Jongeren vragen via 3x3-basketheld De Jong meer ruimte voor sport
UTRECHT (ANP) - Minister Mona Keijzer (Volkshuisvesting) en staatssecretaris Vincent Karremans (Jeugd, Preventie en Sport) hebben in aanwezigheid van 3x3-basketballer Worthy de Jong een manifest ontvangen waarin 44 (jongeren)organisaties oproepen meer ruimte voor sport te creëren. Dat gebeurde tijdens een clinic waarin de olympisch kampioen op het Utrechtse sportcomplex Younity beide bewindslieden een lesje gaf.
Sport- en speelmogelijkheden staan onder druk, zo melden de organisaties, zowel in de woonomgeving als bij sportverenigingen. Ruim 3000 clubs hanteren al wachtlijsten vanwege ruimtegebrek.
"We kunnen nu al zien welke behoefte aan ruimte voor sport er ontstaat in de verschillende regio's en daar moeten we op inspelen", lichtte Guido Davio, directeur breedtesport bij sportkoepel NOC*NSF toe. "Kinderen willen sporten, maar staan nu soms een jaar op de wachtlijst omdat de club niet genoeg velden heeft. Dat is te gek. Bovendien is samen sporten veel meer dan alleen bewegen; het gaat om sociale verbinding, ontmoeting."
Ook voetbalbond KNVB behoort tot de organisaties die vragen om meer ruimte. "Iedere gemeente in Nederland heeft wel minimaal één voetbalclub. Die clubs zijn van onschatbare waarde voor de dorpen en steden", zei directeur amateurvoetbal Jan Dirk van der Zee. "Als we willen dat jongeren de weg naar het voetbalveld blijven vinden, moeten we ervoor zorgen dat er voldoende ruimte is om te voetballen. Zeker nu de ledenaantallen stijgen."
Meer uit Sport
TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
5 uur geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
6 uur geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
6 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
7 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
8 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
8 uur geledenBRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.
13 uur geleden