Jongeren mogen huis niet meer verlaten in Turkije
ANKARA (ANP/AFP) - Jongeren mogen vanaf zaterdag hun huis niet meer verlaten in Turkije. Dat heeft de Turkse regering bekendgemaakt. De maatregel is genomen om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. De maatregel geldt voor mensen jonger dan twintig jaar.
President Recep Tayyip Erdogan maakte ook bekend dat 31 steden de komende vijftien dagen worden afgesloten. Voertuigen mogen de steden niet meer in of uit. Alleen noodzakelijke leveringen van voedsel en medicijnen mogen de stad nog in. Twee van de steden die worden afgesloten zijn Istanbul en Ankara.
Iedereen die naar buiten gaat moet een mondmasker dragen, aldus Erdogan in zijn toespraak volgens lokale media. "Ik vertrouw de inwoners van mijn land. Alleen door de regels te volgen kunnen we het verloop van deze uitbraak beheersen."
Ouderen mochten hun huis al niet meer verlaten om besmetting te voorkomen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iran zegt "niet-vijandige" schepen door te laten op de Straat van Hormuz. Dat meldt de Financial Times op basis van een brief die Teheran gestuurd heeft naar leden van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de VN.
41 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP) - De sociaaldemocratische partij van premier Mette Frederiksen is bij de Deense parlementsverkiezingen opnieuw de grootste geworden, blijkt uit de exitpoll van de omroep DR. Maar het linkse blok waar de sociaaldemocraten deel van uitmaken lijkt te weinig zetels te halen voor een meerderheid, dus het is nog onduidelijk wat voor coalitie er kan worden gesloten.
1 uur geledenWASHINGTON/ARLINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft beklemtoond dat zijn land in gesprek is met Iran. De gesprekken zouden goed verlopen. Hij zei dat "we met de juiste mensen in Iran praten" om tot een deal te komen en ze willen een overeenkomst.
1 uur geledenBRASÍLIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag de rest van zijn straf thuis uitzitten onder huisarrest. Hij werd in september veroordeeld tot een gevangenisstraf van 27 jaar voor het beramen van een staatsgreep en zat sinds november in de cel.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering stuurt volgens onder meer de Wall Street Journal nog eens 3000 militairen naar het Midden-Oosten. Het gaat volgens het gemelde plan om militairen van de 82e luchtlandingsdivisie die worden beschouwd als elitetroepen.
2 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Een Iraanse raket is volgens bronnen bij Libanese veiligheidsdiensten onderschept in het luchtruim van Libanon. Het zou voor het eerst zijn in de huidige oorlog van de VS en Israël tegen Iran dat er een raket uit Iran boven Libanon is gesignaleerd en neergehaald.
4 uur geledenNUUK (ANP/AFP) - De Deense parlementsverkiezingen die deze dinsdag worden gehouden, zijn volgens de minister-president van Groenland essentieel. "Ik denk dat dit de belangrijkste Deense parlementsverkiezingen in Groenland ooit zijn", aldus Jens-Frederik Nielsen. De verkiezingen zijn niet alleen in Denemarken zelf, maar ook op de Faeröer en in Groenland. Die krijgen ieder twee zetels.
6 uur geleden