Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jongeren voelen meer stress door school dan door sociale media

Jongeren voelen meer stress door school dan door sociale media

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse jongeren zitten lekker in hun vel. Ze voelen wel stress, maar dat komt vooral door school. Ze piekeren over toetsen, cijfers, huiswerk en verslagen. Minder schoolstress kan het 'mentaal welbevinden' verbeteren. Van sociale media hebben jongeren veel minder last, ze zien het juist als een steun. Dat concludeert UNICEF.

Een op de drie middelbare scholieren voelt de druk van schoolwerk. Ze ervaren niet alleen stress om toetsen zelf, maar ze zitten er ook mee "dat cijfers in de groepsapp van de klas gedeeld worden", dat ze misschien een verkeerde opleiding hebben gekozen of dat een presentatie verkeerd gaat.

De stress is de laatste jaren flink toegenomen, vooral voor meisjes op het vwo. Bij kinderen uit groep 7 en 8 komt de stress vooral door de mening van anderen. Het opleidingsniveau maakt ook een verschil. Hoe hoger het opleidingsniveau, hoe groter de druk door schoolwerk. Bij een lager opleidingsniveau hebben jongeren meer problemen met leeftijdsgenoten en missen ze vaker sociale steun.

Driekwart van de jongeren zegt zich erg goed te voelen. Minder dan 10 procent maakt zich zorgen over de toekomst.

Het VN-kinderfonds UNICEF heeft het Trimbos-Instituut, Stichting Alexander en de Universiteit Utrecht de studie laten uitvoeren. Tussen december 2018 en mei 2020 spraken de onderzoekers met enkele duizenden jongeren van 10 tot 18 jaar oud.

Meer uit Binnenland

Omwonenden brand Utrecht opgevangen in hotel Karel V

UTRECHT (ANP) - Omwonenden die hun huis niet meer in kunnen na de grote explosie en brand in het centrum van Utrecht, worden opgevangen in hotel Karel V. Dat ligt niet ver van de getroffen Visscherssteeg. Een woordvoerster van de gemeente weet niet om hoeveel mensen het gaat.

25 minuten geleden
Burgemeester maakt zich zorgen over gewonden bij explosie Utrecht

UTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma is geraakt door de explosie en brand in het centrum van Utrecht en maakt zich zorgen over de mensen die gewond zijn geraakt. Dat zegt ze donderdagmiddag vlakbij de Visscherssteeg, waar de brand nog altijd woedt. Volgens Veiligheidsregio Utrecht gaat het om zeker vier gewonden. Mogelijk liggen er ook mensen onder het puin.

38 minuten geleden
Veiligheidsregio: zeker 4 gewonden bij explosie centrum Utrecht

UTRECHT (ANP) - Bij de explosie in het centrum van Utrecht zijn zeker vier mensen gewond geraakt, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. Eerder sprak hij van zeker één gewonde.

39 minuten geleden
Rode Kruis zet noodhulpteam in na explosie in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Het Rode Kruis meldt uit voorzorg vrijwilligers te hebben opgeroepen om naar het calamiteitenhospitaal in Utrecht te gaan, dat donderdagmiddag is geopend na een of meerdere explosies in de binnenstad. "Ons noodhulpteam is ter plaatse en ondersteunt de hulpdiensten in het centrum", laat de hulporganisatie weten.

1 uur geleden
UMC Utrecht opent calamiteitenhospitaal om explosie in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Het UMC Utrecht opent een calamiteitenhospitaal wegens de explosie donderdagmiddag in het centrum van Utrecht. Dat meldt een woordvoerster van het ziekenhuis.

1 uur geleden
OM eist 12 jaar cel voor veroorzaken fatale explosie Vroomshoop

ALMELO (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een celstraf van twaalf jaar geëist tegen de 66-jarige Ype van der M. uit Ridderkerk voor het opzettelijk veroorzaken van een explosie en een fatale brand in een woning in het Overijsselse Vroomshoop. Op 27 december 2024 kwamen daarbij de twee bewoners van de woning aan de Meidoornlaan en drie honden om het leven.

1 uur geleden
'Gigantische explosie' in centrum Utrecht, zeker een gewonde

UTRECHT (ANP) - Aan de Visscherssteeg in het centrum van Utrecht is donderdagmiddag een "gigantische explosie" geweest, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. Daarbij is zeker één gewonde gevallen. Hoe die persoon eraan toe is, weet hij niet.

1 uur geleden