Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jongerenorganisatie ROOD gaat herbezinnen na scheiding met SP

Jongerenorganisatie ROOD gaat herbezinnen na scheiding met SP

DEN HAAG (ANP) - Jongerenorganisatie ROOD gebruikt de komende tijd voor herbezinning en om te bekomen van de scheiding met moederpartij SP. Dat was een "behoorlijke klap" voor veel leden, zegt ROOD-voorzitter Olaf Kemerink na afloop van de ledenvergadering van de socialistische jongerenclub. Zaterdag stemde de partijraad van de SP in met een scheiding tussen de partij en jongerenorganisatie ROOD.

Dat besluit vormde het sluitstuk van een maandenlang conflict tussen de twee organisaties. Kemerink en een ander bestuurslid werden uit de SP gezet en zijn daarna in het bestuur van ROOD gekozen. De oud-SP'ers werden volgens de partij geroyeerd omdat zij ook lid waren van het Communistisch Platform, dat de SP als andere partij beschouwt. De SP verbiedt leden lid te zijn van nog een andere partij.

Het SP-bestuur noemde de jongeren "geradicaliseerde zolderkamercommunisten". ROOD-leden klagen op hun beurt dat de SP te weinig interne discussie toelaat.

Duidelijker politiek doel

De zittende bestuursleden zijn zondag overigens herkozen, vertelt Kemerink. Ook stemde een groot deel van de leden ermee in om de eis om SP-lid te zijn uit de statuten van ROOD te schrappen. Dat betekent dat ook niet-SP'ers actief lid kunnen worden van de jongerenorganisatie. Daarnaast is gestemd over een duidelijker politiek doel van ROOD.

De komende maanden willen de jongeren intern bespreken welke koers hun organisatie nu moet varen. "We zijn niet meer de officiële jongerenclub van de SP, dus je hebt nu een eigen politieke oriëntatie en uitgangspunt nodig", zegt Kemerink. De discussie moet wat hem betreft gaan over de vraag "wat voor jongerenorganisatie we willen zijn".

Radicaler

Hoewel het volgens Kemerink fijn is dat ROOD meer "autonomie heeft om eigen keuzes te maken", had hij liever gezien dat zijn organisatie nog steeds de jongerentak van de socialistische partij was. "Het is een behoorlijke klap als je niet meer officieel erkend wordt als jongerenorganisatie van de SP."

De ROOD-voorzitter zegt dat "ROOD altijd al wat radicaler was. En dat is de afgelopen jaren wel versterkt". Maar de grondbeginselen van de SP komen nog steeds sterk overeen met de doelen van ROOD.

Meer uit Politiek

ChristenUnie en CDA vinden dat Ye niet moet worden toegelaten

DEN HAAG (ANP) - Net als het Verenigd Koninkrijk moet Nederland rapper Ye (ook bekend als Kanye West) de toegang weigeren, vinden ChristenUnie en CDA. Ye geeft begin juni twee concerten in Arnhem. "Wat mij betreft komt hij ons land niet binnen", zegt Mirjam Bikker (ChristenUnie). "Als dat juridisch kan, heel graag", reageert Tijs van den Brink (CDA).

10 uur geleden
Jetten hoopt op terughoudendheid VS na dreigement tegen Iran

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten hoopt op terughoudendheid van de Verenigde Staten in de oorlog tegen Iran. De Amerikaanse president Donald Trump dreigt op sociale media dat komende nacht "een hele beschaving" zal worden gedood als de blokkade van de Straat van Hormuz niet wordt opgeheven. "Dat zijn geen behulpzame teksten", vindt de premier.

10 uur geleden
Ministerie: UWV maakt te vaak fouten bij beoordelingen WW

DEN HAAG (ANP) - Het UWV maakt te vaak fouten bij het handmatig beoordelen of iemand een werkloosheidsuitkering (WW) krijgt. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) op basis van controles door het UWV. Daaruit blijkt dat bij 11 procent van de handmatig gecontroleerde dossiers fouten zijn gemaakt.

15 uur geleden
Van Meenen (D66): als AOW-plan van tafel moet, dan liefst vandaag

DEN HAAG (ANP) - Als het kabinet afscheid neemt van het plan om de AOW-leeftijd sneller te laten stijgen, "dan liever vandaag dan morgen", zei D66-senator Paul van Meenen in een debat over de regeringsverklaring. Hij keerde zich nog niet helemaal tegen het plan maar verdedigde het ook niet. Wel vindt hij dat iets gedaan moet worden aan de betaalbaarheid van de oudedag­svoorziening.

16 uur geleden
GL-PvdA en JA21 willen zwaardere straffen bij femicide

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA en JA21 willen dat straffen op femicide zwaarder worden. Songül Mutluer (GL-PvdA) en Ingrid Coenradie (JA21) werken aan een wet om de maximale straf van 25 jaar te verhogen naar 30 jaar of levenslang, bevestigt GroenLinks-PvdA na berichtgeving door RTL.

18 uur geleden
Na verkenning gaat Aboutaleb ook formatie in Den Haag leiden

DEN HAAG (ANP) - Na zijn taak als verkenner gaat Ahmed Aboutaleb ook de formatie leiden in Den Haag. Dat verzoek is aan de oud-burgemeester van Rotterdam gedaan en na er een nachtje over geslapen te hebben, neemt hij die opdracht aan, zei Aboutaleb zondag bij het programma WNL Op Zondag.

2 dagen geleden
Advies: De Mos en D66 zouden moeten praten over coalitie Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, zou met de Haagse D66 moeten praten over een nieuw college in die stad. Dat adviseert verkenner Ahmed Aboutaleb.

4 dagen geleden