Jongeren mogen huis niet meer verlaten in Turkije
ANKARA (ANP/AFP) - Jongeren mogen vanaf zaterdag hun huis niet meer verlaten in Turkije. Dat heeft de Turkse regering bekendgemaakt. De maatregel is genomen om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. De maatregel geldt voor mensen jonger dan twintig jaar.
President Recep Tayyip Erdogan maakte ook bekend dat 31 steden de komende vijftien dagen worden afgesloten. Voertuigen mogen de steden niet meer in of uit. Alleen noodzakelijke leveringen van voedsel en medicijnen mogen de stad nog in. Twee van de steden die worden afgesloten zijn Istanbul en Ankara.
Iedereen die naar buiten gaat moet een mondmasker dragen, aldus Erdogan in zijn toespraak volgens lokale media. "Ik vertrouw de inwoners van mijn land. Alleen door de regels te volgen kunnen we het verloop van deze uitbraak beheersen."
Ouderen mochten hun huis al niet meer verlaten om besmetting te voorkomen.
Meer uit Buitenland
LYON (ANP/AFP) - Meer dan 3000 mensen hebben in Lyon meegelopen in een herdenkingsmars voor de vermoorde radicale nationalist die in die stad werd doodgeslagen, melden lokale autoriteiten.
14 minuten geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.
5 uur geledenBRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.
7 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.
10 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.
13 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.
22 uur geleden