Jongvolwassenen wonen vaker bij ouders dan 20 jaar geleden
DEN HAAG (ANP) - Steeds meer twintigers blijven bij hun ouders wonen. Begin dit jaar woonde 46 procent van de jongvolwassenen tussen de 18 en 30 jaar bij hun ouders in. Twintig jaar geleden was dit nog zo'n 39 procent. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) komt dit vooral door de invoering van het leenstelsel in 2015, waardoor minder studenten op kamers gingen.
Jongeren van begin twintig wonen het vaakst bij hun ouders: bijna zes op de tien heeft geen eigen kamer of woning. In 2003 was dit nog zo'n vijf op de tien. Maar er zijn ook steeds meer bijna-dertigers die geen eigen woning kunnen vinden. Bijna 15 procent van de 27 tot 30-jarigen woont nog bij hun ouders, terwijl dit in 2003 nog zo'n 11 procent was.
Volgens het CBS is de groei, die vooral na 2015 begon, grotendeels te wijten aan de invoering van het leenstelsel dat jaar. Het wegvallen van de basisbeurs zorgde ervoor dat vooral veel hbo- en wo-studenten ervoor kozen niet op kamers te gaan. De basisbeurs is dit jaar opnieuw ingevoerd.
Noot voor de redactie, niet voor publicatie:
Ga voor een interactieve graphic naar https://platform.localfocus.nl/t/?8f4b2b0. De graphic is opgemaakt in uw huisstijl en in formats voor print en online. De graphic wordt aangeboden aan klanten van de graphicsdienst van het ANP en LocalFocus.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis en Klimaatverbond Nederland roepen eigenaren en beheerders van koele, openbare gebouwen op om de deuren te openen voor mensen zonder verkoelingsopties. Het KNMI heeft voor vrijdag in grote delen van het land code rood afgegeven vanwege de hitte.
18 minuten geledenDE BILT (ANP) - Voor het eerst in Nederland geldt vrijdag in een groot deel van het land code rood om de verwachte hoge temperaturen. Het weeralarm geldt alleen niet voor de provincies Groningen, Friesland, Drenthe en Zeeland. Daar blijft code oranje gelden, op de Waddeneilanden blijft het code geel.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na de dubbele aardbeving in Venezuela opent het Rode Kruis een rekeningnummer waarop mensen geld kunnen doneren: gironummer 5125. Volgens de hulporganisatie hebben vele duizenden mensen dringend hulp nodig. "Denk aan huishoudelijke spullen, hygiënepakketten, voedsel en water."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "We gaan nu nog niet kiezen voor een scenario", zegt staatssecretaris Jo-Annes de Bat over de mogelijkheden die er zijn voor de uitbreiding van industrie en energie rondom Moerdijk. In een bestuurlijk overleg volgende week wil hij "onderbouwen" waarom het recent toegevoegde scenario waarin het dorp behouden kan blijven, realistisch is. "Zodanig dat zij er ook vertrouwen in hebben, want we hebben de gemeente cruciaal hard nodig," zegt de CDA-bewindsman die verantwoordelijk is voor de energietransitie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs en Emancipatie) wil van de onderwijsinspectie horen hoe het kan dat de basisschool van Forum voor Democratie goedkeuring heeft gekregen. Woensdag werd bekend dat de FVD-school in augustus opengaat met financiering vanuit het Rijk.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima hebben hun medeleven betuigd met de inwoners van Venezuela na de aardbevingen in het land. Venezuela is een buurland van het Koninkrijk der Nederlanden, in de Caribische Zee deelt het zeegrenzen met de landen Aruba en Curaçao en de bijzondere gemeente Bonaire.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - Om 13.10 uur werd het in De Bilt 30,2 graden, waardoor officieel sprake is van de eerste hittegolf van 2026. Hiermee is ook het record van de langste juni-hittegolf in De Bilt geëvenaard. Regionaal was al sprake van de tweede hittegolf van het jaar.
3 uur geleden