Jongeren keren zich tegen politie in centrum Bergen
BERGEN (ANP) - Een groep van twintig tot dertig jongeren heeft zich in de nacht van vrijdag op zaterdag na een aanhouding in het centrum van Bergen (Noord-Holland) tegen agenten gekeerd. Daarbij werden beledigingen en bedreigingen geuit en werd de politie geprovoceerd. Met inzet van honden werd de groep jongeren uit elkaar gedreven.
Volgens de politie ontstond de onrust rond 01.30 uur na de aanhouding van een 17-jarige jongen uit Alkmaar. De Alkmaarder reed op het Plein in Bergen met hoge snelheid op een bromfiets en daagde agenten uit. Vervolgens pakte hij een van de agenten vast en beledigde en bedreigde hem. Na zijn aanhouding moesten de agenten geweld gebruiken om de andere jongeren op afstand te houden.
Een 18-jarige inwoner van Bergen werd zaterdagochtend eveneens aangehouden, ook op verdenking van belediging en bedreiging.
Meer uit Binnenland
MAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.
3 uur geledenRIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliƫnt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.
8 uur geledenTER APEL (ANP) - De oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten om snel bij te springen met noodopvang, lijkt zijn vruchten te hebben afgeworpen. De drukte bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is afgenomen tot onder het maximum van 2000 en de winteropvang in Biddinghuizen komt zoals afgesproken vrijdag leeg, meldt het COA.
8 uur geledenROERMOND (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt niemand voor de dodelijke woningbrand in Roermond in september vorig jaar, zo is vrijdag bekendgemaakt. Er zijn namelijk geen verdachten in beeld die nog in leven zijn, aldus het OM.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tentoonstellingen met zangvogels en wedstrijden met duiven mogen weer. Deze soorten hebben een laag risico op vogelgriep. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) komt hiermee tegemoet aan de wens van hobbyhouders van vogels om weer deel te nemen aan tentoonstellingen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 35-jarige medewerker van de politie Den Haag is maandag aangehouden. Het Openbaar Ministerie verdenkt hem van ambtelijke omkoping, het ongeoorloofd raadplegen van politiesystemen, het delen van politie-informatie met derden en het verduisteren van politiekleding.
8 uur geleden