Jonker blij met terugkeer 'Van Basten-achtige' Miedema bij Oranje
ZEIST (ANP) - Bondscoach Andries Jonker kan zijn geluk niet op door de langverwachte terugkeer van spits Vivianne Miedema bij Oranje. "Ze is een van de beste speelsters ter wereld en ik heb haar alleen vorig jaar september tot mijn beschikking gehad. Dan ben je wel blij dat ze terug is, ja", aldus Jonker, die zich met Miedema in de selectie voorbereidt op de Nations Leagueduels met Schotland.
Jonker vergelijkt de van een kruisbandblessure herstelde Miedema qua speelstijl met oud-international Marco van Basten. "Zo'n gevoel krijg ik altijd bij haar. Zij doet dingen waarvan je ook voor je tv niet denkt: dat zou je ook kunnen doen. Net als Van Basten bedenkt zij dan wat anders. Haar onvoorspelbaarheid, creativiteit en het dan ook nog uit kunnen voeren. Dat is wel van de buitencategorie."
Miedema (27) wil daar zelf niet zo veel van weten. "Hij voert de druk alweer lekker op, dus dat is fijn", reageert de spits op het compliment van Jonker. "Maar ja, ik ben wel een creatieve speler. Ik hoop dat ik een beetje Van Basten-achtige magie kan brengen deze week." Oranje speelt op vrijdag in Nijmegen en daarna op dinsdag in Schotland.
Topscorer
Miedema, topscorer aller tijden van Oranje, is op haar beurt ook lovend over Jonker. "Ik vind het gewoon heel fijn dat Andries mijn hele revalidatieperiode bij me heeft gecheckt of hij wat voor mij kan betekenen. Ook tijdens het WK heb ik veel contact met hem gehad. Ik vind het mooi dat er echt weer een team staat. Dat was op het WK zo en na het verlies tegen België (2-1, vorige maand) was de reactie tegen Engeland (2-1-winst) ook echt supergoed."
Jonker gebruikte de ervaren Miedema het afgelopen jaar als een soort klankbord. "Ze was een adviseuse, iemand van buiten de groep met een objectieve mening tegen wie ik dingen kon aanhouden. Ik heb dat op prijs gesteld. Dat kan nu niet meer, maar ze is nog steeds een van de aanvoerders."
Miedema maakte zondag weer haar eerste minuten voor haar club Arsenal na haar kruisbandblessure in december. Jonker weet al dat zijn spits vrijdag nog niet in de basis staat, maar een korte invalbeurt behoort wel tot de mogelijkheden.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-trainer Arne Slot was lovend over verdediger Ibrahima Konaté na zijn doelpunt en goede spel tegen Newcastle United (4-1-winst). De Fransman zou het Premier League-duel eigenlijk niet spelen omdat zijn vader was overleden, maar hij keerde eerder terug vanwege de vele blessures bij de club.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft overtuigend gewonnen van Newcastle United in de Premier League. De ploeg van trainer Arne Slot won met 4-1 en behield de vijfde plaats. De Fransman Hugo Ekitike scoorde twee keer voor Liverpool, waar Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch en Cody Gakpo in de basis stonden. Sven Botman bleef op de bank bij Newcastle.
12 uur geledenELCHE (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Elche met 3-1 gewonnen en de koppositie in Spanje verstevigd. De ploeg van coach Hansi Flick kwam op 55 punten, 4 meer dan Real Madrid, dat zondag speelt tegen Rayo Vallecano.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft zijn vijfde zege op rij geboekt in de Eredivisie. De ploeg van coach Maurice Steijn won op Het Kasteel met 2-0 van FC Groningen dankzij twee treffers van Shunsuke Mito. Het was voor Sparta 53 jaar geleden dat het vijf achtereenvolgende wedstrijden won. Dat was in het seizoen 1972/1973. FC Groningen zag in de wedstrijd twee keer een doelpunt afgekeurd worden.
12 uur geledenNAPELS (ANP) - Trainer Antonio Conte van Napoli geeft het drukke speelschema de schuld van de waslijst aan blessures in zijn ploeg. "Het slopende schema met al die wedstrijden maakt het voetbal kapot", zei hij na de benauwde zege van 2-1 op Fiorentina. Hij zag tot zijn grote frustratie aanvoerder Giovanni Di Lorenzo uitvallen met een op het oog zware knieblessure.
14 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft thuis met 4-1 van Telstar gewonnen in de Eredivisie. De bezoekers bleven lang bij in de wedstrijd, maar PEC wist in het laatste halfuur uit te lopen. De Zwollenaren stijgen door de overwinning naar de negende plek op de ranglijst.
15 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft opnieuw punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper speelde met 2-2 gelijk bij HSV in Hamburg. Bayern leed een week geleden tegen FC Augsburg zijn eerste nederlaag in de competitie. Doordeweeks won het wel met 2-1 van PSV in de Champions League.
15 uur geleden