onvoorspelbaarheid, creativiteit en het dan ook nog uit kunnen voeren. Dat is wel van de buitencategorie."
Miedema (27) wil daar zelf niet zo veel van weten. "Hij voert de druk alweer lekker op, dus dat is fijn", reageert de spits op het compliment van Jonker. "Maar ja, ik ben wel een creatieve speler. Ik hoop dat ik een beetje Van Basten-achtige magie kan brengen deze week." Oranje speelt op vrijdag in Nijmegen en daarna op dinsdag in Schotland.
Topscorer
Miedema, topscorer aller tijden van Oranje, is op haar beurt ook lovend over Jonker. "Ik vind het gewoon heel fijn dat Andries mijn hele revalidatieperiode bij me heeft gecheckt of hij wat voor mij kan betekenen. Ook tijdens het WK heb ik veel contact met hem gehad. Ik vind het mooi dat er echt weer een team staat. Dat was op het WK zo en na het verlies tegen België (2-1, vorige maand) was de reactie tegen Engeland (2-1-winst) ook echt supergoed."
Jonker gebruikte de ervaren Miedema het afgelopen jaar als een soort klankbord. "Ze was een adviseuse, iemand van buiten de groep met een objectieve mening tegen wie ik dingen kon aanhouden. Ik heb dat op prijs gesteld. Dat kan nu niet meer, maar ze is nog steeds een van de aanvoerders."
Miedema maakte zondag weer haar eerste minuten voor haar club Arsenal na haar kruisbandblessure in december. Jonker weet al dat zijn spits vrijdag nog niet in de basis staat, maar een korte invalbeurt behoort wel tot de mogelijkheden.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
4 minuten geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
12 minuten geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
7 uur geledenACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.
20 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
1 dag geleden