Joni Mitchell wil muziek ook van Spotify halen
LOS ANGELES (ANP) - De singer-songwriter Joni Mitchell wil haar muziek van streamingplatform Spotify halen, laat ze weten op haar website. Eerder deze week liet artiest Neil Young zijn catalogus al weghalen door Spotify. Reden is dat podcastpresentator Joe Rogan, wiens podcast gemiddeld 11 miljoen luisteraars per aflevering haalt, regelmatig onwaarheden over het coronavirus en vaccinatie verspreidt.
"Onverantwoordelijke mensen verspreiden leugens die anderen het leven kosten", schrijft Mitchell op haar website. "Ik ben solidair met Neil Young en de wereldwijde wetenschappelijke en medische gemeenschap op dit vlak." Vorige week tekenden honderden artsen en wetenschappers een open brief waarin Spotify werd opgeroepen een specifieke aflevering van The Joe Rogan Experience offline te halen, waarin Rogan de omstreden viroloog Robert Malone interviewde. Malone werkte ooit aan mRNA-vaccins maar heeft de afgelopen jaren vaak desinformatie over coronavaccins verspreid. De open brief was aanleiding voor Young om zijn werk offline te halen, en nu voor Mitchell.
Mitchell is bekend van nummers als Big Yellow Taxi en A Case of You. Beide nummers werden meer dan 100 miljoen keer beluisterd op Spotify, schrijft The New York Times.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - De invloedrijke Duitse christendemocraat Markus Söder steunt bondskanselier Friedrich Merz. Hij zegt in een interview met de krant Bild dat hij vindt dat zijn partijgenoten achter hem moeten staan. Söder is de leider van CSU, de Beierse zusterpartij van Merz' CDU.
13 minuten geledenPORT VILA (ANP/AFP) - De autoriteiten van eilandstaat Vanuatu werken aan een grootscheepse zoektocht naar dertig opvarenden van een gezonken veerboot. De boot zonk in een ruwe zee tussen twee eilanden. Vijftien passagiers wisten te ontkomen. Reddingswerkers hebben één lichaam geborgen.
2 uur geledenSANTIAGO (ANP/AFP) - Tijdens een herdenking van de slachtoffers van de dictatuur van Augusto Pinochet, zijn vrijdag in Chili bijna driehonderd mensen gearresteerd. Dat maakten de Chileense autoriteiten zaterdag bekend.
2 uur geledenSHARURA (ANP/AFP/DPA) - De Houthi's hebben met drones en raketten een militaire basis in het zuiden van Saudi-Arabië aangevallen. Volgens een militaire woordvoerder van de door Iran gesteunde groepering was de aanval gericht op wapendepots en commandocentra.
2 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Een Indonesisch passagiersschip met 243 mensen aan boord is in problemen geraakt tijdens slecht weer op de Javazee. Volgens reddingsdiensten zijn met behulp van boten in de omgeving 103 opvarenden geëvacueerd. Eén passagier zou het niet overleefd hebben.
2 uur geledenROUEN (ANP/AFP) - Er zijn geen aanwijzingen dat bij de ontsporing van een trein in het noorden van Frankrijk vrijdag sprake was van opzet, melden de lokale autoriteiten zaterdagavond.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Bijna een week na de historische verkiezingswinst van Alternative für Deutschland (AfD) in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt namen tienduizenden mensen zaterdag deel aan demonstraties tegen radicaal-rechts extremisme. In onder meer Düsseldorf, Hamburg en Berlijn waren grote bijeenkomsten.
12 uur geleden