Jonk stopt als trainer van Volendam en wordt er technisch manager
VOLENDAM (ANP) - Wim Jonk stopt als trainer van FC Volendam. De 56-jarige oud-middenvelder gaat bij de club de functie van technisch manager betaald voetbal bekleden. Jonk wordt opgevolgd door de Duitser Matthias Kohler, die al sinds 2021 bij de club werkzaam was.
"Toen we samen aan dit project begonnen, was ons hoogste doel het stadion te vullen en deze club te professionaliseren en structureel Eredivisie-waardig te maken. Daarmee zijn we goed op weg, maar er liggen nog veel uitdagingen", aldus Jonk, die volgens de club nog wel als adviseur en klankbord van Kohler gaat fungeren.
"Ik heb mijzelf de vraag gesteld of ik door wilde in precies dezelfde rol, met de nadruk op het ritme van wedstrijd naar wedstrijd en alle details. Of dat ik op iets meer afstand zou moeten nemen en de grotere lijnen bewaken. Op dit moment in mijn loopbaan bij FC Volendam, na vier jaar hoofdtrainerschap, voelt dat laatste voor mij beter."
Toekomst
Voorzitter Jan Smit is blij met het wisselen van de posities. "Ik begrijp dat dit voor de supporters misschien uit de lucht komt vallen, maar ik ben trots op deze ontwikkeling", zei Smit. "Het is een belangrijke stap vooruit voor zowel Wim als de club. Hier wordt FC Volendam sterker van en meer toekomstbestendig. Zeker als opleidingsclub is dit de ideale lijn van opvolging en zo kunnen we verder bouwen."
Jonk was sinds 2019 trainer van de Noord-Hollandse club. Hij promoveerde vorig jaar naar de Eredivisie. De 32-jarige Kohler werkte in het verleden onder meer voor de Slowaakse club Trencin en FC Basel, waar hij het tweede elftal onder zijn hoede had.
FC Volendam eindigde afgelopen seizoen na een moeizame start als veertiende in de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
BRUSSEL (ANP) - Roberto Martínez heeft nog geen rechtstreeks gesprek met de KNVB over de functie van bondscoach van het Nederlands elftal gevoerd. Dat meldt advocaat Jesse De Preter, die meer dan tien jaar de zaken van de Spaanse trainer behartigt.
41 minuten geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft op X uitgehaald naar zijn oude werkgever Corinthians. De Braziliaanse club waar de recordinternational van Oranje sinds 2024 speelde, maakte dinsdag bekend uit financiële overwegingen het aflopende contract van de Nederlander niet te verlengen. Volgens Depay schendt de club daarmee gemaakte afspraken.
53 minuten geledenBREDA (ANP) - De KNVB heeft 24 supporters van NAC Breda een landelijk stadionverbod opgelegd na het wangedrag in het Eredivisieduel met sc Heerenveen van 10 mei. Zij zijn verantwoordelijk gehouden voor geweld, het gooien van voorwerpen, vloeistoffen en illegaal vuurwerk of andere vormen van wangedrag.
13 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Dušan Tadić start bij NEC in het thuisduel met Olympiakos in de derde voorronde van de Champions League. De 37-jarige Serviër speelde vorige week in het uitduel met de Griekse topclub (0-0) een kwartier mee, maar werkte afgelopen weekend tegen Telstar (1-2-nederlaag) wel een volledige wedstrijd af.
16 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft vooralsnog "een beperkt aantal signalen" ontvangen van verenigingen en gemeenten over de aanhoudende droogte. Dat meldt de voetbalbond dinsdag aan het ANP. De bespeelbaarheid en kwaliteit van natuurgrasvelden en de mogelijkheden om deze voldoende te besproeien worden het meest als probleem genoemd, stelt de KNVB.
17 uur geledenSALZBURG (ANP) - Omar Artan, de scheidsrechter die voor het afgelopen WK voetbal de toegang tot de VS werd geweigerd vanwege vermeende banden met leden van terroristische organisaties, is trots om woensdag de UEFA Super Cup te fluiten. Dat zei de Somaliër op de website van de Europese voetbalbond UEFA.
19 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump neemt het op voor FIFA-voorzitter Gianni Infantino.
1 dag geleden