Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jonker blij met terugkeer 'Van Basten-achtige' Miedema bij Oranje

Jonker blij met terugkeer 'Van Basten-achtige' Miedema bij Oranje

ZEIST (ANP) - Bondscoach Andries Jonker kan zijn geluk niet op door de langverwachte terugkeer van spits Vivianne Miedema bij Oranje. "Ze is een van de beste speelsters ter wereld en ik heb haar alleen vorig jaar september tot mijn beschikking gehad. Dan ben je wel blij dat ze terug is, ja", aldus Jonker, die zich met Miedema in de selectie voorbereidt op de Nations Leagueduels met Schotland.

Jonker vergelijkt de van een kruisbandblessure herstelde Miedema qua speelstijl met oud-international Marco van Basten. "Zo'n gevoel krijg ik altijd bij haar. Zij doet dingen waarvan je ook voor je tv niet denkt: dat zou je ook kunnen doen. Net als Van Basten bedenkt zij dan wat anders. Haar onvoorspelbaarheid, creativiteit en het dan ook nog uit kunnen voeren. Dat is wel van de buitencategorie."

Miedema (27) wil daar zelf niet zo veel van weten. "Hij voert de druk alweer lekker op, dus dat is fijn", reageert de spits op het compliment van Jonker. "Maar ja, ik ben wel een creatieve speler. Ik hoop dat ik een beetje Van Basten-achtige magie kan brengen deze week." Oranje speelt op vrijdag in Nijmegen en daarna op dinsdag in Schotland.

Topscorer

Miedema, topscorer aller tijden van Oranje, is op haar beurt ook lovend over Jonker. "Ik vind het gewoon heel fijn dat Andries mijn hele revalidatieperiode bij me heeft gecheckt of hij wat voor mij kan betekenen. Ook tijdens het WK heb ik veel contact met hem gehad. Ik vind het mooi dat er echt weer een team staat. Dat was op het WK zo en na het verlies tegen België (2-1, vorige maand) was de reactie tegen Engeland (2-1-winst) ook echt supergoed."

Jonker gebruikte de ervaren Miedema het afgelopen jaar als een soort klankbord. "Ze was een adviseuse, iemand van buiten de groep met een objectieve mening tegen wie ik dingen kon aanhouden. Ik heb dat op prijs gesteld. Dat kan nu niet meer, maar ze is nog steeds een van de aanvoerders."

Miedema maakte zondag weer haar eerste minuten voor haar club Arsenal na haar kruisbandblessure in december. Jonker weet al dat zijn spits vrijdag nog niet in de basis staat, maar een korte invalbeurt behoort wel tot de mogelijkheden.

Meer uit Voetbal

Turks voetbalelftal boekt oefenzege op Noord-Macedonië

ISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.

23 minuten geleden
Oranje-opponent Zweden onderuit in oefenduel met Noorwegen

OSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.

57 minuten geleden
Depay wil aflopend contract bij Corinthians graag verlengen

ZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.

2 uur geleden
AS Monaco neemt afscheid van trainer Pocognoli

MONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.

2 uur geleden
Debutant Summerville kan niet wachten op eerste fluitsignaal WK

ZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."

2 uur geleden
Villarreal neemt trainer Pérez over van Rayo Vallecano

VILA-REAL (ANP) - De Spaanse voetbalclub Villarreal heeft Iñigo Pérez vastgelegd. De 38-jarige trainer komt over van Rayo Vallecano en heeft een contract voor drie seizoenen getekend bij de nummer 3 van La Liga.

2 uur geleden
Oranje-aanvaller Depay ziet hitte op WK niet als groot probleem

ZEIST (ANP) - Memphis Depay ziet de hitte op het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico niet als groot probleem. "Op het WK van 2014 in Brazilië hebben we laten zien dat we het goed vol kunnen houden", sprak de 32-jarige aanvaller van het Nederlands elftal maandag in Zeist.

2 uur geleden