Jongeren vragen via 3x3-basketheld De Jong meer ruimte voor sport
UTRECHT (ANP) - Minister Mona Keijzer (Volkshuisvesting) en staatssecretaris Vincent Karremans (Jeugd, Preventie en Sport) hebben in aanwezigheid van 3x3-basketballer Worthy de Jong een manifest ontvangen waarin 44 (jongeren)organisaties oproepen meer ruimte voor sport te creëren. Dat gebeurde tijdens een clinic waarin de olympisch kampioen op het Utrechtse sportcomplex Younity beide bewindslieden een lesje gaf.
Sport- en speelmogelijkheden staan onder druk, zo melden de organisaties, zowel in de woonomgeving als bij sportverenigingen. Ruim 3000 clubs hanteren al wachtlijsten vanwege ruimtegebrek.
"We kunnen nu al zien welke behoefte aan ruimte voor sport er ontstaat in de verschillende regio's en daar moeten we op inspelen", lichtte Guido Davio, directeur breedtesport bij sportkoepel NOC*NSF toe. "Kinderen willen sporten, maar staan nu soms een jaar op de wachtlijst omdat de club niet genoeg velden heeft. Dat is te gek. Bovendien is samen sporten veel meer dan alleen bewegen; het gaat om sociale verbinding, ontmoeting."
Ook voetbalbond KNVB behoort tot de organisaties die vragen om meer ruimte. "Iedere gemeente in Nederland heeft wel minimaal één voetbalclub. Die clubs zijn van onschatbare waarde voor de dorpen en steden", zei directeur amateurvoetbal Jan Dirk van der Zee. "Als we willen dat jongeren de weg naar het voetbalveld blijven vinden, moeten we ervoor zorgen dat er voldoende ruimte is om te voetballen. Zeker nu de ledenaantallen stijgen."
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
6 minuten geledenORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.
1 dag geledenVUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.
1 dag geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.
1 dag geledenBENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.
1 dag geleden