Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Jongeren hebben liever seks met niet-rokers'

'Jongeren hebben liever seks met niet-rokers'

AMSTERDAM (ANP) - Jongeren willen liever geen relatie of seks met iemand die rookt. Dat melden de Gezondheidsfondsen voor Rookvrij op basis van een enquête die ze hebben laten uitvoeren door I&O Research, aan de vooravond van Wereld Niet Roken Dag op 31 mei.

De helft van de jongeren is voor een totaalverbod op sigaretten. Ruim 8 op de 10 ondervraagden vinden het duurder maken van sigaretten een goed middel om te voorkomen dat jongeren beginnen met roken. Ook denkt 71 procent dat prijsverhoging een stimulans is om te stoppen met roken. Roken heeft geen stoer imago, zegt 80 procent.

Ouders die hun kinderen willen overhalen om niet te roken, kunnen dit het beste doen door hier een rijbewijs (49 procent), auto (26 procent), meer vrijheid (22 procent) of een wereldreis (20 procent) tegenover te stellen.

De Gezondheidsfondsen voor Rookvrij is een samenwerking tussen de Hartstichting, KWF Kankerbestrijding en het Longfonds. Deze coalitie ijvert voor het opgroeien van een rookvrije generatie. Ze wijst erop dat stoppen met roken in deze tijd extra belangrijk is, omdat er sterke aanwijzingen zijn dat rokers een grotere kans hebben op complicaties van het coronavirus.

Meer uit Binnenland

Politie: nog geen update over de zaak-Lisa

AMSTERDAM (ANP) - Sinds de persconferentie van de Amsterdamse driehoek van vrijdagavond, kan de politie nog geen update geven over ontwikkelingen in de zaak-Lisa. Dat komt vooral doordat de verdachte, een 22-jarige asielzoeker, in volledige beperkingen zit, legt een woordvoerster uit. Dat houdt in dat de man alleen contact mag hebben met zijn advocaat.

8 uur geleden
Organisatie SAIL verwacht zaterdag drukste dag

AMSTERDAM (ANP) - Op de kades in Amsterdam komt de stroom bezoekers op gang voor de vierde dag van SAIL. Bij sommige schepen staat alweer een flinke rij. De organisatie houdt er rekening mee dat zaterdag de drukste dag wordt. "Een echte familiedag", zegt de woordvoerder.

10 uur geleden
Boodschap 'Laat vrouwen veilig thuiskomen' langs snelwegen

DEN HAAG (ANP) - Binnen 19 uur is er 20.000 euro ingezameld om langs Nederlandse snelwegen de boodschap 'Wij eisen de nacht op, laat vrouwen veilig thuiskomen' te tonen. Initiatiefneemster Danique de Jong wil die tekst "zo snel mogelijk overal in Nederland" op snelwegmasten zien.

11 uur geleden
Twee Nederlandse jongens overleden op hotelkamer in Istanbul

ISTANBUL (ANP) - In de Turkse stad Istanbul zijn twee Nederlandse broers van 15 en 17 jaar overleden in hun hotel. Dat bevestigt een woordvoerder van Buitenlandse Zaken na berichtgeving in het AD en Turkse media. De vader van de jongens ligt in het ziekenhuis.

11 uur geleden
Zandvoort verwacht duizenden extra bezoekers tijdens Dutch GP

ZANDVOORT (ANP) - Zandvoort rekent komende week op duizenden extra bezoekers vergeleken met eerdere edities van het Formule 1-weekend. Met een uitgebreider programma wil de stichting Zandvoort Beyond ervoor zorgen dat rond de raceactiviteiten op het circuit meer mensen in het centrum van de Noord-Hollandse kustplaats zullen zijn. "Overdag liep er andere jaren alleen een verdwaalde toerist in het dorp, ik ben ervan overtuigd dat het nu veel drukker wordt", zegt directeur Rob Langenberg van Zandvoort Beyond.

12 uur geleden
Brandweer Amsterdam redt vier mensen bij woningbrand

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn vier mensen uit een woning gered die vol was komen te staan met rook door een brand. De brand brak vrijdagavond laat uit op de eerste etage van een gebouw aan de J.J. Viottastraat in het Museumkwartier. De oorzaak van de brand is niet bekend.

17 uur geleden
Brekelmans: nu geen nationale boycot van illegale nederzettingen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet ziet een nationaal verbod op import uit illegale Israëlische nederzettingen nu niet zitten. Ruben Brekelmans (VVD), waarnemend minister van Buitenlandse Zaken, wil eerst op Europees niveau kijken of overeenstemming over een boycot mogelijk is. Als dat niet het geval is, wil hij "overwegen om met een groep gelijkgezinde landen op nationaal niveau die maatregelen te nemen".

21 uur geleden