Jongeren van 12 jaar en ouder mogen booster tegen corona halen
DEN HAAG (ANP) - Jongeren vanaf 12 jaar mogen vanaf nu een boosterprik tegen het coronavirus halen bij de GGD. Het ministerie van Volksgezondheid laat dat weten. Voor de aanvullende prik kan telefonisch een afspraak worden gemaakt.
De Gezondheidsraad ziet geen medische noodzaak om alle jongeren een boosterprik te geven, maar de mogelijkheid is er wel. "Hoewel de meeste jongeren na vaccinatie bijna niet ziek worden van de omikronvariant, kunnen er redenen zijn waarom jongeren een booster willen. Bijvoorbeeld omdat zij zelf kwetsbaar zijn of kwetsbare gezins- of familieleden willen beschermen", legt het ministerie uit.
Voor de boosters wordt het coronavaccin van Pfizer/BioNTech gebruikt. Dat is veilig en effectief bevonden door deskundigen van het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA).
Volgens de overheid is het belangrijk dat jongeren "een weloverwogen keuze maken". Wie een afspraak maakt op het nummer 0800-7070 krijgt een GGD-medewerker aan de lijn die daar specifiek naar vraagt. Ouders van minderjarige jongeren tot 16 jaar zijn medeverantwoordelijk als het om medische kwesties gaat. Jongeren en ouderen moeten dus in principe samen beslissen of ze het vaccin willen, maar als ze er niet uitkomen, heeft de jongere zelf het laatste woord.
Meer uit Gezond
SOLNA (ANP/DPA) - In Europa zijn dit seizoen meer dan 1000 besmettingen met het westnijlvirus vastgesteld. Het virus is inmiddels opgedoken in vijftien landen, meldt het Europees Centrum voor ziektepreventie en -bestrijding (ECDC).
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Zeker negen mensen hebben dit jaar in Nederland het westnijlvirus opgelopen. Dat meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Eerder werd al bekend dat één besmet persoon in de provincie Utrecht is overleden.
6 dagen geledenUTRECHT (ANP) - Mensen die zich veel zorgen maken over maatschappelijke problemen, zoals internationale spanningen, woningnood of klimaat, hebben vaker een psychische aandoening dan mensen met minder zorgen. Dat blijkt uit het NEMESIS-onderzoek van het Trimbos-instituut onder 4688 mensen.
6 dagen geledenEINDHOVEN (ANP) - Een ambulance op zonne-energie, die door studenten in Eindhoven is ontwikkeld, werkt volgens hun universiteit goed. De wagen, die vorige maand werd gepresenteerd, is onlangs getest in een afgelegen gebied in het westen van Kenia. De studenten werkten daarbij samen met hulporganisatie Amref.
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - De jeugdgezondheidszorg voor kinderen in asielzoekerscentra wordt ook de komende drie jaar gedaan door de GGD GHOR. Asielminister Bart van den Brink meldt in een brief aan de Tweede Kamer dat het nieuwe contract het gat moet opvullen dat was ontstaan vanaf 1 oktober.
2 weken geledenGENÈVE (ANP/RTR) - De ebola-uitbraak in Oeganda is definitief voorbij, bevestigt de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). De regering daar had zelf eind juli al verklaard dat het land helemaal ebolavrij was.
2 weken geledenUTRECHT (ANP) - Na de gedeeltelijke zonsverduistering van 12 augustus zijn er zeker achttien patiënten geregistreerd met schade aan het netvlies door het kijken in de zon. Volgens het Nederlands Oogheelkundig Gezelschap (NOG) gaat het om vijf kinderen en dertien volwassenen.
2 weken geleden