
Jongeren nemen veel meer medicijnen tegen schurft
DEN HAAG (ANP) - Jongeren zijn in de afgelopen maanden veel meer geneesmiddelen tegen schurft gaan gebruiken. Dat past bij het sterk oplopende aantal besmettingen, meldt de Stichting Farmaceutische Kengetallen (SFK). Die houdt gebruik van geneesmiddelen bij.
Bijna 10.000 jongeren kregen vorig jaar ivermectine. Dat middel is toegelaten tegen schurft en zit sinds november in het basispakket, waardoor de zorgverzekering het vergoedt. Vergeleken met 2021 is het aantal gebruikers met 1600 procent gestegen. Apothekers meldden in februari een tekort aan ivermectine door de schurftgolf.
Een ander middel tegen schurft, permetrine, werd vorig jaar aan 40.000 mensen voorgeschreven, een toename van 92 procent.
Andere geneesmiddelen
Onderzoeksinstituut Nivel meldt dat het aantal schurftbesmettingen in oktober 2021 begon op te lopen. Schurft wordt veroorzaakt door de schurftmijt, die gangetjes graaft onder de huid. Dat kan enorme jeuk geven, met name 's nachts en bij warm weer.
Het gebruik van andere geneesmiddelen is volgens SFK nauwelijks veranderd. Ongeveer 210.000 mensen gebruikten een ontstekingsremmer, zoals ibuprofen of diclofenac. Dat is 2,4 procent meer. Het gebruik van allergiemiddelen daalde met 5,6 procent, middelen tegen eczeem werden 2,7 procent meer gebruikt.
Meer uit Gezond
DEN HAAG (ANP) - Een nieuw medicijn tegen baarmoederkanker wordt voortaan vergoed uit het basispakket van de zorgverzekering. Zorgminister Fleur Agema voegt de immuuntherapie toe, na een positief advies van het Zorginstituut Nederland.
4 dagen geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Zorgautoriteit mocht gegevens opvragen over mensen die geestelijke gezondheidszorg krijgen. Dat heeft de rechtbank in Utrecht woensdag bepaald. Tegenstanders die zich zorgen maakten over privacy hadden samen een massaclaim ingediend tegen de toezichthouder, maar die is afgewezen.
5 dagen geledenHUIZEN (ANP) - Supermarkt Lidl waarschuwt voor het Verspakket Paella. In het pakket zit een blikje doperwten waar mogelijk stukjes glas in zitten. Klanten worden dringend verzocht dit product niet te eten, maar terug te brengen naar de winkel. Ze krijgen het aankoopbedrag vergoed.
6 dagen geledenDEN BOSCH (ANP) - Zo'n 2 procent van de kinderen krijgt na vaccinatie tegen het rotavirus buikgriepachtige klachten, 4 procent krijgt koorts. Bijwerkingencentrum Lareb meldt dinsdag de mogelijke bijwerkingen na vaccinatie, die sinds begin 2024 in het Rijksvaccinatieprogramma is opgenomen. 14 procent van de ouders rapporteerde buikpijn bij hun kind na de vaccinatie.
6 dagen geledenBILTHOVEN (ANP) - Ruim een kwart meer mensen hebben vorig jaar de diagnose hiv gekregen bij de Centra Seksuele Gezondheid van de GGD'en. In totaal ging het om 178 diagnoses, tegen 141 in 2023, blijkt uit een overzicht van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
1 week geledenBILTHOVEN (ANP) - Het mazelenvirus gaat nog steeds op diverse plekken in Nederland rond, maar de clusters zijn niet aan elkaar verbonden. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) meldt dat het virus "per cluster duidelijk verschilt". Dat betekent dat het virus "steeds op een andere manier in Nederland terechtkomt".
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - Vroege opsporing van ziekten en voorstadia heeft voordelen, maar de sterke toename van medische tests kan ook schadelijke gevolgen hebben. De Raad voor Volksgezondheid en Samenleving (RVS) waarschuwt voor "onderbelichte" nadelen in een rapport getiteld 'Iedereen bijna ziek'. De boodschap aan regering en parlement is: verleg de focus van het vroeg opsporen van steeds meer ziekten naar het "écht voorkomen" ervan.
1 week geleden