Jongeren Urk krijgen taakstraf en moeten schade vergoeden
URK (ANP) - Twee jongeren uit Urk krijgen taakstraffen van 32 en 120 uur voor hun betrokkenheid bij ongeregeldheden rondom het gemeentehuis in Urk in februari. Ook moeten ze beiden 500 euro aan schadevergoeding betalen, meldt het Openbaar Ministerie na een OM-hoorzitting in Utrecht, waar de jongeren zich moesten verantwoorden.
Een groep jongeren richtte op 15 februari aanzienlijke schade aan bij het gemeentehuis van Urk. Er werden onder meer ruiten ingegooid, plantenbakken leeg getrokken en er werd een bushokje vernield. Tijdens de ongeregeldheden werd met vuurwerk gegooid en met alarmpistolen in de lucht geschoten.
Politieonderzoek leidde naar zes verdachten. De twee jongeren die woensdag zijn gestraft waren destijds 17 en 18 jaar oud. Ze werden verdacht van openlijk geweld en verboden wapenbezit. Tijdens de hoorzitting bekenden ze de strafbare feiten gepleegd te hebben.
Jongerenketen
Een derde verdachte zal op een later moment op een hoorzitting moeten verschijnen. Drie verdachten die woensdag niet kwamen opdagen, zullen nu een dagvaarding ontvangen om voor de strafrechter te verschijnen.
Aanleiding voor de ongeregeldheden was de sluiting van een aantal jongerenketen door de gemeente. Het OM noemt het onacceptabel "dat onvrede onder een kleine groep leidt tot aanzienlijke schade voor de hele gemeenschap". Daarom moeten de jongeren een schadevergoeding betalen.
De afgelopen weken zorgen jongeren met vuurwerkrellen ook voor onrust in Urk, ondanks een samenscholingsverbod. "Het Openbaar Ministerie zal in de toekomst, meer nog dan nu, de door vernielingen en geweld veroorzaakte schade verhalen op de daders, zo nodig door beslag op hun bezittingen of inkomen", kondigt het OM aan.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Na de herdenking van de fatale explosie aan de Tarwekamp in Den Haag zei burgemeester Jan van Zanen dat hij maatwerk blijft leveren aan alle getroffenen van de aanslag. "Wij laten niemand los, totdat die op eigen benen kan staan." Van Zanen zegt geen "generieke maatregelen" te willen inzetten.
2 uur geledenVOLKEL (ANP) - Een drone is de reden dat de Koninklijke Luchtmacht zondagochtend twee gevechtsvliegtuigen heeft laten opstijgen vanaf de militaire vliegbasis in Volkel. De drone heeft het luchtruim weer verlaten en vormde geen directe dreiging, meldt het ministerie van Defensie. De F-35's zijn weer teruggekeerd naar de vliegbasis.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de Adventkerk in Den Haag is zondagmiddag een openbare herdenkingsbijeenkomst voor de dodelijke explosie aan de Tarwekamp in de wijk Mariahoeve gehouden. "Vandaag is een emotioneel moment, en voor al die emotie is ruimte", sprak de ceremoniemeester de honderden aanwezigen toe.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De familie van de twee jonge vrouwen die afgelopen donderdag overleden na een ongeval op de Haagse Bezuidenhoutseweg, noemt het "onbeschrijflijk oneerlijk en niet te bevatten dat zij er ineens niet meer zijn". De vrouwen "zijn op een tragische manier overleden op een dag die feestelijk had moeten zijn", schrijven zij in een verklaring van de organisatie Namens de Familie.
7 uur geledenVOLKEL (ANP) - De Koninklijke Luchtmacht heeft twee gevechtsvliegtuigen laten opstijgen vanaf de militaire vliegbasis in Volkel.
7 uur geledenVUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.
1 dag geleden