Jongeren vragen via 3x3-basketheld De Jong meer ruimte voor sport
UTRECHT (ANP) - Minister Mona Keijzer (Volkshuisvesting) en staatssecretaris Vincent Karremans (Jeugd, Preventie en Sport) hebben in aanwezigheid van 3x3-basketballer Worthy de Jong een manifest ontvangen waarin 44 (jongeren)organisaties oproepen meer ruimte voor sport te creëren. Dat gebeurde tijdens een clinic waarin de olympisch kampioen op het Utrechtse sportcomplex Younity beide bewindslieden een lesje gaf.
Sport- en speelmogelijkheden staan onder druk, zo melden de organisaties, zowel in de woonomgeving als bij sportverenigingen. Ruim 3000 clubs hanteren al wachtlijsten vanwege ruimtegebrek.
"We kunnen nu al zien welke behoefte aan ruimte voor sport er ontstaat in de verschillende regio's en daar moeten we op inspelen", lichtte Guido Davio, directeur breedtesport bij sportkoepel NOC*NSF toe. "Kinderen willen sporten, maar staan nu soms een jaar op de wachtlijst omdat de club niet genoeg velden heeft. Dat is te gek. Bovendien is samen sporten veel meer dan alleen bewegen; het gaat om sociale verbinding, ontmoeting."
Ook voetbalbond KNVB behoort tot de organisaties die vragen om meer ruimte. "Iedere gemeente in Nederland heeft wel minimaal één voetbalclub. Die clubs zijn van onschatbare waarde voor de dorpen en steden", zei directeur amateurvoetbal Jan Dirk van der Zee. "Als we willen dat jongeren de weg naar het voetbalveld blijven vinden, moeten we ervoor zorgen dat er voldoende ruimte is om te voetballen. Zeker nu de ledenaantallen stijgen."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka heeft de derde ronde bereikt op Roland Garros. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won in twee sets van Elsa Jacquemot uit Frankrijk: 7-5 6-2.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Jannik Sinner liep naar eigen zeggen tegen een muur aan tijdens zijn verloren partij in de tweede ronde van Roland Garros. De Italiaanse nummer 1 van de wereld was bij de afwezigheid van de Spanjaard Carlos Alcaraz de grote favoriet voor de titel, maar ging in de hitte in Parijs tot ieders verbazing in vijf sets onderuit tegen de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo, de mondiale nummer 56.
2 uur geledenPIEVE DI SOLIGO (ANP) - Paul Magnier heeft zijn derde ritzege in de Giro d'Italia geboekt. De Franse sprinter van Soudal Quick-Step was na 171 kilometer tussen Fai della Paganella en Pieve di Soligo de beste in de sprint van een grote groep. Magnier bleef de Italianen Edoardo Zambanini en Jonathan Milan voor.
3 uur geledenSCARPERIA E SAN PIERO (ANP/BELGA) - Motorcoureur Marc Márquez lijkt komend weekend bij de Grote Prijs in het Italiaanse Mugello zijn rentree te kunnen maken. De 33-jarige regerend wereldkampioen brak drie weken geleden zijn voet bij een crash tijdens de sprintrace voor de Grote Prijs van Frankrijk. De verwachting was dat de GP van Italië voor hem te vroeg zou komen.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Jannik Sinner is uitgeschakeld op Roland Garros, het enige grandslamtoernooi dat hij nog niet wist te winnen. In de tweede ronde verloor de Italiaanse nummer 1 van de wereld tegen alle verwachtingen in, in vijf sets van de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-2 5-7 1-6 1-6. Sinner leek op weg naar een snelle zege, maar kreeg in de derde set last van fysiek ongemak en kwam dit niet meer te boven.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong speelt vrijdag op Roland Garros de derde partij op baan 14 tegen de Rus Karen Chatsjanov. Dat blijkt uit de donderdag vrijgegeven baanindeling. Het is voor het eerst in zijn carrière dat de Nederlander in de derde ronde van een grandslamtoernooi staat.
6 uur geledenANDALO (ANP) - Michael Valgren heeft de zeventiende etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 34-jarige Deen was de snelste van een kopgroep van zes renners en kwam solo over de finish van een heuvelachtige rit over 202 kilometer van Cassano d'Adda naar Andalo.
1 dag geleden