Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jongeren zijn in 2021 weer minder gelukkig en tevreden

Jongeren zijn in 2021 weer minder gelukkig en tevreden

DEN HAAG (ANP) - Jongeren zijn in de coronajaren minder positief geworden over het leven dat ze leiden. Ze geven veel minder vaak dan voor de pandemie aan gelukkig en tevreden met het leven te zijn. In 2020 waren ze al minder te spreken over hun leven en die ontwikkeling zette door in 2021. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

Vorig jaar zei 81 procent van de jongeren van 18 tot 25 jaar gelukkig te zijn, tegen bijna 88 procent in 2019. Ook zeggen minder jongeren tevreden te zijn met hun leven. In 2021 gaf 77 procent dit aan, tegen 86 procent in 2019.

Er is ook een daling te zien tussen 2019 en 2021 als wordt gekeken naar alle Nederlanders van 18 jaar en ouder, maar die is wel minder scherp. In 2019 zei 89 procent gelukkig te zijn en dat is gedaald naar ruim 86 procent. Het percentage tevreden mensen is gedaald van 87 naar net geen 84 procent.

De onderzoekers hebben ook bekeken hoe geluksgevoelens zijn veranderd sinds 1997, toen het CBS dit voor het eerst volgens dezelfde methode heeft gemeten. Dan valt op dat jongeren een kwart eeuw geleden de gelukkigste groep waren en nu juist het ongelukkigst zijn.

De statistici hebben voor dit onderzoek aan volwassen Nederlanders gevraagd om hun geluk en tevredenheid een rapportcijfer te geven. Mensen worden als tevreden of gelukkig beschouwd als ze deze aspecten een 7 of hoger hebben gegeven.

Meer uit Binnenland

Nep-Nobelprijs voor onderzoek: borrel helpt bij Nederlands spreken

DEN HAAG (ANP) - Een borrel kan helpen om beter een vreemde taal te spreken, met name Nederlands. Dat blijkt uit een onderzoek onder studenten van Maastricht University dat dit jaar een zogeheten Ig Nobelprijs kreeg in de categorie Vrede.

1 uur geleden
Kamer wil uitbreiding van boerkaverbod

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer steunt een voorstel van VVD, BBB en JA21 om het 'boerkaverbod' uit te breiden. Het demissionaire kabinet had de motie ontraden. Sinds 2019 is er een verbod op gezichtsbedekkende kleding - in de volksmond het boerkaverbod - in het onderwijs, openbaar vervoer, ziekenhuizen en overheidsgebouwen.

8 uur geleden
EO komt met talkshow die het Joodse geluid moet vertolken

HILVERSUM (ANP) - De EO komt met een nieuwe talkshow om "het Joodse geluid een herkenbaar podium te geven bij de publieke omroep". De Joodse Wereld gaat op zondag 21 september van start en is wekelijks te zien bij de omroep.

11 uur geleden
Evacuatie honderden treinreizigers tussen Rotterdam en Breda

UTRECHT (ANP) - ProRail evacueert ongeveer vierhonderd reizigers uit een gestrande trein op de hogesnelheidslijn (HSL) tussen Rotterdam en Breda, meldt de NS. Wegens een brandmelding in de locomotief strandde de trein rond 18.20 uur op dit traject.

12 uur geleden
NPO-programma Spraakmakers stopt met stemmen op stellingen

HILVERSUM (ANP) - Het NPO Radio 1-programma Spraakmakers laat luisteraars niet meer stemmen op stellingen waar in de uitzending over wordt gepraat. Dat heeft presentatrice Roos Abelman donderdag in het programma gezegd. De redactie is hiermee gestopt omdat de uitslag van deze stemming niet representatief was, maar wel soms in het publieke debat werd genoemd.

13 uur geleden
Zorg bij Alphense jeugdinstelling niet in orde

UTRECHT (ANP) - Een instelling voor jongeren in Alphen aan den Rijn zorgt niet goed genoeg voor de kinderen. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) eist daarom dat iHUB binnen drie maanden orde op zaken stelt. Een van de groepen binnen de locatie mag voorlopig geen nieuwe jongeren aannemen.

13 uur geleden
NPO wil af van BVN, tv-zender voor Nederlanders in buitenland

HILVERSUM (ANP) - De NPO wil stoppen met BVN, de publieke tv-zender voor Nederlanders in het buitenland. Dat heeft de NPO donderdag bekendgemaakt. Ook wil de NPO stoppen met NPO Campus Radio, de proeftuin voor nieuwe radiotalenten, en NPO Soul & Jazz. Ook NPO 2 Extra moet stoppen, als het aan de NPO ligt.

14 uur geleden