Jongeren gaan Rutte adviseren over coronacrisis
DEN HAAG (ANP) - Twee jongerenplatforms werken vanaf maandag samen om oplossingen te bedenken voor problemen waar jongeren in de coronacrisis tegenaan lopen. Denktank-Y en het jongerenplatform van de Sociaal Economische Raad (SER) bundelen de adviezen over werk, opleiding en huisvesting en bieden deze aan het eind van het jaar aan premier Mark Rutte aan.
De platforms, samengevoegd in de Jongeren Denktank Coronacrisis (JDC), lanceren maandag een app waarmee jongeren tussen 16 en 35 jaar online met elkaar in gesprek kunnen gaan. In de app worden onder meer vragen gesteld over belemmeringen rond werk, opleiding en huisvesting, maar ook over welke kansen de corona-periode met zich mee brengt en wat jongeren nodig hebben om deze kansen te blijven benutten na de crisis. Ook het klimaat, gelijke kansen en mentale gezondheid komen aan bod.
"Een advies door, voor én over jongeren, dat wordt de kracht van dit advies", zegt Maurice Knijnenburg, voorzitter van het SER Jongerenplatform. "Daarom roep ik elke jongere in Nederland op om met ons online het gesprek aan te gaan." De tussentijdse resultaten worden door de JDC met het kabinet besproken. In december verwacht de denktank een advies aan Rutte te kunnen presenteren.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.
3 uur geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.
5 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.
9 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - AI-systemen van ChatGPT-maker OpenAI hebben al in mei honderden schadelijke softwarepakketten geüpload naar het platform RubyGems. Dat zeggen AI-onderzoekers. Het incident gebeurde twee maanden voordat AI-systemen van OpenAI tijdens veiligheidstests inbraken bij het programmeursplatform Hugging Face.
9 uur geleden