Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Joni Mitchell wil muziek ook van Spotify halen

Joni Mitchell wil muziek ook van Spotify halen

LOS ANGELES (ANP) - De singer-songwriter Joni Mitchell wil haar muziek van streamingplatform Spotify halen, laat ze weten op haar website. Eerder deze week liet artiest Neil Young zijn catalogus al weghalen door Spotify. Reden is dat podcastpresentator Joe Rogan, wiens podcast gemiddeld 11 miljoen luisteraars per aflevering haalt, regelmatig onwaarheden over het coronavirus en vaccinatie verspreidt.

"Onverantwoordelijke mensen verspreiden leugens die anderen het leven kosten", schrijft Mitchell op haar website. "Ik ben solidair met Neil Young en de wereldwijde wetenschappelijke en medische gemeenschap op dit vlak." Vorige week tekenden honderden artsen en wetenschappers een open brief waarin Spotify werd opgeroepen een specifieke aflevering van The Joe Rogan Experience offline te halen, waarin Rogan de omstreden viroloog Robert Malone interviewde. Malone werkte ooit aan mRNA-vaccins maar heeft de afgelopen jaren vaak desinformatie over coronavaccins verspreid. De open brief was aanleiding voor Young om zijn werk offline te halen, en nu voor Mitchell.

Mitchell is bekend van nummers als Big Yellow Taxi en A Case of You. Beide nummers werden meer dan 100 miljoen keer beluisterd op Spotify, schrijft The New York Times.

Meer uit Buitenland

Vijf HEMA-winkels door rellen in Frankrijk getroffen

LILLE (ANP) - Bij de rellen in de Franse binnensteden zijn vijf HEMA-filialen getroffen. Het gaat om de winkels in Tours, Lyon, Rouen, Marseille en Lille. Daarbij zijn er volgens een woordvoerster voornamelijk winkelruiten gesneuveld. Bij een van de winkels zijn ook spullen gestolen.

18 minuten geleden
Ook Nederlandse retailers getroffen door rellen in Franse steden

MARSEILLE (ANP) - Verschillende Nederlandse retailers zijn getroffen door de protesten in grote Franse steden. Dat blijkt uit een rondvraag van het ANP. Bij Zeeman werd een winkel geplunderd. My Jewellery zag zich gedwongen om tijdelijk winkeletalages af te dekken om te voorkomen dat relschoppers konden binnendringen.

1 uur geleden
Frankrijk schroeft politie-inzet op na geëscaleerde protesten

PARIJS (ANP) - De inzet van ordetroepen in Frankrijk zal komend weekend worden opgeschroefd. Dat meldt BFMTV op gezag van minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez, die daarmee voorsorteert op de oproep van de Franse gele hesjes om komende zaterdag weer de straat op te gaan.

1 uur geleden
Vinted ziet meer gestolen producten na plunderingen in Frankrijk

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Onlinemarktplaats Vinted ziet meer vermoedelijk gestolen spullen op het platform sinds de rellen in Frankrijk afgelopen weekend. Het in Litouwen opgerichte bedrijf voor onder meer de verkoop van tweedehandskleding heeft controles opgeschroefd en ook aangeboden producten verwijderd, meldt Vinted. Daders kunnen een permanent verbod opgelegd krijgen.

2 uur geleden
Franse premier wil avondklokken na weekend vol rellen

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft een reeks maatregelen aangekondigd na de rellen van afgelopen weekend. Hij stelde avondklokken in het vooruitzicht en bedrijven kunnen steun tegemoetzien.

2 uur geleden
Twee aanhoudingen in onderzoek naar voorval luchthaven Leipzig

LEIPZIG (ANP/DPA) - In het onderzoek naar het ontdekte gat in een hek bij de luchthaven van Leipzig zijn twee mannen aangehouden. Dat meldt persbureau dpa op basis van veiligheidsbronnen. Het zou gaan om twee mannen die aan het oefenen waren voor een rij-examen, maar daarbij de controle over het voertuig verloren.

3 uur geleden
Litouwen scherpt beveiliging aan na incident bij Starlink-station

VILNIUS (ANP/RTR) - Litouwen scherpt de beveiliging van zijn kritieke infrastructuur aan na een poging tot brandstichting bij een grondstation van satellietcommunicatiedienst Starlink, meldt premier Mindaugas Sinkevičius. Hij zei eerder dat Rusland waarschijnlijk achter het incident zit.

4 uur geleden