Jongeren mogen huis niet meer verlaten in Turkije
ANKARA (ANP/AFP) - Jongeren mogen vanaf zaterdag hun huis niet meer verlaten in Turkije. Dat heeft de Turkse regering bekendgemaakt. De maatregel is genomen om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. De maatregel geldt voor mensen jonger dan twintig jaar.
President Recep Tayyip Erdogan maakte ook bekend dat 31 steden de komende vijftien dagen worden afgesloten. Voertuigen mogen de steden niet meer in of uit. Alleen noodzakelijke leveringen van voedsel en medicijnen mogen de stad nog in. Twee van de steden die worden afgesloten zijn Istanbul en Ankara.
Iedereen die naar buiten gaat moet een mondmasker dragen, aldus Erdogan in zijn toespraak volgens lokale media. "Ik vertrouw de inwoners van mijn land. Alleen door de regels te volgen kunnen we het verloop van deze uitbraak beheersen."
Ouderen mochten hun huis al niet meer verlaten om besmetting te voorkomen.
Meer uit Buitenland
HOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.
4 uur geledenHAVANA (ANP) - Cuba heeft donderdag aangekondigd dat het vanwege Pasen 2010 gevangenen vrijlaat, zo melden Cubaanse staatsmedia. Het is de tweede keer dit jaar dat het land een amnestie voor gevangenen aankondigt.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Israëlische luchtverdedigingssystemen zijn in actie gekomen om vanuit Iran afgevuurde raketten neer te halen. Dat meldt het Israëlische leger vrijdag.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op Iran komen mogelijk neer op oorlogsmisdaden. Dat schrijven meer dan honderd deskundigen op het gebied van internationaal recht in de Verenigde Staten in een donderdag gepubliceerde open brief.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het project voor de balzaal in het Witte Huis van de Amerikaanse president Donald Trump is donderdag goedgekeurd door de stedenbouwkundige autoriteiten in Washington.
5 uur geledenHOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-maanmissie hebben donderdag toestemming gekregen van de NASA om met hun Orion-ruimteschip naar de maan te trekken. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap donderdag.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De stafchef van het Amerikaanse leger Randy George treedt met onmiddellijke ingang af. Dat meldt een woordvoerder van het Pentagon donderdag op X.
7 uur geleden